» »

Win7 na SSDju povozil XP na HDDju !?

Win7 na SSDju povozil XP na HDDju !?

Tomson ::

Imam torej sledeč problem ...

V računalniku sem imel dva sistema, Windows Vista in Windows XP. Oba na svojem HDDju. In sta lepo delovala v simbiozi glede na izbiro v Meniju pri samem Bootanju.

Pred kratkim pa sem zamenjal HDD in Windows Vista z SSDjem in na novo naložil Windows 7.

Od takrat sicer še vedno imam v Boot meniju možnost izbire Windows Vista (čeprav jih pač več ni) in Windows 7 (tanovi) in Windows XP (ki je na drugem disku). Vendar ko izberem Windows XP, se mi za nekaj sekund prikaže logo od Xpjev in nalaga, a po nekaj sekundah resetira računalnik ...

Zdaj me zanima kaj so Windows 7 povozli in kako lahko naredim da se bojo iz Menija WinXP spet normalno zagnali ?

TNX
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

feryz ::

Popraviš iz AHCI na IDE?

SmeskoSnezak ::

Dve besedi, FIX MBR. Ker se je zmeda naredla v Master Boot Record.
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

Fix MBR, ok ... Je več načinov za to ali en sam?, lahko gre kaj narobe da tudi Win7 več ne bi normalno zagnali ?

Se pravi postopek kot je meni znan, dam not WinXP install CD, dam R - Repair Console in napišem FIXMBR, je to to ali obstaja lažji/boljši način?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SmeskoSnezak ::

Mislim da bi blo bolje, da popraviš MBR preko Windows 7-ke, če ga uporabljaš za primarni disk. Poglej v BIOS!
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

V BIOSU je zanimivo SSD kjer so gor Win7 na 6 mestu pod Boot/HardDrives pod Boot priority pa SSDja sploh nimam opcije. Predvidevam da torej Win7 ni primarni disk ... ?

Torej vseeno naredim MBRFIX prek Win7 ali bolje prek WinXP ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SmeskoSnezak ::

Kaj ko bi prvo popravo Boot/Drives, tak da bo : 1. dvd/cd 2. ssd 3.hdd 4.5.6. ostalo

Pol pa ko boš mel da je ssd takoj drugi, idi popravlat mbr preko Windows 7-ke. Saj ga hočeš za primarni disk in boot opcijo, ne?
@ Pusti soncu v srce... @

Tomson ::

To sem tudi sam zelel ampak ce dam v Biousu (Asus P5k-e) v BOOT meniju pod HardDrives Ssd iz sestega na prvo mesto sploh ne zazene nobenega sistema, niti do menija za izbiro katere winse ne pride.

V istem meniju pod BootPriority imam pa na voljo samo Dvd ali floppy, SSdja sploh ni na izbiro ...


Kaksna ideja?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SmeskoSnezak ::

Ne, zgubo si me.

Očitno neke nimaš dobro uštimano. A če imaš samo SSD not pa nastavljenega na drugem mestu (na prvem vedno mej dvd pogon!), se sistem ne zažene?
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dualboot Debian/Windows 7 in GPT

Oddelek: Operacijski sistemi
241649 (1261) MrStein
»

MBR (master boot record) težava

Oddelek: Operacijski sistemi
112432 (2309) Icematxyz
»

Problem z instalacijo XP

Oddelek: Operacijski sistemi
201058 (742) Icematxyz
»

Pomoč - OS boot meni problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
8909 (816) gorenjc
»

windows XP in windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272501 (2199) Jebac18

Več podobnih tem