» »

Razlika med petrolej in plinsko pečjo (prenosna za v hišo)

Razlika med petrolej in plinsko pečjo (prenosna za v hišo)

Redorange ::

Lani sem nekje dobil na netu odgovor na tole vprašanje zdaj ko ga spet iščem ne morem najt.
V glavnem če mi zna kdo povedat razlike med obema. Kaj je prednost ene in kaj druge. Tudi v ceni je razlika precejšnja.
Govorim pa o teh pečeh
http://www.zibro.si/897/zibro-421-tc-95...
http://www.zibro.si/64/zibro-gh-1042-48...

Hvala že vnaprej.

jest10 ::

Petrolej bl smrdi:P

boss-tech ::

Verjetno plinska rabi dimnik?

Mene tudi zanima iz 1.roke ali petrolej res tako smrdi? Ker Bi si mogoče kdaj umislili kaj brez dimnika, ker
imamo bolj majhno stanovanje
http://tovornik.info

koyotee ::

bi si umislil brez dimnika, z možnostjo zastrupitve z ogljikovim monoksidom?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dzinks63 ::

Peč na petrolej smrdi dokler ne pride na delovno temperaturo, dokler ni cela mrežica žareča, potem med oratovanjem ne smrdi nič, ko pa jo ugasneš so pa zopet vonjave, sicer je to pri zelo dobrih pečeh malo zaznavno, je pa, pri kakšnih bolj cheap variantah ali celo copijah zibrota, pa je celo zelo izrazito, vendar še enkrat , med zgorevanjem ko je pečica ogreta, je vse ok. In zibro pečka ne rabi dimnika.

SplitCookie ::

Pa ne me jebat kaj folk hoče kupit.

Te peči so za neke bedne vikende kjer je vse stalno odprto na stežaj in nikakor niso za bivanjske prostore.

Ta petrolej je najdražji energent kar se jih da kupiti.

Poleg tega pa peč izgoreva v prostor kar ima za posledico porazno kvaliteto zraka.

Raje nabavi en radiator. Je boljše za zdravje
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

connel ::

Plinska tudi ne ;) Če seveda govorimo o takih, ki se prodajajo recimo v Baubau, cena je nekje 80€, če se ne motim. Pa ta zibro plinska tudi ne rabi dimnika. Le zakaj, stvar je primerljiva s plinskim štedilnikom. Če se že odločaš med tema dvema potem definitivno plinska. Petrolej je waay predrag plus da zadeva kar lepo pošteno smrdi in seveda tudi pokuri se več petroleja.

Sprobal oboje, ne sicer te firme, pa ni šans da bi še kdaj vzel/uporabljal petrolejsko.

SplitCookie ::

Plinski štedilnik je za kuhat (in rabi napo), za gretje - ne pride v poštev saj ne lavfa non-stop

Zraka v prostoru je omejeno. In od plina je vlage - ogromno

Sam sem sprobal pa vse - karkoli izgoreva v prostor - neuporabno
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

connel ::

Če bi moral izbirat, ni šans za radiator, petrolej. Raje plin in malo več vlage, ki je niti približno ni ogromno! Še najboljša izbira je pa peč na drva.

SplitCookie ::

Ye rajt. Od plina vlage toliko da se dela plesen in kondenz na oknih. Nikad više
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Vikking ::

Oboje je za ogrevanje enega prostora in to je pomemben podatek. Ter oboje kot dodatno grevanje in ne nadomestek ogrevanja.

Najbolje in najhitreje ti bo ogrela prostor peč na petrolej. Vendar to ogrevanje ni poceni. Slaba lastnost je smrad ki ga pušča, sploh ko jo prižgeš in ugasneš (tako da se zna zgoditi da jo boš prižigal zunaj in nosil v prostor, ko pa jo boš želel ugasnit jo boš nesel ven ugasnit da ne bo smrada). Potem je tukaj še smrad nalivanja peroleja v peč.
Plinska peč z plamenom ogreva tisto belo ploščo, ki žari in s tem oddaja toploto. Vendar veliko slabše ogreje prostor in to zelo počasi. Ogrevanje je cenejše, smrada pri tem ni.
Kar se tiče vlage, prilagam primer ki ga osebno poznam.

Gre za hišo staro 50let. 30let se je oseba ogrevala na centralno kurjavo (peč na drva ki je ogrevala radiatorje v vseh prostorih. Nikoli in res nikoli ni bilo ne duha ne sluha o kakršnikoli vlagi.
Potem je nehala kurit na centralno kurjavo ter začela izključno uporabljati peč na plin za ogrevanje enega prostora, katere plamen ogreva ploščo ki žari in oddaja toploto. V 2 letih uporabe je v tako ogrevanem prostoru nastalo to:



V prostoru kjer je uporablja peč na petrolej je stanje boljše.
Dodam še to da je oseba uporabljala dve peči na plin (zaradi enostavnosti in ker ni bilo smrada) ter eno peč na petrolej. Hiša, čeprav stara je propadla v parih letih. Dokler se je uporabljala centralna kurjava je hiša bila v solidnem stanju in je bilo možno bivanje v njej brez kakršnegakoli problema.

Da še dodam. oseba je imela še kaminsko peč na olje za ogrevanje še enega malo večjega prostora (peč pa potrebuje odvod dimov v dimnik oz. izven hiše). Ta peč malenkost večja kot peč na plin, se je odlično obnesla. Vendar kar se tiče uporabe energenta daleč predraga zadeva. Zato jo je tudi opustil uporabljati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

NeMeTko ::

Pred leti sem imel Zibro peč na petrolej, pa je dejansko puščala čuden vonj.
Po reklamaciji si je peč ogledal predstavnik Zibra, poskusil petrolej, ki ga je prinesel s seboj, pa še vedno ni bilo bolje. Nazadnje so mi vrnili denar in peč odpeljali.

Načeloma peč nebi smela spuščati nekih vonjav. Pri ugibanju kako je do tega prišlo, se je omenjalo tudi možnost, da se je 'zastrupila' s kakšnim petrolejem, ki ga je trgovec dlje časa imel skladiščenega na prostem, pod vplivom sonca.

Drugače se mi zdi, da tisti petrolej ni bil niti približno poceni.

SplitCookie ::

Šparanje vodi v bedo

Tule se lepo vidi da je 'najcenejši' vir ogrevanja - stroškovno najdražji

Zato pa radiator.

Jebiga.

Ni saj, ni zanič zraka (pri primernem številu reber), ni ekstra vlage


Po reklamaciji si je peč ogledal predstavnik Zibra, poskusil petrolej, ki ga je prinesel s seboj, pa še vedno ni bilo bolje. Nazadnje so mi vrnili denar in peč odpeljali.

Nobena ki sem jo imel - ni bila brez vonja.
Le tega vonja si se navadil. Ko si enkrat spet prišel v ta prostor si ponovno izvohal zadevo.

Pa v tistem petroleju so se zaredili črvi - WTF
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

Invictus ::

Kupi si električno.

Obe peči proizvajata monoksid. Ni ravno varno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Redorange ::

Ma sej električno mam (2500 z ventilatorjem) in sem mislil da bo na plin v redu, ker bi prišel ceneje skozi kot z elektriko.
Samo če so taki problemi s vlago pole pa raje nič.

Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

Vikking ::

Te plinske in petrolej peči niso namenje kot nadomestek rednega ogrevanja v hiši. Če potrebuješ en prostor ogreti 1x mesec zato ker nekaj v njem počneš tisti dan, potem ne boš povzročil vlage in plesni v prostoru.

So dodatek k ogrevanju, pa še to ne redno dnevno ogrevanje.
Primerni so mogoče za kakšen vikend, kjer rabiš prespat oz. preživeti kakšen dan ali dva. Pa še vedno je bolje imeti manjši kamin na drva, kot pa to.

SplitCookie ::

To je bolj za v garažo kot kaj drugega.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

francek1 ::

Najcenejša varianta je dobra klima z inverterjem! Od začetka resda večji strošek, potem pa se smejiš!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Redorange ::

Si slučajno kaj računal razliko v računu za elektriko?

boss-tech ::

A je petrolejska peč kaj bolj varna od plinske? Glede porabe kisika oz izpust monoksida? rabim za brunarico, tako malo zvečer. nič več
http://tovornik.info

Pac-Man ::

Redorange je izjavil:

Ma sej električno mam (2500 z ventilatorjem) in sem mislil da bo na plin v redu, ker bi prišel ceneje skozi kot z elektriko.


Ne bi prišel ceneje skozi, plin v jeklenkah je drag.

http://www2.arnes.si/~mlicen3/html/cene...

Smrekar1 ::

Redorange je izjavil:

Si slučajno kaj računal razliko v računu za elektriko?


Velika napaka, ki jo eni delajo je, da mislijo kako je klima draga, ker je ogrevanje na elektriko drago. Inverterska klima te pa ne ogreva na elektriko, temveč na račun hlajenja okolice. Inverterska klima je tako 2-3x cenejša od ogrevanja na plin. Mene tako ogrevanje v sezoni stane kakih 50-70 evrov na mesec. Sosedje, ki se grejejo na plin, za enako veliko stanovanje v isti stavbi plačajo 120-200 evrov na mesec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

boss-tech ::

A se da petrolej kupit tudi v manjši količini? Vidim da imajo dosti v 20L posodah...
http://tovornik.info


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja

Oddelek: Loža
4017671 (5040) letmein
»

Ogrevanje, kurilno olje vs. plin (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5620114 (18235) zrataj4201
»

Nakup klimatske naprave za ogrevanje A+++ (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8431878 (28403) klimatos
»

Ogrevanje hiše, ko zmanjka elektrike...

Oddelek: Loža
185424 (4490) balocom
»

Oljna peč, mam svoje zahteve :D

Oddelek: Loža
326903 (6406) Klemenn

Več podobnih tem