» »

Simultano Javascript programiranje večih ljudi

Simultano Javascript programiranje večih ljudi

Bavec87 ::

Pozdravljeni! :)

Zanima me, če obstaja kakšno orodje za programiranje v Javascriptu, kjer lahko kodo istočasno spreminja več razvijalcev (npr. princip google docsov za dokumente). Zaenkrat delam v Eclipsu, ki tega ne omogoča. Pozna kdo kaj takega?

LP Blaž

Gandalfar ::

Kaksno prednost pa vidis v temu? A delas tako ze v kaksnem drugem jeziku/okolju?

Naceloma se gre pair programming/XP tako da imas samo en racunalnik.

Bavec87 ::

Prednost bi bila že v tem, da bi bila programska koda v oblaku. Recimo, da bi dva razvijalca delala na kodi eno popoldne, potem bi naslednjo jutro prišla na delovno mesto z dvema različnima verzijama, ki bi jih bilo težko uskladiti. Tudi verzioniranje tako poteka sem in tja po mailu. Za pair programming metodo pa že poznam. ;)

Je že kdo imel kdaj opravka s temle?
https://c9.io/

GupeM ::

Git mogoče? Plugin za Eclipse pa je EGit.

Gandalfar ::

Mi se gremo tole: http://nvie.com/posts/a-successful-git-...
pa ni problem sihronizirat.

technolog ::

Ja, temu se reče VCS aka. Version Control System.

MrBrdo ::

Prov istočasno ne, najboljši približek je VCS ja. Git je super. Je pa tako, da spremembe vidiš potem ko to ročno sprožiš.
MrBrdo

technolog ::

Ja. sej v tretjem postu je še mal bl opisov kako si on to predstavlja. In to je perfekten opis VCS-jev.

Čeprav teoretično bi se dal naredit nekaj takega kot je google docs tudi za kodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Program Git

Oddelek: Programiranje
71937 (805) noraguta
»

Java, Eclipse - na več mašinah, več OSih

Oddelek: Programiranje
121304 (966) boolsheat
»

Motivacijski video za "project management/team building" (uvod v teden hekanja OS X-a

Oddelek: Sedem umetnosti
183979 (3566) djabi
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93499 (2624) Qushaak
»

XP - osnovni princip "extreme programminga"

Oddelek: Programiranje
91245 (1042) fiction

Več podobnih tem