» »

Redbull Stratos danes odpovedan

«
1
2

Bor H ::

Že cel dan po malem opazujem, upam da bo prenos zadovoljive kvalitete, v vsakem primeru bo pa to večji uspeh kot tista predstavitev googlovih očal ;)

mrTwelveTrees ::

Bellatrix ::

Začelo se je!
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Lion29 ::

ja neki se muvajo

cel dan ze cakam, spremljam na YT
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mrTwelveTrees ::

jaz sam upam da majo zadost veliko pipico v svet ... če se bo veliko ljudi usedlo na HD kvaliteto.... bomo videli

Bor H ::

Youtube ;)

Lion29 ::

ja volilno debato, pa madonin koncert je gledalo ogromno folka, zdaj je na yT 230k, bomo vidli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Kurzweil ::

Na tem linku je 1080p tudi, ampak kaj mi rabi ta link, če nas že cel dan nategujejo :) lahko je uber HD, če se ne zgodi nič ne povoham vem Red bulla... no medtem ko pišem se je vsaj premikat začelo.

Lion29 ::

pismo, tle se gre za zivljenje in visoko riskantno zadevo, vreme skozi nagaja, ti pa neki hudujes :D

meni v glavnem kar nagaja strim
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

mrTwelveTrees ::

še komu trza občasno na 720p ?

Bellatrix ::

mrTwelveTrees je izjavil:

še komu trza občasno na 720p ?


Meni na srečo dela čisto.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Metulj-1 ::

Dela bp na 1080

Lion29 ::

to bo zgleda zakon!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Metulj-1 ::

Mal jih veter premetava

genesiss ::

Preklicano

Xserces ::

ABORT! :(
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Metulj-1 ::

Konec za dons.

Lion29 ::

ma kurc
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

mrTwelveTrees ::

umij si usta

Sc0ut ::

In kaj nardijo zdaj s tem helijem?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Gregor P ::

... starši so šli prvič iz Evrope, da bi lahko videli sina skočiti v neznano8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pinctinc ::

Gregor P je izjavil:

... starši so šli prvič iz Evrope, da bi lahko videli sina skočiti v neznano8-O

:) :) :)

Kurzweil ::

Red bull nima krila. Mama se pa sekira, namesto da bi bila vesela, da je njej sin še en dan dlje... >:D

Nikonja ::

ORF1 prenaša v živo tko da vam se ni treba j... na youtube.

mtosev ::

bo že jutri spet probal.:))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gregor P ::

Kittinger se zdaj dela, kako mu je žal, v bistvu je pa zminiral vse skupaj>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Nikonja ::

pa zanimljivo je da je na ORF1 feed skoraj 1 minuto hitrejši.

Roadkill ::

Nikjer ne najdem podatka oliko časa nej bi se dvigal z balonom. Ve kdo?
Ü

Lion29 ::

ma dej... jebesh balone... naj ga iztrelijo gor s fraco, uno od angtry birds :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

dope1337 ::

Roadkill je izjavil:

Nikjer ne najdem podatka oliko časa nej bi se dvigal z balonom. Ve kdo?


2,5 - 3 ure

Ne me vprašat od kod vem, k sm pozabu xD
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Gregor P ::

... mogoče če bi bil tisti naš pilot balonov tam v kontrolni sobi, misija ne bi bila kar tako prekinjena>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

tiltedman ::

Savdijci imajo nafto, Avstrijci pa Red Bull. Morda ne najbolj posrečena primerjava, ampak Red Bull je s stališča blagovne znamke pravi fenomen.

mared ::

houston we have a problem.

Bor H ::

Na Mission Timeline piše: Once launched, Felix will float to 120,000 ft in less than 3 hours.

mrTwelveTrees ::

pa hudiča bom mogu čakat 3h da bo pršu na vrh ? ja pa kaj še

Metulj-1 ::

Baloni so pa za enkratno uporabo. Tega od dons ne morjo več ponucat. Pa še ena od dveh radijskih zvez jim je crknla.
Redbullshit.

Pesimist ::

Metulj-1 je izjavil:

Baloni so pa za enkratno uporabo. Tega od dons ne morjo več ponucat. Pa še ena od dveh radijskih zvez jim je crknla.
Redbullshit.

nimas pojma o cem govoris. Dans ga nemorjo, jutri bi ga lahko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

mrTwelveTrees ::

če pa kupjo en pocen "waki-taki" na dealer extreme :D

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

... mogoče če bi bil tisti naš pilot balonov tam v kontrolni sobi, misija ne bi bila kar tako prekinjena>:D



:| too soon
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

... obrni zadevo pozitivno, očitno so na delu ljudje, ki jim je v prvi vrsti pomembna varnost:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

primus1024 ::

Lahko nekdo, ki malo več ve o temi napiše kakšne so dejanske nevarnosti? Kolikor sem na hitro pogledal je možno, da se Baumgartner začne nenadzorovano vrtet visoko zgoraj, kaj drugega pa nisem zasledil. Zaščiten je pred mrazom in nizkim pritiskom. Sam ne poznam teme in se na prvi pogled zdi, da se bo zaščiten vrgel dol, počakal da pade dovolj nizko in odprl padalo ... kar je predvidevam precej napačno glede na medijsko pokritost.

Lion29 ::

lahko je tudi kaj ob tem, ko prebije zvocni zid
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Metulj-1 ::

Pesimist je izjavil:

Metulj-1 je izjavil:

Baloni so pa za enkratno uporabo. Tega od dons ne morjo več ponucat. Pa še ena od dveh radijskih zvez jim je crknla.
Redbullshit.

nimas pojma o cem govoris. Dans ga nemorjo, jutri bi ga lahko...


Še ena brihta na forumu ki neki kvas brezveze.

Is the same balloon being used repeatedly for tests, as well as the final mission?

No. The test balloons are smaller than the almost 30 million cubic foot balloon used for the ascent to 120,000 feet. None of these delicate balloons can be re-used. In fact, once Felix's balloon is even taken out of its box it must be launched promptly or discarded.

primus1024 ::

@Lion29
V prenosu so omenili, da zaradi redkega zraka najverjetneje ne bo niti vedel, kdaj je prebil zvočni zid. Glede na vsa nadzvočna letala bi nekako pričakoval, da so vplivi do določene mere predvidljivi. Pričakujejo, da ga bo prebil okoli dvajsete sekunde.

Metulj-1 ::

Kolikor sem sledil zadevi tega tudi sami točno ne vedo. Bistvo je, da ima človeško telo veliko manjšo površino kot letala zato ne vedo kako se bo obnašalo ob preboju.

vorantz ::

na kratko: zanima jih kaj se zgodi s človeškim telesom pri 1 machu
in da podrejo 2 rekorda - višina skoka in hitrost

francek1 ::

Metulj-1 je izjavil:

Kolikor sem sledil zadevi tega tudi sami točno ne vedo. Bistvo je, da ima človeško telo veliko manjšo površino kot letala zato ne vedo kako se bo obnašalo ob preboju.

...utekočinil se bo...bo pa andrenalina...no, resno zdaj; jaz ne verjamem, da bo preboj mogoč. Resda matematični izračuni to dopuščajo, ampak vseh faktorjev se le ne da zajet. Telo bo težko obdržal v idealni poziciji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bzp ::

primus1024 je izjavil:

Lahko nekdo, ki malo več ve o temi napiše kakšne so dejanske nevarnosti? Kolikor sem na hitro pogledal je možno, da se Baumgartner začne nenadzorovano vrtet visoko zgoraj, kaj drugega pa nisem zasledil. Zaščiten je pred mrazom in nizkim pritiskom. Sam ne poznam teme in se na prvi pogled zdi, da se bo zaščiten vrgel dol, počakal da pade dovolj nizko in odprl padalo ... kar je predvidevam precej napačno glede na medijsko pokritost.


V osnovi je najbolj nevaren skok iz kapsule - zaradi redkega zraka se bodo prvih par sekund padanja samo potencirale napake pri odrivu. Potem ko enkrat pride do vsaj nekaj zraka, lahko s položajem telesa korigira vse skupaj. Če ga začne vrteti, lahko zaradi preveč G-jev izgubi zavest. Zanimivo je tudi da ima možnost odmetavanja rezervnega padala (vsa padala so sicer narejena tako da se odmetava zgolj glavno, rezerva pa ne, jasno) - ker če se mu zaradi kakršnekoli napake previsoko odpre rezervno padalo, mu bo zmanjkalo kisika. Zato ga lahko odvrže, gre nazaj v prosti pad in upa da glavno padalo ne zataji.
Precej nevaren je tudi vzlet, saj do določene višine (po spominu se mi zdi da nekje 700m?) enostavno nima dovolj časa da se reši, če gre karkoli kritično narobe.
Potem so pa tu še vse "klasične" nevarnosti če zataji obleka (pade pritisk) ali kaj podobnega (njegovemu predhodniku je zatajila rokavica) ... Da tega, kaj se bo zgodilo če mu uspe prebiti zvočni zid, sploh ne omenjamo :)

antonija ::

primus1024 je izjavil:

Lahko nekdo, ki malo več ve o temi napiše kakšne so dejanske nevarnosti? Kolikor sem na hitro pogledal je možno, da se Baumgartner začne nenadzorovano vrtet visoko zgoraj, kaj drugega pa nisem zasledil. Zaščiten je pred mrazom in nizkim pritiskom. Sam ne poznam teme in se na prvi pogled zdi, da se bo zaščiten vrgel dol, počakal da pade dovolj nizko in odprl padalo ... kar je predvidevam precej napačno glede na medijsko pokritost.
Ce se prav spomnim mu je na testnih skokih dvakrat zivljenje resil avtomat, ker je bilo z obleko nekaj tako hudo narobe da ni mogel sam odpreti glavnega padala. (avtomat odpre rezervo ce na doloceni visini padas prehitro)
Drugace pa nenadzorovano vrtenje zelo visoko (kjer ni zraka oz. je preredek, da bi lahko s telesom popravil polozaj) lahko pripelje do nezavesti (kar so ze povedali), v tem primeru bi spet avtomat odprl rezervo, Felix bi pa nenadzorovano pristal (nekje... upamo da ne na kaksno farmo krokodilov ali trafo postajo). Ampak glede na njegove izkusnje iz BASE sveta bi rekel da mu odskoki grejo kar vredu 8-)
Potem so pa zdraven se vsi "klascini" padalski malfunctioni, od navitih, strganih, zavozlanih vrvic, pa kaksen lineover, two-out, itd. ampak to pa fant mora znat resit glede na izkusnje. Navsezadnje je precej izkusen BASE skakalec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2