» »

Lenovo odpira tovarno v ZDA

Lenovo odpira tovarno v ZDA

Mnenja o izgledu se krešejo, zato pa je toliko manj dvomov o kakovosti prenosnikov

vir: The Verge
The Verge - Kitajski proizvajalec računalnikov in mobilnih naprav Lenovo namerava odpreti svojo prvo tovarno v ZDA. Lenovo je leta 2005 od IBM-a odkupil vejo, odgovorno za proizvodnjo računalnikov in s tem dobil pod svoje okrilje znamko Thinkpad, poleg nekaterih drugih. Od takrat so jo s prenosnikov in stacionarcev (ThinkCentre) prenesli še na tablične naprave ter do danes liniji dodali domačim in kreativnim uporabnikom bolj namenjeno linijo Ideapad (IdeaCentre za namiznike) in cenovno prijaznejšo linijo Essential. Jasno je, da računalnike sestavljajo v cenovno ugodnejših državah, predvsem na Daljnem Vzhodu, premik v ZDA pa bo v tej branži zelo zanimiva novost.

Obrat, ki ga nameravajo postaviti v Whitsettu v Severni Karolini, v bližini svoje Severno-ameriške baze, bo vsaj na začetku sicer majhen, a pomemben. Namenjen bo predvsem izdelovanju sistemov iz družine Think (ThinkPad, ThinkCentre, itd.), ki jih bodo prodajali izobraževalnim ustanovam, vladnim organizacijam ter pomembnejšim poslovnim partnerjem. Z lokalnim proizvodnim obratom bodo hitro lahko dostavili srednje velike količine specializiranih konfiguracij sistemov, kar zelo blagodejno vpliva na odnose s partnerji. Da bo obrat majhen jasno pove dejstvo, da bo zaposlenih vsega okrog 100 delavcev, postavitev pa bo stala okrog 2 milijona dolarjev (gre za razširitev obstoječega distribucijskega centra).

Lenovo, drugi največji proizvajalec računalnikov na svetu, ki na lastno pest izdela več kot polovico svojih izdelkov, bo s to potezo prekašal celo tri izmed največjih konkurentov, ki so sicer ameriška podjetja - največjega na svetu, HP, ter Dell in Apple. Novica obenem sledi podobni potezi, ko so v juliju naznanili povratek proizvodnje sistemov na Japonsko, kjer je bila znamka ThinkPad rojena in v celoti proizvajana prvih nekaj let.

40 komentarjev

Ramon dekers ::

BRAVO. Čim več proizvodnje izven Kitajske. Da bi se še pri nas začeli postavljati takšni industrijski obrati...

Edit: super novica, še več takšnih.

Zgodovina sprememb…

barakus ::

Kitajci odpirajo fabriko v USA, kdo bi si mislil :D

mtosev ::

wow. nekaj takega nisem pričakoval:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

enadvatri ::

Pa se je začel Novi svetovni red!

Zdaj bomo mi na Zahodu delali 10 ur/dan za pest pšenice ... :|

Ramon dekers ::

Zdaj bomo mi na Zahodu delali 10 ur/dan za pest pšenice ...


Saj smo to hoteli, mar ne?

enadvatri ::

Smo ali nismo, zgodilo se je.

SplitCookie ::

Namenjen bo predvsem izdelovanju sistemov iz družine Think (ThinkPad, ThinkCentre, itd.), ki jih bodo prodajali izobraževalnim ustanovam, vladnim organizacijam ter pomembnejšim poslovnim partnerjem.


Enako kot apple in ostali cuzajo keš.

Drugače pa: pričakovano, zakoni v ZDA delavca ne ščitijo in kot takega ga je lažje izkoriščat
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

noraguta ::

to je bolj "montirnica" kot pa proizvodnja.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

JesusChrist ::

nekaj more bit zgovor, da spraviš 10000 (na začetku 100, sčasoma ostale) azijcev v zda :)) jih vsaj nebo treba v kontejnerjih skritih vozit :D
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

sash69 ::

Ko bi bili Lenovoti (posebej thinkpadi) vsaj malo za pogledat, tako pa .... :(
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

oldguy ::

sash69 je izjavil:

Ko bi bili Lenovoti (posebej thinkpadi) vsaj malo za pogledat, tako pa .... :(



Posebej Thinkpadi naj kar ostanejo točno takšni kot so. Oni, ki kupujejo laptope zato, da izgledajo, naj kar lepo kupujejo kaj drugega.

levaky ::

Istega mnenja... Thinkpad naj ostane tak kot je... X121 mi je nekaj najlepšega, da starih T4x in T6x ne omenjam...

Matej

#000000 ::

Sej imajo Idepad, ki ni tolk dolgočasnega izgleda, ampak je pa neki res IBM je IBM, Lenovo se po kvaliteti ne more kosat z njim.

Je kdo že zlomil USB port na IdeaPad ? Jest sem jih menjal 5, oz. na petih prenosnikih te linije, na HP ki je z izjemo poslovne linije dosti fail marka, nisem še nobenga, enako ne pri acerju ki je še večji fail

opeter ::

Ne vem, v družini imamo enga Thinkpada (Lenovo T61) in še vedno dela kot se šika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gregor P ::

Se strinjam izgled naj kar ostane takšen kot je, "funkcionalen":)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

premak ::

#000000 je izjavil:

Sej imajo Idepad, ki ni tolk dolgočasnega izgleda, ampak je pa neki res IBM je IBM, Lenovo se po kvaliteti ne more kosat z njim.

Je kdo že zlomil USB port na IdeaPad ? Jest sem jih menjal 5, oz. na petih prenosnikih te linije, na HP ki je z izjemo poslovne linije dosti fail marka, nisem še nobenga, enako ne pri acerju ki je še večji fail


Ideapad ne moreš primerjat s Thinkpad linijo. Je pa tudi res, da lenovo thinkpadi niso isto kot IBM thinkpadi.
Kar se pa tiče izgleda - svojega thinkpada sem poleg kvalitete izbral tudi zaradi izgleda.

enadvatri ::

sash69 je izjavil:

Ko bi bili Lenovoti (posebej thinkpadi) vsaj malo za pogledat, tako pa .... :(


Meni je kul. Applov dizajn je odvečen strošek.

#000000 je izjavil:

Sej imajo Idepad, ki ni tolk dolgočasnega izgleda, ampak je pa neki res IBM je IBM, Lenovo se po kvaliteti ne more kosat z njim.

Je kdo že zlomil USB port na IdeaPad ? Jest sem jih menjal 5, oz. na petih prenosnikih te linije, na HP ki je z izjemo poslovne linije dosti fail marka, nisem še nobenga, enako ne pri acerju ki je še večji fail


Na Acerjih se nam je v bivši službi polomilo vse živo, na Lenovih tudi. HP je robusten, a nikakor bolj od ThinkPadov.

ThinkPadi, zlasti stari, so neuničljivi. Vlečeš ga lahko za USB kabel, kot bi bil sidro. Jugaš zaslon in ne crkne, vlečeš za zaslon, nosiš, tako da držiš za zaslon ... Pri HP-ju to no-go. Prva stvar, ki zelo pogosto crkne pri HP-jih so kontakti med zaslonom in grafiko!

Zgodovina sprememb…

premak ::

Če se ne motim sem v enem muzeju v Münchenu prebral, da je dizajn za prve apple mace in thinkpade delalo isto podjetje.
Apple je naročil računalnik za dizajnerje in "vizualno občutljive" ljudi, IBM pa za inženirje. Ne bom rekel, meni sta oba računalnika lepa, vsak na svoj način. Bolj se pa najdem v izgledu thinkpada.

lonz ::

Pa to ni edini primer. Kitajska postaja predraga glede na ponujano kvaliteto. Grajenje tovarn se premika na oddaljena - nerazvita območja, kjer je delovna sila še poceni.
Osebno poznam primer, ko se je ameriški proizvajalec odločil umakniti proizvodnjo iz Kitajske in jo bo po vsej verjetnosti (fingers crossed) prestavil v Slovenijo.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Relanium ::

No vsekakor je dobro za vse nas, če bi se tak trend nadaljeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Isotropic ::

enadvatri je izjavil:


ThinkPadi, zlasti stari, so neuničljivi. Vlečeš ga lahko za USB kabel, kot bi bil sidro. Jugaš zaslon in ne crkne, vlečeš za zaslon, nosiš, tako da držiš za zaslon ... Pri HP-ju to no-go. Prva stvar, ki zelo pogosto crkne pri HP-jih so kontakti med zaslonom in grafiko!

mogoce ga res ne mores vlec za usb kabel alpa uporabljat kot naslonjalo, so pa hp elitebooki cist kakovostno narejeni fyi. ne primerjat thinkpada za 1500 in hp za 600.

enadvatri ::

Isotropic je izjavil:

enadvatri je izjavil:


ThinkPadi, zlasti stari, so neuničljivi. Vlečeš ga lahko za USB kabel, kot bi bil sidro. Jugaš zaslon in ne crkne, vlečeš za zaslon, nosiš, tako da držiš za zaslon ... Pri HP-ju to no-go. Prva stvar, ki zelo pogosto crkne pri HP-jih so kontakti med zaslonom in grafiko!

mogoce ga res ne mores vlec za usb kabel alpa uporabljat kot naslonjalo, so pa hp elitebooki cist kakovostno narejeni fyi. ne primerjat thinkpada za 1500 in hp za 600.



Agree, 1500 ni enako 600.

Je pa pred časom imel HP precej slabše glede robustnosti. Kako je zdaj, ne vem. Sem pa videl enega Della pred kratkim, ki me je presenetil (imel sem dosti nižja pričakovanja).

PrimozR ::

lonz je izjavil:

Pa to ni edini primer. Kitajska postaja predraga glede na ponujano kvaliteto. Grajenje tovarn se premika na oddaljena - nerazvita območja, kjer je delovna sila še poceni.
Osebno poznam primer, ko se je ameriški proizvajalec odločil umakniti proizvodnjo iz Kitajske in jo bo po vsej verjetnosti (fingers crossed) prestavil v Slovenijo.

Katera branža pa?

levaky ::

No, mene Elitebook ne impresionira. Vsaj ne v primerjavi s fotrovim T60. Pa sta približno isti cenovni razred...

Matej

lonz ::

PrimozR je izjavil:

lonz je izjavil:

Pa to ni edini primer. Kitajska postaja predraga glede na ponujano kvaliteto. Grajenje tovarn se premika na oddaljena - nerazvita območja, kjer je delovna sila še poceni.
Osebno poznam primer, ko se je ameriški proizvajalec odločil umakniti proizvodnjo iz Kitajske in jo bo po vsej verjetnosti (fingers crossed) prestavil v Slovenijo.

Katera branža pa?



Brizganje plastičnih delov, ampak iz biorazgradljivega lignina.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Dzuro10 ::

Ko je imel IBM čez proizvodnjo Thinkcenter mašin, so te delovale BP 5 let in več.
Ko je proizvodnjo prevzel Lenovo pa so kondenzatorji na matični fuč po treh letih...

PrimozR ::

lonz je izjavil:

PrimozR je izjavil:

lonz je izjavil:

Pa to ni edini primer. Kitajska postaja predraga glede na ponujano kvaliteto. Grajenje tovarn se premika na oddaljena - nerazvita območja, kjer je delovna sila še poceni.
Osebno poznam primer, ko se je ameriški proizvajalec odločil umakniti proizvodnjo iz Kitajske in jo bo po vsej verjetnosti (fingers crossed) prestavil v Slovenijo.

Katera branža pa?



Brizganje plastičnih delov, ampak iz biorazgradljivega lignina.

Ah, v grobem torej klasična slovenska proizvodna industrija :D

darkolord ::

Ko je proizvodnjo prevzel Lenovo pa so kondenzatorji na matični fuč po treh letih...
Sej so že neki časa solid state, če se prov spomnim.

Ramon dekers ::

Ah, v grobem torej klasična slovenska proizvodna industrija :D


Saj v Sloveniji ni proizvodnje. In btw proizvodnja nosi denar, si predstavljaš da pri nas izdelujemo znamke bmw, audi, ww, boeing...........

Mesar ::

Kje pa delajo kranjske klobase? 8-O
Your turn to burn!

Ramon dekers ::

eh to so male proizvodnje, verjetno bo šlo še to zugrunt, poglej kaj je z znamko mip, fructal vse prodano in pokradeno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: enadvatri ()

PrimozR ::

LOL, ni proizvodnje. Kaj ti to kadiš? In ja, pri nas se izdeluje za vse te znamke pa še kakšno zraven. Izdeluje se pa podsklope v celoti, od plastičnega granulata do dela, ki ga vgradijo v avto oz. karkoli drugega. Če to ni proizvodnja potem ne vem kaj je.

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

Ah, v grobem torej klasična slovenska proizvodna industrija :D


Saj v Sloveniji ni proizvodnje. In btw proizvodnja nosi denar, si predstavljaš da pri nas izdelujemo znamke bmw, audi, ww, boeing...........


Za nekatere od teh znamk izdelujemo polproizvode prav v Sloveniji!

bdoxx ::

da pa tudi za porche-ja, daimlera, rolls royce....

enadvatri ::

Ramon dekers je izjavil:

eh to so male proizvodnje, verjetno bo šlo še to zugrunt, poglej kaj je z znamko mip, fructal vse prodano in pokradeno.


Pomotoma sem predlagal izbris.

Res je, MIP so kupili Turki in bo pričel izvažati kebab meso v Nemčijo. Fructal je kupilo skrbno srbsko družinsko podjetje, ki bo vsaj ohranilo proizvodnjo (sicer ne dvomim, da jo bo preselilo v Srbijo) in blagovno znamko. Glede sadja kmetje lažejo, v Vipavski dolini so vedno pridelali malo sadja, večino ga je bilo iz Vojvodine in Makedonije, ker se je Vipava po razpadu Avstroogarske industrializirala in opustila sadjarstvo, ki je bilo znano že v času Marije Terezije. Vse uspešne blagovne znamke Droge Kolinske (Cockta, Barcafe, Argeta, 1001 Cvet ...) so prodali Hrvatom, ki jih danes prodajajo za med na Balkanu. Srbi nimajo plače za tepsijo bureka in bi za nekoč našo pašteto dali zadnje dinarje, da se pokažejo.

In ja, to se je vse zgodilo, ker so podjetja ali holdinge izčrpali do te mere, da so morali prihodkovno zdrave sgmente prodati.

Ramon dekers ::

(sicer ne dvomim, da jo bo preselilo v Srbijo)


o tem govorim, pa se marsiketeri bizgec tega ne zaveda. We are out, long time ago.

PrimozR je izjavil:

LOL, ni proizvodnje. Kaj ti to kadiš? In ja, pri nas se izdeluje za vse te znamke pa še kakšno zraven. Izdeluje se pa podsklope v celoti, od plastičnega granulata do dela, ki ga vgradijo v avto oz. karkoli drugega. Če to ni proizvodnja potem ne vem kaj je.



ti kar sanjaj, mogoče bo trajalo še par mesecev, mogoče let, potem pa bo višek brezposelnosti. Že sedaj na tesno piskajo in zavlačujejo s plačami delavcem, delavci pa v strahu trepetajo pred izgubami službami. Čimprej naj gre vse zugrunt, ker tole kar imamo v Sloveniji je samo podaljševanje agonije. Tudi Revoz je samo še vprašanje kdaj gre, delavce že zmanjšujejo...

Za nekatere od teh znamk izdelujemo polproizvode prav v Sloveniji!


eh ja kaj je bilo že tisto podjetje na Koroškem ko so izdelovali sedežne za volkswagna? Pa imeli so dovolj povpraševanja, pa je vse padlo na smetišče zgodovine.

Zgodovina sprememb…

Spock83 ::

Prevent

PrimozR ::

Ramon dekers je izjavil:

(sicer ne dvomim, da jo bo preselilo v Srbijo)


o tem govorim, pa se marsiketeri bizgec tega ne zaveda. We are out, long time ago.

PrimozR je izjavil:

LOL, ni proizvodnje. Kaj ti to kadiš? In ja, pri nas se izdeluje za vse te znamke pa še kakšno zraven. Izdeluje se pa podsklope v celoti, od plastičnega granulata do dela, ki ga vgradijo v avto oz. karkoli drugega. Če to ni proizvodnja potem ne vem kaj je.



ti kar sanjaj, mogoče bo trajalo še par mesecev, mogoče let, potem pa bo višek brezposelnosti. Že sedaj na tesno piskajo in zavlačujejo s plačami delavcem, delavci pa v strahu trepetajo pred izgubami službami. Čimprej naj gre vse zugrunt, ker tole kar imamo v Sloveniji je samo podaljševanje agonije. Tudi Revoz je samo še vprašanje kdaj gre, delavce že zmanjšujejo...

Za nekatere od teh znamk izdelujemo polproizvode prav v Sloveniji!


eh ja kaj je bilo že tisto podjetje na Koroškem ko so izdelovali sedežne za volkswagna? Pa imeli so dovolj povpraševanja, pa je vse padlo na smetišče zgodovine.

Aha, imaš izkušnje s takim podjetjem, ki bo šlo kmalu v cugrunt? Ker jaz imam izkušnje s podjetjem, ki raste.

SplitCookie ::


Aha, imaš izkušnje s takim podjetjem, ki bo šlo kmalu v cugrunt? Ker jaz imam izkušnje s podjetjem, ki raste.

Utopil se boš med ostalimi podjetji ki jim ne uspeva.

Danfos je že krepnil.
Strateško so nas 'zjebali'
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Ramon dekers ::

Aha, imaš izkušnje s takim podjetjem, ki bo šlo kmalu v cugrunt? Ker jaz imam izkušnje s podjetjem, ki raste.


Lucky you.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bi imeli originalnega ThinkPada z najnovejšo tehnologijo?

Oddelek: Novice / Ostale najave
4415842 (12128) MrStein
»

Lenovo bi kupil BlackBerry

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
116747 (5590) ulemek
»

Lenovo vendarle kupil strežniški del IBM-a

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
2312524 (10439) donfilipo
»

Kupujem nov rac. POMOČ

Oddelek: Kaj kupiti
312210 (1867) hojnikb
»

Lenovo odpira tovarno v ZDA

Oddelek: Novice / Ostale najave
409508 (8086) Ramon dekers

Več podobnih tem