» »

Visual Studio 2012 Začetek - Težave z vzpostavljanjem baze

Visual Studio 2012 Začetek - Težave z vzpostavljanjem baze

Manager ::

Čao


Sem začetnik kar se tiče programiranja (do sedaj sem pripravljal baze v MS Accessu) sedaj pa sem začel pripravljati bazo v Visual Studio 2012 RC + SQL Server 2012 Business. Imam težavo že na začetku, ko kreiram Formo in potem želim dodati tabelo. Tabele, ki jo izdelam (Windows Forma ali pa preko C#) mi ne gre vstaviti v to Formo (povlečem jo v formo in mi je ne dovoli vstaviti-prečrtan krogec je narisan).

Zanima pa me tudi, ko izdelam Bazo kot nek program in jo želim naložiti na drug pc ali potrebujem na tistem pc-ju tudi server.

Glede na to, da sem začetnik prosim za kak razumljiv odgovor :). HVALA.

Lep pozdrav,
Blaž

KrEn1234 ::

1) Mislim, da bo na daljši rok bolj aprofitiral, če se boš naučil ADO.NET ali pa celo Data Access Application Block v sklopu Enterprise library. Čarovniki so dobri za kakšen res osnovni demo, za resno delo pa ti najboljši pristop,..

2) MS SQL server lahko namestiš tudi na navadno Windows 7 mašino. Če imaš probleme z licencami ti bo verjetno MS SQL Express popolnoma zadostoval. Če te muči postopek namestitve, pa lahko uporabiš celo MS SQL Compact edition, ki pa ima določene omejitve

win64 ::

Če smo že pri tem, express verzija pride poleg visual studia.
Sicer pa na formo lahko dodajaš kontrole iz toolbox.
Torej moreš dodat eno kotrolo iz skupine "Data", recimo DataGridView, tam potem nastaviš datasource, ki pove iz kje se bodo brali podatki.

darkkk ::

Samo vprašanje:
Tabele, ki jo(jih) izdelaš, so kaj? DataTable? Tole je "podatkovni tip", ki pa afaik nima "vizualizacije" sam po sebi, lahko pa ga prikazuješ v DataGridView komponenti.

Manager ::

darkkk je izjavil:

Samo vprašanje:
Tabele, ki jo(jih) izdelaš, so kaj? DataTable? Tole je "podatkovni tip", ki pa afaik nima "vizualizacije" sam po sebi, lahko pa ga prikazuješ v DataGridView komponenti.



Čao

Naredim naslednje;
- Odprem Novo VB Win Form App
- V Solution Explorerju dodam New Service-based database
- V Server Explorerju nato v to bazo dodam New Table in v njej podatke navedem
- To tabelo pa nato želim potegniti v Form1, da bi lahko imel podatke in jih oblikoval ter še pomembneje, da mi te podatke potem shranjuje nekam.

Te tabele mi ne gre v Form1 potegniti. Zdaj ne vem, mogoče lahko kreiram podatke kar v Formi in ne rabim delati Tabele ter jo prenašati (me ne moti) samo me zanima kako mi jih naj potem shrani nekam. Glede na to, da sem začetnik, pa je verjetno v osnovi že problem, ker se ne spoznam dovolj in je rešitev mogoče preprosta :) Ampak, pomembno je da se učim in trudim.


Lep pozdrav,
Blaž

KrEn1234 ::

Meni se zdi, da skusaš preskočiti nekaj korakov:)

1) Za začetek poskušaj dodati na formo DataAdapter(Verjetno je v razdelku Data) in ga ustrezno configuriraj.
2) Nato na formo dodaj še data DataGridView ali GridView(Mislim tudi, da je v razdelku data)
3) Končno DG, ki si ga dodal v točki 2 dodaj še DataSource, ki kaže na DA iz točke 1

Za shranjevanje v bazo boš mogel verjetno eksplicitno klicati pripadajočo metodo na DA.

Tutorial-ow na to temo mora biti na netu na milione,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KrEn1234 ()

Manager ::

Čao

Sem brskal po netu in sem naletel na en video, kjer sem zvedel kar me je zanimalo. Se mi zdi vredu video;

Visual Studio 2010, MySQL Table, DataGridView



Lep pozdrav,
Blaž


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[VB] datagridview

Oddelek: Programiranje
351833 (1216) korenje3
»

DataView, DataTable, DataSet

Oddelek: Programiranje
91083 (834) detroit
»

[Visual C#] TableAdapter

Oddelek: Programiranje
61038 (914) detroit
»

[C#] Dostop do objekta iz različnih form

Oddelek: Programiranje
182089 (1802) Kekec
»

[C#] DATA GRID VIEW

Oddelek: Programiranje
131845 (1725) Kekec

Več podobnih tem