» »

Laserski tiskalnik (mrežni)

Laserski tiskalnik (mrežni)

Mercier ::

Rabim laserski tiskalnik (za pisarno kjer se veliko tiska) z ethernet adapterjem. Ne rabim integralnih rešitev (skener, kopirc, fax...) - le papir naj peče poceni. Več kot 150 kSIT naj ne bi stal.

Kaj se trenutno splača?

CaqKa ::

mi mamo doma hp lj1200, za ~30ksit pa dobiš baje še lan adapter zraven. malo v trgovinah povprašaj kaj sploh obstaja. verjetno je najboljše kr en ki ima že vgrajen lan adapter.

||_^_|| ::

jst mam tut HP LJ1200. S tonerjem nrdi baje okol 3000 strani. Jst jih mam na svojmu šele cca. 2K tko da ti neznam povedat če je to res. printa 15strani/min Mrežna varjanta pa stane 186K pri uvozniku (pchand).

nodes ::

Samsung ML-7300N se splača, vsekakor boš moral še mal dodat gnarja.

Mercier ::

Malo sem pogledal številke, malo bom pa še moral. Ni tole ravno najugodnješi razred laserskega printerja.


Številke od oka (s sončnimi očali):

za 350.000 SIT laser - list 1 SIT
za 150.000 SIT laser - list 10 SIT
špuker - list (ČB) 30 SIT

Pa še toner pri "resnem" laserju stane le nekaj več, drži pa več kot 10 x dlje.

nodes ::

Samo načelno "čez palec" ali za Samsunga? Samsung ni 150k SIT.
Za ta denar je res težko dobit spodoben omrežni tiskalnik.
Za Samsunga lahko pošljem specifikacije, oz povezavo.

Mercier ::

Vse tole je čisto po občutku. (niso podatki za konkretne tiskalnike) Bom napisal kakšno bolj spodobno primerjavo, ko bom raziskal. Samsunga bom že zbrskal.

Aspirinix ::

JAz pa uporabljam Brother-1270N, ki bi naj sprintal 3000 strani z enim tonerjem. No Polde se je znašu, pa vklopu 25% šparanje tonerja.

Poldi112 ::

Zdravo

Jaz imam Kyocero in sicer lahko dokupin ethernet kartico. Model ki je ze ima pa mislim da stane nekje 180k. Cena printa je pa potem najugodnejsa od vseh lasercev, kar sem jih jaz nasel. Vsaj glede na podatke. Ker ti ni treba valja nikoli menjat, ampak samo tonet. valj ima garancijo 300.000 strani.
info imas na xenon forte.
LP Jure

dr.J ::

Lexmark Optra T 520 DN (D = duplex enota + N = 10/100 mreža -> ne rabi strežnika)

Lexmark ima gonilnike za vse OSe, vključno z Linuxom, in povsod omogoča enake stvari.

Edino prvi toner je za malo manj listov, tako da moraš kupiti enega za 20k listov in imaš mir kar nekaj časa.

Ja, 150 kSIT pa žal ne stane. Malo preračunaj glede na ceno tonerja in pa da ti duplex enota občutno zmanjša količino papirja. Pri nas v službi smo z njim izredno zadovoljni, uporabljamo pa ga kako leto.

Cene so pa po mojih izkušnjah najnižje pri Intertrade ITS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324901 (4256) dolenska
»

pomoč pri izbiri tiskalnika

Oddelek: Kaj kupiti
211899 (1691) dolenska
»

kateri laserski printer

Oddelek: Kaj kupiti
262722 (2249) mersol
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282905 (2315) iskra
»

ČB Laserski printer nižjega razreda

Oddelek: Kaj kupiti
242039 (1696) urosh

Več podobnih tem