» »

Hackintosh

Hackintosh

T-Majo ::

Preden kdorkoli začne streljati po meni, bi rad povedal, da gre za temo, ki je kot raziskovalno delo.

Rad bi naredil Hackintosh.
Iz izkušenj mi povejte, katera varianta je najboljša.

-Acer Aspire 5101 (AMD, ATI, 1gb rama)
-PC (Intel C2D, ATI, Intel P45, 4gb rama)
-Gericom (AMD, INTEL GMA, 256mb rama)
-HP EliteBook 8730w (Intel C2D, ATI FIRE GL = HD3670, 4gb rama

Zagotavljam, da bo projekt samo kot raziskovalna naloga na fakulteti. Tudi zato, sem dal na izbiru 4 računalnike.
Mi lahko kdo pomaga?

Zanima me tudi, če bi zadevo za PC-ju naredil, če lahko preko e-sata/usb 2.0 uporabljam zunanji disk. Seveda je e-sata dosti boljša izbira, vendar sem ugotovil, da moja plata nima e-sata, verjetno je bil razdelilec zraven priložen, samo ga ne najdem. Plošča je Intel P45 chipset.

Turtorialsov in navodil, ter forumov je dovolj. Vsekakor. Vendar se najbolj zanesem na Slo-tech.

bluefish ::

Za 100% delovanje bo kar težko najti pravo kombinacijo. Načeloma je to najlažje doseči s PC-jem, kjer lahko dodatno prilagajaš komponente.
Seznam vseh potrjeno združljivih modelov in komponent si lahko ogledaš tukaj: http://wiki.osx86project.org/wiki/index...

T-Majo ::

Za prvo sem poizkusil z Acerjem. Ostal sem pri ''Select a Destination''. Particojo sem pred tem formatiral iz NTFS na FAT32. Pod Select a Destitantion je vse prazno.

edit: Še eno vprašanje glede dvojnega boot-a. Disk je WD 80GB SATA. Razdeljen je na 53gb in 25gb. Na prvem so XP-ji Professional SP2/SP3. Mi bo izbrisalo boot varjanto za XP-je? Takšno težavo sem imel nekaj let nazaj z XP/Vista bootom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

bluefish ::

Ko sem se nazadnje ukvarjal s tem je morala biti particija prazna in ne formatirana. Prav tako je prepisalo obstoječi zagonski sektor.

Tako ali tako pa je najbolje, da poganjaš le OS X - pri nekaterih variantah Hackintosha je to pravzaprav pogoj.

T-Majo ::

Glede na to, da je oz. bo particija ločena, tudi če se mi boot za XP sesuje, se da naknadno urediti zadevo? Sem preko videa na youtubu našel, kaj mi ni bilo jasno.

edit: Čeprav še nisem potrdil inštalacije, mi noče več zaznati XP boot-a. HELP!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

opeter ::

MacOS v osnovi uporablja GUID namesto MBR. Windows XP le tega ne pozna, samo MBR. To je verjetno problem.

GUID Partition Table @ Wikipedia

Novejši Windows sistemi (Vista, 7) s tem nimajo težav.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-Majo ::

Pojavil se mi je še eden problem. OS X je naložen, vendar po BIOS informacijah, čisto začetnem zaslonu, utripa le kurzor na črnem ozadju. Pustil sem čakati kar nekaj časa. Napaka je ne glede na ''first boot device''. Tudi če sem DVD od OS X dal notri.

Aja gre pa za Darwin boot sistem, OS X je pa 10.5.4

Ok. Boot dela zdaj kar se CD-ja tiče. Upam vsaj to, da če ne bo OS X delal, da bom z Win XP REPAIR-om popravil XP boot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

Invictus ::

Kot prvo, pozabi AMD.

Uporabi Intel, in po možnosti Gigabytovo plato.

Sicer bi pa na googlu lahko našel strani, ki to dobro opisujejo.

LP I.

T-Majo ::

Bom sedaj Acerja poizkusil spraviti v pogon z XP cdjem in repair.

Kaj pa moj PC:
-Intel Core 2 Dou
-Asus P5Q PRO P45 chipset
-2x2gb Corsair XMS 2 800mhz
-Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb DDR3

Ostalo mislim, da je nepomembno; kar me pa zanima, pa je, če lahko zadevo inštaliram na e-SATA zunanji disk, ki je razdeljen na 2 particiji?

kpkp ::

Zgornji PC zgleda precej kompatibilen...
Kar se pa inštalacije na Esata tiče pa je odvisno kateri čip je odgovoren zanj (Marvell 88SE6111, Silicon Image Sil5723 ali intel ICH10) in če najdeš delujoči kext zanj, nebi smelo bit problema, pod pogojem da disk pravilno sformatiraš (priporočam disk utillity)...

klinker ::

Nabavi si iDeneb 10.5.x ISO. Se bos sicer vseeno mogu precej igrat,ampak bolj na easy ko tako ne gre ;) Najbolje da si zrihtas vse 3 verzije in zacnes z najnovejso (10.5.8 lite edition)...ker vsaj jst sem mogu malo kombinirat DVDje,saj mi nekateri driverji in patchi niso delali,ko pa sem poskusu isti driver al patch z drugega DVDja je pa cudezno delal.
Za moj sistem v podpisu sem uporabu naslednje patche in driverje:

Chameleon v2
Vanilla 9.8.0
About this mac fix
System profiler fix
Restart in shutdown fix

Glede dual boot-a na enem disku pa zal ne vem. Jst imam 2 diska,tako da sem instaliral loceno na vsak disk posebej,ter nato na Win7 instaliral EasyBCD 2 Beta in tam zrihtal boot

Tu mas info za iDeneb, tu pa dobis EasyBCD 2.0,ter vse info,vendar se moras registrirat na page.

T-Majo ::

Sedaj sem na zunanji disk preko USB inštaliral. Tukaj mi je pa na koncu napisal, da je inštalacija končana in odštevolo do restarta. Tudi hitreje se je inštaliralo kot na Acerjo in to preko usb, ne preko sata.

Celo ponudi mi, Windows NTFS ali MAC OS X boot (čeprav na NT particiji ni Windowsov, samo datoteke). To pravim zato, ker so nekateri cele študije delali, kako imeti dvojni boot.

Ampak težava je, ko začne bootati X. Traja v nedogled. Nekaj melje po disku, pa spet nič. Je normalno, da bi prvi boot trajal več kot cca 10min? Pri prvem bootu je neke napake javlo. Ampak samo prvič.

Napisal sam tudi '-x'. Prebral sem nekje, da je to safe mode, vendar vse skupaj izgleda enako.

alexmarsic ::

Sam sem se precej ukvarjal z Hackintoshanjem kasneje sem ugotovu da Windows mi zadošča. Torej DualBoot lahko narediš brezvečjih problemov na istem disku pač v disk utility maš opcijo da določiš 2 particije in pol tam eni daš Mac OS X Extended (Journaled) drugi daš FAT zato da prepozna Windows CD pol particijo. Finta je v temu da določiš Cameleon za bootloader tega zelo priporočam ker je res zelo podoben MACovim bootloaderjem oz dobesedna kopija. Sicer jaz sem to na AMD mašini inštaliral (AMD Athlon 4800+, 2GB Rama, Nvidia 8600GT), Nettop (Intel Atom 1.6Ghz, 1GB Rama, INTEL GMA 945), Dell Inspiron 1520 (Intel Core 2 Duo 2,2Ghz, 4GB Rama, Nvidia 8600M) In teh je še večinoma mi je uspelo uspešno tako da lahko se igraš kar naprej z nastavitvami prej al slej ti bo delalo :D

Želim ti uspešno Hackintoshanje

klinker ::

Ce ti ne zboota provaj samo kernel,al pa samo boatloader se 1x instalirat. Meni je to pomagalo pri updateu iz 10.5.6 na 10.5.8 ki je lih tako boot trajal v nedogled.
Naceloma bi ti mogu ze samo z bootloaderjem,kernelom ter ICHx driverji normalno zbootat,ce ne probaj kak drugi kernel. Jst sem v prvo samo te stvari dal gor...precekiral kaj ne dela prav,itd...vprasal strica googla zakaj ne dela in nalozil se kak patch ki je rabu....nato instaliral se ostale driverje in voila. Sem pa takrat z DVDjem 10.5.6 naredu,ter pol update-al preko neta na 10.5.8...vzel DVD iDeneb 10.5.8 LE ter instaliral na novo Chameleon v2,Vanilla 9.8.0 in pa ze oznacene iDeneb x86 essential patches.
Pa se to...jst nikakor nisem mogu nic nardit z navito masino...vedno metalo kernel panic ven. Sele ko sem vse postimal sem lahko nazaj navil,pa se to moram met 300mhz manj navit sistem kot z windowsi.

Aston_11 ::

Pred letom ali dvema sem dajal gor hackintosha na AMD x2 5600 in je šlo.

Ne ni normalen prvi boot več kot 10 minut dolg.

Vse kar ni normalno ima svoj vzrok v nečem - verjetno kakšna grafika.

T-Majo ::

Ubistvo sem včeraj zvečer pustil cca. 15min in se je zbootalo do.... ''connect you keybord''. Ker vem, da Mac nima PS/2 izhoda, jaz imam pa prav to tipkavnico, me zanima, če lahko kar vmesnik za USB dam vmes?

Deluxe 250



Uporabil bi pa to:

ps/2 to usb




PC:
-Asus P5Q PRO (Intel P45 chipset)
-Intel Core 2 Dou E6400 (2.13@3.2, 775, 65nm @Scythe Samurai Z B.rev.)
-Corsair 2x2gb XMS2 (PC6400 800mhz DDR2)
-Western Digital WD25000YS SataII 16mb (preko USB, kasneje menjam za e-SATA)
-Sapphire ATI Radeon HD4850 512mb DDR3

Nalagal sem pa iAtkos v7.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

klinker ::

Tu si malo poglej za Asus maticne. klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

kpkp ::

Jaz ti predlagam OS 10.6 retail, boot iz USB s chameleon 2 in potem, ko je OS že nameščen počasi poizkušat dodajat kexte za zvok, mrežo....

Torej na kratko, rabiš:
-OS 10.6
-USB ključ (če je 8GB lahko uporabiš isti ključ za boot in inštalacijo - namesto DVD-ja)
-Chameleon 2 (priporočam RC3 ali novejše - lahko tudi PCEFi 10.6)
-modificiran DSDT (najlažje ga dobilš z everestom v win in nato uporabiš Patcher02Beta5, ga preimenuješ v DSDT.aml in ga postaviš v /Extra
-v /Extra je še dobro imeti com.apple.Boot.plist, smbios.plist, Extensions.mkext in mapo Extensions
-v mapi /Extra/Extensions imaš pa kexte... Edini kext, ki ga nujno potrebuješ za boot je fakesmc.kext

Meni dela kot urca že od izhoda GM tako da nima smisla še naprej vztrajat z 10.5 in ko rečem kot urca to tudi dejansko mislim, dela sleep/restart/shuthown/audio 5.1/speedstep/lan/wifi/ide/sata/grafica QE/CI/....

PC+OSX = way to go ;)

T-Majo ::

Sedaj bom na Elitebooka poskusil inštalirati z iAtkos verzija 7.

Ali ima ta zadeva integriran Cameleon?

Inštaliral bom na e-Sata eksterni disk. Gonilnike bi rad kasneje dodajal, ne med inštalacijo, če je to le možno.

T-Majo ::

iAtkos:
Imam težavo. Gonilnike sem izbral vse razen Intel/nVidia grafika ter RAID. Ostao sem vse obljukal. Zadeva se inštalira preko e-Sata na zunanji disk. Inštaliral sem iz DVD medija.

Ko se inštalacija konča, se mi prilaže 25s za restart, kliknem restart, potem pa krogec se dvakrat zavrti in se restarta. Ko restartam, uredim first boot eSATA, se mi prikaže izbira, kaj bo bootal, izberem ''OS X'', se prikaže Apple logo z sivim ozadjem, ni pa nobene ure, nobenega znaka, da se kaj premika. Čakal sem slabih 5min potem pa še enkrat namestil.

Pod -v mi je napisalo ERROR samo za Wireless.

Ciman ::

Živjo.

Me je prijelo da bi probal imeti Mac OSX na PC-ju.

Konfiguracija:
Gigabyte 880gma-usb3
AMD Phenom II X6 1055T
ATI HD5770

Po različnih forumih sem gledal kako in kaj in videl da imajo nekateri podobno konfiguracijo kot je moja. Pobral sem si Snow Leopara (Final Retail) in iBoot legacy. Zapekel sem Mac OSX na Dual layer DVD in iBoot na cd, še prej pa nastavil biose. Računalnik mi zboota iBoot potem pa ko bi moral prepoznati operacijski ga pa ne najde. Oz nimam ikone na ekranu. Bi moral spremeniti .dmg v .iso al je kaka druga napaka?

LP, Mark


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hackintosh in dodajanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
232732 (1458) ponky
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484553 (3101) Gray_Warden_
»

Plošča za hackintosh

Oddelek: Strojna oprema
61022 (773) kpkp
»

Hackintosh

Oddelek: Programska oprema
61642 (1470) aston12
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222133 (1632) maxsis

Več podobnih tem