» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
180 / 188
»»

AaBoy ::

Ima kateri izkušnje z Formex, modelom ESSENCE ThirtyNine? Tukaj kjer sem jih je težko v roke dobiti in me zanima vašo mnenje.

GrimReaper3 ::

Po tisti dilemi med Tissot, Mido in Certina diverji, sem vzel Cerina DS Action Diver 43 mm.
Ampak je bilo polno nekih slabosti, predvsem pri udobnosti nošenja, predvsem med fizičnim delom, tako da sem jo moral vrniti nazaj. Zapestje imam pa samo 17 cm.
Če kar naštejem vse slabosti: barva bezela se ne ujema z barvo diala (bezel druge, svetlejše modre barve), plain dial, pretežka, prevelik lug to lug (51,3 mm, rekord), krona gleda precej ven, na steklu se poznajo prstni odtisi (sedaj imam uro z belo številčnico in sploh nisem vedel za ta problem), pri prepogibanju členkov zapestnice se poznajo praske (resno, pri prvem linku kjer je najbolj opazno že praktično takoj ko sem jo vzel iz škatle, načeloma se do tja členek ne bi smel prepogniti), zapestnica škriplje (OK, otroško olje), zapestnica ima ostre robove, pri nabreklem zapestju ne pomaga micro adjustment (s tem mislim da spodaj na zapestju je že bilo več prostora, drugje je bila pa še vedno pretesna), clasp je velik.
Pa še two tone sem vzel, sem se vedno spraševal če mi bo všeč, pa mi ni. Čeprav Rolexa blue two tone white gold bi seveda takoj imel, če bi imel 15k.



Trenutna Citizen Signature Grand Classic NB0040-58A nima nobenega od teh problemov. 42 mm, pa ima lug to lug samo 46,5 mm, res udobno se nosi. Pa ena redkih izpod 1000EUR, da ima heated blue kazalce in ne samo pobarvanih.

Tako da bom od sedaj naprej bolj premišljeno kupoval ure. Danes sem že naročil Seiko Alpinist SPB355J1 (Limited edition 3000 pcs.).
 Seiko Alpinist SPB355J1

Seiko Alpinist SPB355J1


SPB197J1 se pa še težko še kje dobi, čeprav naj bi bila non-limited, ker limited 2020 kos iz leta 2020 je bila že SPB199J1 (verzija brez zapestnice, z dvema paščkoma). Pa tudi izgleda da se težje razbere uro, ker nima toliko kontrasta kot sivo-modra, kar mi je pri urah največja slabost.

Naslednja bo pa Oris Aquis Sun Wukong Limited Edition 2000 pcs. 41,5 mm. Tam nekje po 1700EUR so, tako da se je brezveze ukvarjat s temi mid range Tissot, Mido in Certina urami. Pri limited edition urah je tudi velika prednost, da bolje ohranijo vrednost.
 Oris Aquis Sun Wukong

Oris Aquis Sun Wukong


Pri tej sta sicer podobni barvi bezela in diala kot pri Certini, ampak je tukaj narejeno precej bolj okusno. Predvsem mi je všeč, da dial ni povsem plain. Iz tega razloga sem gledal že Mido Ocean Star 200C, ampak potem vseeno če se stegnem še za 600EUR.

9 let nazaj 2014 sem se zanimal že za Oris Aquis Maldives Limited Edition Titanium, ampak sem zdaj ugotovil da je 43 mm prevelika ter 50 mm lug to lug tudi. 41,5 mm ima lug to lug 48 mm, ravno prav.
39,5 do 42 mm je pomoje najbolj primerno za moje 17 cm zapestje. 38 mm je sigurno že premajhna, 43 mm pa prevelika.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Najbolj pomembno mi je, da sem po 8 letih, od začetka 2015, spet nazaj v urah. Nazadnje sem bil samo od marca 2013 (en Casio za 60€) pa do avgusta 2014 (trenutni Citizen za 740€). Zdaj če je vse prav, bi moralo to trajati vsaj še 10 let, ker ne vidim da bi me bolj zanimalo kaj drugega.

FireSnake ::

Zdaj pa je na zalogi:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
zdaj bom pa zagrizel.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

perci ::

Kr draga se mi zdi.

Zaphod_B75 ::

Vem da je rahlo smešno vprašanje pa vseeno
Ko sem sam menjal baterijo v nekaterih qwartz ročnih urah je nisem mogu več zapret - ok realno mi je ratalo v 1/10 poskusov. Baš nikako in to skoraj vsakič. Skoraj sm si polomu prste in še uro sem bal da jo poškodujem. Pač, če imam v predalu 8 ročnih ur plus še partnerica ene pol tolk in kupm cel batch baterij je cneje kt da vsako posebej h urarju nosim. In sm mogu jt h urarju da mi jo je s "prešo" zaprl, zacolal okoli 10€ samo za to, Al pa ti urar zabrusi da tega pač ne počnejo če ne kupiš še baterije pri njih Grrr je**musuncežarko pogoltno. A obstaja varjanta kako to narediti sam, bolj simpl - Kako to delate sami?
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Ales ::

Zaphod_B75 je izjavil:

Vem da je rahlo smešno vprašanje pa vseeno
Ko sem sam menjal baterijo v nekaterih qwartz ročnih urah je nisem mogu več zapret - ok realno mi je ratalo v 1/10 poskusov. Baš nikako in to skoraj vsakič. Skoraj sm si polomu prste in še uro sem bal da jo poškodujem. Pač, če imam v predalu 8 ročnih ur plus še partnerica ene pol tolk in kupm cel batch baterij je cneje kt da vsako posebej h urarju nosim. In sm mogu jt h urarju da mi jo je s "prešo" zaprl, zacolal okoli 10EUR samo za to, Al pa ti urar zabrusi da tega pač ne počnejo če ne kupiš še baterije pri njih Grrr je**musuncežarko pogoltno. A obstaja varjanta kako to narediti sam, bolj simpl - Kako to delate sami?

Kakšno in kako kvalitetno orodje pa imaš za odpiranje/zapiranje? Menjaš oz. podmažeš tesnila, kako močno zateguješ pokrov?

Edit: zdaj mi je kapnilo, da morda tvoje ure nimajo navoj na zadnjem pokrovu. To je potem druga stvar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

tomaz- ::

Zaphod B75 :
Ko boš ugotovil, da ne obstaja samo ena dimenzija baterije in moraš za svoj "arzenal" ur nabavit sigurno kako 377, pa 364, pa 371 , pa 395 ( nekaj najpogostejših modelov baterij ) , pa potem prešo za zapiranje ur, pa silikon za tesnila osvežit, pa riziko urarja, da ti ure ne spraska... Najprej to vse nabavi, potem pa šimfaj pogoltnega urarja, ki to ima. Jaz ti tudi niti slučajno ne šel zapirat zadev za 2 evrčka, ali pa še manj, kot bi verjetno ti rad.

Nabavi in menjaj - saj boš kmalu not prinesel razliko - no, ali pa tudi ne ..

Zaphod_B75 ::

Nimajo navoja :). Ene par Cadence watches, 1 Nooka, 1 the One, ene par Equalizer led watch pa še en par kinezov iz aliexpressa (k če kupš baterijo je dejansko baterija dejansko dražja od ure). Od orodja za odpirat uporabljam star top nož mam pa tudi set mini izvijačev. Ena mehka deka za spodaj in pritiskam pokrovček gor kar se da enakomerno. Ma zihr mora obstajat nekje nek diy youtube video....
@tomaz-
Brez skrbi to je itak prva stvar ki jo preverim da dam prav tip baterije not, nč bat.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Dragi moji, kolikor toliko poznam mizerabl stanje urarjev po začetku cenenih qwartz/digitalnih ur. Moj dober prijatelj urar je zaprl »štacuno« že daljnega 1998, ker ni več zaslužil niti za sol. Zanimivo pa njegov sosed optik v isti zgradbi relativno v redu živi še danes. Slovenci pravimo »znašel se je« in se prilagodil trendom trga. Dejstvo je, da so urarji večinoma propadli, ker baterijo zna zamenjati vsak, s primežem zatesniti pokrov pa tudi, izdelava očal je pa za navadnega smrtnika večji problem.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Furbo ::

Ne zna baterijo menjati vsak, večina še to ne ve, da jo moraš s pinceto prijeti in ne z golimi rokami.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

tomlin ::

No ja Furbo, moja pinceta so kar moji prsti in drobna špička. Mnogi pa ne vedo res katero baterijo nabavit. Nasvet vzemi jo ven in z njo pojdi do Tedija, ter nabavi isto dimenzijo 10 komadov za 1,20Eur, večina teh dela več kot leto dni:)
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

Okapi ::

perci je izjavil:

Kr draga se mi zdi.

Moraš upoštevati, da so Oceanusi približno najboljše, kar lahko dobiš od tovrstnih elektronskih ur z analogno številčnico. Titanovo ohišje, safirna šipca, sončno napajanje, radijska sinhronizacija, 100 m vodotesnosti, "večni" koledar, prikaz ure v drugem časovnem pasu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Zaphod_B75 ::

No saj... Vprašanje je blo če kdo ve ali obstaja kak yt video (sem že iskal) kako zaprešat pokrovček od ure gor brez urarske preše. Le te verjetno zaradi tega ker nimam placa za celo delavnico doma po vsej verjetnosti nebom kupil. Tekmovanje v tem Kdo je zaj bolj reven in kdo bolj škrt, kdo ima več vredno uro in kdo je bol slan itd je že čist nekaj druzga od debate v kar se ne mislim spuščat. Itak, ni to prva baterija ki bi jo kdajkoli sam menjal. Mam doma i-fix it toolkit za menjavo stekla na telefonu in vse živo. Kupim pravi tip baterij, uporabljam pinceto itd.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Nekatere pokrovče je težko zapreti z roko, ampak za 15 evrov dobiš od Kitajcev čisto uporabno prešo.



Za drobiž kupiš še en "komplet" tesnil in eno tubico silikonskega mazila, in imaš vse, kar rabiš. Stroške pokriješ po 3-4 menjavi baterij.

Zaphod_B75 ::

Bravo Okapi, naposled en odgovor kot se šika. Maš link? Oziroma, bom kar poiskal če ne drugje na amazonu, saj carine nebi plačeval.
hvala vsem za odgovore
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

tomlin ::

Zaphod_B75 je izjavil:

No saj... Vprašanje je blo če kdo ve ali obstaja kak yt video (sem že iskal) kako zaprešat pokrovček od ure gor brez urarske preše. Le te verjetno zaradi tega ker nimam placa za celo delavnico doma po vsej verjetnosti nebom kupil. Tekmovanje v tem Kdo je zaj bolj reven in kdo bolj škrt, kdo ima več vredno uro in kdo je bol slan itd je že čist nekaj druzga od debate v kar se ne mislim spuščat. Itak, ni to prva baterija ki bi jo kdajkoli sam menjal. Mam doma i-fix it toolkit za menjavo stekla na telefonu in vse živo. Kupim pravi tip baterij, uporabljam pinceto itd.

Oprosti, ne verjamem ti, da si resnično iskal menjavo baterije in »prešanjem« na netu. PoGuglal sem »how to change battery on the watch« v sekundi prvi odgovor:
Ja, nekateri smo žal nerodni, pa brez zamere!8-)

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

perci ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

Kr draga se mi zdi.

Moraš upoštevati, da so Oceanusi približno najboljše, kar lahko dobiš od tovrstnih elektronskih ur z analogno številčnico. Titanovo ohišje, safirna šipca, sončno napajanje, radijska sinhronizacija, 100 m vodotesnosti, "večni" koledar, prikaz ure v drugem časovnem pasu....

Ja, sej vse razumem, predvsem me moti samo 100m vodotesnosti ampak ok - ni diver. Za večni koledar mi dost dol visi, prav tako za drugi časovni pas, radio sync je kul, celice tudi. Not my cup of tea za ta denar.

Okapi ::

Kolikokrat si se potopil globlje od 100 m? Samo vprašam.:D
Večni koledar ti prihrani premikanje datuma vsaka dva meseca.
Časovni pas pride prav vedno, ko potuješ malo dlje.

Ampak če ti ura ni všeč, je tudi 10 evrov predrago.

Mimogrede, mene pri mojem Oceanusu moti edino to, da je z 39 mm malce majhen (za moje zapestje, oziroma okus). Ampak vidim, da je ta večji, 41,5 mm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

JGandolfini ::

Dobro veš, da dinamični pritisk vode na ohišje včasih predstavlja večje obremenitve, kot statični.

Okapi ::

Dobro vem, da je dinamični pritisk praktično zanemarljiv. Ne moreš z roko tako hitro mahati pod vodo, da bi lahko ustvaril pritisk, ki bi bistveno vplival na vodotesnost ure. Niti približno.

Malo poguglaj o mitu o dinamičnem pritisku.

Even the most powerful Olympic swimmer would not have the strength to move their arm through the water with enough force to exert significantly more atmospheric pressure on the watch's water-resistant seals. Others have done the maths on this one. Moving a watch underwater at 10m/second - ie, pretty damn fast - results in the equivalent of 0.5ATM additional pressure. In other words, a difference of 5m depth. Given that even the most seasoned scuba divers rarely go deeper than about 30m, the effect of movement in the water on a 100m-rated watch is clearly irrelevant.


Tule je en računal, kakšen je dinamični pritisk vode pri 50 km na uro.

32 miles equals 51,500 meters, and a velocity of 32 mph equates to 14.3 m/s. The formula to calculate dynamic pressure is simple:

P = (1/2)(fluid density)(velocity)

So assuming fresh water (density = 1000kg/m^3), the dynamic pressure can be calculated as follows:

P = (500kg/m^3)(14m/s), which resolves to 14.8 psi, which is equivalent to 1.02 bar, or 1.02 atm ? 10m.


50 km/h je nemogoče odseči z mahanjem pod vodo, kvečjemu, če z velike višine skačeš v vodo.

According to most studies, a diver entering the water from the 10m platform hits the pool at around 35 miles per hour.


Se pravi, pri skaknju v vodo lahko mogoče na vodni površini dosežeš učinek 10 m globine. Globlje pod vodo pa z mahanjem roke ne moreš dodati več kot par metrov globine.

https://www.watchuseek.com/threads/the-...

Okapi ::

Edina relevantna stvar pri vodotesnosti je zanesljivost podatka. Če nek "kitajec" na uro, ki je po obliki podobna potapljaški, napiše 200 m, bo mogoče spustila že pri umivanju rok.

Prave (certificirane) potapljaške ure so testirane, in to pri 25% nad deklarirano vrednostjo.

Oceanus sicer ni potapljaška ura, ampak Casio je firma, ki se, vsaj pri svojih boljših urah, ne igra s svojo verodostojnostjo, in tudi če morda 100 m deklarirane vodotesnosti ni ravno 100 m, oziroma vzameš velik varnostni faktor, je Oceanus zanesljivo primeren za vse vodne športe, vključno z rekreativnim potapljanjem do recimo 30 m.

Pa še to je treba napisati, da deklarirana vrednost velja, dokler je ura kolikor toliko nova. Po recimo 5 letih je pa treba preverit vodotesnost in morda zamenjati tesnila.

perci ::

Nikoli se nisem potapljal globje od 100m in roko na srce, se oceanus niti 200m diverji ne uporabljajo za take potope. Res me zanima, kateri frajer uporablja klasično uro pri dekompresijskem potopu.

Ampak, če bi se pri urah gledala samo praktičnost, potem ne bi nosili avtomatikov, mar ne?

perci ::

Roko na srce, lastim si promasterja z globinomerom do 50m in nikoli med potopom (na dah) ne gledam na ta neprakticen majhen kazalec. Če rabim, imam s sabo namenski globinomer.

GrimReaper3 ::

Eh pa ti Japonci, končal sem z njimi in grem nazaj k Švicarjem.
Miyota 9011: +25s na dan
Seiko 6R35: +25s na dan

25s na dan je katastrofa. Npr. že SeaGull ST2130 (klon ETA 2824-2) mi je ena delala okoli nule, ena pa +5s.

Po tem me je že malo prijelo da bi šel na Quartz, ampak saj ETA 2824-2 oz. Sellita SW200 imaš po vsej sreči v +/-10s na dan. Ampak vseeno bolje da vzameš vsaj Elabore, da je sigurno v vsaj +/-20s:
https://calibercorner.com/eta-caliber-2...

Zgodovina sprememb…

tomlin ::

Čakte mal +25s na dan??!, Seiko etc. Pa to je 9.125s =152m= 2,53h na leto. Casio F-91W (15 EUR) mi je v celoletnem preizkusu naredila 15s +. Ja seveda če hočete lepo fancy uro potem kupujte in plačujte davek na "nek se vidi razkoš"
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

GrimReaper3 ::

Casio F-91W je svoja zadeva, to sem videl že v parih YT videih, da jo imajo v kolekciji skupaj z Rolexi, Tudorji in Orisi.
Imam tudi sam doma Casio F-105, enaka, samo da ima elektroluminescentni zaslon namesto LED.

Avtomatik ima nek svoj čar. Drugače če ti je vseeno kaj je noter, je pa največja slabost Quartza, da ko pogledaš na uro (seveda problem samo pri analogni), se ti večkrat zazdi da stoji. Druga slabost je pa, da pri redkokateri sekundni kazalec zadane markerje.
Še tretja stvar je pa, da Quartz ure so povečini nizkega ranga, tako da težko dobiš enako lep model kot en avtomatik (govorim za 600EUR+ ure) v Quartz izvedbi.

Problem pri 25s na dan je pa sploh pri teh urah s 70 in 80 ur power reserva. Kaj ti bo toliko power reserva, da zdrži cel vikend nenošenja in še ima vsaj 10 ur rezerve, če pa do takrat prehiteva že za 3 minute. Edino datuma ti ni treba nastavljat še enkrat, za uro pa tudi ni nič lažje, ker valda ne boš čakal 3 minute s hackanjem in moraš enako kot če bi ura že prej stala nastaviti še minutni kazalec.
Pa tudi če je ETA Powermatic 80 in imaš srečo, da dobiš tako s +5s na dan. To je še vedno +35s na teden. To je sicer že bolje kot Seiko, v ponedeljek zjutraj samo hackaš za tiste pol minute. Ampak proti navadni ETA 2824-2 je pa dobro za premislit, ker izgubiš bolj gladko premikanje 8 bps.

Najraje bi vrnil nazaj, ampak imam Limited Edition 0004/3000, to je pa zelo redko da dobiš tako nizko številko. Tako da če ne drugega bo za prodat čez 10 let.

Če bi vedel za zanesljivega urarja, pa da ne rabim plačat polovico vrednosti ure, pa sploh ni problema. Najbolj me skrbi za opraskan caseback. Ker enkrat sem pošiljal celo v Švico, pa sem dobil nazaj z zelo dolgo in zelo globoko prasko na casebacku, da je šla po mojem brušenju potem dol limited edition številka, sicer samo en micro brand.
Sam pa pri 1000EUR urah tega ne bi delal, pa tudi pravijo da pri Seiko 6R35 to ni tako lahko. Sem pa odprl že ene 10 ur brez da bi kaj opraskal.

Zgodovina sprememb…

hubber ::

GrimReaper3 je izjavil:

Eh pa ti Japonci, končal sem z njimi in grem nazaj k Švicarjem.
Miyota 9011: +25s na dan
Seiko 6R35: +25s na dan

25s na dan je katastrofa. Npr. že SeaGull ST2130 (klon ETA 2824-2) mi je ena delala okoli nule, ena pa +5s.

Po tem me je že malo prijelo da bi šel na Quartz, ampak saj ETA 2824-2 oz. Sellita SW200 imaš po vsej sreči v +/-10s na dan. Ampak vseeno bolje da vzameš vsaj Elabore, da je sigurno v vsaj +/-20s:
https://calibercorner.com/eta-caliber-2...


Zanimivo mi je to, da sem že iz ene parih virov slišal, da 6R35 precej variirajo. Oz. večkrat dobiš bolj točno 4R35, kot pa 6R35.

LukiYo ::

Imam 3x ETA, 2x 6R in 2x 4R. Seiko 6R se zna lepo vnest po določenem času, so pa shizofreni, tako kot 4R, ki so od začetka bolj točni, a potem manj. Mislim, da je vse odvisno od tiste mikro regulacije, ki ga Seiko prepusti stranki. Če te to moti, ga urar lahko lepo nastavi. Mene ne, ker so točne ure itak povsod okoli nas in rad občasno obračam tisto kronco. Prav tako mi minuta gor ali dol ne pomeni dosti. Po mojih izkušnjah je ETA out of the box najbolj točna (že tista navadna izvedba je dovolj natančna).

So mi pa Švicarji v primerjavi s Seikoti nekako preveč sterilni. Kot Golf vs Alfa.

Darko! ::

Tudi moja izkušnja z dvema 6R je, da je to igra na srečo. Ena stara zaprašena eta, ki jo imam v predalu, jih še vedno pelje scat.
Se mi ne da več regulirat teh jajc, raje dam vsak dan minuto nazaj. Zaenkrat imam še potrpljenje.
To, da jo zjutraj naštimam ob mobitelu, je neke vrste meditacija o minljivosti, opomnik, da je vsak dan lahko zadnji.

Ko/če bo potrpljenja zmanjkalo, se bom najverjetneje začel spogledeovat s high-end kvarcom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Dri3r ::

Bulova UHF kvarc ni (cenovni) high-end, je pa še vedno znotraj 10s/leto. Je pa problem dobiti všečen model.
dri3r

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

Kr draga se mi zdi.

Moraš upoštevati, da so Oceanusi približno najboljše, kar lahko dobiš od tovrstnih elektronskih ur z analogno številčnico. Titanovo ohišje, safirna šipca, sončno napajanje, radijska sinhronizacija, 100 m vodotesnosti, "večni" koledar, prikaz ure v drugem časovnem pasu....


https://www.sakurawatches.com/casio-oce...

Naročena.
Zdaj pa da vidim kako dolgo bo trajalo, da prispe.

Moja prva radijsko vodena ura.
Tudi solarja še nisem imel.
Pa prva metalna in črna.

Vzel bi tudi zeleno:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
a je ne bo več na zalogi (so mi odgovorili, ko sem jim pisal)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Verjetno te bo presenetila, kako lahka je. 90 g, ker je iz titanove zlitine. Moj Oceanus, ki je malo manjši (39 mm) ima celo samo 82 g.

donvito ::

Okapi ::

Tole je pa moj Oceanus.

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Verjetno te bo presenetila, kako lahka je. 90 g, ker je iz titanove zlitine. Moj Oceanus, ki je malo manjši (39 mm) ima celo samo 82 g.


Upam, da bo res.
To je čisto druačna zadeva, kot je trenutno "delavna" Tissot Powermatic 80.
Predvsem koledar bo zanimiv (ni prestavljanja).

donvito je izjavil:

Meni všečni:
https://www.amazon.com/Casio-Oceanus-OC...
ali
https://www.amazon.com/OCEANUS-OCW-S500...


Taprva je noro dobra!
Zakaj se mi zdi, da ne bo ostalo samo pri enem Oceanusu? :))
Tole temo je nevarno brati!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tigrr ::

"Tole temo je nevarno brati!" :):) prekleto res

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:


Naročena.
Zdaj pa da vidim kako dolgo bo trajalo, da prispe.


Zdaj je tudi poslana.
Kako dolgo traja, da to pride do nas?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Odvisno, kako je poslana. DHL lahko pride v 1-2 dneh, z navano pošto računaj kakšen teden, mogoče 10 dni. Potem pa še nekaj dni za carinski postopek.

GrimReaper3 ::

Kupil tole Christopher Ward C60 BLUE Limited Edition na CW forumu:
https://cwarchive.knack.com/cwarchive#m...



Res dober ujem za samo 670EUR.

Sem imel že prej 7 let prvo generacijo CW C60 Trident Pro blue in je bila odlična ura.

Sellita SW200-1 mi je najboljši mehanizem pri urah do 2000EUR. Z japonskimi sem kar zaključil, ker sta bili dve zapored s +25s na dan, to pomeni da je ura skoraj neuporabna za tisto kar je primarno namenjena. ETA Powermatic 80 sem pa tudi ugotovil da je brezveze, da reskiraš 4 Hz za 2x večji power reserve. Najbolj smotano je pa da dobiš tako kot sem jaz, z -2s na dan, kaj ti potem pomaga 80 ur power reserve, če jo pa ne moreš preprosto hackati, ker je vedno v minusu. Potem bolje 40 ur power reserve in jo nastavljaš vsak ponedeljek zjutraj in je vsaj točna.

Velikost ravno prava pri 40 mm. Lug to lug samo 47 mm.

Res lep dial, sekundni kazalec in bezel ter 600m power reserve.

Zgodovina sprememb…

Curve Ball ::

https://sugesswatch.com/products/moonph...

Meni je tale, lepa homage Omegi, je to za kaj?

Darko! ::

Curve Ball je izjavil:

homage Omegi


Zakaj tako meniš ?

FireSnake ::

FireSnake je izjavil:

Okapi je izjavil:

perci je izjavil:

Kr draga se mi zdi.

Moraš upoštevati, da so Oceanusi približno najboljše, kar lahko dobiš od tovrstnih elektronskih ur z analogno številčnico. Titanovo ohišje, safirna šipca, sončno napajanje, radijska sinhronizacija, 100 m vodotesnosti, "večni" koledar, prikaz ure v drugem časovnem pasu....


https://www.sakurawatches.com/casio-oce...

Naročena.
Zdaj pa da vidim kako dolgo bo trajalo, da prispe.

Moja prva radijsko vodena ura.
Tudi solarja še nisem imel.
Pa prva metalna in črna.

Vzel bi tudi zeleno:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
a je ne bo več na zalogi (so mi odgovorili, ko sem jim pisal)


Da poročam: prispela!
Dobil bi jo že prej a smo se preganjali s carino.
Jaz sem jim vse poslal, kar so zahtevali (18.4.) nakar sem odšel v tujino.
Seveda so zahtevali še sliko in potrdilo o plačilu.
Ko sem jim poslal še to (23.4.), so zadevo sprostili.

Kar me čudi je to, da ni bilo nobenih stroškov pri uvozu.
Pripeljal je Fedex.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Se zna zgoditi, da boš dobil račun naknadno.

Iz ene druge teme:

Snail je izjavil:

Meni so iz Fedex kar 3+ mesce od prejetega paketa poslali "račun" ... račun brez kakršnih koli podatkov kako to plačat ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FireSnake ::

Glede na amaterski odnos, ki ga imajo me ne bi čudilo.
Vmes sem že rekel naj se zjasnijo, kaj hočejo, ker so kar nekaj spreminjali, kaj rabijo.

Hvala za opozorilo, da bom imel v mislih in se ne bom čudil, če kaj pride.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Likalnik ::

jaz pa gledam nekaj takega: https://www.slowatch.si/si/premium/omeg...

ali pa na način kot je tale Oris: https://www.oris.ch/us/watch/sun-wukong...

mi je pa malo drago...nekako bi dal do max 1000€

FireSnake ::

Okapi je izjavil:

Se zna zgoditi, da boš dobil račun naknadno.

Iz ene druge teme:

Snail je izjavil:

Meni so iz Fedex kar 3+ mesce od prejetega paketa poslali "račun" ... račun brez kakršnih koli podatkov kako to plačat ...


Dobil v roke.
Nastavil časovno cono in voila.
Moram samo še nest urarju, da mi skrajša pas.

Mnenje: rekel bom samo UAU! Lahka, kot si omenil. Pa že Tissot powermatic 80 ni težak (tudi titan).
Tole bo moja druga "delovna ura".
Pa skoraj zagotovo bom kupil še zeleno. Ampak, zaenkrat bo tale OK za en čas.
Moja prva radijsko vodena. Zagotovo ne zadnja.

Kaj je finta solarja? Da se polni?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GrimReaper3 ::

Likalnik je izjavil:

jaz pa gledam nekaj takega: https://www.slowatch.si/si/premium/omeg...

ali pa na način kot je tale Oris: https://www.oris.ch/us/watch/sun-wukong...

mi je pa malo drago...nekako bi dal do max 1000EUR

Jaz sem tudi razmišljal o Omegi za enih 5k. Bolj kot investicija, pač namesto da dajem v zlato. Ampak v takem primeru je verjetno ni najbolj pametno nositi, ker potem izgublja na vrednosti, mogoče samo za tja kjer veš da ne bo dobila prask.

Aqua Terra pa meni sploh ni več ne vem kaj, mi je boljši Seamaster Diver 300m. 10 let nazaj sem bil navdušen nad tema dvema Aqua Terra (prva zdaj vidim da ima še staro zapestnico, ki ni preveč dobra):
https://www.omegawatches.com/watch-omeg...
https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

Od novejših pa Beijing 2022:
https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

Seamaster Diver 300m mi je pa še najlepši ta:
https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

Tokyo 2020 sem pa že zamudil, rabljene pa ne bi:
https://www.omegawatches.com/watch-omeg...

Bom videl, najbolje je prej probati na kitajskih, da vidiš kako ti odgovarja. Repliko Captain's Watch imam že doma, Seamaster 300m imam pa na poti Pagani Design modro-srebrno.
Pa še Submarinerja sem vzel, je že 10 let kar sem imel te ure, ampak takrat so bile precej slabe kvalitete vse do 300EUR. Bom poročal če so v 10 letih kaj popravili kvaliteto. So pa ti Pagani Design okol 100EUR, jaz sem vzel najcenejši za 80-85EUR.
Pa primerjal bom tudi s 1000EUR Certino in Seiko, ker tidve sta imela tudi napake, ki jih ne bi pričakoval na tako dragih urah. Da ne bo na koncu boljša še kitajska kopija luksuzne ure.

Zgodovina sprememb…

hubber ::

GrimReaper3: Ja prosim poročaj, kako se tile PD-ji obnesejo. Predvsem me zanima kvaliteta rotacije lunete in seveda svetilnost v temi.

GrimReaper3 ::

Je pač 100€ ura. Tako da jaz pričakujem toliko in nič več.

Sicer sem pa potem kupil še PHYLIDA Seamaster NTTD (sterile dial) ter dve od najboljšega kitajskega micro branda (oz. je edini, ker drugi najboljši, San Martin, še ni oklican za micro brand), Octopus Kraken:
https://www.octopuskraken.com/item/clas...
https://www.octopuskraken.com/item/octr...

Pri Octopus Kraken sta pa bezel in lume za 10/10:
https://www.youtube.com/watch?v=2p3Zh6-C3ao&t=396s
https://www.youtube.com/watch?v=2p3Zh6-C3ao&t=817s

Brušenje kot na >5000€ urah:
https://www.youtube.com/watch?v=2p3Zh6-C3ao&t=488s


Pa nekatere stvari so izboljšali celo napram Omegi:
https://www.reddit.com/r/ChineseWatches...


Tukaj je vse kar sem do sedaj zbral iz YT za Pagani Design.

Submariner - bezel
Na žalost so vsi videi stari, nekateri imajo še 60 in 90 click bezel. Nekateri pravijo da so bezeli dobri, nekateri ne.
https://www.youtube.com/watch?v=-TiupvC9jXc&t=97s
https://www.youtube.com/watch?v=7E43zAwE2Zo&t=816s
https://www.youtube.com/watch?v=8IHdGn56LwU&t=413s
https://www.youtube.com/watch?v=Umy4Xz4MiRU&t=217s
https://www.youtube.com/watch?v=B_nXXQSTzUs&t=229s
https://www.youtube.com/watch?v=B-56RM8zvqY&t=417s
https://www.youtube.com/watch?v=MlUw-D55WGk&t=71s
https://www.youtube.com/watch?v=jgWnP45U8zo&t=476s
https://www.youtube.com/watch?v=EmzOBXmEBqg&t=267s


Submariner - lume
Lume je slab.
https://www.youtube.com/watch?v=7E43zAwE2Zo&t=2074s
https://www.youtube.com/watch?v=8IHdGn56LwU&t=183s
https://www.youtube.com/watch?v=Umy4Xz4MiRU&t=534s
https://www.youtube.com/watch?v=B_nXXQSTzUs&t=517s
https://www.youtube.com/watch?v=B-56RM8zvqY&t=364s
https://www.youtube.com/watch?v=jgWnP45U8zo&t=896s


Pri modri je še problem, če bo dial vijoličen in ne moder.


Seamaster - bezel
Očitno ni najboljši.
https://www.youtube.com/watch?v=GZZ3KA_ejeE&t=310s
https://www.youtube.com/watch?v=-O6-J5pJqYI&t=416s
https://www.youtube.com/watch?v=hdjmGWyKs-w&t=323s


Seamaster - lume
Zadnji trije videi so nov model, ki ima svetlo modro barvo na bezelu. Ta lume naj bi bil dober.
https://www.youtube.com/watch?v=GZZ3KA_ejeE&t=436s
https://www.youtube.com/watch?v=-O6-J5pJqYI&t=601s
https://www.youtube.com/watch?v=hdjmGWyKs-w&t=740s
https://www.youtube.com/watch?v=k4dWRQZ5_eU&t=469s
https://www.youtube.com/watch?v=hGXBtK8_-WU&t=600s
https://www.youtube.com/watch?v=A3hKpkxmQEE&t=286s


Tako da izgleda da ima Sub boljši bezel, Seamaster pa boljši lume. Bom videl kako bo pri mojih dveh.
««
180 / 188
»»