» »

Multi-touch table + NFC

Multi-touch table + NFC

golobich ::

Pozdravljeni!

Delam na multi-touch mizi (FTIR) in sem prišel do tega, da bi naredil sledeče: ko nekdo položi na mizo telefon iz njega prebere podatke (slike, glasba, itd). Na pamet mi je padlo da bi to naredil prek NFCja, vendar mi je vse malce nejasno. NFC ima vbistvu domet do 20cm če se ne motim, miza je pa velikosti 80x60cm. Kako sedaj to narediti? Ker recimo da imam v enem kotu NFC reader, pa potem če uporabnik položi telefon v čisto drugi kot mize, potem ne bo zaznalo telefona. Mogoče da bi dal 4 NFC readerje (vsakega v svoj kot?). Vglavnem prosil bi vas za pomoč da mi pomagate glede tega problema. O NFCju načeloma nimam kaj preveč pojma, razen kar sem si nahitro prebral na wikipediji :)

Lp, golobich

pi pawr ::

Delaš mizo-zaslon?
Potem pa označi mesto branika (Postavi tukaj)

noraguta ::

3tja varianta zneb se nfc pa BT. ampak toj že narjen.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

golobich ::

pi_pawr, trenutno sem kar daleč stran od mize (cca 100km) tako da nemorem nič poslikat in pokazat.
Lahko ti pa pokažem princip mize: http://www.maximumpc.com/article/featur...
Na ta način smo jo naredili. Tu je še shema:


Kar se tiče BT-ja, ne bi rad naredil na princip tega, ker je prevelik set-up time.
Razmišljal sem tudi da bi mogoče dau en NFC reader pa nekam v kot...pa bi se ga potem samo z NFC napravo dotaknil. Na ta način bi šlo, vendar ni zanimiv :)

Tako da se še kr priporočam za ideje ;)

Lp, golobich

Map ::

A lahko malo razložiš kako to delujo. Bi blo zanimivo doma probat nardit eno pocen varjanto, pa če se ti dopade nardiš neki večjega.

noraguta ::

načeloma potem ne ostane kej druzga kt http://multimedia.3m.com/mws/mediawebse... pa raster anten v šipi.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

golobich ::

noraguta, hvala za ta link, si ga bom mau pregledu pa sporočim kako pa kaj! ;)
union!, stvar je zelo lepo opisana na zgornji spletni strani ki sem jo objavil. Če ti povem nahitro okrnjeno verzijo, projektor projecira sliko na mizo (med projektorjem in mizo je steklo...se pravi se slika projecira na steklo in ta odbije sliko na mizo). Ob akrilnem steklu na mizi so led diode, ki svetijo v steklo in se svetloba notri v steklu odbija. Ko pride do pritiska se svetloba odbije v kamero v mizi in to je to :) tako se zaznavajo dotiki. To je res okrnjena verzija vsega tistega...splača se tisto prebrat ;)

lp, golobich

Map ::

Aha, hvala. Zgleda zanimivo. Kaj pa cena? Koliko približno stane izdelava?

golobich ::

Jah, vse je odvisno od tega kakšen projektor maš noter, kakšno imaš "kišto" računalnika, itd.

Map ::

Zanima me za tvoj primer, koliko boš odštel. Kakšen projektor in kišto pa imaš?

golobich ::

V mojem primeru je to čisto drugače kot v tvojem primeru, ker jaz ne odštejem niti centa ;)

Unknown_001 ::

Pa kaj komplicirate. Naredi povezavo Wi-fi direct pa bo.

Map ::

Aha, maš vse doma. Najlažje bi blo res Wi-Fi ali pa BT.

golobich ::

Wifi direct...rabim kako posebno strojno opremo? Lahko kdo opiše princip prosim? Hvala

lp, golobich

Unknown_001 ::

Ne nucaš nobene posebne strojne opreme, fora je samo v tem da mora vsaj ena naprava to podpirat, da se poveže z drugo prek wi fi in to je to.

golobich ::

Super! RaptorF16, hvala! ;)

Unknown_001 ::

golobich je izjavil:

Super! RaptorF16, hvala! ;)

no problem ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NFC logiranje v različne accounte

Oddelek: Informacijska varnost
102139 (1693) MojoRisin
»

Programiranje za začetnike

Oddelek: Programiranje
223608 (3341) cekr
»

[Android] setText iz AsyncTask

Oddelek: Programiranje
7782 (699) golobich
»

Sony Xperia Z ali S4 ali ...

Oddelek: Mobilne tehnologije
343603 (2847) Halfdead987
»

Vprašanje iz statistike/verjetnosti/množic

Oddelek: Šola
5435 (389) golobich

Več podobnih tem