» »

prejem smsov in klicev ONLINE

prejem smsov in klicev ONLINE

tiINjaz-njo ::

Pozdravljeni

Zanima me, če mogoče kdo ve za kakšno ali web ali desktop aplikacijo (program), ki seveda deluje in bi omogočal, po možnosti na ameriška virtualno številko, PREJEM tako SMSov kot klicev. Pošiljanje oziroma opravljanje klicev, v smislu da bi jaz koga poklical, me ne zanima, torej samo prejemanje. Uporabljal bi predvsem za verifikacije registracij in podobne verifikacije, ki avtomatizirano pošljejo neko kodo ali pa klic in potem je treba prepisat kar piše oziroma avtomatiziran glas pove. Aplikacija, ki jo iščem mora imeti naslednje možnosti:

- naj bo brezplačna
- naj ima neomejeno število prejetih klicev in smsov tako v smislu količine kot v smislu uporabe v določenem časovnem trenutku
- naj NE zahteva, da ima "robot" (avtomatizirana aplikacija na drugi strani), ki me kliče oziroma pošlje sms isto aplikacijo kot jo jaz iščem. Glede na to, da sem prej povedal, da rabim to predvsem za verifikacije, je ta zahteva itak očitna.
- naj NE zahteva, da kjerkoli napišem svojo pravo številko prenosnega telefona, torej google voice in podobno takoj odpade.

Sem pogledal že več VOIP možnosti ampak čist nič ne deluje ali pa jz ne razumem kaj je treba konkretno narditi. Pravtako skype za te stvari ne bo deloval.

Če pa res ne obstaja kaj takega brezplačnega, pa bi se priporočal tudi za plačljiv predlog s tem, da naj ima/omogoča podjetje/program drugo, tretjo in četrto možnost navedeno zgoraj. Pravtako pa še:

- naj bo cena seveda čimnižja oziroma razmerje med kakovostjo in ceno kar se da ugodno
- paypal plačilo
- za isto ceno naj bo možnost uporabe številk večih držav (po izbiri)

Seveda pa primarno iščem delujočo brezplačno možnost.

Se zahvaljujem vnaprej.

NeMeTko ::

Takšni servisi, ki bi zahtevali verifikacijo na US telefonsko so tako silno redki - meni namreč ni niti eden tak poznan, ki bi imel takšno zahtevo. Si res prepričan, da zahtevajo prav US telefonsko?

jan_g ::

Brezplacno bos tezko kje nasel, ker vedno mora nekdo placati termniranje klica na neko lokacijo. A to rabis kot del svoje aplikacije/storitve? Ce ja, potem poglej twilio. Razmeroma poceni in razmeroma preprosto. Call control, ivr, sms ...

tiINjaz-njo ::

NeMeTko jaz imam nekaj accountov pač nekih spletnih strani narejenih na USA IP (eden izmed razlogov je da je stran/servis dostopen zgolj v USA) in zato mi avtomatično poda ali zahtevo (brez možnosti izbire) ali pa predlog za USA številko. Če je kakšna dobra aplikacija brezplačna je lahko tudi številka katere druge države, ni nujno USA. Raje bi pa videl da je USA.

jan_g kot del svoje aplikacije? Ne, ne ustvarjam nobene svoje aplikacije. Tudi nimam namena nikogar klicat. V 99% je to zgolj za verificiranje samega sebe da prepišem kodo. Sem našel že kar nekaj ljudi, ki ponujajo ta servis za cca $3 plus paypal provizija ampak problem je v tem, da bom to rabil pogosto in nima smisla plačevat za vsak klic/sms posebej pa še pol čakat, da oseba to men napiše, pred tem pa seveda da jo (=osebo) dobim aktivno na netu, da je pripravljena na klic oziroma sms. Morata pa bit res obe možnosti - tako prejem avtomatiziranega smsa kot klica, seveda takoj ko sprožim zahtevo. Omenil si aplikacijo "call control". Sodeč po prvih nekaj rezultatih na googlu je to call blocker kar pa nima veze s tem kaj jz sprašujem.

Še vedno pa najbolj iščem brezplačno varjanto. Čeprav se tudi plačljivih predlogov ne bi branil.

Zgodovina sprememb…

jan_g ::

Ne, omenil sem twilio, ki podpira call control, ivr, sms, on-demand numbers (vcasih poimenovano tudi did), itd. Npr. da bi imel u.s.a. telefonsko za inbound klice in sms-e stane $1/mesec in 1 cent/minuto klica, ce prav berem njihov cenik. Aplikacijo/storitev sem omenjal zato, ker se twilio uprablja prek njihovega api-ja, se pravi je namenjen developerjem. Neke vrste Freeswitch-in-the-cloud. Kakorkoli, zdaj razumem, da gre pri tebi za osebno rabo, zato twilio in podobne voip storitve nimajo smisla. Skoda tvojega casa.

jan_g ::

Aja, zdaj sem se spomnil. Enkrat mi je nekdo omenjal voxox, sicer ne zaradi inbound stevilk, ampak ponujajo tudi to in zdaj vidim, da se hvalijo, da je ta del njihove storitve brezplacen (tudi inbound sms). Poglej kaj ponujajo, morda ti pride prav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

NeMeTko ::

tiINjaz-njo je izjavil:

NeMeTko jaz imam nekaj accountov pač nekih spletnih strani narejenih na USA IP (eden izmed razlogov je da je stran/servis dostopen zgolj v USA) in zato mi avtomatično poda ali zahtevo (brez možnosti izbire) ali pa predlog za USA številko. Če je kakšna dobra aplikacija brezplačna je lahko tudi številka katere druge države, ni nujno USA. Raje bi pa videl da je USA.

Misliš dvostopenjsko avtentikacijo - da ti geslo za vstop na aplikacijo pošljejo preko SMS?

Potem razumem, da boš to večkrat potreboval. Iz prvotnega opisa, nisem razbral, da bi se šlo za ta namen.

Po moje bi bil Google Voice nekaj takega, kar ti iščeš, vendar kot kaže, samo američanom ponujajo, da si izberejo telefonsko številko - vsaj meni jo ne ponudi. Morda nahecaš kakšnega američana, da ti za 3€ odpre google voice account s številko in ti ga potem odstopi za drobiž?
Malo poglej pod voice.google.com

NeMeTko ::

Vidim, da je tisti voxvox, ki ga je omenjal jan_g nekaj zelo podobnega kot google voice, torej bi verjetno bil tudi opcija, ki se jo splača preveriti, če ti ustreza.

Gandalfar ::

Nekoc je obstajal nacin, da si to lahko tudi Skypu dal pal evrov in ti je to ponudil.

NeMeTko ::

voxvox je brezplačen in na voljo tudi za nas, ampak sms-e lahko sprejmeš le v njihovem programčku.
Google voice številka je tudi brezplačna, naj bi pa teoretično podpiral tudi sms forward npr. na mail (če sem prav razumel)

tiINjaz-njo ::

jan_g sem inštaliral software ki si ga priporočal ampak to je popolnoma druga stvar in nima nič s tem kar jz iščem. Kot piše v uvodnem sporočilu, v alineji št. 4, aplikacija ki jo iščem ne sme zahtevat da vpišem svojo pravo številko prenosnega telefona. Prva stvar ki sem jo videl po inštalaciji voxov je glih to. Prejeti sms in/ali klic je mogoče res brezplačen, v upanju da ima možnost pod alinejo št. 2 (poglej moje prvotno sporočilo), ampak virtualna številka ni. Jo je treba plačat. Sj če ni predrago to lahko plačam ampak nikakor pa ne smem biti vprašan po svoji pravi številki.

NeMeTko isto kot voxox, google voice ne bo prišel upoštev. Zahteva da vnesem svojo pravo številko. Nikjer ni možnosti da ne želim forwardiranih prejetih klicev/smsov da potemtakem ne bi rabu vnest prave številke. Kaj ponujajo določenim državljanom določene države ni pomembno. Seveda ne morem pričakovat, kot si sam napisal, da bi nahecal američana za karkoli ker pol bi njemu bili klici/smsi forwardirani. Razen v primeru če se da nastavit (v tem primeru v voxox programu) brez forwardiranja in da to zagotovo deluje ker verifikacijske kode "robotov" so tajne in namenjene zgolj osebi ki jih zahteva. Sj pravim, če RES ne gre brezplačno bom pač izbral poceni možnost ampak nikakor ne sme zahtevat da svojo številko vpišem. Tudi ne sme biti limita glede prejetih smsov in klicev.

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

Tisti vpis tvoje prave telefonske je samo enkratno ob registraciji za potrditev 'identitete'.
Klice potem dobiš v tisti windows client, SMS-e verjetno tudi (ali na mail? ne vem).

Če nimaš kakšnih čudnih namenov, potrditev identitete najbrž nebi smela biti problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

tiINjaz-njo ::

prevelik problem je dat svojo številko. To ne bo šlo. Iščem aplikacijo kjer to ni treba. Sicer sem opazil da tudi pri voxox je možnost uporabe virutalne številke brez da bi dal svojo številko oziroma samega sebe verificiral preko smsa ampak potem je uporaba zlo omejena in ne vem če lahko še vedno oboje uporabljam; tako prejem smsov kot prejem klicev. Support mi pa ne odpiše. Nisi nikoli uporabljal voxox ali kaj podobnega?

jan_g ::

Sem samo enkrat nekaj testiral, ampak kot receno, ne zaradi inbound funkcionalnosti, tako da tistega sploh nisem preverjal in zato ti ne morem reci, da je to tocno zate. Raznorazne voip storitve pa sem ze kar velikokrat uporabljal, je pa res, da prakticno vsakokrat v povezavi z mojo telefonsko. Zakaj pa te potrjevanje identitete tako moti? To je pri takih storitvah ponavadi zgolj enkratno (ob registraciji). Drugace imas tudi mobi in podobne kartice za 10-15EUR, ce zelis uporabljati take storitve brez razkritja svoje prave telefonske cifre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

tiINjaz-njo ::

wtf tale support voxox še vedno ni odpisal pa čakam že cca 12 ur. Potrjevanje svoje prave številke zgubi ves smisel ker potemtakem bi lahko dal tudi kr direktno svojo pravo številko in bi nanjo dobival avtomatizirane klice in smse. Anonimnost mora bit.

NeMeTko ::

Čisto po nepotrebnem kompliciraš!

jan_g ::

tiINjaz-njo je izjavil:

wtf tale support voxox še vedno ni odpisal pa čakam že cca 12 ur. Potrjevanje svoje prave številke zgubi ves smisel ker potemtakem bi lahko dal tudi kr direktno svojo pravo številko in bi nanjo dobival avtomatizirane klice in smse. Anonimnost mora bit.


Ja ok, te razumem. Potem to ni zate in bos moral pogledati drugje.

NeMeTko ::

Samo res ga ne razumem - po eni strani bi bil pripravljen plačati sms/voice forwarding (tok denarja se da zaslediti - anonimnost = 0), po drugi strani pa mu je premalo anonimno, da mu pošljejo enkratno kodo za potrditev registracije na nek prepaid telefon, ki niti ne rabi biti njegov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uradno: junija 2017 konec dragega mobilnega gostovanja v EU, uzakonitev nevtralnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7137407 (32186) AndrejO
»

Pametni mobilniki prevzemajo svet (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5317797 (15649) Phil
»

Gmail odslej s podporo za telefonske klice (v ZDA) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6116437 (14117) Bor H
»

Google Voice tudi za iPhone

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
53583 (3398) Oxford
»

Google Nexus One pod drobnogledom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11112968 (9583) Bor H

Več podobnih tem