» »

Uporabljate NFC?

Uporabljate NFC?

damjan1980 ::

Relativno nova tehnologija, pa me zanima ce in zakaj jo uporabljate? Ker moznosti je nesteto, ampak se zadeva sele pocasi siri.

Za tiste ki ne veste kaj to je; Near Field Comunication, ko svoj telefon samo priblizate drugemu oz. cipu in se nekaj zgodi.

Sam sem si narocil 4 tage iz kitajske in zaenkrat bo ena v uporabi v avtomobilu. Ko priblizas telefon tagu, se vklopi gps (ko rabis navigacijo). Za ostale se nisem nasel uporabnosti :)

kunigunda ::

Pred leti je bla ideja, da bi se placevalo z NFCjem, sam gre zelo pocasi v to smer.

OmegaBlue ::

Nja, tagov nimam, edina stvar ki jo prebere je urbana - malo omejena uporabnost pri nas za enkrat :)

Razen za nastavljanje profilov ko prideš domov/na šiht.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

blue ::

Poleti sem v ZDA probal google wallet..
Počasnejše kot uporaba kreditne kartice, včasih transakcija ni uspela...
Neuporabno glede na to, da v ZDA ponavadi ne rebiš podpisat za kreditno kartico, če je vrednost manj kot 20USD...

Zadeva bi bila zelo uporabna, če bi lahko delovala kot emulator RFID kartic.. npr. urbana, kartice za odpiranje vrat..

OmegaBlue ::

To zna, a morajo biti primerne kartice. In upaš da niso zaklenjene :D (naprimer urbana)
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

GeForce ::

A se da že kje v Sloveniji uporabit Google Wallet?

blue ::

Nisem še videl..
Itak pa ti google wallet dela samo če imaš v telefonu sim kartico od AT&T (če živiš v Sloveniji ni preveč praktično)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Android] Prodajanje aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programiranje
11027128 (11934) shadeX
»

Google Wallet je tu

Oddelek: Novice / Android
3315746 (13665) mikko
»

Brezkontaktno plačevanje z Google Wallet

Oddelek: Novice / Android
3013806 (12873) Looooooka

Več podobnih tem