» »

pomoč pri iskanju podjetja =)

pomoč pri iskanju podjetja =)

menjalnik ::

Lep pozdrav,

Letos si rabim poiskati prakso iz računalniške stroke pa pošiljam prošnje, kot po tekočem traku, nekje zavrnjen odgovor, spet drugje brez odgovora, zato me zanima, če pozna kdo še kako podjetje v Kranju ali okolici Ljubljane, da bi me vzeli za pol leta.

Poleg tega me zanima še kaj se zgodi z mano, če si ne uspem najti prakse?

L.p

Pro_moted ::

Ja saj bi ti potem šola morala nekaj najdet. Vsaj tako se je godilo pri nas na univerzi.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

NeMeTko ::

Ponavadi je šola poskrbela za tiste, ki si sami niso uspeli najti prakso. Zagotovo je tudi pri tebi tako.

Blinder ::

poslovni imenik ( pirs.si) in tam išči računalniške firme pa jih klicari. preko telefona ti bodo rekli, da jim pošleš preko emaila ponudbo in da ti bodo sporočili potem. Odgovora itak skoraj nikoli ne boš dobil :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

xCore ::

Ziher boš dobil v kaki računalniški firmi za kopiranje dokumentov ali pa kaj podobnega kot delajo vedno tisti na praksi. Pa seveda ne bo plačano...
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Janac ::

Za kater poklic točno se to gre?

carota ::

menjalnik je izjavil:

Lep pozdrav,

Letos si rabim poiskati prakso iz računalniške stroke pa pošiljam prošnje, kot po tekočem traku, nekje zavrnjen odgovor, spet drugje brez odgovora, zato me zanima, če pozna kdo še kako podjetje v Kranju ali okolici Ljubljane, da bi me vzeli za pol leta.

Poleg tega me zanima še kaj se zgodi z mano, če si ne uspem najti prakse?

L.p

Če pišeš prošnje v takem stilu kot zgornji post, te ne bo nihče vzel in to popolnoma upravičeno. No, morda bi lahko poizkusil pri državni upravi.

Kaj misliš, da bi lahko izboljšal?

Gladi ::

Janac je izjavil:

Za kater poklic točno se to gre?

Računalniške stroke pomen kaj, medicina?

carota ::

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Za kater poklic točno se to gre?

Računalniške stroke pomen kaj, medicina?

Janacovo vprašanje je več kot na mestu. Zakaj imamo celo dve fakulteti (FRI in FERI), če je vse "računalniška stroka"? Niti tega ni napisal ali bi ga zanima bolj hardware ali software ...

Smurf ::

Napisi kaj znas/kaj te zanima/kaj bi nekoc pocel. Mogoce te bo pa kdo iz tukaj vzel.

metalc ::

Hmmm, ali ti morajo prakso obvezno plačati + malico + prevoz + te poslati na zdravniškega, varstvo pri delu in ostale budalastoče??

Če ja, potem še nekako razumem, da te zavračajo, sicer je pa čudno, da ti ne ponudijo ničesar, če privoliš v delo zastonj.

Gladi ::

Pripada ti po zakonu predpisana nagrada, ampak so itak tako nizke tako da to nebi smel biti poglavitn razlog. Prevoz, malico in ostalo ti ni potrebno plačat.

black ice ::

Gladi je izjavil:

Pripada ti po zakonu predpisana nagrada, ampak so itak tako nizke tako da to nebi smel biti poglavitn razlog. Prevoz, malico in ostalo ti ni potrebno plačat.

Ma to je navadna ciganija. Vsaj prevozni stroški in malica bi lahko bili obvezujoči. Konec koncev narediš neko dodano vrednost, magari pospraviš pisarno v teh nekaj urah.

Vse skupaj me spominja na eno podjetje v katerem sem bil na razgovoru, s tem da je tole še veliko bolj žalostno. Dobil odgovor v stilu: ja, situacija je takšna, nekaj časa boš delal zastonj, kasneje ti bomo pa plačali če se boš izkazal. Od česa bi pa naj človek do takrat živel? Za hvala lepa v trgovini ne dobiš niti plesnivega kosa kruha.

mihec87 ::

black-že sedaj je teško dobit prakso..Kako bi bilo šele potem?

Gladi ::

Če bi človek dejansko dobil prakso v svoji branžni in bi dejansko po strokovni plati odnesel kej od prakse, bi še zastonj delu. Ponavad pa te majo za fizičnega delavca, ki je malo slabše plačan od unih c foxconnu.:) To govorim predvsem o srednješolski praksi, verjetno je praksa v okviru visokošolskega izobraževanja malo boljša.

black ice ::

Gladi je izjavil:

Če bi človek dejansko dobil prakso v svoji branžni in bi dejansko po strokovni plati odnesel kej od prakse, bi še zastonj delu. Ponavad pa te majo za fizičnega delavca, ki je malo slabše plačan od unih c foxconnu.:)

Točno to.

mihec87: Potem je praksa popolnoma nepotrebna, ker tega kar učiš v šoli ne boš imel priložnosti preizkusiti v praksi.

Se bom omejil samo na računalniško stroko. Večina (računalniških) podjetij v Sloveniji je na garažnem nivoju, kot je enkrat nekdo rekel že v eni drugi temi, zakaj torej ne velja kot potrdilo o opravljeni praksi tudi delo prek portalov kot so Freelancer.com in podobni? Malo na glas razmišljam, vendar ne bi na koncu od takšne oblike dela odnesel več kot od prekladanja papirjev v pisarni?

menjalnik ::

Profesor, ki je mentor je rekel, da šola nažalost ne more najti prakse. Ponudil pa mi je eno možnost prakse in sicer v Ljubljani, vendar mi je še dodal, da bom moral tja hoditi zastonj(bencin, malica itd.) nič ne dobim.

Aja prošnja je napisana zelo dobro, tako da to naj nebi bil razlog, glavni razlog je za moje pojme dolžina prakse, pol leta.

Blinder ::

ma to prakso na vaši šoli imajo še iz komunizma.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mgermo ::

Praksa je zastavljena dobro, torej da študent pride v stik z podjetjem in se nauči delat "in the wild". Ne razumem pa zakaj podjetja potem praktikante tretirajo kot neke fizikalne delavce ie. če se učiš za inženirja, se z prekladanjem škatel v skladišču z Mujo in Hasotom ne boš veliko naučil.

Janac ::

carota je izjavil:

Gladi je izjavil:

Janac je izjavil:

Za kater poklic točno se to gre?

Računalniške stroke pomen kaj, medicina?

Janacovo vprašanje je več kot na mestu. Zakaj imamo celo dve fakulteti (FRI in FERI), če je vse "računalniška stroka"? Niti tega ni napisal ali bi ga zanima bolj hardware ali software ...


odgovori na to.

Xserces ::

Pomoje ga ne briga ali je software ali hardware če ne najde nič. Prvo kar bo bo vzel.

Praksa je zastavljena dobro, torej da študent pride v stik z podjetjem in se nauči delat "in the wild". Ne razumem pa zakaj podjetja potem praktikante tretirajo kot neke fizikalne delavce ie. če se učiš za inženirja, se z prekladanjem škatel v skladišču z Mujo in Hasotom ne boš veliko naučil.


pri nas v razredu niso imeli vsi take sreče. Nekateri so delali vse drugo kot bi bilo v taki stroki pomembno.

Janac kaj boš potem povedal ko ti bo odgovoril? ROFL
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Janac ::

pisi prosnjo na Anni ali pa E-misija, to je v tvoji blizini.

mat xxl ::

Zmeram imaš lahko pravo prakso ali pa tudi samo "prakso" pri kakem znancu, ki ima firmo.....

Xserces ::

ampak veliko več odneseš od "prave" prakse... Veliko bi odnesel naprimer na servisu za računalnike če ga to zanima.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

NeMeTko ::

@menjalnik - Res ne vem, kaj pravzaprav od nas pričakuješ. Če bi rad kakšen namig, ali celo ponudbo 'pridi k nam', boš že moral malo več povedati o tem, kateri letnik in smer šole si. Ravno tako nisi navedel, kakšno delo si želiš opravljati na praksi.

Brez teh podatkov, ti ne bo mogel nihče dati kakšnega konkretno uporabnega nasveta, kdo bi morda prišel v poštev zate, da bi pri njemu opravil prakso.

Koneckoncev pa tudi ni nepomembno kje živiš - če si iz Kranja, ti bodo bisteveno bolj koristili namigi iz Kranja, kot pa iz Ljubljane.

menjalnik ::

Janac je izjavil:

pisi prosnjo na Anni ali pa E-misija, to je v tvoji blizini.


Že poslal po pošti in dobil negativen odgovor:)

Blinder ::

ja kaka šola je ta da tvoje delo je vredno manj kot nič, d abi moral plačat delodajalca, da ti da za delat xD
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Janac ::

menjalnik je izjavil:

Janac je izjavil:

pisi prosnjo na Anni ali pa E-misija, to je v tvoji blizini.


Že poslal po pošti in dobil negativen odgovor:)


kaj pa če greš osebno?

neeno ::

Jaz sem si odprl popoldanski s.p. in prakso opravljal pri samemu sebi. Vmes si najdeš kak projekt, če drugo ne boš za svojo firmo rabil kako računalniško okolje ala virtualizacija kakih strežnikov, konfiguracija google apps, konfiguracija domene in web strežnika, konfiguracija lokalnega file strežnika ? To vse so ure in vse vključiš v poročilo in natančno definiraš kaj si počel. Nakoncu prakso podpišeš kot direktor firme in kot študent ki je bil na praksi. Če maš kakega sošolca v podobni situaciji kot si ti, vzami še njega na prakso in si razdelita stroške prispevkov s.p. - vsak cca 65€.

menjalnik ::

Janac je izjavil:

menjalnik je izjavil:

Janac je izjavil:

pisi prosnjo na Anni ali pa E-misija, to je v tvoji blizini.


Že poslal po pošti in dobil negativen odgovor:)


kaj pa če greš osebno?


Odgovor bo isti, ker imajo zaradi gospodarske krize zmanjšan obseg poslovanja. So lepo napisali v sporočilu.

carota ::

Blinder je izjavil:

ja kaka šola je ta da tvoje delo je vredno manj kot nič, d abi moral plačat delodajalca, da ti da za delat xD

Pri delodajalcu se mora zaposlen delavec ukvarjati še z izobraževanjem zelenca in s tega vidika ima firma izgubo. Dolgoročne koristi itak nima, ker gre po par mesecih stran. Tudi za firmo mu ni preveč mar, samo za prakso. Zakaj bi ga karkoli učil, ker nič v poslovnem svetu uporabnega očitno še ne zna (to ni mišljeno kot očitek avtorju teme, noben se ni rodil z znanjem)?

mat xxl ::

Ja in pri nas smo glede tega povsem zariban narod, sem imel znanca je šel na prakso na Ciper v eno farmacevtsko podjetje, so mu plačali nastanitev in malo za prakso sedaj je pa že 5 leto tam v enem delu proizvodnje vodja, mi je pa rekel, da je tam klima drugačna, pravi nad izkušenimi so navdušeni, takih, ki imajo nekaj let do penzije ne marajo, nad mladimi na začetku pa pravi so vsi navdušeni, vsi bi pomagali, posebej če si iz tujine si pa toliko bolj zanimiv. skratka mladi imajo po vsod odprta vrata in so zaželjeni, ne pa pri nas, ko jih nihče ne mara, čeprav ko sem pa na drugi strani, kot delodajalec sem pa sam enako zaprt, ker smo 3 vrhunske kadre izobrazili, ki pa so nam kasneje pobegnili v bolj zveneče firme in potem se ti res zdi neumno in pričneš sam raje izkušene kadre "krasti" drugim i n jih dobro plačevati.

Si dal vloge na Elkotex, Asbis, Avtenta, Biroservis, Techtrade Trzin, ma je teh firm še vsaj 10 v Ljubljani....

Isotropic ::

menjalnik je izjavil:

Janac je izjavil:

pisi prosnjo na Anni ali pa E-misija, to je v tvoji blizini.


Že poslal po pošti in dobil negativen odgovor:)

ne poslat na firmo, ki prodaja racunalnike. ce bi spremljal ta forum, bi videl od kmetka, ta je v celi branzi stala.

carota ::

menjalnik je izjavil:

Aja prošnja je napisana zelo dobro, tako da to naj nebi bil razlog, glavni razlog je za moje pojme dolžina prakse, pol leta.

Prošnja ni napisana dobro, če te nikjer ne sprejmejo. Niti tukaj je nisi objavil, nisi napisal kaj znaš ali želiš početi, tako da se mi zdi, da ti je vseeno za prakso. Občutek dajaš, da ti je cilj bolj samo dobiti kljukico, da si opravil, kot da bi res nekaj koristnega naredil zase in za kakšno firmo. Kdo bi te vzel?

menjalnik ::

etola praksa zrihtana :) Sam še pogodbe moram nest podpisat

Janac ::

kje pa?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šola ali tečaji - začetek programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7710295 (8410) Ahim
»

Praksa in plačilo?

Oddelek: Šola
349553 (4330) MadMicka
»

Kako do zaposlitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7827789 (23838) roko88
»

Opravljanje praktičnega izobraževanja (praksa)

Oddelek: Loža
255963 (5207) Jerry000
»

Obvezna praksa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5116902 (15630) BlueRunner

Več podobnih tem