» »

domena in prostorček na www-ju

domena in prostorček na www-ju

SkIDiver ::

Torej potreboval bi en prostor na www-ju z lastno domeno. Seveda vem, da to ne bo zastojn. Splošno znano. Zanima me kako je z končnicami .com, .si, .net mogoče tudi .eu Katero si imam možnost prilastit? Kako je z registracijo domen ter kje lahko gostujem? Lahko pri komu z ADSL-om z registrirano domeno ali samo pri ponudnikih, ki ponujajo spletno gostovanje? Mal če se lahko razpišete okoli tega.

Potreboval pa bi spletni prostor cca 50mb. Lahko tudi 10mb manj, več vsekakor ne potrebujem ter dva e-mail naslova v stilu xxxxxx@domena.si(ali pač kera druga .com na primer). Če ima kdo kak predlog katerega ponudnika izbrati z besedo na dan.

  • spremenil: SkIDiver ()

Birkoff ::

Priporočam ti ponudnika Omrežje.Net!

pivmik ::

.COM .NET .ORG - lahko kupiš domeno
.SI - dobiš le če si firma doo sp , društvo... zastonj! posamezniki ne morejo dobit
.EU - ne vem

Svojo domeno lahko gostiš kar na svojem računalniku(ali pri komu ki ima ADSL/kabelski), s pomočjo DNS servisov, dober zastonjski in slovenski je gajba.net http://www.gajba.net/dynip.php

Domeno COM ORG NET lahko registriraš pri bilokaterem ponudniku registracij domen, cena je recimo 5000SIT/leto


Komen Tator: čista hinaska reklama!
LP, Gregor GRE^

Birkoff ::

Sej jst imam pri njih paket in mi zastonjska domena, kar dobro dela!

SkIDiver ::

Ok. Torej za domeno 5000 na leto. Če gostujem pri kakem ponudniku pa dodam še zraven za spletno gostovanje pri njem.

Kje zaprosim za domeno z končnico .si Sedajle sem se spomnu kako bi le to pridobil lepo po pravni poti, legalno. A je domena sestavljena iz imena podjetja al je lahko po lastni želji? če gre za s.p. je v tem primeru www.domana-sp.si al samo www.domena.si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Matek ::

Ski-diver, malve prilagodljivo je, tako da ti ne bodo vsilili tistega sp, lahko si izbereš recimo moja-firma.si al pa mojafirma.si, ne moreš pa nič velik spremnjat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

SuperStipe ::

http://www.arnes.si/domene/

Samo na kratko 5000 SIT enkratni znesek za .si, pogoje so ti ze nasteli gor. Edina bedna stvar je za S.P. ker ti dajo na koncu janezmlakar-sp.si ... grda domena do konca.
Potem se ti bolj splaca .com domeno registrirat. Cene se gibljejo od 8$ do 35$, jaz imam mojo reg. pri stargate.com, ugodna cena (najnizja;)). Dober servis ter nadzor nad domeno.

Kar se pa tice postavitve domene, emaili, delam v podjetju ki se ukvarja s to dejavnostjo, tako da ce te kej vec zanima me prosim kontaktiraj privatno mihas@infonova.si

www.infonova.si/reference/reference.htm
www.infonova.si/cenik-ponudba/cenik-pon...

SkIDiver ::

Komen Tator tvoj predlog je kr ugoden. družinski paket se mi zdi zanimiv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena .si in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
91484 (1088) HardFu
»

Nakup domene com, si ali net

Oddelek: Izdelava spletišč
195830 (5379) Vice
»

Gostovanje domene

Oddelek: Izdelava spletišč
142243 (1835) Jan987
»

.si domena

Oddelek: Omrežja in internet
91915 (1617) reber
»

Domene in webspace

Oddelek: Izdelava spletišč
171337 (1040) blue96

Več podobnih tem