» »

Sesalec - nateg

Sesalec - nateg

1
2
3 4 5

Gregor P ::

bluefish je izjavil:

SplitCookie je izjavil:

Ne moreš pričakovati od povprečnega državljana da bo vseveden.
To ni vsevednost ampak zdrava kmečka pamet, ki je očitno ravno po vaseh najbolj primanjkuje.

Prosim te, ne biti preveč pameten, vsakega od nas dobijo enkrat na račun; če ne za zapestnico, pa za nov avto, predrag kolo, novo drago obleko, ali pa kino vstopnico za brezzvezen film, ali ure tvojega življenja, ko si gledal serije, ali pa čas ko si ga izgubil za videoigre ... skratka ni potrebno, da je ravno sesalec, da bi nekdo izkoristil tvojo naivnost oz. neko šibko točko:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

BlaY0 ::

Gregor P je izjavil:


...vsakega od nas dobijo enkrat na račun; če ne za zapestnico, pa za nov avto, predrag kolo, novo drago obleko, ali pa kino vstopnico za brezzvezen film, ali ure tvojega življenja, ko si gledal serije, ali pa čas ko si ga izgubil za videoigre ... skratka ni potrebno, da je ravno sesalec, da bi nekdo izkoristil tvojo naivnost oz. neko šibko točko:8)

OK, ja na to lahko gledaš tudi tako. Torej treba se je non-stop (do)izobraževati, da te čim manjkrat nategnejo.

Runnagain ::

Fantje in dekleta, pomojem ste totalno zašli s tole debato...admin, ukrepaj!
Toliko enega kreganja za prazen nič že dolgo nisem opazil...pa sploh nima nobene veze s temo.

Lp, Runnagain!!

Zgodovina sprememb…

TheRiddle ::

Ko pride k nam prodajalec ga že na vhodu prekinem prede sploh razloži do konca zakaj je prišel in mu rečem: "Oprostite, se ravno odpravljam od doma, nimam časa ker že zamujam in se mi mudi!" Če mi še kaj mori mu rečem da naj pusti vizitko s spletno stranjo, potem pa mu pred nosom zaprem vrata. Mogoče bo kdo rekel da sem neolikan ipd. ampak resno se mi ne da ubati z njimi. Nimajo nič kar nebi bilo dobvljivo v klasičnih ali spletnih trgovinah za vsaj pol ceneje. Poleg tega pa ne prebavljam da mi vsiljujejo neko svojo kramo. Če bom kaj potreboval, bomže našel in kupil.

Glede izvorne izjave. Po zakonu mora biti v pogodbi odpovedni rok. Ne vem trenutno iz glave po katerem členu ne vem katerega zakona. Če tega ni in ti podjetje grozi s tožbo, enostavno zagrozi nazaj s tožbo pa kakim inšpektorjem.
zakaj bi poenostavil, če lahko zakompliciram :D

Janac ::

a ni 8dni od dneva nakupa?

amigo_no1 ::

14 če je nakup na daljavo ali/in izven prostora družbe.

Drekcpekc ::

Ja 14 dni je če kupiš preko spleta oz. izven trgovine. 7 ali 8 dni je pa če kupš v trgovini pri blagajni. Tok da nč, zdej pa na telefon al pa direkt tam it, pa zatežit napolno. Pa še zravn jim kr povej kaj si mislš o takih "krajah" poštenih ljudi. Brez milosti, kr je tut oni niso meli ko so vam prodali sesalc ;)

bluefish ::

Drekcpekc je izjavil:

7 ali 8 dni je pa če kupš v trgovini pri blagajni.
Ne, ta rok ne obstaja in je v večini primerov le dobra volja posamezne trgovine.

kalko ::

Ok, a res nihče več ne uporablja tega:



Pogledaš in če osebe ne poznaš, sploh ne odpreš vrat. Works like a charm.

Rias Gremory ::

@avtor
Smo imeli doma že podobno izkušnjo kot ti le, da sesalca nismo vzeli ker je bil absolutno predrag.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

šernk ::

kalko je izjavil:

Ok, a res nihče več ne uporablja tega:



Pogledaš in če osebe ne poznaš, sploh ne odpreš vrat. Works like a charm.



seveda...ko sem živel pred leti v najemniškem stanovanju v LJ s podobno kljuko sva oba s frendom se zaklenila ven pri -10°C in v kratkih rokavih, ker sva le skočila po pico :D

res misliš, da je takšna kljuka nekje na vasi uporabna, kjer gremo tudi po 10x na 5 min ven in notri?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

bluefish ::

Tole je kukalo, ne kljuka.

RockyS ::

šernk je izjavil:

kalko je izjavil:

Ok, a res nihče več ne uporablja tega:



Pogledaš in če osebe ne poznaš, sploh ne odpreš vrat. Works like a charm.



seveda...ko sem živel pred leti v najemniškem stanovanju v LJ s podobno kljuko sva oba s frendom se zaklenila ven pri -10°C in v kratkih rokavih, ker sva le skočila po pico :D

res misliš, da je takšna kljuka nekje na vasi uporabna, kjer gremo tudi po 10x na 5 min ven in notri?


In če te kljuke ne bi bilo bi vama ostala samo pica in tisto kar sta imela na sebi, stanovanje bi bilo pa prazno ;)

kalko ::

Ok, zadnjih par komentarjev je dokaz, da je kukalo očitno šlo po poti disket ... :D Sicer pa obstajajo tudi elektronske verzije s kamero in LCD-jem. 8-)

korenje3 ::

letmein je izjavil:

Pozdravljeni,
mamo sta akviziterki nekako prepričali v to, da je na obroke vzela nek oh in sploh sesalec, ki naj bi bil vreden 2,5k€, kar je vsaj 5 kratnik realne vrednosti po kratkem pregledu neta(nategunska je tudi firma). Pogodbo je podpisala in vzela na 3 leta obroke ter vplačala 50€. Zanima me, če lahko pogodbo prekine in vrne sesalec - sodeč po pravozatalebane lahko?!


nič novega. moje starše so nategnli z masažnim stolom. ne vem ker, sam sta dala 1000€ za njega, podoben na netu stane pa največ 300€.
zadeva je taka. povabijo kup ljudi na neko predavanje o tej napravi, jim dajo reč za preizkusit in jih nato prepričajo da to kupijo. ljudje se morajo odločit takoj sicer je jutri že prepozno.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Ganon ::

Ta tema me je do solz nasmejala. :))

Ganon ::

DarwiN je izjavil:

Standardni test za ravnotežje je, da stojiš na eni nogi, na "slabši" nogi, zapreš oči in razširiš obe roki, ter štopaš sekunde.... Z leti ta čas pada, ampak en 30 letnik zdrži v povprečju ene 20-30 sekund, en 50-letnik pa že samo ~10... Pravzaprav imaš TUKAJ opisan test in tabelo s povprečnimi pričakovanimi časi po letih starosti..


Ta test je čuden. Sem ravnokar probal in zdržal skoraj dve minuti. Prenehal sem zato, ker me je bolela noga in ne, ker bi izgubil ravnotežje.

dr.Akula ::

DarwiN je izjavil:

Tudi jaz sem kakšno leto nazaj moral posredovati, ker mati je že bila pripravljena zagrabiti.. In tudi sta bila nadvse prijazna prodajalca na obisku do poznih ur. Ena hvalnica za drugo, obilo popustov in daril, čeprav končna cena pa je bila kljub temu slabih 2000€...

Nedavno pa podoben primer z nekimi magneti za ob posteljo. Sem prepričan, da jih poznate... Za več kot 700€ !!!!!! Predračun je bil že narejen, mati vsa vesela, kako bo bolje in trdno spala, kako jo ne bodo bolela kolena, itd, itd..

Skratka, vedno je nekaj... Zadeve krožijo na vsakih nekaj let... A sucker is born every minute.. Ta pregovor še kako drži..

Foter ravno prejčnji teden kupil "energy bracelet" za 35€. :D.. Zapesnica, ki deluje na kvantni mehaniki in ima nešteto zdravilnih učinkov, med drugim izboljša ravnotežje, torej manj padcev in polomljenih kosti.. Tip mu je demonstriral zadevo.. Najprej je foter stal na eni nogi, razširil roke, nakar ga je tip vrgel z ravnotežja tako da se mu je eno roko porinil navzdol... Nato pa je sledil podoben preizkus, vendar si je tokrat nadel to magično zapesnico energy bracelet, vendar tokrat stari ni padel iz ravnovesja.. :D Hudiča...:P KUPIIIIIIIIIIIIIIIM!!!!!
In pol seveda najdeš to demonstracijo razkrinkano na netu, kjer pri prvem poizkusu nategovalec, ko stranki roko potisne navzdol, jo obenem potisne tudi proč od človeka, torej sila deluje nekako diagonalno stran od človeka proti tlom, čeprav izgleda kot da tip pritiska samo proti tlom. Pri drugem primeru, ko ima stranka ta energy bracelet, pa prodajalec potisne s silo navzdol + proti osebi, kjer je pol oseba seveda bolj stabilna..

Ampak ok, 35€ ni prevelik davek na neumnost, čeprav bi jaz te goljufe kaznoval, pa naj bo... Nato smo preko ebaya kupili podobne energy bracelete po 1.5€ each, vsa razširjena družina (razen seveda mene), 10 komadov, ker so pač bili skeptični vame!!!! VAME, ne v sam artikel...Vame so dvomili, in zato smo pač naročili te cheap zadeve in smo bili vsi srečni. 8-)

Evo, Randi ravno izvedel live Million dollar challenge v zvezi s to zapestnico. Rezultat lahko uganeš že v naprej:

ni podatka

šernk ::

In če te kljuke ne bi bilo bi vama ostala samo pica in tisto kar sta imela na sebi, stanovanje bi bilo pa prazno ;)

seveda, ker če si 10 metrov stran od vrat ti pa res lahko vse nesejo skoznje. Če kaj sovražim so ta samodejno zaklenljiva vrata...neseš smeti 5m stran pa si že zunaj zaklenjen.

me pa res zanima kako naj se en 70 letnik brani pred temi pajaci, razen tega da je zaklenjen v hiši? Kaj jim sploh dovoljuje tako vsiljivo prodajo? Kot da bi trgovec v trgovini hodil celi čas za menoj in mi ponujal 5 kg jabolk za 200€. Ampak očitno je to na ozemlju, kamor ta prodajalec sploh nima vstopa dovoljeno. Vem kakšne probleme imam jaz za se znebiti teh pajacev, nekateri dokler ne omeniš policije ne bodo niti za 1cm nazaj se premaknili z lastno voljo.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Relanium ::

šernk je izjavil:

Če kaj sovražim so ta samodejno zaklenljiva vrata...neseš smeti 5m stran pa si že zunaj zaklenjen.

Pejd ti probat na Finsko živet.
Kolk sm že jst tako zaklepanje preklinjal ;((

francek1 ::

šernk je izjavil:

In če te kljuke ne bi bilo bi vama ostala samo pica in tisto kar sta imela na sebi, stanovanje bi bilo pa prazno ;)

seveda, ker če si 10 metrov stran od vrat ti pa res lahko vse nesejo skoznje. Če kaj sovražim so ta samodejno zaklenljiva vrata...neseš smeti 5m stran pa si že zunaj zaklenjen.

me pa res zanima kako naj se en 70 letnik brani pred temi pajaci, razen tega da je zaklenjen v hiši? Kaj jim sploh dovoljuje tako vsiljivo prodajo? Kot da bi trgovec v trgovini hodil celi čas za menoj in mi ponujal 5 kg jabolk za 200€. Ampak očitno je to na ozemlju, kamor ta prodajalec sploh nima vstopa dovoljeno. Vem kakšne probleme imam jaz za se znebiti teh pajacev, nekateri dokler ne omeniš policije ne bodo niti za 1cm nazaj se premaknili z lastno voljo.

Moj fotr z lahkoto, ko začnejo gušit, gre po lovsko dvocevko...

Drugače si pa tule preberi o direktni prodaji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

mat xxl ::

Ker več krat tudi kaj popravim, recimo bolj zaradi lastnega veselja navadno bolj robotske sesalnike Roomba se nekaj spoznam na tehnologijo in vam predstavim sigurno mnogo boljši sesalnik od tega o katerem je govor :

http://www.philips.si/c/sesalniki/triat...

In cena ....od 190 do 200 eur : http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/umivanj... seveda pa takega razširjenega od priznane znamke z servisno mrežo, ki je, kot model v prodaji z minimalnimi pososdobitvami že več kot 20 let .... nategovalski prodajalci, ki radi prodajajo izdelke z "veliko" ??? zase dodano vrednostjo takega sesalca seveda ne bodo prodajali, kljub temu, da je boljši, ker bi vsak takoj videl kaj in kako.

Ker malo poznam trg in enega podjetnika- podjetje povem, da se, da v Italiji take sesalce, ki ti malo prilagodijo ime in embalažo kupiti za cca 200 eur (pa niso vredni toliko), ker dobiš u nikaten izdelek, za katerega lako nakladaš in ga prodajaš za 2000 eur .............................. skratka odprite si OČI. Če k meni pride prodajalec v stilu akcija velja samo danes , ker ...... mu samo odprem vrata, ker vem, da gre za NATEG.

DarwiN ::

Ganon je izjavil:

DarwiN je izjavil:

Standardni test za ravnotežje je, da stojiš na eni nogi, na "slabši" nogi, zapreš oči in razširiš obe roki, ter štopaš sekunde.... Z leti ta čas pada, ampak en 30 letnik zdrži v povprečju ene 20-30 sekund, en 50-letnik pa že samo ~10... Pravzaprav imaš TUKAJ opisan test in tabelo s povprečnimi pričakovanimi časi po letih starosti..


Ta test je čuden. Sem ravnokar probal in zdržal skoraj dve minuti. Prenehal sem zato, ker me je bolela noga in ne, ker bi izgubil ravnotežje.


Tiste norme so pač povprečja a ne, in ti pač toliko odstopaš in imaš očitno skoraj popolno ravnotežje... Boš moral probat čez 10 let..:D... Jaz sem zdržal dobro minuto, ampak so se mi že kr noge tresle..:P

@dr.Akula, neprecenljivo. :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

333333 ::

Glede te zapesnice. V reklami ki je za to zapestnico je ogromno NLPja in fora delovanja te zapestnice je samo v tem ali ta NLP cloveka preprica ali ne. Tiste ki jih preprica da deluje tudi deluje na njih tiske ki jih ne pa ne deluje na njih, ce pa clovek ne vidi reklame prej pa itak da ne deluje :)
Spiritual

333333 ::

Da ne bo kaksne pomote. NLP je Neuro-linguistic programming @ Wikipedia in fora ni v tem ali verjamete v to zavestno... fora je bolj v podzavesti, torej ce lahko cloveku sprogramirajo podzavest da zadeva deluje deluje drugace ne, deluje pa pred vsem iz razloga ker verjame v to.
Spiritual

Relanium ::

Sj a ni NLP v neki meri prepovedan?
Npr. clip hamburgerja med filmom in podobne?
Kdo to sploh nadzira?

333333 ::

Prepovedan :D Rofl :D NLP se uporablja vsepovsod najvec na TV (ki ni zabava ampak je cisto programiranje uma) po tem v poslovnem svetu in tako dalje. Pogooglaj malo NLP pa daj slovenijo samo bos videl koliko ljudi uci to, zraven tega tudi vse prodajne tehnike recimo pri prodajalcih jih ucijo tega... tako da tega je v danasnji druzbi tolk da je brez veze. Kar pa se te zapestnice tice pa placebo gor al dol, ce verjames da ti pomaga ti pomaga ce ne ti nea, ni neke absulutne resnice vsak ima svojo.
Spiritual

DarwiN ::

poe, pri tej zapestnici placebo morda deluje samo pri direktnem testiranju zapestnice, ko imata obe osebi svoja pričakovanja, takšna ali drugačna... ter želje in/ali motive.

Zapestnica (placebo) pa sicer skoraj zagotovo ne deluje, pa če oseba vanjo verjame ali ne.. Moj stari verjame, pa če mu dam en ozek 10m dolg hlod/desko/vrv/robnik, katerega naj prehodi, zagotovo ne bo brez zapestnice prej padel dol...:)) Pa tudi če bo, bo to spet zaradi zavestnih pričakovanj in posledične aktivacije placiba, kar pa v vsakdanjem življenju ne bo primer, saj ko hodi po stopnicah ali se vozi s kolesom, ne razmišlja ves čas na zapestnico..:)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

333333 ::

DarwiN je izjavil:

poe, pri tej zapestnici placebo morda deluje samo pri direktnem testiranju zapestnice, ko imata obe osebi svoja pričakovanja, takšna ali drugačna... ter želje in/ali motive.

Zapestnica (placebo) pa sicer skoraj zagotovo ne deluje, pa če oseba vanjo verjame ali ne.. Moj stari verjame, pa če mu dam en ozek 10m dolg hlod/desko/vrv/robnik, katerega naj prehodi, zagotovo ne bo brez zapestnice prej padel dol...:)) Pa tudi če bo, bo to spet zaradi zavestnih pričakovanj in posledične aktivacije placiba, kar pa v vsakdanjem življenju ne bo primer, saj ko hodi po stopnicah ali se vozi s kolesom, ne razmišlja ves čas na zapestnico..:)


Kot si rekel "Skoraj zatovo" :) Ce nekdo verjame da bo delovala bo ne glede na to al je cip gor al ni.
Spiritual

Matako ::

first_line je izjavil:


Začuda pri nas ni roparjev, ti prodajalci pa se ti vsilijo v hišo. Očitno nisi še nikoli doživel, oziroma ne vem kaj jih tako braniš, si med njimi?


Kar me vedno spomni na legendarni skeč:



"Ne gospa, ne prodajam nič, samo oropal bi vas rad, res!"
/\/\.K.

BlaY0 ::

bluefish je izjavil:

Tole je kukalo, ne kljuka.

Ne pa ni, to je kljuka! :D

Alamar ::

kalko je izjavil:

Ok, zadnjih par komentarjev je dokaz, da je kukalo očitno šlo po poti disket ... :D Sicer pa obstajajo tudi elektronske verzije s kamero in LCD-jem. 8-)
Uspešno uporabljam navezo obojega (v bloku). Kamero nekateri z lahkoto obidejo, ker pozvonijo drugim in eden že odpre. Kukalo je pa neprebojno.:))
Problem je, da _noben_ sesalec ni vreden več kot 200-300€. Komplet sesalna enota (motor+vetrnica) baje stane iz tovarne par 10€. HEPA filter je tudi reda 10-20€. Vse ostalo je pa samo kup plastike. Že sesalnik za 1000€ je velik nateg.
Vorwerk je vreden veliko več kot 200-300 EUR, ampak sigurne ne toliko, kot hočejo za njega pri nas.

šernk ::

Kukalo sploh ne vem kako izgleda v notranjosti...naše kukalo je ene 15 kvadratnih metrov šip + balkon :)

niti ne poznam hiše, ki bi imela karkoli na vratih. Očitno ste vajeni vsakega tujca odsloviti oz. se delati da sploh niste doma, pa čeprav rabi le kozarec vode. Potem se ne čudim da prideš na xyz mesto in vprašaš če ti lahko dajo 15 litrov vode in ti rečejo: "mi ne dajemo vode".
če 15 litrov vode stane preveč, je bila možnost tudi 10x preplačila, ampak ne, oni ne dajejo vode, rabilo se jo je pa za dolit v tovornjak. Zelo lepo bi bilo če bi videli drug dan napis v trgovini: zaradi okvare tovornjaka, danes trgovina zaprta!

se mi je že pojavil neznanec na vratih, ki je rabil pomoč za vžgat avto, brez razmišljat sem se vsedel v avto in mu šel pomagat, večina tistih normalnih prodajalcev od podjetij, tudi razume če ga ne spustiš v hišo. Problem so tisti, ki prodajajo na črno, večinoma MB al MS tablica na avtu, pa s slabim znanjem slovenščine.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

francek1 ::

Alamar je izjavil:

kalko je izjavil:

Ok, zadnjih par komentarjev je dokaz, da je kukalo očitno šlo po poti disket ... :D Sicer pa obstajajo tudi elektronske verzije s kamero in LCD-jem. 8-)
Uspešno uporabljam navezo obojega (v bloku). Kamero nekateri z lahkoto obidejo, ker pozvonijo drugim in eden že odpre. Kukalo je pa neprebojno.:))
Problem je, da _noben_ sesalec ni vreden več kot 200-300€. Komplet sesalna enota (motor+vetrnica) baje stane iz tovarne par 10€. HEPA filter je tudi reda 10-20€. Vse ostalo je pa samo kup plastike. Že sesalnik za 1000€ je velik nateg.
Vorwerk je vreden veliko več kot 200-300 EUR, ampak sigurne ne toliko, kot hočejo za njega pri nas.

Kaj pri Vorwerku pa je vredno več, kot pri enem Miele? Prosim odgovor.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

RejZoR ::

Ne vlečeš ga za sabo kot večino klasičnih jajc in same krtače so svetlobna leta pred vsemi drugimi kar se vodljivosti tiče.

In btw, Miele je tud predvsem samo ime in nič drugega. Sploh ne vem kaj folk vidi na tej firmi razen tega da imajo ves stuff idiotsko drag...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

Pa kje vi živite , še v 20 stoletju ??? V 21. stoletju poznamo že robotske sesalnike ..... in mi na pamet ne pade, da bi se z enim Vorverkom ali pa Miletom ukvarjal......ti časi so mimo, kdo pa danes sploh še sam sesa, to vidiš samo v kakih starih filmih še ! Še pomiva mi robot, pa mi sesal ne bi ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Alamar ::

Hočeš reči robotske metlice za pobiranje drobtin.:)) Proti Vorwerku, Dysonu, Kirbyu in podobnim so kakor tiste metlice s smetišnico za 1EUR:D

RejZoR ::

Ti vaši roboti so navadni pometalci, ker ne delajo podtlaka. Sorry sam noben iRobot ne posesa tolk temeljito kot najcenejši podtlačni sesalnik. Sploh če imaš veliko tepihov...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

RejZoR je izjavil:

Ti vaši roboti so navadni pometalci, ker ne delajo podtlaka. Sorry sam noben iRobot ne posesa tolk temeljito kot najcenejši podtlačni sesalnik. Sploh če imaš veliko tepihov...


Ravno obratno, zato ker ima krtače s volnenega tepiha pobere vse dlakice, se vsak podtlačni sesalnik brez vrtečih se metlic na koncu cevi skrije. Sicer sem pa bil sam enakega mišljenja, kot vidva, dokler se nisem sam na lastne oči prepričal.

Da bi pa bil suženj stanovanja in vsak dan sestavljal ene 10 min kakega zaribanega Kirbya pa se še potem mučil, ko kaka gospodinjska pomočnica z njim mi pa na pamet ne pade, imam sužnja Roombo za ta dela.

Če sta pa sama tako zelo prepričana v vajine zastarele okorne štoraste sesalce vama pa svetujem en enostaven poizkus. Posesajta v nulo vajino stanovanje, potem si pa nekje sposodita eno Roombo in jo spustita še en ciklus čez stanovanje. Potem pa javno objavita, kaj vse je pobrala za OH in sploh sesalniki , ki niso igračke vsaj po vajinem mnenju. Sicer pa če sta iz Ljubljane me lahko izoveta !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

RejZoR ::

Očitno še nikoli nisi videl turbo krtače od Vorwerka. Tista ščetka v Roombah je kot bi primerjal zobno ščetko z valerji v avtopralnici...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mat xxl ::

Ti pa ne stanovanja čiščenega vsakodnevno z Roombo. Verjamem, da z krtačo Vorwerk ogromno naredi (brez precej manj) samo še vseeno je treba peš voditi napravo, kar nihče ne prakticira ravno vsak dan in ravno tu se Roomba izkaže, vse kar dnevno narediš je, da izprazniš košek in jo štartaš, ko greš z doma potem pa suženj dela.......!

Alamar ::

Lol roombo jajčka. Beremo prikrit marketing? Teta je imela na testiranju par teh robotkov iz višjega cenovnega razreda, ker ima ogromno hišo z obširnimi prostori praktično brez zidov, zato bi prav prišel robotek. Vsi so se izkazali za zobne ščetkice proti 20 let staremu vorwerku. Vrnila vse brez pomišljanja. Imaš pa prav, za celodnevno pobiranje drobtinic po kuhinje je pa nadvse primeren.:))

mat xxl ::

:))Lepo, da si napisal, da izvajaš prikrit marketing in si nas na to opozoril. Saj meni je jasno, da razno razni zastopniki prodaje od sistema Vorwerk nekako morate preživeti. ;)

Sam nisem zastopnik ali kar koli za Roombo, jo pa imam in sem se precej ukvarjal, kot hoby z robotskimi sesalci, zato nikakor ne meči, kar vseh v en koš. Med solidne robotke sam štejem Irobote in še ene 3 druge firme , ostalo pa žal res ni niti druga, prej tretja liga, vem pa, da so vam prodajalcem Vorwerkov zelo v zobeh, pa saj morda s časom tudi Vorwerk kaj spaca v tej smeri skupaj, potem bodo pa OH in SPLOH super duper........:))

francek1 ::

Kako je meni to smešno, primerjat eno bogo Roombo s turbo krtačo Worverka ali Miele...to je enako, kot bi primerjal lopato z bagerjem....
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

mat xxl ::

Se strinjam z enim štorastim bagerjem, težje, zamudnješe lepo očistiš nekaj, kot z eno malo lopato, razen če rabiš razkopati eno celo nogometno igrišče...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

francek1 ::

Lej, robotske metlice nimajo šans očistit pesek v razpokah med lesom, večje kamenčke le razmetavajo okoli, v debelih tepihih se zgubijo, da ne govorim o kakšnih predpražnikih. V moji trietažni hiši bi rabil ene 10 takih igračk, pa ni variante, da bi bila hiša tako čista kot zdaj, ko jo spedena čistilka. Alergikom in astmatikom pa boljše, da jih sploh ne omenjaš...Če bi bili robotki tako oh in sploh, bi jih uporabljali profesionalci.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

bluefish ::

Jao. Roombe so OK, da malce površinsko posesajo stanovanje med delavnikom in je manj prahu. Enkrat tedensko pa moraš še vedno uporabiti bolj konkreten sesalnik.

mat xxl ::

Oboje drži, Roomba je za zraven, ker žal ne gre v eno luknjo pod kavč ..... tudi kamnov ne posesa iz lukenj v ladijskem podu, profesionalci jih ne uporabljajo, ker meni čisti cca 75 m2 sesalnih površin kar 2 uri in to je preveč za profesionalce, zame, ki ga vklopim, potem pa on sam hara, ko sem jaz v službi je pa to super, saj gre povsod vsaj 3 x in res popedena stanovanje, meni pa ne gre na nerve, ker me takrat ni doma, ko se pa vrnem pa čisto stanovanje, jasno posledično mnogo manj prahu.

Alergiki in Astmatiki so pa prav navdušeni nad novo 700 serijo, ki ima prave hepa filtre, med tem, ko na 500 seriji je to za zelo občutljive bil nek manjši problem.

Ja niso čudežni, se strinjam so pa zelo uporabni in top zadeva ob vsakodnevni uporabi, sam imam kužico, ki malo dlake kje pusti, pa sesam realno z klasičnim sesalcem nekje 1 x na 2 - 3 tedne pred vsem po vseh luknjah, odprtinahh, kamor robot ne more v vmesnem času pa robotek lepo vse spedena in mi ni treba dnevno kake drobtine kje gledati, kar je standard ob 1 x tedenskem sesanju z klasičnim sesalcem.

AndrejS ::

Me zanima kaj roomba naredi ko vidi stopnice ?

šernk ::

kako se teli roboti obnesejo na tepihih? predvidevam da super, ustavi ga najbrž že preden spleza nanj.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sesalci Lura premium (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
516363 (5166) stara mama

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309143981 (63663) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764537 (24185) mat xxl
»

vodni sesalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9020451 (10572) AnjaNja

Več podobnih tem