» »

WRC World Rally Championship 3

WRC World Rally Championship 3

Buggy ::

...verjetno ze veste, danes je uradno prisel na police WRC 3...pri nas se ga dobi ze za 30€, kar se mi zdi postena cena.



Po predstavitvah sodec, naj bi stvar bila velik kvaliteni preskok od prehdodnika tako po grafiki, fiziki in voznem modelu kot samih nastavitvah bolida.
Ima tudi veliko razlicnih kombinacij voznje in sicer 13 drzav po 7 prog in cca 35 dirkalnikov...ter podlage kot so sneg, dez, pesek, asfalt, ravninske, tehnicno bolj zahtevne in tudi nek challange mode kot recimo v Dirtu gate crasher.
Primerjajo jo celo z velicastnim RBR, vsekakor pa naj bi bila bolj simulacija kot arkada.



Mislim, da bo po letu in pol online dirkanja z Dirt3 tole prava zavba in pozivitev za vikend dirkanje, sploh ker bo potrebno se malce taktizirati pri voznji saj imas med stage-i omejen cas za popravila na avtih katera so resnico podrobna in hitro zmanjka casa.

Je kdo ze preizkusil? Predvsem me zanima online mode. Upam da popravljanje med stage-i ni omejeno samo na sigleplayer.

opeter ::

Izgleda, da je to do sedaj najboljši Rally od Milestone-a.

Vsaj začetni testi kažejo, da je boljša kot predhoniki:
http://n4g.com/news/1099507/wrc-3-revie...
http://www.godisageek.com/2012/10/wrc-w...

Ne vem, treba bo preizkusit.
Jaz sem zdaj začel igrati prvi del, ki sem ga kupil v paketu IndieGala 8.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

RejZoR ::

Sam bi rad videl rallyje v stilu Rally Championship 2000 kjer etape trajajo po 15 in 20 minut. Tud vozni model je bil soliden in grafika je kljub starosti še vedno solidna. Edino škoda, da je špil bugast na novih sistemih in zvok lagira ter mi na eni specifični etapi championshipa meče ven :(

Kar pa se tiče WRC-ja, zadnji je bil bolj kot ne meh. Me prav zanima kakšen je tale nov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Buggy ::

po izkusnjah kolega, ki ravnokar testira naj bi bili stage-i tukaj kar utrujajoce dolgi in nesteto pasti na poti samo caka tvoj manjek koncentracije :D

je bilo pa nekaj tezav pri nastavitvah volana...jaz komaj cakam testing tudi na svojem volanu.

BTW: Igra s ceno 30€, ki je bila na playtechu pred par urami kot zaloga, je trenutno nedobavljiva :(

...trenutno najcenej je 36€ pri gameshop.si...Colby baje se nima nic

opeter ::

Ja, cene so hude ... ampak zanimivo, da imamo v zadnjem času podobne cene kot drugje po Evropi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sssaga ::

Volan mam že cel teden na mizi :)
Komi čakam pa ne zaradi zvoka al pa grafe, ker je bolj kot ne buhu, ampak ker pravjo, da naj bi bla fizika mau dodelana in sam uživam v reliju veliko bolj kot v hot-lap-ih.
Nad F1 2012 in njihovimi popravki sem razočaran, zato bo tole zelo pasalo.
Kolikor vem pa spet ne podpira H-šaltheberja, ampak itak ga mam pol za ročno, hehe >:D
Edin skrbi me input-lag.

opeter ::

Sssaga je izjavil:

Volan mam že cel teden na mizi :)
Komi čakam pa ne zaradi zvoka al pa grafe, ker je bolj kot ne buhu, ampak ker pravjo, da naj bi bla fizika mau dodelana in sam uživam v reliju veliko bolj kot v hot-lap-ih.
Nad F1 2012 in njihovimi popravki sem razočaran, zato bo tole zelo pasalo.
Kolikor vem pa spet ne podpira H-šaltheberja, ampak itak ga mam pol za ročno, hehe >:D
Edin skrbi me input-lag.


Super! Boš poročal, ko boš igro preizkusil?
Tudi mene zelo zanima, kako se vozi oz. kako se obnaša.

Jaz imam sicer čisto navadni Canyonov volan (točneje tega CNG-GW1) in ga bom, če bo vse šlo po načrtu, naslednji teden nastavil za ta WRC, ki ga imam (prvi del iz leta 2010 od Milestone). Zdaj bom tole en čas igral, potem pa, da vidim, kakšne bodo uporabniške izkušnje, pa bom mogoče investiral še v novo WRC trojko.

V načrtu pa imam še nabavo Richard Burns Rallyja pri Zavviju, se dobi dokaj poceni v seriji SoldOut. Obenem pa se poceni dobijo tudi Colin McRea Rally 04, 2005 in Dirt 1.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Buggy ::

uff...nisem zdrzal in sem ga kar potegnil s travnika, da sprobam kaj me caka ;)
Volan Thrustmaster f430 FFB mi je lepo zmapiralo in ni tezav z lagiranjem, malo sem pojacal steering linearity in je zaenkrat cist kul.
Presenetljivo je da je igra relativno graficno zahtevna saj mi na sistemu, kjer Dirt3 dela z high nastavivami in 4xMSAA na 60FPS, WRC3 pa samo z 2xFSAA in sicer z vsemi graficnimi bonboncki dela zgolj z bogimi 30 frejmi, pa se grafika ni glih za dol past :D
Sicer je voznja iz kabine se tekoca, se pa kaksnega frejma vec nebi branil :D Dejstvo je, da grafika ni ravno prioriteta v tem tipu spila...je pa vseeno dalec od grdega.

Kar se pa voznje tice (sicer zaenkrat samo par etap) ... ZELO ZELO navdusen, stvar ima potencial !!!

...se bo potrebno se konkretno privaditi (me je GT5 malce ze vpeljal) samo z volanom in pedali je treba kar konkretno delat, ce zelis avto kolikor toliko cel imet in vseeno kaksen cas vec kot zadnjega osvojit.

nic...grem nazaj trenirat 8-)

Buggy ::

o jebote..ko vse assiste sklopis in gres Road to glory z malimi jajcki kot C2 in ce ne nastavis se bremz, ti maline in gobe ne uidejo :D

pa meniji me neki zajebavajo pri wheel settingsih..upam da je to zarad travnika :(

drugac pa carsko :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

ocitno sem imel jaz s sistemom neke cudne tezave in sedaj po rebootu so frejmi lepo na 70 FPS-ja...sem pa za danes zaklucil, ker me dobesedno bolijo rame od vrtenja volana :8)
Igra definitivno vredna igranja za vse, ki jim je rally vsec.

...ima se kdo tezave z meniji pri nastavitvah volana, da se sploh ne mores premikati po njih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Sandi1987 ::

Kako nastavim volan? Stopalka za plin sploh ne dela. Za plin sem nastavil zavoro, za zavoro pa sklopko. Avto gre naprej brez, da pritisnem stopalko. Imam Thrustmaster Rallye GT Force Feedback Clutch.

Sandi1987 ::

Kako se premikam v meniju Wheel Settings, da nastavim Gas Deadzone in Gas Linearity na 0?

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Tudi jaz in kolega sva se srecevala s to tezavo. Enemu je pomagal veckratni restart spila, ker je pozicioniranje delovalo na random, drugemu pa da je zagnal spil kot administrator in teh tezav sploh ni vec imel. Probaj podobno s pedalkam drugace pa preveri kako imas skonfigurirane osi v gonilnikih od volana. Upam da so to tezave, ki pestijo zgolj travnisko varianto.

Sssaga ::

ŠPil dela v redu. Na G25 mam pač zaklenjen 180° obrat, sklopko uporabljam za bremzo, čeprav mi jo v meniju ne prepozna, ampak dela pa :)
Je kar zanimiv špil, boljši od WRC 2 glede voznih lastnosti, ampak avdio je pa spet porazen pa še o 5.1 lahko sam sanjamo (slučajno podpira surround?).
Uporabljam obvolanske prestave in 4. prestavo (sequential opcija->nazaj) za ročno, ki zelo prav pride pri U ovinkih :D

Večina avtomobilov je zaklenjenih, tako da jih tudi v quick race ni in jih moraš odklepati, zahtevam pa Lancio Stratos, da jo dajo v DLC!!!
Pa tako kot imamo HD texture, bi rad HD audio mod :)) Vem, pobožna želja; bo moral codemasters prevzeti licenco.
Kot predhodnika tudi ta ne podpira H-šaltheberja, input lag je zaznan (ko enkrat voziš rF2 veš, kdaj je lag in kdaj ne ;)), ampak se da voziti normalno.
FFB je zelo močan in mi zruka celo mizo in vse kar je na njej.

Overall je boljši od predhodnika.

opeter ::

Če Codemaster prevzame licenco, jo bodo zajebali. Naj samo ostane pri Milestone. Pa še F1 naj prevzamejo. Pa kakšen Dakkar.

Hvala za napisane informacije.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Sssaga ::

Da, DiRT je bolj zabaven arkaden način in ne predstavlja neko realnost, tudi mislim, da to ni glavni namen DiRT serije, ampak kot vemo zabava, grafika, zvok.
Škoda, vsak razvijalec ima en kup slabih stvari še zraven, ki jih jaz kot nek ''izkušen'' gamer ne morem prezreti-s tem hočem reči, da nisem en mali froc ;).
Upam na kakšne mode, patche.

Ajde, grem mau firat, pol pa še kej pametnga povem :-P

oo7 ::

A se,da pri tej igri kje nastavit težavnost,ker so časi ubijalski in sem vedno med zadnjimi.

Sssaga ::

seveda se da

oo7 ::

Sem iskal pod nastavitvami pa nisem našel.Edino delayed time a je mogoče to to?

Sssaga ::

game options -> opponent levels :)

Sandi1987 ::

V Wheel Configuration se sploh ne moreš premikati gor in dol, da bi nastavil Gas Deadzone in Gas Linearity. Ali mogoče avto avtomatsko pospešuje zato, ker nimam nastavljeno Gas Deadzone in Gas Linearity na 0? S tipkovnico in Xbox 360 Controller-jem se normalno vozi.

Sssaga ::



Vozim na G25 volan z default nastavitvami:
- 180° (zaklenjeno)
- FFB v igri: high
- Gas + bremza (igra ne podpira sklopke)

Vožnja je veliko boljša od predhodnika WRC2. Seveda imam za čim bolj realistično izkušnjo izklopljene vse pomoči, prestavljam na obvolanske prestave, saj uporabljam šaltheber/prestavno ročico za ročno skozi ovinke :)

Kot sem predvidel, tudi 3. inštalacija NE podpira klasičnega prestavljanja v obliki ''H''.

Zvok je ponovno popoln poden do amena, sovražim pa dejstvo, da so govorili kako je redesidn audio sekcije (grafika v bistvu celo je opazno boljša), ko pa mi lahko zavežete ruto okoli oči in vam ne bom prepoznal niti enega avtomobila po zvoku (DiRT 2/3 ima tukaj neverjetno izpopolnjen zvok).

Pojavlja se hrošč v meniju pri nastavitvah volana, ampak se ga da zaobiti s ponovnim restartom igre/PC-ja.

V videu v igri lahko opazite majhno zakasnitev volana, ampak je še v meji normale.

+ Lepša grafika od predhodnika (lahko bi rekli, da je zadovoljiva; itak smo osredotočeni na cesto, razen ko vozimo FWD polže, kjer imamo čas pomahati gledalcem)
+ Nadgradnja originala v smislu nadgradnje števila avtomobilov, stez, prizorišč
+ Nov dizajn menija
+ Izboljšana fizika in vodljivost avtomobila
+ Zelo močan FFB
+ Input lag volana v meji normale

- Zvok je na anti-vrhunski ravni kot pri predhodniku&originalu
- Volan je zaklenjen na 180°
- Performans problemi - folk ima probleme na hudih mašinah, kjer ne moremo igrati pri vključenim VSync-om. Tudi sam sem bil primoran izključiti to, ker mi igra zatika/''trokira'' pa čeprav pri 60+.

Problem rešen tako, da izklopite Motion Blur, Vsync in ne uporabljate 4x FXAA in dobite gladko sliko.

Seveda pričakujem uradni popravek, za konec pa bi rekel, da se za reli navdušence splača igrati igro saj nam je glavna prioriteta fizika, ki je po mojem mnenju kar napredovala.

V videu sem vozil avto iz Group B, za katero vemo, da predstavlja največji izziv v reli svetu.

UŽIVAJTE!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Sandi1987 ::

Priklopil sem Thrustmaster Ferrari GT Experience in vse dela brez težav. Plin, zavora... Avto ne pospešuje avtomatsko.

Sssaga ::

Popravljam:
-volan je zaklenjen v igri na 180, a se ga da preko logitech vmesnika prilagoditi do 900° (G25)

Thug29 ::

kje pa vi najdete te napredne nastsvitve

Sssaga ::

F1, F2

Sandi1987 ::

Obrnil. Igra je veliko boljša, kot prvi in drugi del.

Sssaga ::

Igra je res boljša od prvotnih dveh. Uživam na 540° lock-to-lock nastavitvi volana in sekvenčnem šalthebru.
Uporabljam FXAA injector, me pa mika tud zmodan cockpit pogled, ki je bližje volanu in tudi malo višji.

skyline ::

Sprobal, meh.

A Richard Burns Rally pa noben ne upa igrat? :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WRC 5 (2015)

Oddelek: Igre
232477 (156) oo7
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10916654 (3232) Buggy
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941422 (20438) vostok_1
»

Dobra Rally igra?

Oddelek: Igre
474386 (3351) opeter
»

Igre z volanom (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
697999 (7439) Mojchy_3_

Več podobnih tem