» »

Besedila pesmi

Besedila pesmi

techfreak :) ::

Pozdrav,

zanima me kako je z legalnostjo uporabe besedil pesmi na spletni strani?

V Sloveniji imamo kar nekaj takšnih spletnih portalov kot je recimo http://slolyrics.com/ in malo dvomim, da imajo dovoljenja za objavo od vseh avtorjev besedil.

Matty ::

glej, pred leti (desetletjem) sem imel spletno stran z besedili pesmi (še pred vsemi slolyrics in podobnimi). Ki so imela tudi povečini dodane akorde. Pravnoformalno so besedila avtorska zadeva, in brez dovoljenja ne bi smel objaviti. In tega sem se takrat zavedal, in če je prišla zahteva po odstranitvi, sem to tudi naredil (v 4 letih je prišla samo ena taka zahteva, od Siddharte). Imel pa sem dovoljenje od Big Foot Mama (poznanstvo), pa od nekaterih avtorjev, ki so sami pošiljali besedila. Res pa da to niso bila dovoljenja v smislu pogodb, ampak bolj ustni dogovori...

Sem pa takrat (v letih 2000-2001) dobil veliko prošenj tudi po objavi MP3jev slovenskih pesmi. Tega sem se pa izogibal, in tega nikdar nisem naredil. Sem pa nekaj časa objavljal linke do .midi fajlov. Ah, to so bili še časi Napsterja...

Do konca obnavljanja se je nabralo več kot 1000 besedil (precej z akordi), in potrebna bi bila prenova... do katere pa potem nikoli prišlo in updejtanje sem potem zaradi pomanjkanja časa tudi opustil... se pa še vedno nahaja nekje v arhivih... ;-)

GPUpoweR ::

Iščem pesem s sledečim besedilom:
"Nikoli več ne bom prišel, ko boš jokala, nikoli več s tabo se ne bom smejal...nikoli več jutranja kava..."

Več si žal nisem uspel zapisat (upam, da sem si vsaj to prav zapisal ;((). Pesmi ne najdem nikjer...mogoče kdo ve naslov??

Hvala za pomoč

Vice ::

Daj prilepi kodo pa ti bomo kaj več pomagali >:D

GPUpoweR ::

Vice je izjavil:

Daj prilepi kodo pa ti bomo kaj več pomagali >:D


Kodo?

Kakšno kodo?

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nizozemski sodniki: oboževalci, ki na lastno pest prevajajo podnapise, kršijo zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
8620941 (17670) Lonsarg
»

Tubdio.com

Oddelek: Izdelava spletišč
172102 (1461) manaay
»

Zanimiva upesnitev stanja v naši deželici

Oddelek: Loža
5870 (587) dzinks63
»

Slovenija: tržni inšpektorat ne bo preganjal gostinskih lokalov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7324904 (20391) Jeronimo
»

Konec z maturo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
957057 (5454) Zeberdee

Več podobnih tem