» »

Problemi z geslom

Problemi z geslom

«
1
2

Kristina_M ::

Živjo, imamo en problem. Sestra je ravno kupila Mac-a in ko sem ji poskušala inštalirati Office, je zahtevalo geslo, torej napisano je bilo uporabnik, spodaj je pa geslo. Stvar je v tem, da se ona in mož ne spomnita, da sta nastavila kakršnokoli geslo, čeprav po internetu piše le o tem, da gesla imajo, ampak so jih pozabili. Zdaj pa me zanima, v čem je stvar, je res možno, da se ni nič nastavljalo, ko se je računalnik prvič prižgal?

Lp

Unknown_001 ::

Serijska od officea?

Kristina_M ::

Mislim, da ni to to, ker je sestra rekla, da ji je že pri spremembi nečesa zahtevalo enako. Piše: Installer is trying to install new software. Type your password to allow this.

Unknown_001 ::

Probi poiskat password pod user settings al neki takega, jst se ravno ne spoznam na Mac e

Zgleda da nuca administratorsko dovoljenje preden inštalira, pa geslo zraven

Zgodovina sprememb…

Kristina_M ::

Ja, sem že vse pregledala. Stvar je v tem, da če ga hočeš spremenit, potrebuješ staro geslo, za katerega nimamo pojma od kje naj bi se vzelo. Hecno je, ker je dejansko napisano Uporabnik namesto user ali česa takega, je možno, da je to bilo prednastavljeno?

Unknown_001 ::

možno je ampak skoraj neverjetno da bi bilo prednastavljeno

Lahko pa probaš še nekaj

Zgodovina sprememb…

Greg91 ::

Verjetno je kupila rabljenega Mac-a. Pri novem sigurno ni nič prednastavljeno.

Unknown_001 ::

Če ti ni 60 GB prostora toliko pomembnih si zraven inštaliraj windowse pa bi tam moglo zihr delat, sam pri vsakem zagonu bo treba OS izbrat

office bi pol mogu delat

Zgodovina sprememb…

Kristina_M ::

Računalnik je čisto nov, kupljen v H. Normanu. Mene samo zanima kaj naj bi bilo s tem geslom, ker nam nič ne pomaga, če bo ob vsakem takem programu spraševalo za geslo.

Unknown_001 ::

Poskusi še malo pogledat pa nastavte svoje geslo če se da

aja še eno prašanje a je office za windows al je prov za MAC? Je originalen, ker če ni bi lahko bil tudi v tem problem

Zgodovina sprememb…

Greg91 ::

Unknown_001 je izjavil:

Če ti ni 60 GB prostora toliko pomembnih si zraven inštaliraj windowse pa bi tam moglo zihr delat, sam pri vsakem zagonu bo treba OS izbrat

office bi pol mogu delat

Ja to je pa res dobra ideja, da si inštalira windows-e samo, da bo lahko office uporabljala. Če že, bi bila boljša opcija clean install Mac OS X.

Probaj še v Settings-> Users&Groups dodat novega uporabnika. Pol pa se vpiši z novim uporabniškim imenom in geslom ter iz tega računa probaj inštalirat Office.

Kristina_M ::

Office za mac je z piratebay-a, ampak sodeč po youtube posnetkih, naj bi normalno deloval in vse je bilo v redu dokler nisem šla na tisti korak, kjer bi pač inštaliralo.

Unknown_001 ::

Kristina_M je izjavil:

Računalnik je čisto nov, kupljen v H. Normanu. Mene samo zanima kaj naj bi bilo s tem geslom, ker nam nič ne pomaga, če bo ob vsakem takem programu spraševalo za geslo.

A ste že probal kaj drugega gor inštalirat al sam to?

Kristina_M ::

Autocad, ampak tisto je nekaj drugega se zafrknilo. Fora je tudi to, da ko probam odkleniti možnosti pri Users & Groups, prav tako zahteva geslo.

Unknown_001 ::

Pol je pa nekdo že prej šaril po računalniku

Zdaj je samo vprašanje če je rabljen ali ni, ker če je čisto nov bi na vašem mestu šel nazaj pa reklamacijo naredil

Zgodovina sprememb…

Kristina_M ::

Je to sploh možno? Če kupiš popolnoma nov računalnik? Sicer je H. Norman bolj tako tako, ampak se lahko zgodi, da bi kdo dejansko nekaj spreminjal na računalniku pred nakupom?

Greg91 ::

Mac bo za vsako namestitev programske opreme zahteval administratorsko geslo. Kot rečeno je bil mac kupljen nov, torej je blo potrebno ob prvem zagonu iti skozi postopek nastavitev uporabniškega računa itd. Če mac tega pri prvem zagonu ni zahteval je bil sigurno prej že v uporabi (lahko, da je bil demonstracijski).

Kristina_M ::

V priročniku in na internetu piše, da je treba iti čez ta postopek, ampak nihče ni tako neumen, da bi v parih dneh pozabil, da je na računalniku karkoli nastavljal. Pravi, da se je računalnik prižgal brez kakršnegakoli postopka.

Unknown_001 ::

Greg91 je izjavil:

Mac bo za vsako namestitev programske opreme zahteval administratorsko geslo. Kot rečeno je bil mac kupljen nov, torej je blo potrebno ob prvem zagonu iti skozi postopek nastavitev uporabniškega računa itd. Če mac tega pri prvem zagonu ni zahteval je bil sigurno prej že v uporabi (lahko, da je bil demonstracijski).

Zagotovo je pol mogu bit demonstracijski kakor si omenu, druge ni

Zgodovina sprememb…

Greg91 ::

Naj nese nazaj, očitno je mac že bil v uporabi predenj ga je kupila.

Kristina_M ::

Se bo nesel nazaj, če ima pa kdo še kakšen predlog ali je imel že tak problem, pa naj prosim piše. Hvala za odgovore.

Unknown_001 ::

Če mate cd od MAC-a z OS om bi bilo fajn da formatirate disk pa na novo naložite da se vam ni treba šetat gor pa dol

Kristina_M ::

Boljše je, da veš kaj se tisti prodajalci grejo. Ker ne bi bilo nič čudnega, da bi prodali računalnik, katerega so že laufali v trgovini.

Unknown_001 ::

A ste polno ceno zanj plačal?

Kristina_M ::

Ne vem, nimam jih več pri sebi ampak nekako mam v spominu, da je rekla 1100..

Unknown_001 ::

model računalnika?

Kristina_M ::

technolog ::

1. Jst mam predlog. Svetuj sestri, naj kupi original office in AutoCAD. Ker tega se tako ne dela.

Karma's a bitch. Kakor ti drugim ,tako drugi tebi.

2. Nej vpraša družinske člane, ker je lahko nastavil kdo drug iz družine, ki je imel nemirne prste in je bil neučakan s testom...

Kristina_M ::

Samo onadva sta..in glede na to, da je bil računalnik v petek kupljen in sta oba rekla, da nista imela ničesar za nastavljati je to to..vsak bi se spomnil, da je kaj nastavljal. Saj ni fora le v officu, stvar je, da tudi pri nastavitvah gesla, zahteva geslo.

Unknown_001 ::

technolog je izjavil:

1. Jst mam predlog. Svetuj sestri, naj kupi original office in AutoCAD. Ker tega se tako ne dela.

Karma's a bitch. Kakor ti drugim ,tako drugi tebi.

2. Nej vpraša družinske člane, ker je lahko nastavil kdo drug iz družine, ki je imel nemirne prste in je bil neučakan s testom...


Neoriginalno programje gor met ni kriminal dokler se s tem ne začne služit.
Drugič si lahko malo bolj prijazen.

Kristina_M ::

Ne, saj je okej..samo, da ti kupiš vsak program posebej, je malo drago. Sploh pa kljub temu, da bi bil original, bi še zmeraj zahtevalo geslo, ki ga ni.

technolog ::

So bile na škatli kake sledi, da je že bilo odprto? So na računalniku sledi uporabe? Poglej pod lučjo in podrobno.

Ker da je bil računalnik razstavni eksponat se takoj vidi.

p.s.: Nisem neprijazen, samo opozorim, ker mnogo ljudi ne ve da to ni prav. In ne, raptor, nimaš prav. (Oz. res imaš prav, ni kriminal. :)

Zgodovina sprememb…

DarkSensei ::

Kaj pa če samo stisneš enter, brez da vpisuješ geslo?

Kristina_M ::

To sem potem razmišljala..da bi škatla lahko bila odprta. Kakor sem jaz gledala računalnik, je v redu. Mogoče ga je nekdo samo prižgal ali pa nekaj, ker kar tako se ni moglo geslo samo nastaviti. Ne, ne deluje..sem tudi vpisovala vsa možna gesla pa ne gre.

technolog ::

Ja če sta punci z računalnikom zadovoljni, obstajajo programčki, ki ti resetirajo sistemsko geslo.

Kristina_M ::

Sem že gledala to ja, ampak najprej bi radi ugotovili, če je računalnik že bil uporabljen, ker očitno je res bil. In ne nista punci, sta mož in žena. ;)

technolog ::

Jah saj to je tisto - lahko ima računalnik še kake druge defekte, ki se bodo pokazali kdaj drugič...

Jah nasvet je to, da računalnik vrneš - in ga kupiš za par 10€ več v preverjeni trgovini. Mislim, da je tako najboljše.

Zgodovina sprememb…

Kristina_M ::

Jutri se bo tako ali tako en izmed njiju odpravil tja in povprašal..čeprav dvomim, da bodo karkoli priznali. Ni pa ravno fer, da prodaš računalnik za enak znesek kot ostale, ki so nedotaknjeni.

Unknown_001 ::

Oni se bodo zihr neumne naredil in rekl, da ni res, da ste nazadnje vi zasral vse skupi, čeprav je to že primer čistega kriminala ampak če mate inštal cd od Mac osX se vam ne splača k njim jt ali pač, če boste jabko vrnili pa drug model vzel, pa obvezno pol škatlo pregledat

Zgodovina sprememb…

Kristina_M ::

Baje, da tudi nobenega cd-ja ni bilo zraven, to sem se zdaj spomnila..da ni bilo ničesar drugega v škatli kakor papirji.

MIlton ::

Če je bil Mac nov in še neuporabljen, bi se moral ob zagonu sprožiti namestitveni postopek za kustomizacijo OS-ja. Vpraša te po apple ID-ju, administratorskem geslu, ki ga želiš nastaviti itd. Pokaže se tudi nekakšen uvodni filmček. Če se je računalnik, ko sta ga prvič vklopila, normalno zagnal in takoj prešel v namizje, je že bil prej uporabljen. Najverjetneje kot demonstracijski model (v naših trgovinah to zelo radi počnejo), ali pa je že bil predhodno kupljen in potem vrnjen. Je bila škatla original zapakiran? Računalnik bi moral biti zapakiran v folijo itd.

Unknown_001 ::

Kakor jst vem se zraven iMaca tud cd zraven dobi vendar nisem siguren

Kristina_M ::

Meni bi bilo logično, da se nekaj dobi.:D

amigo_no1 ::

Najboljše bi bilo vprašati na jabuk forumu:
http://www.jabuk.si/pbb/forum.php

Unknown_001 ::

Jst mislim, da so vas za lepe denarce oropal

s1m0n ::

Če na strani ob Apple piše:

In the box:
    iMac
    Apple Wireless Keyboard
    Apple Magic Mouse
    Power cord
    Printed and electronic documentation


Pol verjetno ni priložen nobeden CD/DVD za OS razen el. dokumentacije verjetno
Če je je v trgovini bil izložben ali pa je kdo preveril vsebino in ga tudi vklopil!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

amigo_no1 ::

Kristina_M ::

Ja, to stvar glede gesla sem že našla ampak ne vem če je ravno vseeno, če je nekdo že bil na računalniku prej.

felix ::

Zraven novih macov ne dobiš nobenega cdja( os x lion, os x mountion lion). Saj je softver prednaložen na disk. Prižgi računalnik in drži tipko alt. Potem pa klikni recovery hd in bi se mogel sistem na novo naložit.

Unknown_001 ::

Kristina_M je izjavil:

Ja, to stvar glede gesla sem že našla ampak ne vem če je ravno vseeno, če je nekdo že bil na računalniku prej.

Ne ni vseeno, ker je tak računalnik rabljen in je vreden manj kot v polni ceni
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačanje zaščite domačega omrežja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5010434 (8761) Yacked2
»

Administratorske pravice

Oddelek: Operacijski sistemi
252551 (1535) erkgheoruugh
»

Ranljivost v Mac OS X Lion omogoča manipulacijo gesel (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
5412899 (10986) MrStein
»

Ne morem potrditi nadzor uporabniškega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
213433 (3157) gorenjc
»

Windows 7 najuspešnejši Microsoftov operacijski sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
8724749 (21504) Jst

Več podobnih tem