» »

Java, Eclipse - na več mašinah, več OSih

Java, Eclipse - na več mašinah, več OSih

AnotherMe ::

Za šolo se nekaj trudim z programiranjem v Javi, pa bi si rad nekoliko olajšal vse skupaj, tako da bi enostavno delal na večih mašinah.
Windows 8 mašina doma, ubuntu na laptopu in osx pri punci... Zaenkrat vse v Eclipsu.
Vem, da bi lahko tako enostavne stvari, ki jih trenutno delamo enostavno kopipejstal, ampak bi si vseeno rad nekoliko avtomatiziral.

Kako bi najbolj elegantno rešil, da bi lahko "programiral", na kateri koli mašini, brez da bi moral prej si presnemavati datoteke in uvažati in izvažati?

Če si workspace nastavim na eno mapo na google drive bi to delalo?

Kako bi to bilo rešeno v resni firmi?

Hvala za nasvete!


lp

galu ::

Najlažje je, kot si že ugotovil, nek oblak - drive/dropbox/onedrive, ...
Če hočeš bolj profesionalno, lahko uporabiš git (npr. gitlab je kul, ker imaš lahko privatne projekte).

Kako bi to bilo rešeno v resni firmi?

V resni firmi se programira ali od doma, ali pa on the spot, tako da takih problemov ni. :D
Drugače pa načeloma nek VCS, torej git ali pa SVN.
Tako to gre.

AnotherMe ::

Gut... torej sem precej na pravi poti...

Sinhronizacijo sem že poiskusil z googledrive in dvema win mašinama - da najprej stestiram...
Datoteke se mi seveda sinhronizirajo, ampak v Eclipsu, v package explorerju, pa mi vseeno ne pokaže novih source datotek (ki so bile narejene na drugi mašini), dokler jih ne uvozim...
Kaj tukaj delam narobe?

Če gremo stpnjo višje pa tirej git?

Takole: ?


lp

crniangeo ::

zakaj pa ne remote desktop ? :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

AnotherMe ::

Remote je za slabiče :P

Ok, vprašanje:
Recimo da se odločim za git. Na win sem samo parkrat kliknil (tako kot v posnetku zgoraj), na linuxu, pa nimam te možnosti?

Invictus ::

Naredi si virtualko z Ecplise, pa sinhroniziraj to med mašinami ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

galu ::

AnotherMe je izjavil:

Datoteke se mi seveda sinhronizirajo, ampak v Eclipsu, v package explorerju, pa mi vseeno ne pokaže novih source datotek (ki so bile narejene na drugi mašini), dokler jih ne uvozim...


Ne poznam ravno Eclipse for... To se ti zgodi, ko maš Eclipse na obeh PC-jih hkrati odprt in na PC1 nekaj spremeniš in ne vidiš te spremembe v PC2, ali ko nimaš Eclipsa odprtega na obeh PC-jih?

Pa probaj še InteliJ IDEA. IMO najboljši IDE za Javo (in tam git/cloud sync preverjeno dela).
Tako to gre.

GupeM ::

Eclipse in Git povsem lepo funkcionirata skupaj. Na enem računalniku narediš commit in nato push na server. Ko prideš na drug računalnik, narediš pull in dobiš vse nove/spremenjene datoteke. Osebno mi je veliko bolj všeč kot SVN.

V Eclipsu pa moraš seveda narediti refresh (F5 na projektu), da ti sinhronizira s podatki na file systemu. Če pa uporabljaš kakšne zunanje knjižnice, pa priporočam še uporabo Mavena.

PARTyZAN ::

IntelliJ IDEA in NetBeans projekt shranjen na dropbox deluje brez težav na vseh klientih, kjer ga odpreš. Nobene znanosti.

AnotherMe ::

Ok, sem oživel gitlab ;) Me je malo matralo, ker nisem imel vsega inštaliranega...

AnotherMe ::

Na drugi mašini sem importal projekt z gitlaba, piše da imam vse sinhronizirano (everything up to date), vendar vseeno ne vidim nekaterih datotek...

Kakšna finta?

GupeM ::

Si na prejšnji mašini dodal fajle v git repozitorij, preden si naredil commit in push na server?

boolsheat ::

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GitHub Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
455232 (3494) BivšiUser2
»

Motivacijski video za "project management/team building" (uvod v teden hekanja OS X-a

Oddelek: Sedem umetnosti
183944 (3531) djabi
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93481 (2606) Qushaak
»

Sinhronizacija dveh računalnikov, programiranje

Oddelek: Programska oprema
81673 (1335) matejm1994
»

Source version control za domačo uporabo?

Oddelek: Programiranje
356370 (5441) MrBrdo

Več podobnih tem