» »

Hirens boot pomoč

Hirens boot pomoč

katimm ::

Zdravo imam problem pri uporabi programa Hirens boot. Namreč zadeva je taka, da so se na računalniku sesuli windowsi in sem za dostopanje do datotek uporabil bootable cd Hirens boot. Na tem disku je nekaj pomembnih slik in ostalih drobnarij. Sedaj pa zadeva nastane, ko priključim zunanji disk in mi ga v Hirens boot-u ne zazna program in ga ne morem odpreti, isto pa naredi z USB ključem. Torej je morda nemogoče dostopati do teh dveh zadev prek USB vhoda ali kako? V meniju sem uporabil tudi funkcijo Show USB-Hidden Drives after Plugging pa zadeva ni nič drugačna... Torej je že kdo imel ta problem in kako rešiti te podatke?



Lp

satfinder ::

USB kljuc prepoznajo:

01.Linux Mint 13 Mate

Code
http://tinyurl.com/ce6m2fa

ali Slax v6.1.2

Code
http://www.slax.org/get_slax.php/


02. Yumi
Your Universal Multiboot Installer

Code
http://tinyurl.com/4mat8u5

Med drugim b.p. boot-a:
Hiren's BootCD 15.1,
Windows 7 install ISO,
Linux Mint 13 Mate,
druge Linux distribucije,
...

Portable, enostaven, in ucinkovit ...
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Icematxyz ::

Da poljubno popularno Linux distribucijo snemi in izdelaj LiveCD/LiveUSB in verjetno omenjenih težav več ne boš imel in torej bo zaznalo tako zunanji disk, kot torej USB ključ.

Zvezdica27 ::

Kar ti hoče Ice povedati je, da uporabi nek Linux LiveCD ali LiveUSB in ne Hiren's, ki bolj napreden (tam bi pač moral ročno mountati).

NO, recimo LiveCD od ubuntu, to je pač sistem, ki teče iz CD ali USB. CD dela mal bl počas, sam ni sile.

Pojdi v sejo (ne ŠE inštalirati, to boš pol, daj Try Ubuntu ;) in po prikazu namizja ti bo zaznalo vse notranje in zunanje diske in seveda USB ključke.

Skopiraj kar češ (pritisni F3 v Nautilusu, torej filemanagerju, da bo lažje).

Pol pa lahko ubuntu s klikom kar še inštaliraš ker si že tako blizu temu ;)

zz

amigo_no1 ::

Če ti v hirensu ne najde niti usb ključa, potem imaš verjetno preveč nov pc (oz prestar OS), da bi winsi iz hirens "distribucije" zaznali čipset in posledično usb kontrolerje.

btw, katero verzijo hirens imaš ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

subby ::

pri hirenovem mini xpju včasih pomaga, da usb disk priklopiš pred/med bootanjem le tega
imaš pa na hirenu tudi linux based alternativo - parted magic, s katero lahko poskusiš

katimm ::

Hvala za vse odgovore, sem zadevo rešil z Linux distribucijo kot ste predlagali. Ja mislim pa da imam Hirens-a 14.1 al neki podobnega. Ja je res da je bil računalnik dokaj frišna zadeva in morda res zaradi kontrolerjev ni prepoznalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk odpoveduje

Oddelek: Pomoč in nasveti
5997 (896) energetik
»

Zagonski usb [linux/win7]

Oddelek: Pomoč in nasveti
52353 (2169) satfinder
»

Deletanje poškodovanega fileta z 0 bytes

Oddelek: Pomoč in nasveti
13844 (713) fosil
»

Ubuntu 10 live USB problem

Oddelek: Operacijski sistemi
211810 (1417) hokuto
»

rešiti podatke?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7737 (676) krofko

Več podobnih tem