» »

Windows 7, okna zamrznejo

Windows 7, okna zamrznejo

mkonci ::

Pozdravljeni,

Zelo teško bom opisal, kaj se mi dogaja, vendar se bom potrudil in upam da bo razumljivo.

Imam inštaliram Win 7. Moj računalnik sicer ni več najnovejši, še vedno pa izpolnjuje vse zahteve 7-ke, tako da to ne bi smel biti problem.
Ko pride v win. se sistem ponavadi obnaša čisto normalno. Okna se odpirajo, miška potuje po ekranu, lahko klikam, skratka vse BP. No potem pa kar na enkrat recimo, da nekaj potegnem dol in se pokaže nov okenček, da kliknem OK za prenos. No tu se stvar zelo zakomplicira in tu ponavadi čisto pop...im. Ko hočem kliknit OK v novem okenčku, ki se pojavi, miška sicer je na OK vendar se klikne spodnje okno. Isto se dogaja recimo excel, ko hočem shraniti enostavno ne gre, ker kot da ne bi bilo zgornjega okenčka klikam po spodnjem (se pravi kot da bi bilo srhani ohno nevidno - pa ni). Tega se začasno znebim tako da na desktopu kliknem na kako drugo okno.

Nato se kar naenkrat zgodi, da zamrzne sistem, ne odziva se desktop, nobeno okno ne morem odpret, miška laufa po ekranu BP. V tem primeru morem pritisniti ALT+CTRL+DEL in nato kliknem samo Cancle in stvar spet dela.

Oboje se dogaja redno, na nekaj minut, seveda je to EXTREMNO moteče.

Virusa na računalniku ni, posnel sem zadnji driver za grafično (ATI Radeon 4800HD), zadnji driver za miško vendar nič ne pomaga, še vedno pop....vam vsake par minut.


Mi lahko kdo pomaga, kaj bi bilo lahko narobe in kako naj to odpravim.


Hvala,
Matej

Duhec ::

Stestiraj disk in poglej smart podatke diska, če se z njim kaj čudnega ne dogaja.

solatko ::

Nabavi original verzijo w7, dodaj vse posodobitve in problemi bodo čudežno izginli.
Travniške verzije windows operacijskih sistemov, znajo biti sila zanimive in po navadi s smešnimi dodatki, za popestritev računalniškega vsakdana.
AV programi na predelanih travniških verzijah, po navadi ne delujejo najbolj učinkovito.
Poizkusi z instalom MSE-a.
Delo krepa človeka

marchisio8 ::

solatko je izjavil:

Nabavi original verzijo w7, dodaj vse posodobitve in problemi bodo čudežno izginli.
Travniške verzije windows operacijskih sistemov, znajo biti sila zanimive in po navadi s smešnimi dodatki, za popestritev računalniškega vsakdana.
AV programi na predelanih travniških verzijah, po navadi ne delujejo najbolj učinkovito.
Poizkusi z instalom MSE-a.


Ne bluzi. Sorry ampak ves travniški software deluje odlično. Preverjeno

solatko ::

Pol pa nebi smelo biti težav, ki jih stalno pošiljajo, praviloma uporabniki, travniškega SW.
Bluziš pa ti, več kot 50% tega programja je več kot problematično.
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Jaz sem imel podoben primer zmrznile so vse kontrole miš in testatura v ozadju se je pa videlo, da maile prejema ........................ rezultat po mučnih testih ........ in ja odpravljen že teden se ni nikoli ponovilo, prej pa vsak dan par krat , sistem W7 64 bit.... ja ne boste verjeli ... defektna optična USB miš, ki je zgleda obesila USB vodila ali zapletla interupte in s tem tudi USB testaturo ..., no miš je že na odpadu......kabel sicer nisem prerezal, kar običajno naredim, naj se še "strojani" malo zabavajo :)

jest10 ::

solatko je izjavil:

Pol pa nebi smelo biti težav, ki jih stalno pošiljajo, praviloma uporabniki, travniškega SW.
Bluziš pa ti, več kot 50% tega programja je več kot problematično.

Saj menda veš, da so na travnikih predelane in tudi nedotaknjene verzije OS. Kdor si nalaga predelane pač tvega.

solatko ::

Na travniku je zelo malo nepredelane robe (izjema je nekaj tednov po izidu novega SW-a), razen na določenih mestih, ki pa so za navadne uporabnike, po navadi, nedosegljiva.
Na Partisu in podobnih, čistih stvari, kar se tiče programja, praktično ne najdeš. Večina programja je dodelana in predelana z raznimi verzijami nLita, vLita......
Ko instaliraš izgleda sicer vse v redu, problemi se praviloma pojavijo pozneje.
Sicer je pa debate o piratski opremi dovolj, saj na tem forumu ni interes reklamiranja in vzpodbujanja uporabe nelegalne - ukradene, robe.

Nasvet vsem, ki imajo probleme ob uporabi takega programja je, da iščejo rešitve na piratskih forumih.
Delo krepa človeka

mkonci ::

solatko je izjavil:

Nabavi original verzijo w7, dodaj vse posodobitve in problemi bodo čudežno izginli.
Travniške verzije windows operacijskih sistemov, znajo biti sila zanimive in po navadi s smešnimi dodatki, za popestritev računalniškega vsakdana.
AV programi na predelanih travniških verzijah, po navadi ne delujejo najbolj učinkovito.
Poizkusi z instalom MSE-a.


Solatko ne boš verjel ampak IMAM original z vsemi posodobitvami do danes! Vseeno se obnaša skrajno čudno.

mat xxl je izjavil:

Jaz sem imel podoben primer zmrznile so vse kontrole miš in testatura v ozadju se je pa videlo, da maile prejema ........................ rezultat po mučnih testih ........ in ja odpravljen že teden se ni nikoli ponovilo, prej pa vsak dan par krat , sistem W7 64 bit.... ja ne boste verjeli ... defektna optična USB miš, ki je zgleda obesila USB vodila ali zapletla interupte in s tem tudi USB testaturo ..., no miš je že na odpadu......kabel sicer nisem prerezal, kar običajno naredim, naj se še "strojani" malo zabavajo :)


Na to sem sicer že tudi pomisli, vendar še ne stestiral, to bom storil takoj danes ko se vrnem domov. Poročam kako se bo obneslo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mkonci ()

solatko ::

Če imaš original, potem poglej kakšni procesi ti delujejo v ozadju. Na netu je cel kup programčkov, ki ti prevzamejo določene funkcije pa jih noben AV ne zazna, obesijo se pa gor ob instalaciji različne programske opreme. Razne pomoči pri brskanju, FB dodatki, you tube dodatki, konverterji, dodatki brskalnikov in podobno, java nadgradnje....., imaš sicer za AV čist sistem, v resnici pa deluje v računalniku cel kup nekega, neuporabnega, sranja.
Delo krepa človeka

jest10 ::

solatko je izjavil:

Na travniku je zelo malo nepredelane robe (izjema je nekaj tednov po izidu novega SW-a), razen na določenih mestih, ki pa so za navadne uporabnike, po navadi, nedosegljiva.
Na Partisu in podobnih, čistih stvari, kar se tiče programja, praktično ne najdeš. Večina programja je dodelana in predelana z raznimi verzijami nLita, vLita......
.

Heh... Kadarkoli želim najdem v 3min na "piratskem zalivu" nepredelane W7/Visto/XPje. Original slike z msdnaa.

ThomasSGS ::

Oprostite če motim z drugim namenom!
Ali obstaja Windows xp SP4 ?

mkonci ::

zaenkrat z novim mišom deluje BP. test še ni zaključen...

solatko ::

jest10 - Na zalivu ne najdeš niti ene čiste verzije MS programja, če drugo ne, so zanič skrekane. Verjemi, imam v obdelavi kar nekaj računalnikov tedensko, s problemi v sistemu.
Delo krepa človeka

mkonci ::

Evo moj končni odgovor, 99% je da je bila kriva miš. V 2 dneh odkar sem zamenjal miš, se omenjen problem ni več ponovil.
HVALA, mat xxl
PS: edin škoda mi je prejšnega miša, ker je bil res dobr/drag.

jest10 ::

solatko je izjavil:

jest10 - Na zalivu ne najdeš niti ene čiste verzije MS programja, če drugo ne, so zanič skrekane. Verjemi, imam v obdelavi kar nekaj računalnikov tedensko, s problemi v sistemu.

Zdej ne vem, ali si slep, ali ne znaš iskati, ali pa se samo špilaš trolla.

mat xxl ::

mkonci je izjavil:

Evo moj končni odgovor, 99% je da je bila kriva miš. V 2 dneh odkar sem zamenjal miš, se omenjen problem ni več ponovil.
HVALA, mat xxl
PS: edin škoda mi je prejšnega miša, ker je bil res dobr/drag.



Saj zato pa so forumi, ti podaš problem ostali brihtne gflave pa na glas pametujemo in vsak poda možno rešitev problema.

Očitno sem tokrat jaz zadel, drugič bo pa drug, sem se pa na tak način od drugih tudi sam že kaj naučil.

Ne bom pa presenečen, če bo ta ista miš na XP delala v nulo, zakaj se mi pa ne sanja W7 64 bit očitno hoče dobro zdresirano miš :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOWNGRADING-Potrebujem Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
273235 (2498) crniangeo
»

Težava pri prehodu win8 na win7??

Oddelek: Operacijski sistemi
141916 (1574) dukedl
»

Ponovno nalaganje Windowsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
113560 (3388) hojnikb
»

Pomoc zagon windovsov

Oddelek: Pomoč in nasveti
131317 (1166) technolog
»

Težava z nameščanjem Windows XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201875 (1685) amigo_no1

Več podobnih tem