» »

Fizikalni poiskus

Fizikalni poiskus

Stewie G ::

Hej,
pri fiziki moramo narediti vsak nek projekt. Razmišljam, da bi naredil nek energijski vir. Mogoče veternico, ki bi bila zmožna polniti telefon. Ali pa tisto zadevo, ki se premika (tudi taka veternica), ko je vanjo usmerjena svetloba. Ne spomnim se kako se tej zadevi reče. Zanima me, kako težavno bi bilo izvesti zadevo, ki jo imam v mislih? Če ima še kdo kak kul predlog, kar na dan z njim.
Lep pozdrav
  • spremenilo: Stewie G ()

einstein :P ::

Ali pa tisto zadevo, ki se premika (tudi taka veternica), ko je vanjo usmerjena svetloba.

verjetno si mislil solarne (sončne) celice, ki pa se ne premikajo.

Aja, pa še pozdravljen na forumu :)

Kakšne pa imaš izkušnje z elektroniko? Ker tiste vetrnice nikakor ne moreš priklopiti direktno na telefon.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Fave ::

Vzameš ledeni blok v velikosti opeke in tanko žico, iz katere napraviš krog, ki ga povezneš na opeko in obtežiš spodaj. Žica bo zlezla skozi led, ki pa ne bo padel narazen. Meni je bil zanimiv poizkus. Se pa to zgodi zaradi tlaka, ki ga povzroča pritisk žice.
My mind's a hyper tool that fixes everything.

Stewie G ::

einstein :P je izjavil:

Ali pa tisto zadevo, ki se premika (tudi taka veternica), ko je vanjo usmerjena svetloba.

verjetno si mislil solarne (sončne) celice, ki pa se ne premikajo.

Aja, pa še pozdravljen na forumu :)

Kakšne pa imaš izkušnje z elektroniko? Ker tiste vetrnice nikakor ne moreš priklopiti direktno na telefon.

Mislil sem tole, kar sem označil s krepko, žal se ne spomnim kako se temu reče. Izkušenj z elektroniko nimam ravno veliko, je pa to ena izmed smer, ki me zanima. Zato sem razmišljalo o čem takem.

Ja in hvala za dobrodošlico :)

Fave je izjavil:

Vzameš ledeni blok v velikosti opeke in tanko žico, iz katere napraviš krog, ki ga povezneš na opeko in obtežiš spodaj. Žica bo zlezla skozi led, ki pa ne bo padel narazen. Meni je bil zanimiv poizkus. Se pa to zgodi zaradi tlaka, ki ga povzroča pritisk žice.

Bi izbral kaj takega, vendar mora biti projekt bolj kompleksen. Opravljene morajo biti meritve itd. Hvala vseeno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stewie G ()

gzibret ::

Jezni, misliš tole:

Crookes radiometer @ Wikipedia
Vse je za neki dobr!

Stewie G ::

gzibret je izjavil:

Jezni, misliš tole:

Crookes radiometer @ Wikipedia

Odlično, točno o temle sem razmišljal. Hvala ti.

einstein :P ::

@gzibret

dvomim, da to misli.

hahah :)) pa je res to mislil
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Stewie G ::

Torej, kakšno mnenje? Razmišljam, da bi bila zadeva na veter veliko enostavnejša... Vendar je že stara zamisel..

einstein :P ::

@Jezni Dečko

Pa imaš materiale, orodje... za izdelavo Crooka?

Kaj pa tista preprosta fora, ko zvrtaš luknjo v zamašek od plastenke in v plastenko naliješ obarvano vodo. Pa zapičiš še slamico skozi zamašek. Potem postaviš na sonce in voda se zaradi povečanega pritiska, ki ga ustvari toplota sonca začne vzpenjati po slamici in tako lahko narediš meritve temperature ali tlaka.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Stewie G ::

Vse bi nabavil, vendar morem prvo vedeti če je smiselno.. Verjetno bo proizvedene elektrike zelo malo, mogoče za napajanje kake diode... No, saj to ni problem, lahko je tudi dioda, vendar je vsekakor bolj uporabno, če je elektrike več.

einstein :P ::

Jah odvisno, kakšen motorček je, probaj ga na diodo priklopit in zavrtet z roko pa boš videl, koliko sveti. Če bolj malo, to pomeni, da bo moral biti veter tudi bolj močen :)

Če pa dioda komaj sveti, pa pomeni, da ga za polnilec nikakor ne boš mogel uporabiti.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

Stewie G ::

Pardon za pozen odgovor, sem malo pozabil na tole temo :D Sem se odločil, za tisto raketo na vodo, ki se izstreli pod pritiskom, ker je zadeva z Crookom neizvedljiva.

king67 ::

Ja, za svetlobni mlinček bi znal bit problem, kako izsesat zrak, oz. ustvarit brezzračni prostor.

lp,
king67

alexa-lol ::



Na koncu imaš tisto kako šalce polne vroče vode povzročijo vrtenje PSI wheela


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ultrazvočni senzor v obližu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
176417 (4798) unreal4
»

Merjenje pretoka zraka in tekočine

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
244132 (3776) svizec75
»

Kako izdelaci merilec vetra

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
184080 (3825) Bevcan
»

Uspeh?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
595316 (4539) snow
»

kateri cooler

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221578 (1194) morphling1

Več podobnih tem