» »

Ah to življenje...

Ah to življenje...

«
1
2 3

OO00 ::

Živjo vsi.
Najprej se vsem opravičujem da tukaj pišem z "alternativnim" uporabniškim imenom, a želim ostati anonimen.

Kje naj začnem? Enostavno povedano mi je zelo zelo dolgčas in res nevem kaj naj počnem da bo imelo moje življenje nek smisel.

Pa gremo po vrsti.

Star sem 29 let in sem programer. Imam svoj s.p. in programiram embedded sisteme za eno podjetje iz tujine. S tem delom kar lepo zaslužim. Pravzaprav za leto 2012 sem že zaslužil dovolj. Zato imam tudi ogromno prostega časa, katerega pa nevem kako izkoristit. Živim sam v majhnem enosobnem stanovanju v Mariboru. Prijateljev nimam veliko. Oziroma pravega prijatelja imam samo enega ki pa ga zadnje čase malo vidim zaradi njegove službe in punce. Ko sem že pri puncah naj povem da je nimam in da je pravzaprav nikoli nisem imel.

Večkrat se počutim povsem osamljeno. Včasih sicer grem do staršev ki so doma 2km stran.
Torej kaj početi? Meni je predvsem težko ker sem vedno tako sam. Nobene IRL človeške družbe. Zanimivo da v osnovni in srednji šoli sem se vedno držal za sebe. Rad sem bil sam. Zdaj pa ko sem odrasel pa mi je žal...

Moje življenje je pravzaprav tako naravnano da vse počnem z pc-jem. Služba, izobraževanje, facebook, zabava. Ker sovražim kuhat si tudi večinoma hrano naročim na dom. Torej če zanemarim čustvene in duhovne potrebe mi sploh ni potrebno it iz stanovanja. Edino kar me malo veseli je kolesarjenje - se rad potepam okrog z kolesom.

Torej prosim za kakšne nasvete kako najti kakšen smisel vsega tega? Zakaj sploh zjutraj vstat iz postelje?

gzibret ::

> Torej prosim za kakšne nasvete kako najti kakšen smisel vsega tega? Zakaj sploh zjutraj vstat iz postelje?

To se tudi jaz sprašujem verjetno že, odkar sem se rodil. Še danes, ko imam dobro izobrazbo in temu primerno službo, svoje stanovanje in družino. Zelo rad spim ;)

Začni meditirat. Pojdi k nekomu, ki obvlada sceno, pa naj ti pove kaj in kako. Pol pa pejt 1x ali 2x/teden kam v naravo in spoznavaj svoj um.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

mihec87 ::

Šport,hobi,kakšen tečaj nečesa kar te veseli?

333333 ::

Mam obcutek da si malo prevec zaprt v stanovanju in da ti pocasi ze to preseda. Ena od stvari ki jih odrastli v zivljenju pozabimo oz jih odrinemo od sebe je otrok v sebi. Mogoce bi bilo fajn da bi si film malo zavrtel nazaj v svoja otroska leta, kaj te je takrat veselilo kaj si takrat najraje pocel in pred vsem kdaj si takrat bil srecen... in sedaj ko si odrasel se 1x naredil isto. KO ljudje odrastemo pozabimo na otroka v sebi in to je dosti krat napaka s tem gremo stran od sebe stran od svojega srca... stran od tega kar smo po navadi pred vsem iz tega razloga kar bodo rekli drugi.. daje to otrocje sem in tja tralala... in take fore, ampak tukaj nikol ne smes pozabit da ni vazno kaj si drugi mislijo o tem kar pocnes vazno je da v tem uzivas in da te to izpopolnjuje ne glede na to kolk otrocje je po njihovo to. Tak da daj prestudirat malo za nazaj pa probaj kaj pocet kar te je v otrostvu veselilo ob cem si zacutil veselje in sreco ;)
Spiritual

Meizu ::

Kupi si parcelco nekje izven mesta in si uredi vrtiček in obdeluj zemljo.

Duhec ::

Vpiš se v plesni tečaj.

IceIceBaby ::

Živim sam v majhnem enosobnem stanovanju v Mariboru.


Najemi veliko in dosti dražje stanovanje pa boš moral vseh 12 mesecev delati na polno, da si ga boš lahko privoščil.

Idle hands are the devils playground.

sprasujem ::

Privošči si kakšno masažo!

kopriwa ::

-poiščeš nove dejavnosti, ki bi te zanimale
-razširiš možnost spoznavanja novih ljudi (lahko tudi dodatna hobi služba, kjer bi delal bolj za dušo in spoznaval druge ljudi, če si bolj zaprtega tipa)
-greš na kak koncert, ki te zanima (tudi, če nikogar ne spoznaš, važn da uživaš)
-v splošnem je važno da uživaš v življenju - se da tudi solo, do neke mere
-ne počni vsak dan iste stvari - rutina lahko tudi "ubija"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kopriwa ()

šernk ::

Začni se ukvarjat s kakšnim športom v naravi (ne sobno kolo). Vpiši se v kakšno društvo (planinsko, gasilsko, lovsko,... karkoli te bi pač bolj veselilo) in kakšen kotiček zemlje nekje malce bolj odmaknjen od vsega je tudi super.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

brodul ::

Zacni plesat Salso. Ker je fajn community.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Mipe ::

Praviš, da si osamljen.
Praviš, da precej zaslužiš.

Dvigni denar in se odpravi na pot po svetu. Zdaj imaš več svobode kot 6 milijard ljudi na svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

jype ::

Preseli se v zanimivejše mesto, kjer se dejansko kaj dogaja.

Berlin, recimo.

_commandos_ ::

psa si zrihtej in se znjim ukarjaj občutek osaljeosti izgine

Okapi ::

- pojdi ven na pijačo in se napij.
- vzemi si meseca dopusta in pojdi na potovanje.
- pojdi v najbližji avstrijski bordel in se zabavaj s puncami.
...
Vrstni red je lahko tudi drugačen, važno je, da izvedeš vse tri zadeve. Potem razmisli, kaj od tega ti je bilo najbolj všeč in ponavljaj. Odprla se ti bodo nova obzorja in kmalu boš že vedel, kaj bi rad počel, tudi če bo kaj čisto petega.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

jype ::

Okapi> in se napij.

Odsvetujem. Če že, potem raje najdi družbo, ki ti bo dala kak dim, pa tudi tega ne boš potreboval, če bo družba dobra.

draciel ::

ljudje a ste slepi? A ne vidite, da ta človek praktično sprašuje.. "Kje dobiti punco". Sam vi ste res dobri. "napiti" , "avstrijski bordel" hhaha.

Človeku je dolgčas in ga razumem. Seveda bo osamljen če si ne bo dobil kakšne partnerke..

chucki ::

Katera punca bo pa gledala dolgočasneža? Kako bo človek vzgajal psa, če se sebe v red ne spravi. Imeti psa je velika odgovornost, razen če si še eden izmed takšnih, ki ga zaprejo v pesjak in pozabi nanj.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

jype ::

draciel> ljudje a ste slepi? A ne vidite, da ta človek praktično sprašuje.. "Kje dobiti punco". Sam vi ste res dobri. "napiti" , "avstrijski bordel" hhaha.

To sploh niso tako slabi nasveti za najt punco v sodobni družbi.

marS ::

kupi si avtodom pa pojdi naokoli...sej itak delaš lahko od povsod ;)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

black ice ::

Pojdi na Ribičijo. ;)
Ni ne vem kaj, je pa začetek.

genesiss ::

Cilj -> punca

Koraki do cilja:
- postati manj "self conscious"
- zgubiti strah pred zavrnitvijo
- navezati stik s punco
- konkretno povedati da si je želiš, da ne boš pristal v friend zone

Za vsak korak:
- najdi način kako boš to naredil in se zaženi v loop:
try -> fail -> repeat
Ponavljaj tako dolgo da boš začutil da obvladaš korak. Po potrebi se vračaj nazaj.

Pa zavedaj se da se boš pogosto počutil slabo, otročje, strah te bo, nervozen boš. To je normalno. Večkrat greš skozi loop manj teh občutkov bo (vedno bolj ti bo vseeno kaj se ti dogaja in kaj si drugi mislijo). V bistvu moraš stopiti iz svoje "comfrot zone", kar se dela s failanjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

JC Denton ::

Za 1000€ si lahk na dom naročiš eno 20 letnico, ki ti bo nudila girlfriend experience, za 500€ dobiš kakšno 35 letno. :P Pač da vidiš kak bi ti bilo če bi imel punco (ki bi hotela cele dneve sam seksat).

Nauči se kaj skuhati, ti bo prišlo zelo prav.

Kupi en konkreten avtomobil, pač saj več statusni simbol in pleh piške.

Idi od cajta do cajta na fuzbal tekmo NK Maribor, menda je kar precej dobrih deklin za videt, tak pravijo.

Pojdi na obisk kakšni stilistki, da te poštima, potem se pa idi vsak popoldne mal v šoping centre na kakšno kavico. S sabo pa mej kakšno tablico, da lahk ob kavici zapraviš nekaj minut, če nimaš koga, da bi se z njim pogovarjal oz. ti je težko navezovat stike.

Pes tudi ne škodi, pač preden si ga nabaviš mal poglej kolk mladenk pelje svojega psa vsak dan na sprehod in kam jih peljejo.

Lahk ti povem, da večina stvari ki sem jih omenil poznam iz izkušenj svojih kolegov in če ne drugega ti pomagajo izboljšat samopodobo od tam naprej pa je pot precej lažja.

mtosev ::

mam občutek da je tole spet troll tema:)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Okapi ::

ljudje a ste slepi? A ne vidite, da ta človek praktično sprašuje.. "Kje dobiti punco".
Vsi trije moji nasveti so usmerjeni natanko v to smer, samo po ovinku. Ker nasvet "najdi si punco" je fail, ker če doslej ni nič ukrenil v tej smeri, tudi poslej samo zato, ker mu je nekdo svetoval, ne bo.

O.

kr1ženska ::

se pravi, zato ker ti je dolgčas si najdeš partnerja. In pol boš kva, delil z njo svoj dolgčas?? Za začetek Pojdi ven, včlan se nekam, začni živet, vse drugo pride samo od sebe.

blackbfm ::

Po mojih izkušnjah je pes bolj kul kot punca. Mislim povsod so plusi in minusi.

pes:
+igra
+rekreacija
+druženje (sicer ne lih neko intelektualno ampak ok:)
+100% iskrena čustva
-ni samostojno bitje
-higiena (moja se valja in žre vso svinjarijo)

punca:
+sex
+druženje
-prilagajanje
-izpadi, kreganje
-50% negativna čustva..ljubosumnost itd.

Če si pa omisliš oboje imaš pa itak dovolj dela da pozabiš nase.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

Pa če maš primernega psa vsaj par plus točk od punce tut zraven pride, ane.

kr1ženska ::

...al pa par plus točk od tipov. blackbfm je izračunal, da imeti punco ni ravno nek plus. :D

V zvezi mora biti vsega po malo. Sicer rata vse skupaj preveč enolično, dolgočasno.

draciel ::

kr1ženska je izjavil:

se pravi, zato ker ti je dolgčas si najdeš partnerja. In pol boš kva, delil z njo svoj dolgčas?? Za začetek Pojdi ven, včlan se nekam, začni živet, vse drugo pride samo od sebe.


Človek je OSAMLJEN! Želi si ženske družbe. To sem iz njegove posta prebral takoj.

In pol boš kva, delil z njo svoj dolgčas??


Mislim kakšne mate eni..

Ko imaš partnerja z njim delaš praktično vse. Se ljubiš, hecaš, gledaš tv, greš na sprehode... Vedno imaš družbo. On je pa vedno sam...in vem da zna biti to kar hudo.

Z mojo punco se skoraj nikoli še nisem dolgočasil. Vedno se zajebavava, smejeva, gledava priljubjene show-e , kuhava, in tudi zanalašč veliko ušpičiva.

Če si sam ni pointa sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

Mipe ::

Saj pravim, da mora vzeti pot pod noge. Dokler bo ostal pri ustaljeni rutini, ne bo prišel daleč. Šele, ko bo šel tako daleč, da svojega starega življenja ne bo nič več videl, bo dobil nov pogled na življenje.

In kdo ve, morda spotoma sreča kakšno žensko. Vsekakor pa mora najprej spremeniti svoj pogled na življenje. Zdaj ne vidi dlje od svojega računalnika.

kr1ženska ::

Saj zato pa pravim.
začetek Pojdi ven, včlan se nekam, začni živet, vse drugo pride samo od sebe.
Vrjamem, da ga veseli še kaj drugega kot občasno kolesarjenje, sam tega še ne ve, ker ni v življenu poizkusil veliko stvari. Mogoče bi moral pa začeti s tem. Odkrivanje samega sebe..

draciel ::

Mipe je izjavil:

Saj pravim, da mora vzeti pot pod noge. Dokler bo ostal pri ustaljeni rutini, ne bo prišel daleč. Šele, ko bo šel tako daleč, da svojega starega življenja ne bo nič več videl, bo dobil nov pogled na življenje.

In kdo ve, morda spotoma sreča kakšno žensko. Vsekakor pa mora najprej spremeniti svoj pogled na življenje. Zdaj ne vidi dlje od svojega računalnika.


You have a point. Samo je pa recimo smešno, ker ni nujno da dobi ravno punco zunaj. Danes so sodobni časi in jo lahko dobi preko interneta. Zakaj da ne? Naprimer jaz sem imel 3 bejbe. Vse sem spoznal preko interneta, to pa zato ker sem bil preveč pussy da bi se v real life kakšni prebližal. Želel pa sem si jo zelo, čeprav ni bil še ravno kritičen čas da bi res nujno potreboval punco ( mel sm 16 ko sem prvo spoznal ).

Uglavnem preko računalnika sem bil pa kar zgovoren. Mal sem blebetal neumnosti, ki so puncam všeč pa te finte. Pol sva se pa enkrat na eni žurki dobila. Sicer sedaj sem veliko bolj samozavesten in če bi še enkrat iskal punco, pa mogoče ne bi uporabil interneta =). Vendar za take brez samozavesti je to kar dobro orožje. Je pa res da ti nič ne pomaga če jo spoznaš preko interneta in potem nisi zgovoren ko se vidita.

blackbfm ::

Ko imaš partnerja z njim delaš praktično vse.


Delaš približno ravno tok, kot brez nje, ker itak nisi z njo 24/7 če pa si, pol si pa copata.

Nevem no, eni govorite (=mislite) tak kot da je punca ultimativno zdravilo, tipična zabloda - ko dobiš punco vsi tvoji problemi izginejo..yeah right, prej kontra:D

Z mojo punco se skoraj nikoli še nisem dolgočasil. Vedno se zajebavava, smejeva, gledava priljubjene show-e , kuhava, in tudi zanalašč veliko ušpičiva.


Verjetno sta skup že 10 let a:))

draciel ::

Ne, 5 pa ja ..

blackbfm ::

sta si ultra kompatibilna (malo verjetno oz. spadata v mali procent parov)

ali pa en od vaju, punca, fejka (precej bolj verjetno)..moji je ravno po petih letih dopizdilo, neizživeta mladost hehe..pa sva se tut vedno zajebavala, smejala itd..

tpleko ::

kr1ženska je izjavil:

se pravi, zato ker ti je dolgčas si najdeš partnerja. In pol boš kva, delil z njo svoj dolgčas??

se strinjam. jaz mu svetujem naj pozabi na punco in naj gre raje k prostitutkam in proba pri njih čimbolj uživat, ker človek brez fukanja po moje težko ohrani zdravo pamet.

draciel je izjavil:

Danes so sodobni časi in jo lahko dobi preko interneta. ... Mal sem blebetal neumnosti, ki so puncam všeč pa te finte.

sem prepričan, da tole "blebetanje neumnosti, ki so puncam všeč, po internetu" avtorju teme ne bi šlo, čeprav cele dneve visi na računalniku. :) jaz naprimer nisem zabaven v živo niti nisem zabaven v internet chatih, v glavnem nikoli ne vem kaj napisati, da bo vsaj približno zabavno. :) večina ostalih ljudi je v tem veliko boljših od mene opažam, napram meni so pravzaprav pravi strokovnjaki v tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tpleko ()

Icematxyz ::

Prijavi se torej na tečaj kuhanja.

PecenkA ::

Živim v majhnem enosobnem stanovanju v Kranju. Sem programer, 30, relativno dobro zaslužim. Bil sem v podobni (enaki) situaciji kot ti. Sedaj se ukvarjam z astrofotografijo, airsoftom, igram bobne, sem član še dveh društev, bil sem na plesnem tečaju, berem knjige, kuham si sam... Življenje ni več prazno, kvečjemu zmanjkuje mi časa za vse aktivnosti. Iz postelje vstanem zato, ker se mi zdi škoda zapravljati čas s poležavanjem, namesto da se ukvarjam s stvarmi, ki me zanimajo.

Okapi je izjavil:

- pojdi ven na pijačo in se napij.
O.

Izpadlo bo pa tako, da bo človek bediral za šankom (vem iz lastnih izkušenj). Poleg tega je mi je škoda vsakega trenutka, ki bi ga zaradi mačka preležal v postelji ali na kavču.

Predator ^^ ::

PecenkA je izjavil:

Živim v majhnem enosobnem stanovanju v Kranju. Sem programer, 30, relativno dobro zaslužim. Bil sem v podobni (enaki) situaciji kot ti. Sedaj se ukvarjam z astrofotografijo, airsoftom, igram bobne, sem član še dveh društev, bil sem na plesnem tečaju, berem knjige, kuham si sam... Življenje ni več prazno, kvečjemu zmanjkuje mi časa za vse aktivnosti. Iz postelje vstanem zato, ker se mi zdi škoda zapravljati čas s poležavanjem, namesto da se ukvarjam s stvarmi, ki me zanimajo.

Okapi je izjavil:

- pojdi ven na pijačo in se napij.
O.

Izpadlo bo pa tako, da bo človek bediral za šankom (vem iz lastnih izkušenj). Poleg tega je mi je škoda vsakega trenutka, ki bi ga zaradi mačka preležal v postelji ali na kavču.

V teh drustvih so same grde punce.
Gres v nek disco pa je ane? Pa ne zalutat v kak gay club (:
Gnmstle

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

PecenkA ::

Punce si rihtam drugje, brez skrbi.

kalko ::

OP-ju:

Sem bil pred leti v dokaj podobni situaciji. Le da je bilo pri meni kuća - posao - posao - kuća. Potem sem nabavil spodoben bicikel in začel kolesariti za rekreacijo. Po eni sezoni mi je bližnja okolica postala premalo in sem začel za vikende hoditi na druge konce Slovenije. Nato mi je spanje v šotoru ali avtu začelo počasi presedati in sem se odločil, da kupim kombi in ga predelam v avtodom. And the rest is history. Zdaj vsak vikend in dopust izkoristim, da kam grem. Se potepati po tujini, kolesariti, v gore, ali pa - če mi zapaše - enostavno kam lenariti. Vse to počnem sam ter se imam bolje in bolj uživam kot takrat, ko sem bil v zvezi.

Znebiti se moraš predsodka, da je biti sam(ski) nekaj čudnega. V Sloveniji je družba malo zarukana kar se tega tiče. Ko greš po svetu, srečaš veliko samskih popotnikov. Večina med njimi ni samskih, ker ne bi mogli dobiti partnerja(-ke), ampak ker jim takšno življenje odgovarja. Mogoče je tudi pri tebi tako. Ampak zdaj tega ne moreš objektivno oceniti. Ko si sam med štirimi stenami, zdolgočasen in z občutkom osamljenosti, se zdi, da je najti si partnerja(-ko) rešitev vseh problemov. Toda ni. Je precej resnice v tistem reku, da se moraš najprej naučiti živeti in uživati sam, šele nato lahko uživaš s partnerjem. Pri čemer sam dodajam - če prej ne ugotoviš, da ti samsko življenje v bistvu povsem ustreza. Samo za potešitev spolnih potreb človek pač ne potrebuje partnerja(-ke) z vsem, kar sodi zraven.

Kaj narediti v tvoji situaciji? Če bi jaz imel delo, ki ga lahko opravljam od koderkoli na svetu, sigurno ne bi živel v Mariboru. Svet je tvoj dom.

gzibret ::

Tole z dolgim potovanjem sploh ni slaba. Samo treba je iti daleč, daleč... Afrika, Azija, Centralna Azija ali pa J Amerika.
Vse je za neki dobr!

PecenkA ::

Lahko pa smatraš dolgo potovanje kot beg pred dejanskimi problemi. Prideš nazaj pa spet po starem.

amigo_no1 ::

Kdo pravi da se sploh vrneš ?
Na takih potovanjih se ti zna pogled na svet spremeniti...

gzibret ::

Točno tako. Nazaj prideš z drugim pogledom na vesolje, življenje in sploh vse. Pa na takšnem potovanju, če greš sam seveda, si prisiljen spoznavati ljudi. Itak to ni problem, če imaš s seboj Lonely planet, so itaq vsi backpackerski (po navadi zahodni) turisti zgužvani v hostlih, ki so omenjeni tam, in sploh ni problemov... Pa najdeš eno luštno punco in lahko nekaj dni preživita skupaj (itak je tukaj faktor cena, ceneje prideš skozi še s kom kot pa sam), tako ali tako so zainteresirani za kaj takšnega, pol gresta narazen, pa si nekaj dni sam, pa spet srečaš koga drugega...
Vse je za neki dobr!

FlyingBee ::

kupi macbook pro retina za 4000 EUR in boš seksi in spet boš moral služiti nato pa k psihiatru in še več boš moral služiti ... če do 29 leta nisi imel punce pa je vse drugo majhen problem, ker ti nekaj manjka, samo verjemi zveze so precenjene in mislim, da si dovolj pameten, da narediš kar je treba, samo ne na ST spraševati trole

first_line ::

Priporočam da se spustiš v droge. Pa ne kamilčerstvo ampak koka in podobno. Na koki in v 'mafijski' družbi boš hitro pozabil kaj je to dolgčas. Sam bi bil raje v zaporu kot pa podoben tukajšnim kolesovarskim programerjem. Kaj takim pomaga kila €, če pa samo šparajo za prihodnost in čakajo da bojo 90 letni penzionisti?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

PALOMINO ::

Zjutraj vstaneš...greš v bližnji lokal na kofe ali čaj, potem se malo sprehodiš naokoli oglej si utrip okoli sebe, počutil se boš bolje.
Kar se bab tiče, to vse pride...da ne boš čez eno leto odpiral teme - kako se znebiti tečne babe...:)

Drugače pa - privošči si kakšno potovanje, nekam kamor si recimo želiš že od nekdaj. Če imaš dovolj denarja kot praviš...je to dobra investicija. Na poti se lahko marsikaj zgodi, spoznaš ljudi, doživetja pa so več vredna kot denar...

Lepo slišati drugače, da ti gre finančno dobro! Čestitke z moje strani.

klemenSLO ::

Že to je spodbuden začetek da si ugotovil da problem je in kaj je problem. Začni delovati lokalno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Samsko življenje brez resne zveze (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35069350 (11792) BigWhale
»

Spoznavanje novih ljudi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11224908 (18021) vostok_1

Več podobnih tem