» »

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

Zaradi mreže se mi tresejo možgani

abaximan ::

Hojla!

Približno 14 dni se že ukvarjam z eno banalno težavo na svoji lokalni mreži mrežo in ne najdem rešitve. Na njej imam 2 prenosnika in telefon Samsung S1(bolj poredkoporedko) na WI-FI ter stacionaren PC na LAN. Medtem, ko mi WI FI deluje brez težav ima stacionarna mašina po novem konstantno neke težave s povezovanjem na router Linksys WRT54GL.WIN FW je onemogočen, sicer pa uporabljam že mekaj časa Comodo in prej ni bilo težav z z njim.
Vedno kadar PC zaženem ali resetiram se povezava ne vzpostavi ponovno, dokler ne prižgem še drugega računalnika oziroma se le ta ne poveže v mrežo.Včasih se povezava izgubi tudi kar tako. Pred tem diagnostika ne najde napake. Šele ob povezavi katerega koli drugega računalnika ali telefona v mrežo, mi "Troubleshoot problems" javi, da local area connection 2 nima pravilne IP konfiguracije in da naj resetiram modem/router. Ko to naredim vse dela tip top - do nasledjega reseta ali drugega neznanega dogodka.

Glede na vse kar sem že poskusil vem, da so gonilniki OK, resetiral sem IP-je, onemogočil sem vse ostale kartice (na osnovno plošči imam 2 lan in 1 dodaten wi-fi na v reži), router sem resetiral in povrnil tovarniške nastavitve ter mrežo postavil na novo, 10x zamenjal mrežne kable...no verjetno še marsikaj drugega, samo se niti ne spomnim več.

Najbolj nenavadno pa se mi je zdelo, da je med nedelovanjem mreže, žena po pomoti dala nekaj tiskati in glej ga zlobca - tiskalnik vezan na stacionarni računalnik, ki bi naj ne imel mrežne povezave, niti se z njim ne morem povezati na router printa kot da je vse v najlepšem redu. Mrežo računalnik očitno zaznava, saj najde neznano omrežje, ki je javno in če ga spremenim v home network se dejansko zgodi isto - resetiram router in potem vse dela.

Edine spremenljivke, ki sem jih v zadnjem času zavestno naredil na sistemu je bil zagon WIN XP preko WM playerja, priklop Samsunga S1 in približno enkrat v tem času vem, da je bilo nekaj pri Amisu, ker sem bil brez interneta in sem bil osemnajsti v čakalni vrsti :). Izklopil sem tudi sleep in save mode na kartici.

Sicer pa zelo sumim, da je težava bila v WM Playerju, ker je bilo preden sem ga odstranil še slabše in je bil priklop na mrežo kot loterija. Po nekaj resetih se je računalnik povezal, včasih pa se ni in se je povezal sam od sebe čez kakšne pol ure.


Takole je ipcongif/all

NEDELUJOČ:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Fatspiderman
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigab
it Ethernet Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-22-15-4F-FE-1B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.113.106(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0
Default Gateway . . . . . . . . . :
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Bluetooth Network Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-0A-3A-6C-6E-DB
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{6815037B-B39F-4EE2-9C00-DDF2282278BB}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 14:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{E778C2EE-3317-4C82-AB9F-A823912ABCDC}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #6
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{C9F11621-4667-4E5B-9960-D0DC22C652BC}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #7
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes


IN DELUJOČ:

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Fatspiderman
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Local Area Connection 2:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Marvell Yukon 88E8001/8003/8010 PCI Gigab
it Ethernet Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 00-22-15-4F-FE-1B
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.101(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 15. september 2012 10:50:01
Lease Expires . . . . . . . . . . : 16. september 2012 10:50:01
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.18.32.10
212.18.32.12
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Bluetooth Network Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Bluetooth Device (Personal Area Network)
Physical Address. . . . . . . . . : 00-0A-3A-6C-6E-DB
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{E778C2EE-3317-4C82-AB9F-A823912ABCDC}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter isatap.{6815037B-B39F-4EE2-9C00-DDF2282278BB}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #2
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Tunnel adapter Local Area Connection* 14:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:5ef5:79fb:14d5:1cff:3f57:fe9a(Pref
erred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::14d5:1cff:3f57:fe9a%10(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled

Tunnel adapter isatap.{C9F11621-4667-4E5B-9960-D0DC22C652BC}:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected
Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Microsoft ISATAP Adapter #7
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Upam, da se, vse skupaj definiral dovolj natančno. Hvala za odgovor.

amigo_no1 ::

Imaš samo par kišt, nastavi jih fiksne lan naslove (ali samo za problematični pc, glej samo da niso v dhcp poolu 192.168.1.100-192.168.1.50):
IPv4 Address 1,2,3 (2 prenosnika + stacionarec):
192.168.1.10
192.168.1.11
192.168.1.12

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.18.32.10, 212.18.32.12


Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.113.106

Če dobi ip 169.xxx je znak da je verjetno mrežna kartica v okvari (možen je tudi problem s kablom/portom na routerju).


Imaš amisov modem&router v bridge modu in linksys vzpostavlja povezavo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Mr.B ::

Pojdi v trgovino, kupi za 5€ mrežno kartico, pa preveri...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

b3D_950 ::

Probaj zmanjšat full duplex hitrost na 10Mbps v device managerju.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

NeMeTko ::

Autoconfig adreso dobiš, če ti računalnik iz kateregakoliže razloga 'ne sliši' DHCP odgovora.
Ročno si nastavi fiksno IP adreso, netmasko, gateway in DNS strežnike.

Če še potem ne deluje, pojdi po novo mrežno kartico, to pa onemogoči.

Kot je že Amigo zgoraj rekel, pazi, da dodeliš statični IP izven območja, ki ga dodeljuje DHCP strežnik.

Karen ::

V tistem "hibryd mode" zna biti težava.
Tukaj imaš navodila kako v registru nekaj pobrisat da bo bolje:):
http://blog.garethjmsaunders.co.uk/arch...

Aja, pa register shrani za vsak slučaj (backupiraj ta key preden pobrišeš in rebootaš), da ne boš rekel da smo ti mašino podrli.

Poročaj če bo kaj bolje. Register se ob ponovnem bootanju potem pravilno nastavi.

abaximan ::

amigo_no1 je izjavil:

Imaš samo par kišt, nastavi jih fiksne lan naslove (ali samo za problematični pc, glej samo da niso v dhcp poolu 192.168.1.100-192.168.1.50):
IPv4 Address 1,2,3 (2 prenosnika + stacionarec):
192.168.1.10
192.168.1.11
192.168.1.12

Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 212.18.32.10, 212.18.32.12


Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.113.106

Če dobi ip 169.xxx je znak da je verjetno mrežna kartica v okvari (možen je tudi problem s kablom/portom na routerju).


Imaš amisov modem&router v bridge modu in linksys vzpostavlja povezavo ?



Hvala!!! Tole zdaj očitno deluje :) - no vsaj zaenkrat. Sicer pa je bila identična težava na treh različnih mrežnih karticah in na istem računalniku,zato sem prepričan, da težava ni v hardveru.

Hvala z pomoč.

LP

NeMeTko ::

Po moje imaš kakšen problem s DHCP strežnikom oz. njegovo konfiguracijo. Si preveril, kakšno območje IP naslovov streže? Če jih ima premalo na voljo in so vsi naslovi oddani, naslednji PC, ki želi pridobiti IP naslov ostane praznih rok. Nato vskočijo (pre)pametni Windows-i in dodelijo neko autoconfig IP adreso, s katero si pa ne moreš nič pomagati.

Cervantes ::

No, ali pa investiraj še par evrov v WiFi kartico za PC; meni je (že pred par leti) strela (JA; STRELA! BUUM!) uničila kompleten network in od takrat imam vse na WiFi.

Dolgi drati, sploh utp, so magnet za strelo - daljši, kot so, več napetosti se seveda inducira (kV so lahko kar hitro). In ti potem vse skuri.

NeMeTko ::

Wifi ni za vsakega uporabnika. Dokler zgolj 'srfaš' po netu, je privlačna opcija (sploh če si edini uporabnik), čim pa imaš na mreži nek NAS ali druge vrste share oz. strežnik in premetavaš velike datoteke, pa Wifi lahko hitro postane cokla.

b3D_950 ::

Cervantes je izjavil:


Dolgi drati, sploh utp, so magnet za strelo - daljši, kot so, več napetosti se seveda inducira (kV so lahko kar hitro). In ti potem vse skuri.


Verjetno prihaja do zasuka elektronov in posledično do prevelike terabitne hitrosti pri uporabi magnetov za strelo, ko inducirana napetost narašča. Kurjenje je nevarno.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

abaximan ::

Imam tudi wi fi na stacionarniem PC.ju, vendar se z tam pojavlja ista napaka, sicer pa imam navadno mrežno z razlogom. Daje pa router 100 ip naslovov. Mah bom verjetno nastavil statične za vse mašine pa bo.

Cervantes ::

rb750 je car!

@abaximan: po mojem je z routerjem nekaj narobe. Sej lohka nastaviš statične, ampak koneckoncev ko router doseli dinamične, so potem obravnavani enako kakor statični..

Če router ne zna pravilno dodeliti dinamičnih IP naslovov, je definitivno nekaj narobe. Probaj dobiti kakšno novo verzijo SW.

@NeMeTko: če bi bral thread od začetka, bi ti bilo verjetno jasno, da ima a. na mreži 4 (štiri) mašine, domnevam, da med njimi glih ne izmenjava Tb-tnih fajlov, sploh med telefoni :)

Zgodovina sprememb…

NeMeTko ::

@Cervantes - lahko imaš dve mašini, pa med njimi prekladaš video datoteke (na eni je dosti prostora, medtem, ko se tebi baše disk) - razlika v hitrosti bo več kot občutna, če boš na kablu ali na wifi!

Si pač imel problem z nevihto, ker nisi stvari populil iz elektrike, pa ne krivi zdej zato mrežo.
Tudi če imaš vse na wifi, ti bo strela še vedno lahko inducirala napetost na električnem omrežju, pa ti bo ravnotako vse pokurilo.

Če ti je pa na mreži skurilo zadeve, pa si dobil udar napetosti preko telefonskega kabla na router in se je potem od tam zadeva prenesla naprej. Pri tem ni nujno, da ti skuri router, lahko pa crkne nekaj mesecev kasneje.

Ni mi pa jasno, kaj si hotel povedati s tistim, da lahko nastavi statične IP-je, pa da bo router vseeno kao nekaj dodelil dinamične?!?

Če nastaviš statične IP naslove, naprave ne hodijo več spraševati DHCP strežnika na routerju, tako da ta tudi ne more dodeliti nobene dinamične adrese - saj ga nihče zanjo ne sprašuje (če je celo omrežje konfigurirano na statične IP naslove). Zato je tvoja pripomba malo čudna.

DHCP je lahko krasna reč, če imaš mobilne naprave, saj ne rabiš na vsaki lokaciji popravljati konfiguracije ali menjavati profile. Zato se mu je teško odpovedati, če imaš mobitele in prenosnike, s katerimi se povezuješ tudi drugod na omrežja.
Nasprotno pa se mu komot odpoveš, če imaš zgolj stacionarne naprave, oz. naprave, ki jih na omrežje priklapljaš zgolj doma.

Ker je v tem slučaju govora tudi o mobilnih napravah, bo verjetno zoprno, če DHCP ne deluje. Zato bi bilo res najbolje preveriti, če je na voljo novejši firmware za router in ga posodobiti. Morda bodo s tem težave čudežno izginile.

abaximan ::

FW je nadgrajen na zadnjo verzijo. To je bila pravzaprav prva stvar, ki sem jo storil, sicer pa to nekako redno počnem za vse zadeve, ki jih imam. Drugače pa imam prednapetostno zaščito (tudi UTP in DSL kabel), ker imamo pri nas konstantne težave in sta mi šla že dva napajalnika, zato teh nadev ne prepuščam več naključju.

Pozabil sem omeniti, da sem mrežo testiral še z sekundarnim (enako model WRT54GL), saj sem tudi sam najprej sumil router. Sem takrat ko sem kupoval kupil dva, enega za doma in drugega za pisarno :)
Zadeva je kakor sem že omenil bila testirana z več različnimi mrežnimi karticami (vgrajen lan, vgrajen wi-fi, usb wi-fi), zato si skoraj 100% upam trditi, da ni problem v mehanizaciji.

Kable pa rabim, ker imam na mreži tudi Asus OPlay in WIFI ne pride v poštev, predvsem zato ker Oplay nima WIFI. Sicer sem v fazi nabave novega TV, ki bo imel vgrajen WI FI in predvajalnik, samo sem glede na dosedanje izkušnje skeptičen, da bom preko WI FI tekoče predvajal kakršne koli video datoteko, ki presegajo 10gb. Mogoče pa bom res moral nabaviti nov router, samo WRT54GL bi po specifikacijah moral zadostovati. Ne vem no....glede tega bom verjetno prebral še kakšen forum ali dva :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: abaximan ()

NeMeTko ::

@abaximan - omenjal si, da imaš DHCP razpon velik kat 100 IP adres.

Jaz bi ti priporočil, da poskusiš ta razpon oklestiti na vsega 10 adres za 'gostujoče naprave', vse svoje domače naprave pa skonfiguriraš v DHCP rezervacijah in jim tako že na DHCP strežniku dodeliš praktično statične IP naslove. Tako boš točno vedel, katero IP adreso ima katera od tvojih naprav za dobiti, če pa jo ne dobi preko DHCP strežnika, pa to adreso še vedno lahko na sami napravi skonfiguriraš ročno.

Takšno postavitev imam jaz že leta in se izvrstno obnese. Ko v omrežje dodam novo napravo, zgolj dodam novo rezervacijo za MAC adreso te naprave in vedno vem točno na kateri IP adresi se nahaja.
Resda je nekaj dela, ko to postavljaš na noge (lahko si pomagaš s PC - v CMD okno odtipkaš "arp -a", pa ti bo zlistalo večino MAC adres in trenutno pripadajoče IP naslove), vendar je vredno tega truda. Nič namreč ni bolj zoprno, kot to, da želiš testirati s pingom, če je npr. mobitel povezan, pa ne veš, katero IP adreso naj bi trenutno imel.

Karen ::

To slednje tudi jaz prakticiram, pa imam gor od pc-jev, telefonov, mrežnega printerja, ene 2 ip kameri... skoraj must če hočeš kaj čez firewall spustit v smislu oddaljenega dostopa, torrentov, pogledat kaj se na kameri doma dogaja...

Cervantes ::

@Nemetko:

Ja seveda imaš prav, če prekladaš video je 10/100 dosti hitrejši.

In ja, imaš prav, "strela" je priletela po telefonu,skurila ADSL modem in bazo od DECTov, je pa skurila tudi printer, le kako se prašam, ker ni bil priklopljen na router ampak na ugasnjen PC, kjer pa je tudi šla mrežna... no pri teh EHV nikoli ne veš.

Udarilo je jako blizu, in čisto iz vedra neba, tako da sploh ni bilo cajta drate pult iz doz.

No, moja lokacija se nahaja na cca.900m, tako da so strele jako pogost "fenomen". Mi pa odkar imam optiko in wse na WiFi ni še skurilo nič.

Televizor, prižgan, je preživel.

Pa kej razumi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave - internet

Oddelek: Omrežja in internet
301442 (1180) megy
»

povezava preko switcha ne dela (siol modem -> switch -> laptop)

Oddelek: Pomoč in nasveti
375175 (4679) BorutK-73
»

Spor naslovov IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6611418 (10194) turob2
»

Problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
472990 (2541) RuskiSnajper
»

Problem router/mordem

Oddelek: Omrežja in internet
152495 (2182) gorenjc

Več podobnih tem