» »

Poslovni načrt za novo poslovno idejo

Poslovni načrt za novo poslovno idejo

Tomson ::

Kaj ima kdo kakšne izkušnje kako je z izdelavo poslovnega načrta za neko poslovno idejo, koliko približno stane, koliko traja izdelava, kdo pri nas to dobro dela, itd ... (vem da se na pamet ne da točno povedat, ampak zanima me tako neko povprečje) ?


TNX
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Gandalfar ::

Stane 24USD + postnina: http://www.amazon.com/The-Startup-Owner...

Traja pa ene pol leta trdega dela, pa ce si priden je to zastonj v www.hekovnik.si skozi delavnice in video.

Majo pa tud komercialno in bolj intenzivno delo, kjer se bolj ukvarjajo s tabo, to jih bos moral pa direktno vprasat.

Tomson ::

:) Ja, vem da je zastonj če si priden in imaš vsaj nekaj izkušenj na področju podjetništva ter pol leta časa.

Kot omenjeno pa me zanima druga varianta, ko ti pri pripravi vsaj deloma oz. do neke mere pomagajo oz. pripravijo poslovni načrt ti. finančni svetovalci oz. firme ki se ukvarjajo z izdelavo poslovnih, finančnih načrtov. Teh je pri nas kar nekaj, zato me zanima ali vsi izpeljejo zadevo enako dobro (npr. raziskava trga, itd) ...

Obstaja kot sem bral več variant od svetovanja na uro (cca. 100€) do celotne izdelave s strani strokovnjakov na tem področju. Mene zanima predvsem ali to stane 500€ ali 5000€ in ali so vsi ti strokovnjaki enako strokovni ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

EDIT: Če komu prav pride. Izdelava celotnega poslovnega načrta za primer (pri eni firmi ki se s tem ukvarja pri nas) je 600€-800€ ... Končna cena pa se seveda določi, ko se vidi za kako obsežno zadevo gre ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NeMeTko ::

Lahko si prepričan, da niso vsi ti strokovnjaki strokovni - oz. so zelo strokovni pri vlečenju denarja iz tvojega žepa.

Po moje jih je več kot polovica, ki stvari delajo po copy/paste načinu. Na tak način lahko tudi sam izdelaš poslovni načrt - le pridobiti si moraš nekaj dobrih primerov.

Po moje je tudi zelo odvisno, za kaj pravzaprav potrebuješ ta poslovni načrt. Ali se gre zgolj za najetje nekega kredita, pa banka hoče poslovni načrt (v tem primeru bo tudi copy/paste varianta ok, če bo dovolj poceni in 'delovala'), ali pa se gre za neke resne ambicije, da postaviš nek projekt na noge. V tem primeru ti copy/paste varianta ne bo kaj dosti koristila, oz. bo manj vredna, kot papir na katerem bo zadeva izpisana.

Naša 'copy/paste svetovalna podjetja' so zelo iznajdljiva in se kar dobro prilagajajo razmeram na trgu in potrebam malih podjetnikov. Na veliko so vzniknila v času, ko se je množično odpiralo zasebna podjetja, tako da so copy/paste uredili vse potrebne papirje in izvedli registracijo. Kasneje so na vrsto prišli raznorazni pravilniki, ki jih morajo podjetja imeti - zopet copy/paste. Nekateri so se potem lotili tudi stečajev, ki se - verjeli ali ne - lahko tudi tam do 70% dajo izpeljati po copy/paste načinu.

Sicer sploh ni nujno, da je nek copy/paste izdelek slab - vprašanje je prej, če je cena zanj upravičena.

Tomson ::

No saj to sem imel v mislih, tele copy/paste variante ki niso vredne kaj veliko ...

Ne iščem poslovnega načrta za kredit ali kaj podobnega ampak bolj v smeri če je ideja dobra, je na trgu dovolj zanimanja, kakšne so možnosti za zaslužek glede na vložena sredstva, kakšen je čas ko se začne ustvarjat profit, itd ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Invictus ::

Če imaš idejo in ne misliš iti na trg, potem si lahko sam ustvariš svoj kvazi poslovni načrt.

Saj ni treba da je v nekem standardnem, z balastom obremenjenim formatu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tomson ::

Sploh ne gre za to da je v kakršnihkoli okvirih, niti me kompleten poslovni načrt ne toliko zanima, bolj gre za to, da sam ne znam priti do določenih analiz trga in ugotovitve ali se ideja splača ali ne.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SplitCookie ::

NeMeTko je izjavil:

Lahko si prepričan, da niso vsi ti strokovnjaki strokovni - oz. so zelo strokovni pri vlečenju denarja iz tvojega žepa.

Po moje jih je več kot polovica, ki stvari delajo po copy/paste načinu. Na tak način lahko tudi sam izdelaš poslovni načrt - le pridobiti si moraš nekaj dobrih primerov.

Po moje je tudi zelo odvisno, za kaj pravzaprav potrebuješ ta poslovni načrt. Ali se gre zgolj za najetje nekega kredita, pa banka hoče poslovni načrt (v tem primeru bo tudi copy/paste varianta ok, če bo dovolj poceni in 'delovala'), ali pa se gre za neke resne ambicije, da postaviš nek projekt na noge. V tem primeru ti copy/paste varianta ne bo kaj dosti koristila, oz. bo manj vredna, kot papir na katerem bo zadeva izpisana.

Naša 'copy/paste svetovalna podjetja' so zelo iznajdljiva in se kar dobro prilagajajo razmeram na trgu in potrebam malih podjetnikov. Na veliko so vzniknila v času, ko se je množično odpiralo zasebna podjetja, tako da so copy/paste uredili vse potrebne papirje in izvedli registracijo. Kasneje so na vrsto prišli raznorazni pravilniki, ki jih morajo podjetja imeti - zopet copy/paste. Nekateri so se potem lotili tudi stečajev, ki se - verjeli ali ne - lahko tudi tam do 70% dajo izpeljati po copy/paste načinu.

Sicer sploh ni nujno, da je nek copy/paste izdelek slab - vprašanje je prej, če je cena zanj upravičena.



Točno tole. Predvsem pa radi vlečejo keš iz tvojega žepa.

In to obvladajo
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

NeMeTko ::

Ali nimamo pri nas en kup enih podjetniških inkubatorjev in svetovalnih centrov, ki se (vsaj deloma?) napajajo iz proračuna?

Kako je s temi? Ima kdo kakšne izkušnje?

Gandalfar ::

Kar OP ocitno hoce je marketinsko raziskavo trga.

Tomson ::

To bi znalo bit to Gandalfar ... :)

Kdo in za koliko se naredi taksna marketinska raziskava trga, ce mogoce ve kdo na grobo?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

NeMeTko ::

Vprašanje, če se te zadeve ponujajo 'paketno'.

Predvidevam (ugibam), da so to stvari, ki se jih dela povsem individualno za posamezno stranko in izdelek.
Temu ustrezno je lahko tudi izredno velik razpon cene za takšno raziskavo (lahko delaš preprosto anketo 100 naključnih mimoidočih, lahko pa stvar zakompliciraš, vključiš call center, raziskuješ po regijah, evropskih državah,...).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

crome izvoz nastavitev

Oddelek: Programska oprema
141210 (1109) Furbo
»

Aplikacije za brezplačen dostop do plačljivih dnevnikov

Oddelek: Novice / NWO
248169 (6833) poweroff
»

Copy-Paste izdelava seminarske, diplomske naloge

Oddelek: Pomoč in nasveti
93121 (2898) Tr0n
»

Konvertiranje AutoCad datotek

Oddelek: Programska oprema
51546 (1505) bosmla
»

Poslovni nacrt

Oddelek: Šola
212790 (2543) speed machine

Več podobnih tem