» »

Varčevanje v JU - Ministrstvo za šolstvo je podpisalo pogodbo z Microsoftom o uporabi microsoftovih produktov

Varčevanje v JU - Ministrstvo za šolstvo je podpisalo pogodbo z Microsoftom o uporabi microsoftovih produktov

Blisk ::

Ministrstvo za šolstvo je podpisalo pogodbo z Microsoftom o uporabi microsoftovih produktov v Šolah, Univerzah in Zavodih.
Pa danes malo preletavam zadevo in vidim, da dejansko mora naprimer šola kupiti računalnik z operacijskim sistemom windows 7 Home premium ali windows 7 Professional ali Windows 7 Ultimate.
Vprašam se, v čem je poanta te pogodbe, če že itak moraš imeti računalnik z windowsi, ki dejansko omogočajo skoraj vse kar potrebuješ.
Velika večina, po mojih predvidevanjih 99% uporabnikov sploh ne potrebuje enterprise različice, saj omogoča že professional vse kar potrebuješ.
Dejansko je pogodba samo za nadgradnjo.
Zastavlja se vprašanje ali je nekdo spet dobil plavo kuverto na račun te pogodbe, ali gre dejansko za nespametno razmetavanje proračunskega denarja?

Smurf ::

Manka bistveni podatek, za koliko denarja. Brez tega je nemogoce validirati ali je ta pogodba dobra ali slaba.

trnvpeti ::

sedaj je cas, da se zacne uporabljati odprto kodo v solah
solarji se morajo nauciti to uporabljati
kasneje ne bodo imeli denarja preiti na ms

Blisk ::

Ok strinjam se, da operacijski sistem windows ostane, saj omogoča precej boljšo administracijo.
Vse ostalo je lahko odprta koda...oz. vsaj večina

krneki0001 ::

Tole ne drži, šola mora kupiti računalnik, ki po specifikacijah ustreza za normalno delovanje windows 7 Home premium ali windows 7 Professional ali Windows 7 Ultimate, sam sistem pa dobi preko MSDNAA.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

stb ::

Blisk je izjavil:

Ministrstvo za šolstvo je podpisalo pogodbo z Microsoftom o uporabi microsoftovih produktov v Šolah, Univerzah in Zavodih.

Mogoče je pa ta pogodba dodatno financiranje ministrstva v času varčevanja. S to pogodbo so se recimo zavezali, da bodo mladim v glavo vtepali samo MS tehnologije in ničesar drugega. Problem bo kvečjemu druga pogodba, ki bo potrebna za izvrševanje prve za nakup ustreznih licenc. ;((

Blisk ::

krneki0001 je izjavil:

Tole ne drži, šola mora kupiti računalnik, ki po specifikacijah ustreza za normalno delovanje windows 7 Home premium ali windows 7 Professional ali Windows 7 Ultimate, sam sistem pa dobi preko MSDNAA.

Aja? A ti bolj veš kot jaz, ki imam v rokah papir, kjer to piše gor?

vorantz ::

msdnaa je za študentarijo (dijake, itd) pa profesorje
ne more šola to uporabit za svoje računalnike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vorantz ()

NeMeTko ::

Včeraj je slovenski Microsoft razpošiljal takšno sporočilo:

Spoštovani partner!
Posredujemo obvestilo glede ustreznega nameščanja programske opreme Microsoft.


V zvezi s tem vas obveščamo, da licence za Microsoftov operacijski sistem, ki jih izobraževalne ustanove že imajo na podlagi veljavne pogodbe Campus and School Agreement veljajo samo za nadgradnje.

O navedenem smo sicer že obveščali posamezne izobraževalne ustanove, kljub temu pa v izogib morebitne zmede na tržišču dodatno še vas naprošamo in pozivamo, da v primeru prejetega povpraševanja izobraževalne ustanove za nakup računalniške opreme, le-to opozorite, da morajo za zagotovitev nadaljnjega uživanja pridobljenih pravic do uporabe Microsoftove programske opreme na podlagi podpisane pogodbe Campus and School Agreement nove računalniške sisteme kupiti s prednameščenimi polnimi licencami operacijskega sistema za verzijo, upravičeno do nadgradnje - Windows 7 Home Premium, Windows 7 Professional in Windows 7 Ultimate.

S spoštovanjem, Microsoft d.o.o., Ljubljana


Torej je več kot jasno, da MORA šola kupiti računalni Z prednameščenimi Windows-i.

PaX_MaN ::

Sam to je pa čist k Telekomovo vezanje ADSL na ISDN...

NeMeTko ::

Takšno pogodbo so pač sklenili.

Verjetno je bilo ceneje za državo skleniti samo pogodbo za nadgradnje, osnovno nabavo pa pustiti na pleču občin oz. ustanoviteljev posameznih izobraževalnih ustanov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NeMeTko ()

trnvpeti ::

Kje si zdaj Turk?
Zdaj imas nekaj, kar moras delat.

Blisk ::

Vprašanje je kakšen smisel sploh ima plačati nadgradnjo na enterprise? Ali je to ekonomsko upravičeno.

amigo_no1 ::

Za MS vsekakor :)).

trnvpeti ::

Naj se Turk izpogaja z ms za par 100mio.
Ce se ne mogel, bo pa par 100mio prisparal z prehodom na odrto kodo.
JU tako sedaj nima besede, posebej pri ucenju novih stvari ne.
Kdor se ne bo ucil, bo letel.

NeMeTko ::

Načeloma se tudi jaz strinjam, da bi za 'osnovno računalniško opismenjevanje' povsem zadoščali odprtokodni operacijski sistemi in programi.

Ne vem sicer, koliko denarja šolstvo (ministrstvo+občine) letno plačuje Microsoftu, vendar bi za ta denar lahko plačanih imeli vsaj 100 dodatnih delovnih mest 'vzdrževalec odprtokodnih sistemov' na izobraževalnih ustanovah.

Ne moremo si zatiskati oči, da so odprtokodni sistemi bistveno bolj zahtevni za vzdrževati in da večinoma za kaj takega niti ni usposobljenih kadrov po izobraževalnih ustanovah. Vendar pa bi iz prihranka, zelo preprosto financirali takšne kadre.

Se pa skriva za tem spet druga past. ČE bi se ministrstvo odločilo za ta neverjetni korak, bi vzdrževanje teh sistemov prepustili 'zunanjim izvajalcem'. Naredili bi razpis, nanj bi se (zaradi pogojev) prijavila peščica prikoritnih IT mastodontov in finančni učinek bi v hipu izpuhtel.

Potem je pa mogoče res bolje, da ostane tako, kot je?

mtosev ::

danes gledal tv in v povprečnem razredu je samo 19 otrok.WTF
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

trnvpeti ::

V manjsih krajih je malo otrok.
Najbolje da reces,da naredijo v ljubljani eno mega solo in naj vsi otroci hodijo na to solo.

Unknown_001 ::

Ma problem bi znal bit v tem ker eni zahtevajo da je vse narejeno v wordu, power pointu in excellu, iz lastnih izkušenj vem da o programih, ki to omogočajo v linuxu (calc,...) in so zastonj učitelji sploh nočejo slišati in sem bil cel čas osnovne šole primoran uporabljati nelegalno opremo, ker se mi officea oz se nam ga ni splačalo kupit, zdaj v srednji šoli mamo drugače ker dobimo Win 7 professional s vsem zraven za 15 eur s tem pa 4leta brezplačnih nadgradenj potem licenca poteče.

Žal se slovenija res ne da prilagoditi razmeram, ali pa je v ozadju en biznis za nekoga, ki špekulira na račun šolstva.

Gandalfar ::

mtosev je izjavil:

danes gledal tv in v povprečnem razredu je samo 19 otrok.WTF


Ja, to je kr kul. Se da vsaj kaj naucit.

mtosev ::

ne ni ok. ko sn jaz bil v OŠ nas je blo v razredu 27-29. zakaj sn jaz dobil slabše šolstvo kot ga dobijo sedaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

trnvpeti ::

Nekje je sedaj tudi po vec kot 30 v razredu.zakaj?
Zakaj je pa nekje samo 10 in se manj?

black ice ::

mtosev je izjavil:

ne ni ok. ko sn jaz bil v OŠ nas je blo v razredu 27-29. zakaj sn jaz dobil slabše šolstvo kot ga dobijo sedaj?

Vpisal bi se na drugo šolo.

celada ::

mtosev je izjavil:

ne ni ok. ko sn jaz bil v OŠ nas je blo v razredu 27-29. zakaj sn jaz dobil slabše šolstvo kot ga dobijo sedaj?


Torej tvoj argument je fuck them, ker ti nisi dobil tako dobre izobrazbe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

opeter ::

mtosev je izjavil:

ne ni ok. ko sn jaz bil v OŠ nas je blo v razredu 27-29. zakaj sn jaz dobil slabše šolstvo kot ga dobijo sedaj?


A zato imaš probleme s slovenščino in izražanjem?
Sicer pa, kaj meniš, so današnji otroci kaj bolj pametnejši od tvoje/moje generacije?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

kmetek ::

Kot ponavadi, podkupovanja padajo, pogodbe se pišejo. Ministrstvo da davkoplačevalski denar, kar bi se 90% prebivalstva strinjalo, da je proti.
KDO NAROD sploh še kaj vpraša? Ali so dobri samo na vsake 4 leta?

spenstar ::

black ice je izjavil:

mtosev je izjavil:

ne ni ok. ko sn jaz bil v OŠ nas je blo v razredu 27-29. zakaj sn jaz dobil slabše šolstvo kot ga dobijo sedaj?

Vpisal bi se na drugo šolo.

Ko sem jaz hodil v OŠ, nas je bilo v razredu vedno od 34-36 in to sest razredov (a,b,c,d,e,f). :P
SPENSTAR--builder


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠ - kaj storiti v primeru nemogoce uciteljice (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
9020935 (16492) s6c-gEL
»

Starši, ki uničujejo svoje otroke (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11929169 (24652) solatko
»

Slovenci praznih rok z matematične olimpijade

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
367540 (5596) Yggdrasil
»

Windows 7 razna vpraŠanja

Oddelek: Operacijski sistemi
486892 (5339) bosmla

Več podobnih tem