» »

Kondenzator vzporedno z wooferjem

Kondenzator vzporedno z wooferjem

einstein :P ::

Pozdravljeni,

kakšen kondenzator bi predlagali (vrednosti) da ga priklopim vzporedno s subwooferjem, ker nimam kretnice. Ugotovil sem, da zelo dobro izvzame visoke tone in se tako predvajajo samo basi. Je lahko kondenzator DC ali mora biti AC? Zdaj sem probal z enim 16V 1000uF in se zdi, da kar dobro učinkuje, je pa tudi to, da kar dosti stiša zvok, ko ga priklopim zraven. Ali to kaj škoduje ojačevalniku?

Hvala, lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Janac ::

frekvence pod 120-80Hz

einstein :P ::

ja, frekvence so precej nižje kot brez kond. zvočnik pa je drugače 20-500Hz samo neke motnje so, ko dam bolj naglas je že hreščeč zvok, kakšna rešitev?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Spajky ::

Ne moreš kar kondenzatorja vezat paralelno basu v večsistemski kišti brez tuljave prej v seriji, ker boš pobral visoke tudi ostalim zvočnikom v kišti!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

einstein :P ::

@Spajky

Brez skrbi, na ta amp je vezan samo ta woofer in nič drugega.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hodu63 ::

Saj vseeno, kondenzatorja na tem mestu brez tuljave ne sme biti. Kondenzater predstavlja kratek stik za višje frekvence, zato takšno početje ni zdravo za ojačevalec. Če ga vežeš po tvoje, imaš paralelno z izhodom ojačevalnika kondenzator!!!!

l.p.

mike 123 ::

lep pozdrav
Sem nov na forumu,pa nevem četta moja tema paše zraven tele.
Imam dve membrani iz nekih passivnih zvočnikov, pa bi si rad nareil woofer,iz teh dveh membran , pa me zanima, če kdo ve ali te membrane ustreajo za bass ali so no medlmembrane. HVALA ZA ODGOVOR

Če slika nedela je membrana isophon p46a

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mike 123 ()

Brias ::

mike 123 je izjavil:

lep pozdrav
Sem nov na forumu,pa nevem četta moja tema paše zraven tele.
Imam dve membrani iz nekih passivnih zvočnikov, pa bi si rad nareil woofer,iz teh dveh membran , pa me zanima, če kdo ve ali te membrane ustreajo za bass ali so no medlmembrane. HVALA ZA ODGOVOR

Če slika nedela je membrana isophon p46a


he he na kerem podstresju si to nasel .... :)

naceloma je to bolj bass oz, bass / woofer kot sub woofer ... ceprav bi znalo biti zanimivo ce mu spustis vse od spodaj do 50 hz ... ampak ne premocno ....

ker sta to dva 16 ohm zvocnika, bos tezko dobil 16 ohm ojacevalec ....

ce pa od obeh zvocnikov zvezes oba plusa v eno in oba minusa v eno in to priklopis na 8ohm koncno stopnjo .... bi to se moralo spilati ...

ampak recimo 125 wat RMS@8ohm vrh glave dost da en kanal oz mono koncna stopnja poganja oba zvocnika vezana skupaj kot en ....


http://www.lup-berlin.de/archiv/Katalog...
stran 13
460 mm
75 watt DIN
16 ohm
45 hz


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
223024 (2164) Primoz16
»

Sestava mini računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
6884 (627) Janac
»

Menjava zvočnika na wooferju Logitech X-530

Oddelek: Pomoč in nasveti
211808 (1534) Janac
»

woofer (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565641 (5161) cojss

620W @ 8 ohms bridged

Oddelek: Zvok in slika
51056 (1000) Stepni Volk

Več podobnih tem