» »

Ubogi pešec na pločniku

Ubogi pešec na pločniku

1
2
»

solatko ::

einstein :P - To reče čisto vsak, ko hodi peš ali se vozi s kolesom, ko pa se vsede v tono težko kabino, v momentu pozabi, da ve zakaj ima spodnje okončine. Na poto so mu, vsi ki niso v vozilu.
Praviloma, po zaustavitvi vozila (po možnosti na prehodu za pešce ali na kolesarski stezi ali pločniku, pa v trenutku, ko izstopijo, pričnejo klet voznike, da ne gledajo na njegovo varnost, pa če prav se, dobesedno vrže na prvi avto, ki pripelje mimo, v trenutku, ko je zopet postal pešec.
Delo krepa človeka

Looooooka ::

Ne vem...jaz se posebej pazim na pesce, ko sem v avtomobilu. Ravno zaradi tega, ker pizdim, ko hodim pes.
Zanimivo pa da tiste dvokolesnike pizdim v obeh primerih...zame so tko kot transvestiti...upostevajo/krsijo pravila obeh ostalih takrat ko jim pase tam kjer jim pase :D

einstein :P ::

mogoče že pozabiš na pešce ampak namerno se ziher ne bom bližal pločniku in pospeševal. ;)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

solatko ::

Jaz pa kolnem vse po vrsti, ko se vsedem na motor. Motoristov ne šmirgla noben. Govorim o motoristih 1200ccm +, ki praviloma vozimo po predpisih.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

solatko je izjavil:

Jaz pa kolnem vse po vrsti, ko se vsedem na motor. Motoristov ne šmirgla noben. Govorim o motoristih 1200ccm +, ki praviloma vozimo po predpisih.



zato, ker ponavadi take motorje vozijo kakšni mulci, ki jim gre samo za hitrost in jim ni važno za druge, tudi če se razletijo in takih divjakov marsikdo ne mara.

ne govorim zate solatko.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: solatko ()

solatko ::

einstein :P - 1200+ motorje, boš zelo težko našel v rokah mlajšega od 40 let. To namreč niso motorji za dirkanje, temveč za uživanje. To so potovalni motorji, katerim ni prvo hitrost (ta je praviloma pod 250 km/h), temveč udobje in komfort, kolikor ga motor lahko nudi. Na cesti zasedejo skoraj toliko prostora, kot manjši avti, zato je še toliko bolj nerodno, ko moraš s tako kravo manevrirat, da se izogneš debilom, ki te ne opazijo.
Tudi si preskočil del besedila, kjer sem poudaril, da praviloma vozimo po predpisih!
Delo krepa človeka

einstein :P ::

solatko je izjavil:

einstein :P - 1200+ motorje, boš zelo težko našel v rokah mlajšega od 40 let. To namreč niso motorji za dirkanje, temveč za uživanje. To so potovalni motorji, katerim ni prvo hitrost (ta je praviloma pod 250 km/h), temveč udobje in komfort, kolikor ga motor lahko nudi. Na cesti zasedejo skoraj toliko prostora, kot manjši avti, zato je še toliko bolj nerodno, ko moraš s tako kravo manevrirat, da se izogneš debilom, ki te ne opazijo.
Tudi si preskočil del besedila, kjer sem poudaril, da praviloma vozimo po predpisih!


no, potem sem pa mislil za 1000 oz manj kot 1000ccm so poavadi kaki divjaki.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

solatko ::

Potem pa tako napiši.
Delo krepa človeka

einstein :P ::

solatko je izjavil:

Potem pa tako napiši.


Jawohl herr kommandant! :))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

St235 ::

einstein :P je izjavil:

solatko je izjavil:

einstein :P - 1200+ motorje, boš zelo težko našel v rokah mlajšega od 40 let. To namreč niso motorji za dirkanje, temveč za uživanje. To so potovalni motorji, katerim ni prvo hitrost (ta je praviloma pod 250 km/h), temveč udobje in komfort, kolikor ga motor lahko nudi. Na cesti zasedejo skoraj toliko prostora, kot manjši avti, zato je še toliko bolj nerodno, ko moraš s tako kravo manevrirat, da se izogneš debilom, ki te ne opazijo.
Tudi si preskočil del besedila, kjer sem poudaril, da praviloma vozimo po predpisih!


no, potem sem pa mislil za 1000 oz manj kot 1000ccm so poavadi kaki divjaki.


in potem boš spet jokal, da ne posplošuješ in blatiš voznikov? Tokrat si se pač spavil na voznike motorjev.

solatko ::

Lakotnik29 - Moraš ga razumet, on ne blati, takšno je namreč splošno prepričanje - motoristi so kamikaze, vozniki so norci, kolesarji so napol norci, pešci pa so tiste uboge pare, ki jih ostali ne upoštevajo nikjer.
Problem je predvsem v tem, da se tudi vozniki, motoristi in kolesarji, kot pešci, obnašajo popolnoma nesamozaščitniško, pa če prav je, kar se tiče ustavljanja in preglednosti, pešec na najboljšem.

Mene so najprej naučili hodit in skrbet za mojo varnost, takrat ko hočem prečkat cesto, zato se mi nikoli ne zgodi, da bi voznika spravil v položaj, da si zaželi, pešca pod kolesi. Zaradi mene, ni potrebno vozniku nikoli na silo ustavljat, tudi če imam zeleno na semaforju, pa me voznik, motorist ali kolesar iz kakršnegakoli vzroka, spregleda.
Imam čas pa počakam, da gre mimo.

Zato sem v neki drugi temi trdil, da je vsak mrtev pešec v prometu, predvsem sam kriv, ker se mu je mudilo ali pa ni imel oči na pravem mestu.
Delo krepa človeka

first_line ::

Motoristi so res eni izmed najbolj pravila nespošljivih udeležencev v prometu: prehitevanje čez polno črto, v škarje, prehitevanje in vožnja med kolonami, divjanje skozi ovinke... Na motorista mora voznik osebnega avtomobila dosti bolj paziti kot pa na karkoli drugega na cesti.

Nič čudnega da jih toliko vsako leto preklopi iz nog na kolesa.

mr1two ::

Pri tem pozabljaš, da je motorist vsega skupaj širok manj kot en meter, ima pod ritko nekaj več moči, s katero lahko tudi na kratki razdalji prehiti avtomobil ipd. Prehitevanje čez polno črto je preveč splošen pojem, ker ne zajema situacije, kjer ta polna črta leži. Sedaj pa prisezi, da sam nisi nikoli prehitel traktorja čez polno črto(lahko se tudi spomneš, kar so te učili v avtošoli), če upaš.
Prehitevanje "v škarje" kot praviš za motorista ni nič kaj takega, ker se lahko stisne pa tudi po izkušnjah ni še noben avto zaviral zaradi motorista ko je le ta prehiteval "v škarje". Kritična prehitevanja na ta način so zgolj z večjimi vozili, kjer se dejansko nimaš kam umaknit.
Vožnja med kolonami- to verjetno misliš, ko se pesjan na motorju pelje mimo tebe, ko kuhaš v avtomobilu ane?
Z motorjem se to da delat, brez da bi ogrožal sebe in druge, ne zasedeš praktično nič prostora in s tem ne ogoržaš nobenga. Valjda 100 mimo kolone je skoraj samomor, ampak počasi in previdno pa se da komot in povsod pridet. Od tebe seveda veje neko sovraštvo do tistih "ki se ne držijo pravil", vendar se ne zavedaš dejstev, da tako pešci, kot kolesarji, kot motoristi niso v isti kategoriji kot avtomobili. Nimajo nekaterih omejitev in nimajo nekaterih prednosti, kar se seveda odraža v različnih stilih vožnje(ali hoje) po istih površinah, ki si jo delimo vsi.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

joze67 ::

Skratka, prometna pravila ... so more of a guideline than actual rules.

solatko ::

joze67 - Prometni predpisi, ki jih delajo naši pristojni, nimajo s prometno kulturo, predvsem pa z varnostjo, nič skupnega.
V prometno razvitih državah, je prometna infastruktura, vzgoja od malih nog in pravilna raziskanost nesreč in s tem pogojena kaznovalnost, bistvena, za varnejši promet.
Delo krepa človeka

mn ::

solatko je izjavil:

joze67 - Prometni predpisi, ki jih delajo naši pristojni, nimajo s prometno kulturo, predvsem pa z varnostjo, nič skupnega.
V prometno razvitih državah, je prometna infastruktura, vzgoja od malih nog in pravilna raziskanost nesreč in s tem pogojena kaznovalnost, bistvena, za varnejši promet.


Običajno mi gredo razni +1 posti na živce, ampak tole pa tako zelo drži da se bom pregrešil!

einstein :P ::

St235 je izjavil:

einstein :P je izjavil:

solatko je izjavil:

einstein :P - 1200+ motorje, boš zelo težko našel v rokah mlajšega od 40 let. To namreč niso motorji za dirkanje, temveč za uživanje. To so potovalni motorji, katerim ni prvo hitrost (ta je praviloma pod 250 km/h), temveč udobje in komfort, kolikor ga motor lahko nudi. Na cesti zasedejo skoraj toliko prostora, kot manjši avti, zato je še toliko bolj nerodno, ko moraš s tako kravo manevrirat, da se izogneš debilom, ki te ne opazijo.
Tudi si preskočil del besedila, kjer sem poudaril, da praviloma vozimo po predpisih!


no, potem sem pa mislil za 1000 oz manj kot 1000ccm so poavadi kaki divjaki.


in potem boš spet jokal, da ne posplošuješ in blatiš voznikov? Tokrat si se pač spavil na voznike motorjev.




raje ne bom nič rekel.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

LeQuack ::

Tema je sicer o ubogih pešcih, ne norih motoristih.
Quack !

einstein :P ::

LeQuack je izjavil:

Tema je sicer o ubogih pešcih, ne norih motoristih.


:))
STAY OUT OF MY TERRITORY!

BigWhale ::

-------------------------------- <-- tole je crta kulturnega obnasanja od te crte naprej se boste vsi kulturno obnasali in v temo prispevali vsebine, ki jih je vredno brati. Ob prvem prispevku, ki se ne bo drzal pravil, bo tema zaklenjena.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolesarska steza je za kolesa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14220252 (13079) zmaugy
»

Upoštevanje prometnih predpisov na slovenskih cestah

Oddelek: Na cesti
312515 (1666) solatko
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549537 (42826) BigWhale

Več podobnih tem