» »

Nove nokie: Lumia 820 in 920

Nove nokie: Lumia 820 in 920

Jo Harlow, z Lumio 920 v roki.

vir: CNet

Spredaj, zadaj.

vir: CNet

Spodaj.

vir: CNet

Barve ohišij.

vir: CNet

PureView.

vir: CNet

CityView.

vir: CNet
CNet - Slabo leto po predstavitvi "prvih pravih Windows Phone telefonov" oktobra lani sta Nokia in Microsoft družno predstavila naslednika - cenejšo Lumio 820 ter dražjo 920. Dogodka sta hkrati potekala v New Yorku (podpredsednica Jo Harlow in Microsoftovec Joe Belfiore) in Helsinkih (CEO Elop).

Skoraj vso pozornost je odnesel dražji, 920 model. Harlowova mu pravi "najbolj inovativen pametni telefon na svetu", pri čemer bržkone malo (po marketinško pač) pretirava. Fizično je enak prehodnemu modelu 900: je iste velikosti in pride v istem polikarbonatnem ohišju, tokrat sicer v rumeni, rdeči, svetlomodri, vijolični oz. treh odtenkih sivine. Zaslon je 4.5-palčni "Nokia PureMotion HD Plus display", z WXGA resolucijo 1280x768 (lani 1280x720), "ClearBlack" polarizacijskim filtrom za preprečevanje odbleskov, ter visoko svetilnostjo in frekvenco osveževanje. Nokia pravi, da je svetlejši od konkurence, tako da se ga da brez težav "brati na plaži oz. celo puščavi". To bo treba še preveriti, medtem so že uspeli pokazati, da frekvenca osveževanja in dobro spisan WP8 omogočata prijetno tekoče scrollanje, brez zatikanj.

Kamera je zadaj, zmore 8.7 megapikslov in naj bi bila spet "najboljša na trgu". Ima f/2.0 zaslonko, leča pa je stabilizirana z majhnimi vzmetmi, ki naj bi skupaj s programsko korekcijo PureView zagotavljalo še posebej stabilne fotke, ne glede na tresočo roko. Podobno omogoča sprejem "5 do 10x toliko svetlobe kot konkurenčni izdelki", zato naj bi bile slike zelo svetle, posebej v slabih svetlobnih pogojih - npr. znotraj stanovanja ali v večernem somraku. Programski vmesnik ima poseben API, ki omogoča neposreden uvoz 3rd party efektov brez rabe posebne aplikacije. Trenutno je npr. mogoče dodati efekta "Bing Vision" in "CNN lens", prav gotovo pa se menijo tudi s Facebookom za njihove Instagram filtre.

Procesor (SoC) je dvojedrni Qualcomm Snapdragon S4, kot ga najdemo tudi na drugih dražjih modelih, npr. Samsung Galaxy SIII ali HTC One X, z LTE podporo. RAMA je 1GB, trajnega spomina pa 32GB + 7GB pripada na Microsoftovem oblačnem servisu SkyDrive. Rež za dodatne SD kartice ni, ker bi "omadeževale" izgled celotnega telefona, kot pravijo. Pri 920ki to niti ni problem, pri cenejši 820 pa morda je, saj ima le 8GB trajnega spomina, a naj kupci v tej sferi ("midrange") pravzaprav ne bi potrebovali več.

Gor seveda teče Windows Phone 8. S sabo prinaša prilagodljivi domači zaslon (večanje/manjšanje ploščic), NFC (tap-to-share, Wallet), over-the-air (OTA) nadgradnje ter podporo za boljše procesorje, večje zaslone in (ironično, glej prejšnji odstavek) za razširitve pomnilnika. To je vse zelo lepo, vendar nobena od teh novosti kot tudi ne WP8 aplikacije ne bodo na voljo za lanske modele, ki pač ostajajo ujeti na WP7.5 Mango. Bo pa bojda precej lažje portati Windows 8 namizne aplikacije na mobilno okolje, pravijo.

Baterija zmore 2000 mAh, kar je malo manj kot pri Samsung Galaxy SIII in za kako tretjino več kot pri iPhonu 4S. Obenem bo telefon mogoče polniti brezžično, z dodatno opremo po standardu Qi.

Cena in rok dobavljivosti še nista znana. Slišati je bilo tako "jeseni" kot "med praznično sezono", kar sicer lahko pomeni še ta mesec, vendar najbrž ne bo prej kot novembra ali decembra. Škoda, ker SIII se (po zahvali Cupertina) že odlično prodaja, danes proti večeru bodo v letališkem hangarju zunaj Sante Monice svoje povedali Amazonovci (najverjetneje pride samo novi Kindle Fire, se pa presneto veliko šušlja tudi o Amazonovem lastnem pametnem telefonu), naslednji četrtek pa itak dobimo iPhone 5. Aja, pa drugo leto pridejo prvi Blackberriji 10.

302 komentarja

««
«
1 / 7
»»

RockyS ::

Še en
naslednji četrtek pa ima itak dobimo iPhone 5.

cekr ::

Oblikovno mi je 820 bolj všeč.

Bom pa nabavil verjetno kar 920. SD kartic pa itak ne rabiš, sa je 32GB dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bistri007 ::

WP8 aplikacije ne bodo na voljo za lanske modele, ki pač ostajajo ujeti na WP7.5 Mango.

Baje naj bi bili nadgrajeni na WP 7.8.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Spock83 ::

Emmm XTC One X ima Tegra 3 chipset in cpe.

FlyingBee ::

Spock83 je izjavil:

Emmm XTC One X ima Tegra 3 chipset in cpe.


ker tegra 3 ne podpira LTE imajo telefoni namenjeni za trge z LTE povezavo S4 čipe, ki so zelo dobri in v nekaterih testih prehitijo Tegro 3, čeprav je le-ta 4 jederna

LuGi ::

Dobro bi blo ce bi Nokia izdala te modele se letos ;)

17rnn ::

Super! Hardware na papirju zgleda OK, software tudi ne tako slabo. Izgleda, da so se pri Nokii zbrali, vprašanje pa je če se bodo lahko tudi pobrali, vse je namreč preveč odvisno od uspeha Microsoftovega ekosistema,...

mm46 ::

Spock83 je izjavil:

Emmm HTC One X ima Tegra 3 chipset in cpe.

LTE verzija ima, kot piše v članku, S4 procesor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm46 ()

borisk ::

Vse pohvale za barve, rumena je res super. v čem je pa fora najave telefona brez cene in dobavljivosti? skoraj tako kot novica o super baterijah

FlyingBee ::

ima kdo informacijo, zakaj bi šel iz androida na win phone 8, razen zaradi firbca?

SLO_Matej ::

FlyingBee je izjavil:

ima kdo informacijo, zakaj bi šel iz androida na win phone 8, razen zaradi firbca?

Ker stvar za razliko od Androida dela out-of-the-box ter je hitra in zanesljiva. Ter že v štartu ponuja praktično vse (Office, integracijo z različnimi računi, možnost skeniranja QR kod, prepoznavanja glasbe in še mnogo več) kar rabiš in to dejansko deluje.

Zheegec ::

Windows phone 7 deluje res noro tekoče, bolj tekoče od praktično vsega. In to z inferiornimi procesorji. Tole bo najbrž najbolj tekoči telefon na trgu. Drugače pa Lumia 820 ima MicroSD režo pod ohišjem, 920 pa nima nič.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Goody ::

SLO_Matej je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

ima kdo informacijo, zakaj bi šel iz androida na win phone 8, razen zaradi firbca?

Ker stvar za razliko od Androida dela out-of-the-box ter je hitra in zanesljiva. Ter že v štartu ponuja praktično vse (Office, integracijo z različnimi računi, možnost skeniranja QR kod, prepoznavanja glasbe in še mnogo več) kar rabiš in to dejansko deluje.


Je pa glede na prodajo, tržni delež in rast le-tega (tudi v razredu najdražjih mobilnikov) res zanimivo kako uspe Googlu to "dejstvo" o počasnosti in nezanesljivosti androida skriti pred trgom...

FlyingBee ::

kaj pa če si omislim wp8 telefon in w8 x86 prenosnik ali w8 RT tablico, na čem bom na boljšem?

ZaLoMaT ::

Vredno omembe:
Nokia fakes Lumia 920 PureView video, issues an apology for it



@GSMArena


0:27 ...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

nekikr ::

FlyingBee je izjavil:

kaj pa če si omislim wp8 telefon in w8 x86 prenosnik ali w8 RT tablico, na čem bom na boljšem?

Imaš izredno dobro sinhronizacijo vsega (če doma uporabljaš Win 8).

LuGi ::

ZaLoMaT je izjavil:

Vredno omembe:
Nokia fakes Lumia 920 PureView video, issues an apology for it


Tukaj je se real video..ocitna razlika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

martincek1 ::

To je res fail, da se vidi odsev v kombiju, treba odpustit ekipo LOL.

Ampak spodaj pod videom lepo piše: "The video demonstrates the benefits of optical image stabilization only and the video is not shot on a Lumia 920."

edit: Urejanje citata.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Zaradi tega zavajanja s posnetkom sedaj zagotovo ne bom kupil tega Nokiinega MS Win telefona;( (ne glede na to, da so se kasneje popravili in dodali, da so želeli prikazati samo efekt ter da originalen video sploh ni tako slabe kvalitete).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

ZaLoMaT ::

martincek1 je izjavil:

To je res fail, da se vidi odsev v kombiju, treba odpustit ekipo LOL.

Ampak spodaj pod videom lepo piše: "The video demonstrates the benefits of optical image stabilization only and the video is not shot on a Lumia 920."

edit: Urejanje citata.

Vem, vem, vendar preden še ni bilo odkrite "prevare" tega ni pisalo, komentar uporabnika na YT.

The description was CHANGED after the faking was discovered. CHANGED. Did you understand? Nokia failed bad at this.
The description clearly stated that it was shot with 920, but they CHANGED the fucking description after the faking was discovered.

PirateReviewer v odgovor na LukeOMatik (Pokaži komentar) pred 36 minute 4likes

||_^_|| ::

Popravek: 820 ima micro SD režo.

trnvpeti ::

Brez cene in dobavljivosti to sploh ni novica.

bedak ::

Sam roko na srce ga Samsung Ativ S prekaša v bateriji in design-u

blackmack ::

He he to me spominja na famozni video za N97 ob izidu, kjer potem ni blo ne duha in sluha o tam prikazanem izgledu in animacijah UI-ja ter uporabniški izkušnji. No uporabniška izkušnja je bla, da je telefon zamrzoval, da se še na klic nisi mogel oglasit. Takrat so me pri Nokii vredu nasrali in hitro ne več.

jan_g ::

Baje so pofejkali tudi fotografije v tistem oglasu, ne zgolj videa. link. Slabo za karmo podjetja:-)

>Je pa glede na prodajo, tržni delež in rast le-tega (tudi v razredu najdražjih mobilnikov) res zanimivo kako uspe Googlu to "dejstvo" o počasnosti in nezanesljivosti androida skriti pred trgom...

Zato, ker je to dejstvo nepomembno za 95% koncnih kupcev. Pri uvedbi iPhone-a je bila razlika v tekocem delovanju z ostalimi na trgu res ZELO opazna. Danes (oz. po mojem mnenju ze par let, ampak se ne mislim kregati...) pa te razlike prakticno ni vec zaznati, razen ce nisi zelo pozoren na te stvari. In vecina kupcev ni pozornih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jan_g ()

Zheegec ::

hmmm, ampak na prvih previewih telefona pa dejansko stvar deluje, vsaj za fotke sem našel čisto lepo demonstracijo stabilizacije na rangu DSLR aparatov...
...tale marketing je res fail.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cekr ::

Cena bo verjetno v rangu 600€. Več pomojem ne bodo šli. Bi bil pogreb.

Prinam, da mi je Samsung bolj všečen.
Ima pa seveda Nokia kamero in 32GB, ki bo verjetno prevesilo. Seveda, če bo kamera res tisto, kar obljubljajo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zheegec ::

težava je v tem, da "stara" Lumia 800 deluje lepše od galaxy S3... :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SLO_Matej ::

Zheegec je izjavil:

težava je v tem, da "stara" Lumia 800 deluje lepše od galaxy S3... :)

In moja Omnia 7 (eden prvih Windows Phonov) tudi, heh. :)

Bor H ::

Jst pa morem rečt da sem več pričakoval od včerajšnjega eventa. Recimo še kakšen telefon ranga 3.7-4", nočemo vsi cegla nost v žepu, glede tega me je Motorola veliko lepše presenetila. Prav tako sem pričakoval karkoli novega o WP8 in WP7.8, tko je bil pa event dejansko čist brezveze.

trnvpeti ::

Ocitno se nic nimajo,
Ali pa cakajo,kaj bo z iphone5.

sss ::

SLO_Matej je izjavil:

Zheegec je izjavil:

težava je v tem, da "stara" Lumia 800 deluje lepše od galaxy S3... :)

In moja Omnia 7 (eden prvih Windows Phonov) tudi, heh. :)


Dej vsaj poskušaj nepristransko delovat pa ne nakladaj neke puhlice o "OUT OF THE BOX" delovanju

blackmack ::

To bi naj bil pravi video

gnilojabolko ::

Waw.... Kot da potrebuješ tako grozno tak "fičer" ... Ampak WP8 bi znal biti zelo dober. Upam da mi bo Nokia 820 cenovno dostopna :)

||_^_|| ::

gnilojabolko je izjavil:

Waw.... Kot da potrebuješ tako grozno tak "fičer" ... Ampak WP8 bi znal biti zelo dober. Upam da mi bo Nokia 820 cenovno dostopna :)


Ne gre za to, da bi tako grozno potreboval, gre za odlično evolucijo kamer v mobilnih telefonih, dejansko nekaj novega.

Elysium ::

Goody je izjavil:

Je pa glede na prodajo, tržni delež in rast le-tega (tudi v razredu najdražjih mobilnikov) res zanimivo kako uspe Googlu to "dejstvo" o počasnosti in nezanesljivosti androida skriti pred trgom...

Se lahko potem vprašamo, zakaj je na cestah več Renault Cliov in Meganeov kot pa Lexusov? Kdor je vsaj kakšen teden uporabljal Android in Windows Phone 7.5 in ne samo gledal neke slike in videe, lahko potrdi, da so telefoni z Googlovim operacijskim sistemom bolj podobni Renaultovim Cliom.

Zheegec ::

in kaj je s cliotom narobe, razen da ni noro precenjen, kot so Lexusi?

:)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

zeleni ::

Kdo ve kako je s kamero. Pisejo pureview, samo to verjetno se ne pomeni, da bo taka kot v 808 pureview?

Gregor P ::

Kot lahko beremo, praktično nima nobene zveze s 808 pureview, razen sposojenega imena; sam pa seveda ne vem zares, ker še nisem videl tega mobilnika v živo:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ganon ::

Bom spet rekel, da je to najlepši telefon, kar se jih kdaj videl. Zadnje čase me Microsoft res navdušuje, same dobre novice. Samo tako naprej!

Goody ::

Elysium je izjavil:

Goody je izjavil:

Je pa glede na prodajo, tržni delež in rast le-tega (tudi v razredu najdražjih mobilnikov) res zanimivo kako uspe Googlu to "dejstvo" o počasnosti in nezanesljivosti androida skriti pred trgom...

Se lahko potem vprašamo, zakaj je na cestah več Renault Cliov in Meganeov kot pa Lexusov? Kdor je vsaj kakšen teden uporabljal Android in Windows Phone 7.5 in ne samo gledal neke slike in videe, lahko potrdi, da so telefoni z Googlovim operacijskim sistemom bolj podobni Renaultovim Cliom.


;)) Še dober da je Clio dražji od Lexusa in ga folk tako na veliko kupuje. Folk je res nor da kupuje Galaxy S3 po višji ceni kot pa bi plačal za "Rolls Royce" win phone ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

ian wolf ::

Da jih le ne bo Apple tožil, ker so pravokotne...
Errare humanum est...

borisk ::

ian wolf je izjavil:

Da jih le ne bo Apple tožil, ker so pravokotne...

ni sile, nima zaobljenih robov :S

cekr ::

Recimo primer iz ene od trgovin enega od naših ponudnikov mobilne telefonije:
Gospa bi rada kupila telefon.Denarja ima očitno dovolj. Zelo ji je všeč Lumia800.
Ena prodajalka ji prikaže vse funkcije. Gospa je navdušena nad telefonom.Še posebno, ker je enostaven in ker ima velike črke.
Že pripravi denar in skoraj podpiše pogodbo.
In slučajno pride mimo en mlajši prodajalec.
Kaj se zgodi?
Tip je seveda über pameten, se vtakne v pogovor;"Ne kupovat tega telefona-nima Androida.Ima premalo programov."
Gospa? Kaj je sploh to? Kaj so to programi? Zakaj se to rabi?
Kaj je bilo naprej, nisem spremljal.
A se tako prodaja?

Se je osebek mogoče vprašal, koliko škode tako dela lastni firmi.
Vsaj v službi naj pusti pri miru osebne reference.
Gospa je očitno rabila telefon kot telefon, ne pa igračke.

ian wolf je izjavil:

Da jih le ne bo Apple tožil, ker so pravokotne...


Mogoče jih toži, ker ima raven ekran. To je pa podobno iPhonu. Apple je izumil raven ekran.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Lonsarg ::

zeleni je izjavil:

Kdo ve kako je s kamero. Pisejo pureview, samo to verjetno se ne pomeni, da bo taka kot v 808 pureview?


Kvaliteto kamere je težko ocenit kvantitivno, bo treba počakat na gsmarena, da doda 920 kamera sample v svoj arhiv, oblublajo, da jembolša odvseh trenutnih na trgu 8MP smarthphone kamer.

Ena stvar je ziher, hardwarske stabilizacije kokr vem nima noben. Softwerska stabilizacija res lahko dobro deluje za video, NIČ ti pa ne pomaga pri fotografijah. Medtem ko lahko Lumia 920 zaradi stabilizatorja zajema fotografijo 2x in več dlje časa, brez da nastana zmazek, kar pomeni 2x več svetlobe, kar pomeni NORO dobre fotke v slabi svetlobi.

Ker dejstvo je, da v dobri svetlobi itak že vsak bolši telefon dela praktično enake fotke kompaktnim fotoaparatom, problem je samo ob slabi svetlobi, če to 920 reši, torej da bo njihov "auto" znal izkoristiti možnost daljšega zajemanja slike, potem je to IMO prva smarthphone kamera, ki lahko tudi v slabih pogojih nadomesti fotoaparate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mipe ::

44 komentarjev v treh urah od objave. Se vidi, kaj nas zanima. :P

cekr ::

Zasledil sem, da 920-ka nima AMOLED ampak IPS.
Je IPS boljši ali so samo šparali?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

jan_g ::

cekr je izjavil:

Recimo primer iz ene od trgovin enega od naših ponudnikov mobilne telefonije:
Gospa bi rada kupila telefon.Denarja ima očitno dovolj. Zelo ji je všeč Lumia800.
Ena prodajalka ji prikaže vse funkcije. Gospa je navdušena nad telefonom.Še posebno, ker je enostaven in ker ima velike črke.
Že pripravi denar in skoraj podpiše pogodbo.
In slučajno pride mimo en mlajši prodajalec.
Kaj se zgodi?
Tip je seveda über pameten, se vtakne v pogovor;"Ne kupovat tega telefona-nima Androida.Ima premalo programov."
Gospa? Kaj je sploh to? Kaj so to programi? Zakaj se to rabi?
Kaj je bilo naprej, nisem spremljal.
A se tako prodaja?

Se je osebek mogoče vprašal, koliko škode tako dela lastni firmi.
Vsaj v službi naj pusti pri miru osebne reference.
Gospa je očitno rabila telefon kot telefon, ne pa igračke.


Eno tako storijo imam tudi jaz, sicer izpred skoraj 7 let, ko so me v enem mobi centru hoteli prepricati, da je Nokia povsem svoja kategorija in da je brezveze kupovati karkoli drugega. Argument, na moje vprasanje 'zakaj', pa je bil: "Saj to vsi vejo". No, glede na to, da sem imel v roki ze takrat ogromno telefonov (zaradi potrebe po dolocenih testiranjih), sem itak vedel, kaj hocem in tisto tudi kupil. Ampak bistvo je, da prodajalci vsiljujejo tisto, kar poznajo. Mogoce tudi malo podmazani z dolocene strani.

17rnn ::

jan_g je izjavil:


Eno tako storijo imam tudi jaz, sicer izpred skoraj 7 let, ko so me v enem mobi centru hoteli prepricati, da je Nokia povsem svoja kategorija in da je brezveze kupovati karkoli drugega. Argument, na moje vprasanje 'zakaj', pa je bil: "Saj to vsi vejo". No, glede na to, da sem imel v roki ze takrat ogromno telefonov (zaradi potrebe po dolocenih testiranjih), sem itak vedel, kaj hocem in tisto tudi kupil. Ampak bistvo je, da prodajalci vsiljujejo tisto, kar poznajo. Mogoce tudi malo podmazani z dolocene strani.


Bitka za mobilni trg se pač bije na več področjih, poleg kvalitetne in privlačne naprave štejejo vsaj še operacijski sistem in z njim povezano "zdravje" ekosistema, odnosi s (pre)prodajalci aparatov in naročnin /operaterji, pa v sodnih dvoranah, komisijah/inštitutih za standarde in še kje,...

http://www.geekwire.com/2012/windows-ph...
via: http://daringfireball.net/linked/2012/0...
http://daringfireball.net/linked/2012/0...
http://www.theverge.com/2012/6/4/306397...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 17rnn ()
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nove nokie: Lumia 820 in 920 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
30261645 (37477) rok_p
»

V sredo dan D za blackberryje

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3810784 (7859) LordPero
»

Blackberriji več niso dovolj dobri za Yahoo

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
166316 (4646) Lonsarg
»

Nove nokie: Lumia 710 in 800, Asha 200, 201, 300 in 303 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
6224298 (20323) rio972
»

Samsung Galaxy Nexus (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7227419 (22815) Keyser Soze

Več podobnih tem