» »

Pomoč pri MSI 6337 i815EP

Pomoč pri MSI 6337 i815EP

WolfmanJack ::

Imam en velik problem. Moja konfiguracija je:
Celeron 400 nenavit
128 MB ram (2x64 PC100)
MSI 6337 3.0b (815EP)
HD Fujitsu 6.4 Gb
CDROM Teac 40x firmware 3.0a
3DFX Voodoo 3 3000 (gon. 1.07.00 whql)
SB Live Value (Liveware 3)
Connexant 56K PCI modem
Windows 98 SE (z Intel INF updateom)

prej sem imel eno zanič PC Chips plato (Ali čipovje) in vse je delovalo stabilno.
Potem pa sem zaradi počasnosti, nedelovanja ultraDMA in še nekaj drugih stvari odločil
zamenjati plato. Kupil sem MSI 6337 v3.0b (815EP čipovje). Sicer vse deluje tako
kot treba, vendar pa se mi pogosto dogaja zmrzovanje sistema. Po dveh tednih sem
opazil, da mi med igranjem iger (Championship Manager 2001, Fifa 2001,...) NIKOLI
ne zamrzne, pa če jih igram cel dan, medtem ko mi na desktopu, v Explorerju, WinAmpu,
, med gledanjem DivX-ov in v bistvu vseh programih konstantno zamrzuje. Zamrzuje pa
popolnoma naključno, lahko 5x na uro ali 1x na 5 ur, ampak prej ali kasneje vedno zamrzne.
Opazil sem še, da še najpogosteje ob prvem zagonu računalnika.

Poskusil sem vse kar sem se spomnil, ponovno namestil Windowse, potem še enkrat in pustil
vse namestitve in gonilnike od win98, potem namestil še WinME, namestil ventilator na
Voodoo-ja, odstranil Live-a in uporabil zvočno na matični, poskusil vse možne nastavive
v Biosu, pretikal Live-a in modem po PCI slotih, da bi bilo čim manj IRQ sharinga, ampak
čisto nič ni pomagalo.

Slišal sem da ima 815EP čipovje probleme s Celeroni, vendar bi rad bil siguren da je to moj
problem, predno bi zamenjal procesor. Če je že kdo imel podobne probleme, bi prosil za
pomoč.

Han ::

Poskusi samo s 64 MB RAM, pa v (novem) biosu ustrezno nastavi spomin. Možno je tudi, da ne dela v redu, ker imaš PPGA procesor in ne novejši FCPGA - voltaža jedra press...

WolfmanJack ::

Ja, z RAMi sem že probal, kar se procesorja tiče pa bom verjetno kar novga kupil, tudi če ne bo pomagal bo vsaj hitrost dostojna.

DanKick ::

Kaj si probal z RAM-i ? Namreč, ta plata ima velike probleme s slednjimi (pri 10 testiranih RAM-ih, jih je le polovica delovala brezhibno)

WolfmanJack ::

Probal sem samo z enim modulom, vendar pomoje niso problem rami, saj kot pravim mi
pri igrah nikoli ne zamrzne.
Lahko da je problem takrat ko procesor ni polno obremenjen ali pa kaj drugega, zdaj sem probal z izključitvijo hardware accelerationa za grafično v winsih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava osnovne plošče

Oddelek: Strojna oprema
61177 (958) vito
»

Flashanje biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131367 (1200) VASkO
»

ASUS CUSL2-C i815 EP

Oddelek: Kaj kupiti
131277 (1139) DanKick
»

Msi 815EP Pro

Oddelek: Kaj kupiti
81387 (1275) DanKick
»

KATERO MAMA PLATO z 815EP

Oddelek: Kaj kupiti
351972 (1688) Siluro

Več podobnih tem