» »

Pomoč - OS boot meni problem

Pomoč - OS boot meni problem

Shagrath ::

Imam dve particiji. Na C so Xpji, na D pa Win7. Redno uporabljam 7ko ampak sem se odločil, da formatiram ter ponovno namestim XPje - na C particijo. Z inštalacijo ni bilo nobenih problemov, a problem se je pojavil, ko je izginil boot meni ki nam da na izbiro, katere windowse bomo zagnali. Na internetu sem o tem problemu veliko prebral zato sem po priporočilu naložil programček easyBCD. Šel sem lepo po navodilih a problem je še vedno isti. Nevem kaj narediti, saj 7ke nemorem niti nadgraditi(ponovno naložiti). V pričakovanju odgovorov...

LP, Aleš

bluefish ::

Kater sistem imaš torej trenutno nameščen?

Shagrath ::

C: WinXP
D: Win 7

Trenutno sem na sveže naloženih XP, ker kot že rečeno, nemorem izbrati Win7, ker ni boot menija.

gorenjc ::

Tale link

Shagrath ::

Gorenjc, hvala ti za link ampak imam težavo s tem postopkom. Pri drugem koraku se mi zalomi(Drive:\Windows\system32\Bcdedit /create {ntldr} /d "Description for earlier Windows version"). Tole se mi izpiše:
. Ko grem naprej na ostale korake se ti izvedejo ampak ko restartam še vedno ni boot menija. Help :S

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gorenjc ::

Tole Bcdedit /create {ntldr} /d "Windows 7" mislim, da ne bo v redu.
V Cmd-ju tudi izpiše, da ta zapis že obstaja.
Naj se zažene bcdedit /enum bootmgr, da se vidi, kakšni so zapisi za boot.

gorenjc ::

Tukaj je opisan postopek za identično težavo. Nanaša se sicer na dual boot xp in visto, vendar naj bi bil isti postopek za xp in win7.

Shagrath ::

Gorenjc: Sem spremenil v "bcdedit /enum bootmgr" in se mi izpiše takole:
. Potem sem nadaljeval po navodilih in je še vedno isto. Očitno je to nepopravljiva napaka :S HELP

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

gorenjc ::

Napaka ni nepopravljiva. Dalo bi se rešit z easyBCD.Ta je menda že nameščen.
Postopek pri dual boot-u je pravilen tak, da se najprej namesti starejši OS( XP) in potem novejši ( VIsta ali win7). Ker so bili xp-ji ponovno nameščeni, je sedaj tudi problem z multiboot-om. Tukaj so navodila za easybcd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BOOTMGR in NTLDR, ne najde boot.ini

Oddelek: Operacijski sistemi
121448 (1274) MrStein
»

Dual boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
7707 (621) DeeCoy
»

Dual boot med Win7 in XP

Oddelek: Operacijski sistemi
132887 (2308) kmetek
»

windows XP se mi nočejo zagnati (prilagam sliko ekrana)

Oddelek: Pomoč in nasveti
254739 (3424) vbohinc
»

win7 startup izbira?

Oddelek: Pomoč in nasveti
16967 (796) k4vz0024

Več podobnih tem