» »

Sesalec - nateg

Sesalec - nateg

1 2
3
4 5

RejZoR ::

AndrejS je izjavil:

Me zanima kaj roomba naredi ko vidi stopnice ?


Nič, obrne se in gre v drugo stran. Neglede na to ali pride proti stopnicam iz vrha ali od spodaj, v obeh primerih zazna oviro oz rob "prepada".
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

šernk ::

ti glavca:
povprečen malce boljši tepih ima višine 1-2cm, torej je to zanj najbrž že ovira?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Alamar ::

mat xxl je izjavil:

:))Lepo, da si napisal, da izvajaš prikrit marketing in si nas na to opozoril. Saj meni je jasno, da razno razni zastopniki prodaje od sistema Vorwerk nekako morate preživeti. ;)

Sam nisem zastopnik ali kar koli za Roombo, jo pa imam in sem se precej ukvarjal, kot hoby z robotskimi sesalci, zato nikakor ne meči, kar vseh v en koš. Med solidne robotke sam štejem Irobote in še ene 3 druge firme , ostalo pa žal res ni niti druga, prej tretja liga, vem pa, da so vam prodajalcem Vorwerkov zelo v zobeh, pa saj morda s časom tudi Vorwerk kaj spaca v tej smeri skupaj, potem bodo pa OH in SPLOH super duper........:))
Jao, še brat ne znaš. Sploh nimam vorverka, ker se mi neumno zdi dati toliko denarja za sesalec. Imam običajen akumulatorski sesalec za manj kot 100 EUR, ki delo opravi zadovoljivo (ima neko električno krtačo) in je zelo priročen. Vsake toliko časa si sposodim 20 let star vorwerk za generalko.
Glej, videl sem roombo top model za več kot 500 EUR s touch sensorjem, nevidnimi stenami Hepa filtrom in ne vem kakšnim bullshitom zraven v PRAKSI v stanovanju, ki ima 150m2 na etažo skoraj brez vmesnih sten in le s stopniščem. Torej skoraj idealno za robotka. Zadeva deluje zadovoljivo na parketu za pobiranje drobtin in večjih ostankov. Popolnoma pa odpove na tepihu, v kotih in pri finem prahu. Seveda ga moraš nositi v drugo etažo, neuporaben na stopnicah, pogosto pucanje... itd v končni fazi več dela, kot z ročnim sesalcem. Sploh z akumulatorskim se nimam kaj dosti obadat, ker ni kablov in ga lepo po potrebi vzamem v roke tudi večkrat na dan za manjši poses stopnišča, pod pultom in podobno.

Lepo pa da tebi robotek lepo služi...:)

techfreak :) ::

šernk je izjavil:

ti glavca:
povprečen malce boljši tepih ima višine 1-2cm, torej je to zanj najbrž že ovira?

Roombo ne ovirajo stvari do 3cm višine.

Prav tako imajo Roombe serijski vhod preko katerega lahko dostopaš do podatkov senzorjev in upravljaš motorje. Če te moti primitivno obnašanje lahko sam narediš boljše.

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

Se pravi, če imaš stopnice , potrebuješ še en sesalec samo za stopnice ! J***š takega polovičarskega robota

Alamar ::

Kaj si pa mislil? Pa ne samo stopnice. Tudi za generalno sesanje nimaš kaj delat s temi robotki.

koyotee ::

+ v vogalih, + pod stvarmi, pod katere ne more, + se zatakne ob dolocene ovire, in ce te ni tam, da bi ga resil, ne cisti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dr_M ::

AndrejS je izjavil:

Se pravi, če imaš stopnice , potrebuješ še en sesalec samo za stopnice ! J***š takega polovičarskega robota



Ti od sesalca na malih kolesih procakujes, da se bo obnasal kot clovek na nogah in hodil po stopnicah?

Waw... :|

mihec87 ::

Jaki problem 1x na mesec greš pa posesaš celo bajto(namesto vsak vikend), vmes pa robotek rihta ker če z robotom sesaš npr vsak drug dan je dosti manj praha in smeti oz se ne nabira.

mat xxl ::

Vse vidim, da ste že razvozljali brez mene, edino se ne strinjam glede tepihov, nanj BP zapelje in ga v povprečju ščisti mnogo mnogo bolje, kot klasičen sesalec na podtlak, ki nima vrtečih krtač, izjema so le tepihi z zelo visokim tufom, kot npr, Shagy tepihi, tam jih sploh ne spuščati, ker se bo ustavil, skratka vsak normalen tepih, tudi perzijski volnen mu ne bo delal problemov.

Za stopnice vam, pa povem, da moderne bivalne enote so v eni etaži, ali pa imajo dvigalo, tam se pa Roomba znajde, posebno, če mu pokličemo dvigalo ;) . Žal je vsaka stvar sebi namen in vsaka ima kake prednosti...., samo, da bi pa sesal ročno, ko kaka Fata vsak dan, pa saj smo v 21. stoletju , tudi Yugo je bil včasih soliden avto, danes je pa stara škatla .....

mojca ::

Skrajno mi je žal, ker nisem mogla prisostvovati predstavitvi tega čuda, ker sem bila ravno prave volje, da bi se vnela strastna debata s prodajalcem in bi verjetno po pol ure že obupal, tako pa je mamo strašil do 11h zvečer, izven vsakršnega bontona. Žal sem morala oditi pet minut po tistem, ko je prodajalec prišel.

Za začetek tip sploh ni želel povedati, kaj prodaja. Nekaj v zvezi s čiščenjem. Potem je le priznal, da prodaja čistilec zraka, verjetno zato, ker mu je mama povedala, da niti podrazno ne namerava kupiti sesalca. Da kao uravnava vlago v prostoru. Vprašala sem, koliko vode skondenzira na uro v preveč vlažnem prostoru, pa me je samo debelo gledal in povedal, da prefiltrira 3 m^3 zraka na minuto. To je bilo vse, kar je vedel. Vprašala sem ga za ceno. Oh ne, cena je pa poslovna skrivnost in pogodba ga zavezuje, da je ne sme izdati pred koncem predstavitve. Do 11h zvečer, kolikor je strašil, je trikrat klical svojega nadrejenega. Prvič, ko je prišel, da se je javil v štab, da je pri stranki. Drugič ko so mu starši povedali, da sesalca niti podrazno ne bodo kupili, nato pa še enkrat. Žal so podlegli pri točki, ko si moral dati kontakte svojih znancev. Banda.

Takoj naslednje jutro, ko sem se vrnila domov, sem malo poguglala in našla tole:


Očitno so na veliko nategovali študente (in jih verjetno še), vmes spremenili identiteto podjetja itd.

amigo_no1 ::

Žal so podlegli pri točki, ko si moral dati kontakte svojih znancev. Banda.

Je imel v roki Ak-47 ali ročno bombo in je grozil da se bo razstrelil pri vas ?
Če ne, potem ga steraš ven takoj ko vidiš da prodaja meglo, taki računajo na olikanost ljudi (in da jih bodo prenašali) -> da jim lahko potem cel dan pere možgane s svojim "uber izdelki".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

energetik ::

mat xxl je izjavil:

Vse vidim, da ste že razvozljali brez mene, edino se ne strinjam glede tepihov, nanj BP zapelje in ga v povprečju ščisti mnogo mnogo bolje, kot klasičen sesalec na podtlak, ki nima vrtečih krtač, izjema so le tepihi z zelo visokim tufom, kot npr, Shagy tepihi, tam jih sploh ne spuščati, ker se bo ustavil, skratka vsak normalen tepih, tudi perzijski volnen mu ne bo delal problemov.

Za stopnice vam, pa povem, da moderne bivalne enote so v eni etaži, ali pa imajo dvigalo, tam se pa Roomba znajde, posebno, če mu pokličemo dvigalo ;) . Žal je vsaka stvar sebi namen in vsaka ima kake prednosti...., samo, da bi pa sesal ročno, ko kaka Fata vsak dan, pa saj smo v 21. stoletju , tudi Yugo je bil včasih soliden avto, danes je pa stara škatla .....
Očitno imate eni v nulo pospravljena, minimalistično opremljena stanovanja, da vam robotek lahko kaj koristi. Pri meni bi mogoče očistil 50% stanovanja, če se ne bi kje zataknil prej. Par nepalskih tepihov, debelih vsaj 3cm, nekaj rač. in pisalnih miz, stoli, omarice, par cm skoki med vrati...
Še vedno zmaga HEPA sesalc na vrečko za 100-180€, s katerim se vsaj 1x/teden odpraviš po stanovanju za pol urce.

Gregor P ::

Torej če z razumom prefiltriramo naše komentarje, potem je dokaj jasno, da so robotki zgolj za "rahlo osvežitev prostora", torej pika na "i", če ima nekdo malo preveč denarja (kar ni prav nič narobe) da se zbere malo manj prahu in drobtin na tleh (v perfektnem minimalističnem stanovanju, kjer ni skorajda ničesar na tleh). Resno delo s ta pravim sesalcem, ti pa vsekakor ne uide (kakor tudi ne pomivanje tal idn.), le da ta nikakor ne stane nekaj tisoč evrov.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

techfreak :) ::

Roombe so okoli 500€ in omogočajo da s pravim sesalcem posesaš (če je potrebno) 1x na mesec, namesto vsaka 2 ali 3 dni.

Gregor P ::

Vsekakor je potrebno, kot je potrebno tu in tam tudi resno ročno pomivanje vseh teh površin. Robotki te le malenkostno razbremenijo, predvsem "mentalno".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

mihec87 ::

Brez robota sesaš na par dni z robotom pa greš z sesalcem po hiši/stanovanju 1x na mesec-torej vsaj 3xmanj na mesec ročno sesaš..Če ti je to mentalna razbremenitev-fine by me..Robotki se začnejo že pr 200eur, romba najcenejša je 300eur če se ne motim..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Utk ::

Jaz tudi z navadnim sesalcem posesam enkrat na mesec, ali pa na 3 tedne maksimalno. Ne vem zakaj bi vsake 3 dni sesal, sploh pa po tepihu. Tam kjer je treba pa itak pometaš po potrebi, blata ti niti to čudo ne bo pobralo.

letmein ::

Smo zadevo uredili. Ko so ga prišli iskat je prišel neki senior šefe in bluzil by the book, ampak je bilo po hitrem postopku konec :D

šernk ::

res me zanima kako teli robotki premagajo 3cm višinske razlike? a ni cel sesalec velik nekje 10cm 8-O

če je premer kolesa 10cm nikakor ne bo prilezel na 3cm visoko stopničko
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mojca ::

letmein je izjavil:

Smo zadevo uredili. Ko so ga prišli iskat je prišel neki senior šefe in bluzil by the book, ampak je bilo po hitrem postopku konec :D

Čestitke. Koliko truda pa je bilo potrebnega?

šernk ::

pomojem zelo malo ker se šefi dobro zavedajo kaj delajo :)

ampak bi rekel, da če zadeva uspe pri 2 od 10ih je to zanje lep zaslužek.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

letmein je izjavil:

Smo zadevo uredili. Ko so ga prišli iskat je prišel neki senior šefe in bluzil by the book, ampak je bilo po hitrem postopku konec :D


Sedaj pa pazi, ker vem za en tak scenarij je šel naprej takole, so dobili čez 3 mesece izvržbo na podlagi verod. listine od sodišča in ko so klicali nazaj na firmo prodajalca so se tam max. opravičevali, ja da vrnitev ni bila zabeležena in da vidijo, da gre za napako, da naj se stranka ne sekira, da bodo oni vse sami uredili z sodiščem, tako ni njim treba narediti nič. In stranka je bolj verjela nategunom, kot sodni pošti in se v zakonitem roku ni pritožila in sodišče je izvržbo na plačo dovolilo..... in čez par mesecev je bila stranka še ob denar, seveda je zadevo predala v obravnavi Policiji in tržnemu inšpektoratu, kjer so bili zaprepaščeni in ji svetovali tožbo..... seveda je vložila tožbo, vzela odvbetnika za vračilo denarja .... no zadeva po 4 letih še ni prišla na vrstni red na sodišču, firma je pa med tem že bankrotirala ...... Torej zapomnite si to in če se kaj takega zgodi MORATE uradno ugovarjati na izvržbo na podlagi verodostojne listine in navesti dejstva v njej, ker edino tako sodišče izvržbe ne dopusti, nategunsko firmo pa napoti na pravdo, da oni tožijo vas, kar seveda ne naredijo, saj vedo, kako stvari stojijo !!!

techfreak :) ::

šernk je izjavil:

res me zanima kako teli robotki premagajo 3cm višinske razlike? a ni cel sesalec velik nekje 10cm 8-O

če je premer kolesa 10cm nikakor ne bo prilezel na 3cm visoko stopničko

Hm očitno je do 2 cm pri Roombi, ker ima potem naprej senzor za zaznavanje dotika objektov. Če ga narobe obrneš bodo kolesa prb. 3 cm ven gledala, ko je pa pravilno obrnjen pa teža poskrbi, da je sesalec minimalno nad tlemi.

BlackMaX ::

Kako je s temi sesalci zdj?

vorantz ::

o_O
kaj pa naj bi blo?
dvomim da so magično ratali legit

BlackMaX ::

vorantz je izjavil:

o_O
kaj pa naj bi blo?
dvomim da so magično ratali legit


A si že mel kdaj tako predstavitev v živo? Zgleda, da res dobro očistijo stvar, ampak cena pa je zasoljena. Torej kaj ni legit tuki?

Gregor P ::

... če ti (kot naivnemu potrošniku) poskušajo na domu prodati nekaj kar ni vredno niti 10% cene oz. kolikor si plačal za ta produkt.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BlackMaX ::

Gregor P je izjavil:

... če ti (kot naivnemu potrošniku) poskušajo na domu prodati nekaj kar ni vredno niti 10% cene oz. kolikor si plačal za ta produkt.:|


NIsem poznavalec ampak vsa oprema, plus znanje za nastanek tega ni vredno cca.250 eur, če računamo da je cena cca. 2500 eur?

francek1 ::

Ni mi jasno, kaj se tako obešate na te sesalce, obenem pa večina od vas kupuje telefone za 700 + €, ki so vredni max. 150 €...???!!!
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

T0RN4D0 ::

BlackMaX je izjavil:

Gregor P je izjavil:

... če ti (kot naivnemu potrošniku) poskušajo na domu prodati nekaj kar ni vredno niti 10% cene oz. kolikor si plačal za ta produkt.:|


NIsem poznavalec ampak vsa oprema, plus znanje za nastanek tega ni vredno cca.250 eur, če računamo da je cena cca. 2500 eur?


V bistvu je 10% ravno nekje realna cena. Še to na zgornji meji.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

RejZoR ::

francek1 je izjavil:

Ni mi jasno, kaj se tako obešate na te sesalce, obenem pa večina od vas kupuje telefone za 700 + €, ki so vredni max. 150 €...???!!!


No ja, med sesalnikom za 80 EUR in onim za 280 EUR je ogromna razlika. Tle se bolj vtikajo v tiste kjer primerjajo razlike med 80 EUR in 1500 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Roadkill ::

Zlato pravilo je, da če ti nekaj prodajajo na domu, je nateg.

Zakaj bi ti težili osebno na domu, če je izdelek vreden svojega denarja?
Ü

BlackMaX ::

Roadkill je izjavil:

Zlato pravilo je, da če ti nekaj prodajajo na domu, je nateg.

Zakaj bi ti težili osebno na domu, če je izdelek vreden svojega denarja?


You got a point there.

Ampak, to je drugačna vrsta marketinga...no ne vem, mogoče je cenej kot reklamiranje na pop tvju?

energetik ::

Eh, taki izdelki ne rabijo kaj dosti reklamiranja. Normalen človek, ki rabi sesalec/posodo/... gre v Merkurja itd, ter si izbere ustrezno zadevo med vso ponudbo.

RejZoR ::

Sam če tko gledaš, če lahko prodam Electroluxa za 280 EUR in Dysona za 350 EUR, ni hudič, da z dost časa in zainteresirano stranko nebi prodal tud Vorwerka za 1500 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dottor ::

Mi smo imeli na domu predtavitev nekega sesalca, ki naj bi bil super za tepihe, kavče, ... Kupli nismo nič, dobili pa smo brezplačno "globinsko" sesanje kavča, stolov in sedežne kotne :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BorutK-73 ::

dottor je izjavil:

Mi smo imeli na domu predtavitev nekega sesalca, ki naj bi bil super za tepihe, kavče, ... Kupli nismo nič, dobili pa smo brezplačno "globinsko" sesanje kavča, stolov in sedežne kotne :))

Isto.

dottor ::

Najbolj mi je blo smešno, ko je "prodajalka" trdila da je dober tudi za postelje, kao proti pršicam. Pa ji ni blo mogoče dopovedat da imamo doma dormeo in nima pršic. Po ene 10ih minutah sesanja v prazno in še vedno čistim filtrom je obupala...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BlackMaX ::

energetik je izjavil:

Eh, taki izdelki ne rabijo kaj dosti reklamiranja. Normalen človek, ki rabi sesalec/posodo/... gre v Merkurja itd, ter si izbere ustrezno zadevo med vso ponudbo.


Ampak dejansko niso vsi isti :)

T0RN4D0 ::

Celo različni so vsi. Dejstvo je samo, da je tistle aqua pro en povprečen kitajski sesalec.

Dobri sesalci stanejo precej, tudi za različne namene jih imaš, ta aquapro spada pod kategorijo nateg. V smislu; Pro-Aqua je verjetno artikel z največ certifikati, priznanji, nagradami... na svetu!


Za 2.2k dobiš soliden avto, ne pa hišnega sesalca.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

BlackMaX ::

T0RN4D0 je izjavil:

Celo različni so vsi. Dejstvo je samo, da je tistle aqua pro en povprečen kitajski sesalec.

Dobri sesalci stanejo precej, tudi za različne namene jih imaš, ta aquapro spada pod kategorijo nateg. V smislu; Pro-Aqua je verjetno artikel z največ certifikati, priznanji, nagradami... na svetu!


Za 2.2k dobiš soliden avto, ne pa hišnega sesalca.


Za 2.2K dobiš kar veliko ja.

Ampak kako 100% dokazati da je nateg, sej veš kako je z besedami...

energetik ::

Če približno veš, kako je narejen sesalec, se takoj vidi kaj je nateg. Sama enota motor+ventilator stane pri proizvajalcu ene 20€ (info od kolega, ki tam dela). HEPA filter je v štacuni koliko, ene 20€?
Ostalo je pa samo en kupček ulite plastike in nekaj šraufov. Že pri sesalnikih za 200€ imajo verjetno kar lep dobiček, kaj šele pri nategih za 1000€+.

RejZoR ::

Kako je hecno, ko folk vedno pametuje kako lahko je vse naredit in da vsi sestavni deli stanejo največ 20 EUR. Maloserijsko te še tko trivialna stvar nikoli ne bo prišla samo 20 EUR, velikoserijsko pa moraš nartočit kaj, miljon kosov. Miljon kosov nečesa po 20 EUR pa stane 20 miljonov. Nekaj kar itaq na easy streseš iz rokava ane?

Sploh pa enkrat za foro pejte v trgovino in ob bok postavite npr Electrolux Essensio in Electrolux Ultra One sesalnik. Razlike med njima je okoli 200 EUR. Če ne opazite razlik, potem vam ni pomoči. Je vredno 200 EUR razlike? Ko vidiš da so in to preklemano velike pa čeprav je v osnovi še vedno ulito plastično ohišje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Saj firme naročujejo velikoserijsko, kaj ti ni prav.
Očitno firme Elektrolux, Philips, Bosch lepo služijo s 100-400€ sesalniki, zato je vse več samo očiten nateg.
Ali je vredno razlike 200€? Glede na učinek sigurno ne. Na koncu je še vedno najpomembneje kolikokrat na teden posesaš stanovanje.

RejZoR ::

Jao, upam da se zavedate, da firme delajo izdelke za profit in ne za dobrodelnost right? Vi ste seveda noro pametni inžinerji in poslovneži in bi take sesalnike delali za 50 EUR in še vedno uspešno vodili podjetje, ki bi se razvijalo, delalo nove izdelke in raziskovalo nove tehnologije. Sure...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bluefish ::

Ja, saj ni problema. Samo upajmo, da se ne bo našel kdo, ki bi trdil, da je v sesalcu za 2k€ res za toliko delov in znanja.

dottor ::

Za 2k€ ti more sesalec znat še kosilo skuhat pa it po tamale v vrtec. Za 2x na teden kolkr ga rabiš v povprečju je dober tudi tisti za manj kot 100€.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

RejZoR ::

Old story all over again... Za luksuz se VEDNO plača dodaten premium. Vi pa samo gledate raw material brez razvoja in brez enormnih stroškov, ki jih firma rabi, da spravi izdelek na trg. Things don't work that way ya know...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

energetik ::

Saj se plača vse, tudi pri 200€ sesalcu. A misliš da npr. Philips sesalce podarja?

Vsak sesalec, ki ima na izhodu ustrezen filter (npr. HEPA) in te ne zapraši ko odstranjuješ nabrane smeti (vrečka) in ima vsaj 300W sesalne moči je povsem zadosti, da imaš v nulo spucano stanovanje. Takega se pa dobi že za 100€.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesalci Lura premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516408 (5211) stara mama

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144151 (63833) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764715 (24363) mat xxl
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020474 (10595) AnjaNja

Več podobnih tem