» »

top TN ali low IPS

top TN ali low IPS

FlyingBee ::

Prosim za pomoč tistih, ki so že obe varijanti probali in sicer moje vprašanje je ali raje kupiti top TN monitor ali raje low-end IPS ... namembnost monitorja: net, filmi, multimedija

SasoS ::

TN pri meni vedno pogori zaradi vidnega kota. Enostavno če gledaš monitor malo od spodaj ne boš videl nič.

Matwic ::

Najbolje, da poveš konkretne modele monitorjev. Top TN zna biti boljši od slabih IPS zaslonov, vsaj kar se tiče multimedije. Edino pri resni obdelavi fotografij bo IPS vedno v prednosti.

Zvezdica27 ::

lp,

za net, filme in multimedio na neprofesionalni ravni, kupi poceni, a dobro, torej nekaj p/p.

Najbrž bo to TN.

Če pa iamš denar pa mislim da se kar stegni za IPS.

zz

FlyingBee ::

Nekaj mi ni jasno, za IPS vseskozi berem, da imajo najbolj natančne barve, ampak v primerjavi s čim?
Kaj je to mišljeno, da če bi imel teoretično popolni fotoaparat in slikal rdeči krog na popolnoma beli podlagi in dal sliko na IPS, TN in AMOLED zaslon bi IPS zaslon prikazoval še najbolj podobno barvo barvi kroga?

sicer je bolj vprašanje, kolikšna je to realna razlika?

Zgodovina sprememb…

SasoS ::

Ni nujno...odvisno kakšna rdeča je, lahko bi povsod zgledala enako.
TN so ponavadi 6-bitni paneli, kar pomeni da lahko nariše 262144 različnih odtenkov (proti 8-bit, ki naj bi jih 16,7M). To včasih vidiš če pogledaš monitor od blizu lahko podobno kot pri tisku časopisa vidiš pikice različnih barv, kjer ti šele pogled od dalj da pravi odtenek.
Ne pa mislit, da si z IPS avtomatično na boljšem. Zadnje čase, se predvsem pri cenejših IPS matrikah pojavlja identična zgodba (6-bitni panel).

Ne boš pa to opazil pri filmih, niti pri igrah. To bi opazil kvečjemu če bi delal fotografije ali pa kakšno grafično oblikovanje (čeprav poznam tudi take, ki veselo rišejo po TN monitorjih pa jih barve nič ne motijo). Zna pa bit precej bolj moteč vidni kot, kot sem že omenil...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup monitorja (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7014402 (3760) Han
»

Professionalni monitor za video obdelavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7312293 (10506) Zheegec
»

Dell U2311H Eyefinity

Oddelek: Zvok in slika
193160 (2653) krho
»

Kater 22" monitor

Oddelek: Kaj kupiti
253493 (2088) axi145
»

LG L2000C-SF

Oddelek: Strojna oprema
232402 (2103) Poldy

Več podobnih tem