» »

Predstavitev iPhone 5 (takorekoč že) potrjena za naslednjo sredo

Predstavitev iPhone 5 (takorekoč že) potrjena za naslednjo sredo

Glej senco.

vir: Apple
CNET - Apple je pravkar razposlal vabila za svoj naslednji medijski dogodek, ki bo prihodnjo sredo, 12. septembra. Iz priložene grafike (glej sliko) je že bolj ali manj jasno, da mislijo pokazati iPhone 5.

Dogodek bo potekal v Yerba Buena Centru v San Franciscu, kjer je Tim Cook marca letos predstavil novi iPad.

Ugibanj o teh ali onih novostih nikakor ne manjka; nazadnje sta bila denimo dokončno potrjena nov (manjši) usb priključek ter nekoliko tanjše ohišje. Za razliko od konkurence naj bi se prodaja pričela še ta mesec (petek, 21.9., beri takoj), CNet pa predvideva celo 10 milijonov prodanih primerkov v prvem tednu.

Obenem izgleda, da bo na predstavitvi prenovljenega iPada ter njegovega mlajšega 7 palčnega brata treba počakati še nekoliko dlje, vsaj do oktobra.

212 komentarjev

«
1
2 3
...
5

Masamune ::

Slin, slin; verjetno moj naslednji telefon.
lp, j

technolog ::

Kok stane obisk takega dogodka?

mtosev ::

cena bo verjetno spet 600+EUR:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Assass1n ::

Se mi zdi da te morjo povabit.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

korenje3 ::

naslednji telefon bo verjetno koštal že kakih 1000€...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

amacar ::

Še vsak model je imel približno isto ceno cca 630€, V nekaterih državah več (660€), nekje manj (580€). Tako kot ostali high end telefoni - sgs3, one X itd...
Je pa dogodek najavljen že 2 dni, in nikjer ni uradno potrjeno tanjše ohišje ter manjši priključek, je pa res, da o tem na veliko špekulirajo.
Dan za prodajo je zopet izmišljen oz temelji na lanskih datumih.

7982884e ::

technolog je izjavil:

Kok stane obisk takega dogodka?

moraš bit entuziastični hipsterski hi-tech blogger z velikim navdušenjem nad applom in velikim številom followerjem na twitterju, pa si noter.

Matev ::

napis: glej senco
zmaga

in se čudimo da na vrečki kikirikijev piše: odpri in pojej

amacar ::

Tu je govora o iPhonu. Tudi sam ne poznam nikogar z iPhonom, ki ga ima za razkazovanje.

Je pa malo drugačna zgodba pri macbookih.

Zheegec ::

Za iPhone jih pa vidim vsak dan kar dosti. Pa seveda tudi Galaxy S3 in ostalo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

sinalko ::

Fantje... Bodimo no razumni. Se pa živimo v kapitalizmu. Denar se mora obračat, če hočemo, da bo stvar še naprej delovala tako kot mora. Potrošnja, potrošnja... :)

Mesar ::

Samsung za 1EUR lahko vržeš v potok, lahko vržeš skoz okno na asfalt, stopiš gor... itd. Iphone 4 pa ti pade iz šanka na tla pa je takoj počen zaslon pa še par malenkosti in je VSEJ 250EUR popravila takoj. Vsakomur svoje, na folk kupuje če jih hoče, če so jih pripravljeni plačat, nemoremo pa rečt, da je vse kar ni Iphone drek in si sploh ne zasluži naziva telefon.
Your turn to burn!

djordjevic ::

Sej tega nihče ne pravi. Samo po funkcionalnosti pa menda ja ne moreš primerjati random samsunga ali nokie za 1 evro s flagship napravo ala iphone, SGS ali One X.

S fičotom (letnik '76) konec koncev tudi prideš do bližnjega Spara podobno kot z najnovejšo bemfo. Catch my drift?
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Jaz telefoniram zelo malo, mogoče 10 minut na dan, max. Po drugi strani pa redno berem in pišem maile, stalno sem online, stalno imam vklopljen skype za IM, pregledujem PDFje, uporabljam navigacijo... Če mi kdo zrihta telefon za 45€ na katerem bom lahko udobno in hitro počel vse to jih takoj kupim par komadov na zalogo.

Sc0ut ::

Arhitekt iz Dunaja pravi da je ves biro na Applih. Sedanji in prejšnji. Tudi kot služben telefon imajo vsi Iphone ker je vse poenoteno in se ne rabijo z nekimi nastavitvami ubadati. Vse enostavno dela in vsak lahko takoj vsak fajl na mailu pregleda. Vklopi in delaj način.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

XtodaZ ::

za moje pojme je za nekoga (vecinoma poslovnezi), ki rabi pameten telefon in da deluje vse out of the box, najboljsi telefon iphone (ni pa najcenejsi).
za prave geeke, ki radi preslatajo vsak bit telefona so idealni androidi.
za "normalen" nezahteven folk, ki bi imeli pameten mobilnik za "normalno" ceno in brez komplikacij ki jih prinasa android je idealen windows phone.

vsakemu gre svoje in vsak bo zagovarjal zakaj rabi taksen telefon.
osebno si nisem nikoli lastil appla in zelo verjetno nikoli ne bom. ampak moram priznat, da imajo zelo dobre ideje kar se tice funkcij in jih kasneje drugi proizvajalci tudi uporabljajo.
ce mi kdo rece da je to najboljsi telefon kar jih je, mu nebi nasprotoval (verjetno niti pritrdil). je pa res, da zame ni vreden za burek. android all the way.

so mi pa smesni tisti ki si lastijo razne flagshipe (zaradi nevem katerega razloga) in ne uporabijo (niso sposobni uporabit) 10% potenciala telefona. denar vrzen v smeti!

djordjevic ::

Jaz pa po eni strani ne razumem te fame, da android ni useful, če ga ne potvikaš. Pa jebemusunce, prižgeš ga, zalaufaš gugl račun, namesti ti aplikacije, ki jih imaš na drugih android napravah in piči miško. Kaj, za božjo voljo, je treba dodatno nastavljati? Da deluje 'out of the box'? Kako melodijo ali ozadje pa si verjetno iphone lastniki tudi spremenijo. Ali ne?
No grave is deep enough to keep us in chains.

IceIceBaby ::

Pa saj iPhone tudi ni uporaben out of the box. Bistvo iPhona so aplikacije, ki jih moraš namestiti, če hočeš kaj posebnega.

blackbfm ::

Je je..tisto kar dobis s sistemom je zelo solidno.

Mail aplikacija recimo je odlicna, ui kot delovanje, out of the box..safari je tut pomoje prvi mobilni brskalnik ki deluje kot se pricakuje od njega, out of the box...bv da nastevam..

seemon ::

Jest mislim da ste vsi normalni tako tisti z iphoni kot galaxaji in htc. jest ga bom tud enkrat nabavil enega od teh treh sam ko bojo cene prišle pod 300 eur kar se mi še zmerom zdi velik če nisi kakšen magnat. Jest mislim da so vsi trije dobre znamke telefonov sam za enga se treba odločit in odvisno za kaj ga boš uporabljal. je pa škoda nokije ker se ni priragodila pravi čas mogoče se še bo, če bo namestila androida. mel sem omnio pa je imel slab dotik tako da se ga sploh ni dalo normalno uporabljat(se mi je mal zameru) zdej imam eno motorolo staro k zemlja na preklop sam še zmar služi svojemu namenu. Vsake oči imajo svojega malarja. v glavnem men je pomemben internet zato bom izbral oz pretestiral note2 ali pa galaxyija 3 mogoče pa iphona5 če mu bodo dali kakšen večji ekran.

BlaY0 ::

Moje skromno mnenje je da 90% lastnikov teh telefonov ne izkorišča niti ne zna izkoriščati njihovega potenciala. Imajo ga pač, ker je "in". Pa če bo že kdo skočil name kot šakal in me želel raztrgati naj mi prosim pove, koliko stotink promila misli da je delež slovenskih lastnikov.

seemon ::

Vedno je "in" bolj popularno kot "out"

IceIceBaby ::

Kako pa definiraš izkoriščanje potenciala? Pa zakaj bi moral izkoriščati celoten potencial. Nekdo mogoče želi samo soliden fotoaparat, pa ga ne briga za ostale funkcije. A je telefon zaradi tega kaj manj izkoriščen kot pri nekomu, ki ima na telefonu 4000 appov?

filip007 ::


Na dveh videjih sta taka, na enem je še črn.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

sss ::

amacar je izjavil:

Tu je govora o iPhonu. Tudi sam ne poznam nikogar z iPhonom, ki ga ima za razkazovanje.

Je pa malo drugačna zgodba pri macbookih.


No, vam jst pokažem enga bp. Tip na Facebooku opaz, da si lastim S3 in mi začne govorit kako je iPhone boljši.

xerror ::

Mesar je izjavil:

Samsung za 1EUR lahko vržeš v potok, lahko vržeš skoz okno na asfalt, stopiš gor... itd. Iphone 4 pa ti pade iz šanka na tla pa je takoj počen zaslon pa še par malenkosti in je VSEJ 250EUR popravila takoj. Vsakomur svoje, na folk kupuje če jih hoče, če so jih pripravljeni plačat, nemoremo pa rečt, da je vse kar ni Iphone drek in si sploh ne zasluži naziva telefon.


Meni je že večkrat padel in je počilo samo zadnje steklo, novo steklo je bilo 20€..... Sprednje steklo pa dobiš za 50€. Ne vem kje si našeč 250€. Sem pa imel tudi Samsunga, Galaxy S in je padel s strehe avtomobila ko sem speljal in se je razletel, sem ga lahko samo vrgel proč. Pa nisem nek hud apple zagovornik, trenutno veselo uporabljam S3, po predstavitvi novega iphona bomo pa videli, kaj bom uporabljal :)

bdoxx ::

točno! kot vsakega drugega androida, iphona, wp-ja

BlaY0 ::

IceIceBaby je izjavil:

Kako pa definiraš izkoriščanje potenciala? Pa zakaj bi moral izkoriščati celoten potencial. Nekdo mogoče želi samo soliden fotoaparat, pa ga ne briga za ostale funkcije. A je telefon zaradi tega kaj manj izkoriščen kot pri nekomu, ki ima na telefonu 4000 appov?

Soliden standalone aparat (tak ki mu iPhone ne seže do kolen) košta 150 €. Zakaj je torej treba kupiti iPhone za 650 €?

Telefon je izkoriščen, ko njegovo vrednost pokrije prihranek, ki si ga zaradi njega naredil. Ko boš z iPhoneom prihranil 650 € se oglasi.

Mufasa ::

> Soliden standalone aparat (tak ki mu iPhone ne seže do kolen) košta 150 €. Zakaj je torej treba kupiti iPhone za 650 €?

Kater to? Ace? :)

IceIceBaby ::

Pokaži mi prosim tak aparat za 150€.

Sicer pa. Jaz dam lahko 20k za telefon, pa se mi bo pokril, ker je smartphone ključni del mojega dela. Your point?

IceIceBaby ::

Se pravi, da moram v žepu nositi dodatno napravo? Pa še eno za surfanje po netu, pa pomožnosti ločen diktafon, mp3 player...

BlaY0 ::

IceIceBaby je izjavil:

Pokaži mi prosim tak aparat za 150€.

Sicer pa. Jaz dam lahko 20k za telefon, pa se mi bo pokril, ker je smartphone ključni del mojega dela. Your point?

Moj point je eno stran nazaj. 90% ljudi ki ima smartfoin ga ima samo zato ker ga pač ima.

IceIceBaby je izjavil:

Se pravi, da moram v žepu nositi dodatno napravo? Pa še eno za surfanje po netu, pa pomožnosti ločen diktafon, mp3 player...

Zakaj? Saj sem ti napisal, če lahko teh 650 € pokriješ, je tvoj telefon izkoriščen in je smotrno da ga imaš. 90% ljudi njegove cene ne pokrije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Lahko te pa še enkrat citiram:
Nekdo mogoče želi samo soliden fotoaparat, pa ga ne briga za ostale funkcije.

...torej takemu bi ti svetoval naj si omisli iPhone?

kronik ::

Zakaj bi kupoval Audi, če pa se lahko vozim z staro corso? Zato ker si ga lahko privoščim, zato!!
iPhone kupiš zato, da nimaš v roki neke cenene plastike in da dela vse po pričakovanjih. Brez njega ti živeti ni :D

Moj point je eno stran nazaj. 90% ljudi ki ima smartfoin ga ima samo zato ker ga pač ima.


Jaz pa mislim, da 100% uporabnikov le-tega uporablja vsaj za surfanje in kot mp3 player.

gzibret ::

Tema ornk prečiščena slame, ki ni v sozvočju s pravili (neargumentirana debata, offtopic pogovor (iPhone5 folk, iPhone5, ne android, ne nokia...), žaljivke). Cca 2/3 postov je sedaj rdečih. Morda bom šel še enkrat skozi in povečal cifro na 3/4.... Pritožbe v pritožbe!
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

IceIceBaby ::

Moj point je eno stran nazaj. 90% ljudi ki ima smartfoin ga ima samo zato ker ga pač ima.


To je tvoje mnenje. IMHO večina ljudi, ki uporablja smartphone ve, zakaj ga imajo. Tudi, če je to le velik ekran z velikimi fonti, ker slabo vidijo ali kakšna podobna "malenkost".

...torej takemu bi ti svetoval naj si omisli iPhone?


iPhone ali kak drug telefon z res dobrim fotoaparatom. Takšni pa danes stanejo 400€ in več.

BlaY0 ::

kronik je izjavil:


Jaz pa mislim, da 100% uporabnikov le-tega uporablja vsaj za surfanje in kot mp3 player.

Ja, to so se nekako uspeli naučili...

IceIceBaby je izjavil:


iPhone ali kak drug telefon z res dobrim fotoaparatom. Takšni pa danes stanejo 400€ in več.

Jaz bi mu pa svetoval en fotoaparat za 150 € pa tečaj fotografiranja za 100 € pa eno Nokio za 20 €.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

IceIceBaby ::

Jaz bi mu pa svetoval en fotoaparat za 150 € pa tečaj fotografiranja za 100 € pa eno Nokio za 20 €.


Kul. Jaz pač nočem nositi sabo 5 različnih naprav, očitno je tudi večina ostalih podobnega mnenja.

BlaY0 ::

IceIceBaby je izjavil:

Jaz bi mu pa svetoval en fotoaparat za 150 € pa tečaj fotografiranja za 100 € pa eno Nokio za 20 €.


Kul. Jaz pač nočem nositi sabo 5 različnih naprav, očitno je tudi večina ostalih podobnega mnenja.

Katera večina? Oziroma da se drugače izrazim... kaj je zate večina?

Keyser Soze ::

Bolj kot ne čakam na eno tableto s pametnim digitajzerjem, ki si zasluži ta naziv in s SWjem, ki ga bo dovolj široko podpiral.

Telefoni še niso naredili enega hude preskoka v dobrem letu, da bi bili upravičeni do menjave. Vsaj 4 na 5 ne. Za naše tržišče in za moje potrebe.
OM, F, G!

BlaY0 ::

Zato pa pravim, gre primarno za modni dodatek.

IceIceBaby ::

Katera večina? Oziroma da se drugače izrazim... kaj je zate večina?


Tista večina, ki telefone uporablja še za kaj drugega, kot samo za telefoniranje.

Zato pa pravim, gre primarno za modni dodatek.


Kaj je s tem narobe?

BlaY0 ::

IceIceBaby je izjavil:


Tista večina, ki telefone uporablja še za kaj drugega, kot samo za telefoniranje.

Link prosim, ki bo potrdil tvoje natolcevanje.

IceIceBaby je izjavil:


Zato pa pravim, gre primarno za modni dodatek.


Kaj je s tem narobe?

Nič. Torej priznaš, da gre pri večini le za modni dodatek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

VaeVictis ::

15 Reasons Why People Use Smartphones

Of course we use phones to make phone calls and speak to people in faraway places so it is not on the list as it taken as a given.

Send or receive a text - 92%
Take a picture - 92%
Access the internet - 84%
Send a photo or video to someone - 80%
Send or receive email - 76%
Download an app - 69%
Play a game - 64%
Play music - 64%
Record a video - 59%
Access a social networking site - 59%
Watch a video - 54%
Post a photo or video online - 45%
Do online banking - 37%
Access Twitter - 15%
Participate in a video call - 13%

15 Reasons To Use Your Apple iPhone

Smartphone Users Around the World - Statistics and Facts [Infographic]

Glede na BlaY0tove komentarje so očitno pozabili dodati opcijo: Use as a fashion accessory.

Kakor nam BlaY0 razlaga bi večina ljudi izbrala samo to opcijo...

Lonsarg ::

Praktično vsi, ki grejo iz nepametnega na pametni telefon, ki je soliden(torej ne kako malo 3.2" sranje) so prenesli določene stvari, ki so jih prej na računalniku počeli na telefon, minimalno brskanje in email. Razen redkih izjem pri nobenemu ne gre zgolj za modni dodatek, je pa pri 90% ljudi mobitel tudi modni dodatek, itak, saj je "modni dodatek" tudi avto, hiša,..

Najbolša primerjava je kupovanje avtov, če že. Za udobno brskanje, tipkanje, ni štekanja pa take stvari rabiš pametni telefon 4"+. Dobi se ga če gremo po cenah v prosti rpdaji za okoli 300€. To je ekvivalent avtomobilu za 10 000€ Ampak avtomobil je tako drga, da ponavadi kupmo ta minimum, ko vse dobro dela, pri mobitelih pa dodamo še nekaj keša za luksuz in tako veliko kupujemo 500€+ mobitele, kar je ekvivalent 15-20k€ avtomobilom. Pravzapra je razlog za dodatni luksuz pri mobitelih tudi ugodni in "nevidni" krediti pri operaterjih, če bi vsi kupovali v prosti prodaji bi bla situacija malo drugačna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

BlaY0 ::

@VaeVictis: Iztrgal si iz konteksta. Točno dodat moraš zraven še klicanje, ki ga je recimo 5x toliko kot pošiljanja SMS-ov in se ti potem vse navzdol podre v nekaj procentov ali promilov.

Send or receive email - 76% -> narediš z računalnikom za 100 €
Play a game - 64% -> konzola za 100 €
Download an app - 69% -> ta je dobra... dejmo mal daunloudat ker nam je dolgčas
Record a video - 59% -> dejmo snemat jackass
Post a photo or video online - 45% -> to je nujno treba naredit med tem ko smo na vrtiljaku
Access Twitter - 15% -> ker nam je dolgčas

Kje je Facebook???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Lonsarg je izjavil:

Praktično vsi, ki grejo iz nepametnega na pametni telefon, ki je soliden(torej ne kako malo 3.2" sranje) so prenesli določene stvari, ki so jih prej na računalniku počeli na telefon, minimalno brskanje in email.

To je nateg... nategnili so te, da zdaj vse to kar si naštel delaš še prek telefona. Stavit grem, da računalnika zato ker imaš pametni telefon ne uporabljaš nič manj kot prej. Kvečjemu več.

Smartfoun je pri večini samo modni dodatek. To kar pa že počnejo na teh telefonih, ker jim ti to pač omogočajo pa ničemur ne koristi še najmanj pa njim samim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

nejcek74 ::

Pa percepcija teh zadev je v sloveniji drugacna kot severozahodno od nas. Polna cena takega telefona pomeni skoraj polovico solidne place, drugje pa petino ali se manj. Pac denar ki ga z lahko das vsak mesec za gadget, luksus ipd. Oktobra kupis nov iphone, novembra smucarski komplet, decembra kavomat, potem da s mogoce en mesec mir pa se odpravis v stacuno po notebook ali fotoaparat..... Pac neka lepa zadevica, ki ti nekoliko polepsa par dni, pase pa cisto lepo v mesecni proracun za zabavo in se ti ni poterbno odpovedati prav nicemur, da jo imas.

BlaY0 ::

Bom dal en primer... v Londonu na tjubu imajo vsi iPhone. Od delavcev s čeladami in florescentnimi telovniki do biznismenov in šolarjev. Večina od teh so, ko se vozijo, na FB-ju ali igrajo igrice, besno pišejo službene mejle etc. Redko kdo bere knjigo. Zdaj pa gremo zadevo malo razčlenit. Človek dela od 9h do 17h. V službo in nazaj se vozi z vlakom ali podzemno eno uro ali več v eno smer. Prevoznih stroškov jim delodajalec ne krije. Torej delavec si sam plačuje prevoz poleg tega si pa še sam plačuje kratkočasenje v času prevoza. In to kratkočasenje je v bistvu zelo drago. Večina se tega sploh ne zaveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil nove iPhone, uro Watch 4 in iOS 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
42790544 (76412) MrStein
»

Google Calendar, Gmail in Maps v Material preobleki

Oddelek: Novice / Android
75173 (4121) Jst
»

Opera Mini za iPhone oddana v obravnavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6721883 (19972) JayKay
»

Barcamp dogodki v okolici Slovenije

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
83828 (2545) CaqKa

Več podobnih tem