» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
179 / 188
»»

profii ::

Okapi je izjavil:

Čeprav mi ni čisto jasno, kako se bodo tega lotili. Prideš k Malalanu in ti rečejo - novega submarinarja nimamo, lahko pa vam prodamo rabljenega za 2x ceno;)


Tako nekako, je servisiran, pa ga lahko čez 2 let nazaj prineseš pa dobiš možnost nakupa novega. :)

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Od časa do časa preverim, kakšno je stanje z mojo "investicijo" v Rolexa. In vidim, da tudi Rolexov balon očitno pušča;)

Na sekundarnem trgu (Chrono24) je povprečna cena za Yachtmaster 40 kar konkretno padla. Pred dobrega pol leta na višku je bila dobrih 17 jurjev evrov, sedaj je "samo" še 14,5 jurja.

Ja YM nikoli ni bil super popularen ali imel pribitke na ceno, do te zadnje manije seveda, ko so dobili še povsem navadni modeli (ala justdate) pribitke.

Meni osebno je bolj udoben na roki kot submariner ali GMT.

Če ga misliš prodati bi jaz pohitel, dokler dobiš še dober denar zanj. Večina folka, ki samo 'hoče rolex' išče jeklen submariner ali gmt, za vse ostalo pa že vihajo nos.

Kako kaže za deepsea?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Furbo je izjavil:


Če ga misliš prodati bi jaz pohitel, dokler dobiš še dober denar zanj. Večina folka, ki samo 'hoče rolex' išče jeklen submariner ali gmt, za vse ostalo pa že vihajo nos.

Kako kaže za deepsea?

Ga nimam namena prodati, vsaj ne v dogledni prihodnosti. Mi je postal zelo všeč in nosim v glavnem samo še njega (no, recimo 80% časa, 20% si delijo pa ostale ure). Ker je dejansko zelo udoben za nosit in dobro "čitljiv", tudi ponoči.

Za deepsea pa me niso še nič klicali, sam pa tudi nisem nič spraševal.

carlito149 ::

Jaz pa ravno razmisljam o nakupu DJ41 pa sem se odlocil se malo pocakati, ker grejo cene proti dol. Tudi po tujih forumih se Rolexi ne prodajajo vec tako hitro in po (pre)visokih cenah.

perci ::

Okapi je izjavil:

Furbo je izjavil:


Če ga misliš prodati bi jaz pohitel, dokler dobiš še dober denar zanj. Večina folka, ki samo 'hoče rolex' išče jeklen submariner ali gmt, za vse ostalo pa že vihajo nos.

Kako kaže za deepsea?

Ga nimam namena prodati, vsaj ne v dogledni prihodnosti. Mi je postal zelo všeč in nosim v glavnem samo še njega (no, recimo 80% časa, 20% si delijo pa ostale ure). Ker je dejansko zelo udoben za nosit in dobro "čitljiv", tudi ponoči.

Za deepsea pa me niso še nič klicali, sam pa tudi nisem nič spraševal.

A pol se snowflake prodaja po "povoljnoj" cijeni? :)

Mimogrede, zadnjič sem imel poslovni sestanek z enim japoncem in je bil čist impresioniran, ko sem po sestanku pohvali njegovega GS :). Ni navajen, da folk prepozna :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Okapi ::

Jaz sem menda samo enkrat pri nekom (Slovencu) eno bolj redko uro prepoznal, in je bil tudi začuden (in navdušen), da sem jo prepoznal - Seikovega Alpinista (tiste "pravega", SARB017).

Za katerega mi je, mimogrede, kar malo hudo, da že dolgo ni prišel na vrsto, da bi ga dal na roko. In ko pogledam cene na Chrono24, me včasih prime, da bi ga prodal, ker je bil tudi kar dobra naložba. Kupil sem ga na Japonskem in rabljeni so sedaj 2x dražji. Najcenejši v Evropi je 700 evrov. Ampak ostaja "naložba".;)



V bistvu je edina uro, ki jo trenutno dejansko prodajam (na urarskem forumu občasno obnovim oglas), Ball Red Label GMT, s kronografskim certifikatom COSC na papirju (teh že lep čas ne prilagajo uram). Če koga zanima, takole je videti ura.



Certifikat pa takole.
 Slika z neta

Slika z neta



Snowflake pa res bolj sameva v škatli, ampak me pogled nanj, tudi če ni na roki, vsakokrat razveseli.;) In, mimogrede, ni bil ravno dobra "naložba" - (malo) rabljenega brez problema dobiš 20% ceneje kot novega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Ena dobra "naložba" (v narekovajih zato, ker dokler ni realizirana, je samo teoretična), ki me je kar malo presenetila (ko sedaj gledam na Chrono24) je Glashutte Original, model Sixties.

Kupil sem nerabljeno, od "sivega" prodajalca, in očitno mi je to uspelo narediti, ko je bila cena najnižja.



Sicer je res omejena izdaja (to barvo so imeli v katalogu samo eno leto), ampak si nisem mislil, da bo cena narasla (upal pa sem, da ne bo preveč padla;) )

Ena od lepših uric (za moj okus) v zbirki.

matg11 ::

So še komu všeč starejše mehanske ruske ure kot so naprimer Raketa, Pobeda, Poljot, Vostok ? Sam sem ravno dobil po pošti eno Raketo, ki sem si jo vzel kot projekt, da bi jo poskusil sam obnovit, stala pa me je celih 10€ Zdaj čakam še na set orodja in potem v akcijo.

deleted ::

Kaj mislite o tej uri (in ceni):

https://www.chrono24.com/longines/30-mi...

Okapi ::

matg11 je izjavil:

So še komu všeč starejše mehanske ruske ure kot so naprimer Raketa, Pobeda, Poljot, Vostok ? Sam sem ravno dobil po pošti eno Raketo, ki sem si jo vzel kot projekt, da bi jo poskusil sam obnovit, stala pa me je celih 10€ Zdaj čakam še na set orodja in potem v akcijo.

Poročaj, kako je uspelo.

FireSnake ::

matg11 je izjavil:

So še komu všeč starejše mehanske ruske ure kot so naprimer Raketa, Pobeda, Poljot, Vostok ? Sam sem ravno dobil po pošti eno Raketo, ki sem si jo vzel kot projekt, da bi jo poskusil sam obnovit, stala pa me je celih 10EUR Zdaj čakam še na set orodja in potem v akcijo.


Meni so všeč.
Imam enega Poljota pozlačenega doma.
Kupil, dal očistiti in je zdaj v vitrini zraven žepnih ur.
Od ruskih žepnih imam pa Molnij-e ene 4 (morda 5).

Okapi: kako je pa s tisto tvojo zbirko (4 ure so, menda): kako se tam giblje cena. Tisto je znalo iti gor.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

deleted je izjavil:

Kaj mislite o tej uri (in ceni):

https://www.chrono24.com/longines/30-mi...

Zanimiva in elegantna ura. Longines že nekaj časa gradi na stari slavi in ima veliko takšnih posebnih "zgodovinskih" izdaj. Jaz imam štiri - en set treh replik ur iz 1915, 1925 in 1930 in Lindberghovo navigatorsko uro.




Tole jubilejno "30 milijonto" so naredili v treh različicah - rumeno zlato (390 kosov), belo in rožnato zlato (po 300 kosov). Tale na Chrono24 je "rumena". Slike so bolj boge, je težko ocenit, kako dobro je ohranjena. Če je vse v redu z njo, je cena (zelo) ugodna, ker drugi oglasi za to uro so 3000+ evrov.

Pa upoštevati moraš, da je pol cene pri tej uri zaradi tega, ker je zlata.

Okapi ::

FireSnake je izjavil:


Okapi: kako je pa s tisto tvojo zbirko (4 ure so, menda): kako se tam giblje cena. Tisto je znalo iti gor.

Če misliš tri zgodovinske Longinesove ure, je cena ostala bolj ali manj enaka - na Chrono24 sta trenutno dva seta, po 2800 evrov (jaz sem dal zanj 2530 evrov). S tem, da je moja škatla lepše ohranjena;)

Ni dosti zbiralcev, ki bi jih take ure zanimale, zato tudi cene niso nič posebnega.

FireSnake ::

Ja, to sem mislil.
Hvala za info.
Saj me ne bi smelo brigati, samo zanimivo je pa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Ales ::

matg11 je izjavil:

So še komu všeč starejše mehanske ruske ure kot so naprimer Raketa, Pobeda, Poljot, Vostok ? Sam sem ravno dobil po pošti eno Raketo, ki sem si jo vzel kot projekt, da bi jo poskusil sam obnovit, stala pa me je celih 10€ Zdaj čakam še na set orodja in potem v akcijo.

Aha. Imel sem eno zelo lepo Molnijo 3602 z mikronastavitvijo točnosti in Côtes de Genève, iz drugega kvartala 1965.

Mehanizem je bil že moderniziran v primerjavi z prvotnim Cortebertovim, imela je že 18 rubinov, niso pa še prešli na utilitarno proizvodnjo, od tod okrasi in "odvečna" funkcionalnost. Na ohišju je imela še originalno rdečkasto barvo. Ne čisto NOS, ampak praktično nerabljena je bila.

Zdaj je pri meni en na zunaj kar lepo ohranjen Poljot 2209 iz obdobja 1963-75, verjetno bolj na začetku. Moj primerek sicer ni čisto originalen, celoten most nemirke z vsem pripadajočim je malo novejši kot preostanek, je pa sicer lepa ura. Ta mehanizem je debel le 2,9 mm.

Kar me še mika od teh sovjetskih, je zgodnja Raketa 2209. Po nomenklaturi enako označen mehanizem, kot Poljotov, a nikakor ni isti... Je pa še en izjemno tanek mehanizem, ima le 2,7 mm.

Iz obdobja SZ se dobi marsikaj zanimivega za zelo malo denarja...

matg11 ::

Kakšne imate pa kaj izkušnje z nakupom starejših ure recimo preko ebay.de ? Kar sem gledal je izbira kar pestra pa tudi kaj se da dboit za uredu ceno.

FireSnake ::

Jaz sem preko eBay kupoval žepne za navijanje.
Na kocu:
- imam eno zelo staro ključarko, ki mi jo je restavrator zrihtal (tu sem verjetno kakih 200EUR v plusu)
- kupoval sem Molnije, s katerimi sem, ko sem jih dal očistiti, naredil zgubo

Pod črto: kupi, če ti je nekaj zelo všeč. Ker se koj lahko zgodi, da po tem, ko ti jo urar zrihta plačal več.

Edino če kupuješ novo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Okapi ::

Jaz sem precej starih ur kupil na ebayu, in nekaj novih, oziroma nerabljenih. In kar nekaj sem jih že tudi prodal, praktično vse s profitom, v povprečju kakšnih 10% od nakupne cene. Ampak to pomeni, da moraš uro prodati 30+% dražje, kot si jo kupil, ker svoj lonček pristavi ebay, paypal in pošta.

Pri tem moram takoj povedati, da ta profit je posledica tega, da uro prodam samo, če naredim profit, oziroma vsaj nulo. In da sem na ebay dal v glavnem samo ur, za katere sem bil precej prepričan, da bo vsaj malo profita, ker sem jih kupil po zelo ugodni ceni.

Glavno je, da poznaš tržišče in cene, se pravi da veš, kaj je ugodna cena.

Razen ene ure nobene od teh, ki sem jih prodajal, nisem dal prej k urarju. Naprej so šle v enakem stanju, kot sem jih kupil. Sem pa pri vseh dal zraven boljše fotke, vključno z mehanizmom.

Čiščenje in/ali popravilo se splača v redkih primerih, oziroma moraš bodisi poznati urarja, ki ti to naredi po "bratski" ceni, ali pa najti spodobnega urarja v Bosni ali Srbiji, ker so bistveno cenejši kot naši.

V nekaterih primerih se splača imeti timegrapher in v oglasu napisati, kaj pokaže (če je rezultat dober, seveda;) ).

FireSnake ::

Enkrat sem v tej temi bral, da se taka zadeva olušči:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
mogoče kdo ve, če je pri tem modelu enako?

Med tem sem jim pa zatežil kdaj bo tole na zalogi:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
ker tale mi je še lepša kot svetlo modra.

Okapi je izjavil:


Glavno je, da poznaš tržišče in cene, se pravi da veš, kaj je ugodna cena.


Ti si enciklopedija, za tebe je to preprosto :))
Jaz poznam samo enih par modelov.

Glede čiščenja: jaz sem do sedaj vse žepne dal očistiti.
Cena: 45EUR po komadu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

FireSnake je izjavil:

Enkrat sem v tej temi bral, da se taka zadeva olušči:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
mogoče kdo ve, če je pri tem modelu enako?

Noben premaz ni večen, ampak DLC (diamond-like carbon coating) je zelo obstojen. Če bi rad črno kovinsko uro, boljše možnosti ni.

FireSnake ::

Bo treba zagrist potem, ni druge.

Med tem sem dobil odgovor. Tega:
https://www.sakurawatches.com/casio-oce...
ne delajo več in tudi ne bodo. To pa je škoda. Noro lepa je v zeleni barvi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Map ::

Kolegu bi na enem starem Casiotu zamenjal steklo. Premer ohišja brez tesnila je 33,45 mm, s tesnilom pa slab milimeter manj. Kak premer rabim in kje ga lahko kupim?

matg11 ::

matg11 je izjavil:

So še komu všeč starejše mehanske ruske ure kot so naprimer Raketa, Pobeda, Poljot, Vostok ? Sam sem ravno dobil po pošti eno Raketo, ki sem si jo vzel kot projekt, da bi jo poskusil sam obnovit, stala pa me je celih 10€ Zdaj čakam še na set orodja in potem v akcijo.


Pa še slika ure na hitro.
 Raketa

Raketa

GrimReaper3 ::

Zadnji mesec sem prodal nekaj mojih starih ur iz 2013-2014 na eBay. Po 2014 pa nisem bil več v urah, ker sem začel šparat za avto. Upam da se ne bom več vrnil v ure, ker ni poceni šport.

Prodal sem pa:
Aramar Arctic Ocean - nova 380EUR, prodal za 218EUR
Drugače limited edition 68/100, ampak tega nisem mogel oglaševati, ker sem jo moral poslati v Švico za nov rotor (2x, prvič niso naredili nič), ker original ni bil dovolj težek, da bi navijal uro, med tem so mi pa grdo opraskali caseback katerega sem potem kar sam pobrusil, ampak sta bili ravno LE številki vgravirani na zelo majhni globini.
Tako da preden bi še kam dajal uro na servis, seveda pri nas, bi najprej vprašal kako pazljivi so pri rokovanju z urami ter če mi pripada zastonj servis, če mi opraskajo uro. Pač plačevati, da mi opraskajo uro se mi zdi malo neumno, tako da samo popust, četudi 50%, ne bi prišel v poštev.

G. Gerlach m/s Batory Big Date - nova 303EUR, prodal za 91EUR, seveda Poljaku. Malo so smotani ti Poljaki, ampak na koncu se je dobro izšlo. Naj ne bi delalo nastavljanje datuma, šele takrat sem se naučil da moraš preveriti delovanje ure in vseh funkcij preden daješ oglas. Ampak je rekel da ima enega poznanega, ki dela v G. Gerlach. Pa sam sem mu moral reči naj gre na pošto po enem tednu, je rekel da ni dobil obvestila.

Christopher Ward C60 Trident Pro - nova 655EUR, prodal za 326EUR
To sem nosil še največ, vsaj 80% dni. Enkrat sem se zadel v železna vrata, ker jih je eden pustil odprta brez da bi videl, in moral potem narediti iz polirane zapestnice pobrušeno, tako da sem še precej dobil.

Seiko Brightz SDGC027, Limited Edition 305/500 - nova 776EUR, prodal za 511EUR po eBay proviziji
V ZDA se načeloma ne splača pošiljat, ker vzame eBay 10,73EUR, pa še poštnina je bila 21,71EUR namesto običajnih 13,67EUR za EU (jaz itak za vse nastavim 21EUR, ker je v EU za 2-5 kg 20,48EUR), tako da 19EUR manj.
Ampak ta Američan je začel bidati iz 466EUR, zadnji bid iz Italije je bil pa 5EUR manjši pri 588EUR, tako da vprašanje če bi brez njega sploh dobil toliko.

Te ure se drugače prodajajo za več, ampak to bi si moral vzeti vsaj leto dni časa, da bi prodal za jurja:
https://www.ebay.de/itm/195551636483
https://www.ebay.de/itm/353945611904
https://www.ebay.de/itm/225371794642
https://www.ebay.de/itm/155256202692

Zelene Star Wars Yoda so vredne še največ od teh z mehanizmom 6R21, $3000:
https://www.ebay.de/itm/155315320779
https://www.ebay.de/itm/185759596558


Zanimivo, da ste se ravno pogovarjali o prodaji na eBay.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Ostale so mi pa:
Citizen Signature Grand Classic - dober kontrast bela številčnica in modri kazalci. To mi je pri uri najbolj pomembno, ker Seiko Brightz SDGC027 s svetlo modro številčnico in kovinskimi kazalci je bila poraz.
Sea-Gull D310 - dober mehanizem Sea-Gull ST2130, ki je praktično ETA 2824-2, dober kontrast črna številčnica ter kovinski/bel lume kazalci ter safirno steklo
Orient Deep CEM65002D - ta mi ne pomeni nič, mineralno steklo ter preslab mehanizem brez ročnega navijanja ter hackinga. Ko si enkrat na ETA 2824-2 ali podobnih Japonskih kot sta Miyota 9011 ali Seiko 6R21, ne moreš nazaj. Pa brez safirnega stekla tudi ne bi imel več ure. Tako da za 80EUR jo takoj prodam.

Je glede mehanizmov v zadnjih 10 letih drugače kaj novega? Ne verjamem da so do 1000EUR naredili že kaj boljšega.

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

No take zgodbe so bile meni navdih, da nisem kupil nobene ure in sem šel iz Seiko 5, ki mi ga je podarila babica v osnovni in Raymond Weil, ki so mi ga kupili starši v srednji šoli direkt na Rolex.

Meni osebno so vse te 'vmesne' ure samo navlaka, ki izgublja na vrednosti, če ravno ni Rolex. Pa še Rolex butne dol ob vsaki recesiji, ampak se potem spet pobere.

Na koncu vsak hoče Rolex in če med varčevanjem zanj nisi potrpežljiv in se tolažiš s temi cenejšimi znamkami ur, je čakanje samo toliko daljše.

Bolje je varčevati in obračati denar, potem jo pa en dan mahneš po Rolex ali recimo kako Omego alternativno kak Grand Seiko, če hočeš leteti pod radarjem 99,9% folka.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche3 ::

Furbo je izjavil:

No take zgodbe so bile meni navdih, da nisem kupil nobene ure in sem šel iz Seiko 5, ki mi ga je podarila babica v osnovni in Raymond Weil, ki so mi ga kupili starši v srednji šoli direkt na Rolex.

Meni osebno so vse te 'vmesne' ure samo navlaka, ki izgublja na vrednosti, če ravno ni Rolex. Pa še Rolex butne dol ob vsaki recesiji, ampak se potem spet pobere.

Na koncu vsak hoče Rolex in če med varčevanjem zanj nisi potrpežljiv in se tolažiš s temi cenejšimi znamkami ur, je čakanje samo toliko daljše.

Bolje je varčevati in obračati denar, potem jo pa en dan mahneš po Rolex ali recimo kako Omego alternativno kak Grand Seiko, če hočeš leteti pod radarjem 99,9% folka.

Kdo pa v resnici vidi na par metrov ali imaš dober homage ali pravi Rolex, kaj šele razliko med fake Rolex?
Tebi je samo znamka pomembna in ne tudi različne oblike ur. Ti si zgubil veliko denarja če zaradi tega raje nisi vzel fake!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Rolexi so v resnici dolgočasne ure, ko jih primerjaš s pestrostjo tega, kar je mogoče kupiti za precej manj denarja.

Če si tak, da imaš pač eno uro in to je to, potem OK. Jaz imam pa veliko raje 10 ur za skupno deset jurjev, kot eno uro za deset jurjev. Še raje seveda oboje;)

perci ::

Jst imam eno uro (citizen promasterja) pa bi z veseljem imel kakega rolexa namesto citizena..dobro, če pustimo ob strani samo začetno investicijo, me ob tem najbolj skrbi, da jo bom pozabil na kakšni košarki ali nogometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

GrimReaper3 ::

GrimReaper3 je izjavil:

Upam da se ne bom več vrnil v ure, ker ni poceni šport.

Je bilo že prepozno takoj ko sem začel pisat tukaj. Še isti dan sem našel Tissot Seastar 1000, danes pa še Mido Ocean Star 200C in Certina DS Action Diver. Po 10 letih so mi pa še vedno najbolj všeč modri diverji.

Ura za cca. 5000EUR se mi zdi pa bedarija pri plači 1250EUR neto od katere mi že 18. ostane na računu samo 300EUR. Mogoče izključno zaradi investicije, ker imeti denar na računu ali tako kot jaz v zlatu, ga izgubljaš več.

Vse omenjene imajo mehanizem z 80 ur power reserva. To je zame nujno, ker ure ne nosim čez vikend, v ponedeljek zjutraj jo je pa smotano navijati in nastavljati.
Druga skoraj nujna stvar mi je pa micro adjustment on the fly. Tega od teh treh nima samo Tissot.
Ceramic bezel pa tretja. Ker sem 7 let nosil Christopher Ward C60 z aluminijastim bezelom, pa bi že takoj ob nakupu vzel keramičnega, če bi bil na voljo.

1. Tissot Seastar 1000 Powermatic 80
https://www.tissotwatches.com/en-en/t12...



Dobim jo za 660EUR.

Minusi:
-pressed clasp (ne vem kako se reče slovensko, štanca vem da je stiskalnica ali po angleško press, če bi napisal stiskana zaponka pa ne bi noben vedel kaj hočem povedat), enak kot pri poceni Orientu za 100EUR
Pa že pri 3 urah sem bil na milled clasp (po slovensko rezkana zaponka), tako da ne morem nazaj.
Tako da ta skoraj odpade, razen če bi jo dobil za 500EUR.
-mehanizem je slabši ETA C07.111 (v primerjavi z ETA C07.621 v MIDO). Tukaj so napisane razlike:
https://watchbase.com/eta/caliber/c07-1...
Čeprav ta synthetic escapement niti ni slabost kot pravijo tukaj pod komentarji:
https://calibercorner.com/tissot-calibe...
The escapement built into the movement is synthetic. By using this high-tech synthetic escapement, the anti-magnetic properties of the movement have been significantly improved, which ultimately leads to improved accuracy. The accuracy of this movement is -2 / + 8 seconds per day and when fully wound it has a power reserve of 80 hours.


2. Mido Ocean Star 200C
https://www.midowatches.com/en/ocean-st...



Dobim jo za 999EUR.

Plusi:
-boljši mehanizem ETA C07.621
-micro adjustment na 2 gumba
-zapestnica ima res velika posnetja, ne vem če se sploh da iti na večja
-zapestnica ima vijake in ne push pine, meni je sicer vseeno kaj ima, orodje imam za oboje, je pa treba biti bolj pazljiv z izvijačem, ker rad spodrsne


3. Certina DS Action Diver
https://www.certina.com/en/watch/ds-act...



Dobim jo za 980EUR.

Plusi:
-številčnica mi je bolj všeč kot pri MIDO
-micro adjustment na 2 gumba

Minusi:
-zapestnica ima push pine
-zapestnica mi na Youtube ne izgleda prav kvalitetna, spominja me na moje Omega Seamaster replike. Sploh tisto z nešteto polovičnimi členki mi izgleda malo češko



Konec 2013 sem gledal Longines HydroConquest in Oris Aquis Date, ampak zdaj po 10 letih so pa namesto 1000-1200EUR, 1500+EUR.

Zgodovina sprememb…

GrimReaper3 ::

Bo padel kar Mido, če se ne bo vmes kaj spremenilo. Moram najprej našparati teh 1000EUR.
V bistvu mi pri Certina sploh ni bolj všeč številčnica, ta je precej plain in je lepša reliefna pri Mido. Pa že prej sem imel podobno pri CW C60, enako valovi. V bistvu so mi bili sprva bolj všeč samo kazalci, ampak pri Mido so tudi vse prej kot grdi.

Ne bom pa kupoval večih ur, ker sem že do sedaj 80% časa nosil samo modrega diverja Christopher Ward C60.

Zdaj bom moral spet bolj paziti na uro. To mi je po svoje najbolje in najslabše tako pri novih avtih kot urah. Bom probal celo dajati uro vedno okoli priložene blazinice in je ne bom postavljal na zapestnico s čimer se takoj opraska caseback, čeprav je pa veliko bolj praktično. Postavljal jo bom samo na gumijasto podlago (to imam že na večih mestih položeno po policah omar ravno zaradi ur) ter čez ure ne bom dajal rokavic z grobo tkanino. Itak bo pa prej kot en mesec, da se bom zadel v kakšen železen objekt, ampak v večini primerov ga faše steklo, ki je itak safirno.

Zgodovina sprememb…

Master_Yoda ::

Ve kdo koliko kaj nasi urarji racunajo za novo sipo, ter menjavo sipe na Seiko 5 uri ? Me je vrglo s kolesom in se je razbilo - verjetno je se potem potrebno tudi kako ciscenje da ni kaksen drobec sel k mehanizmu.

Verjetno se mi bolj splaca skesirat za nov Seiko 5 kot to dati menjati/cistiti ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Okapi ::

Sama menjava stekla ne bi smela biti draga, mogoče 20-30 evrov. 5 evrov za steklo in 10 minut dela, če je urar počasen.

Mimo številčnice težko kakšen drobec pride v mehanizem. Čiščenje ure in razstavljanje mehanizma se pa res ne splača. Kvečjemu da jo odpre in izpiha, če je kakšen drobec slučajno kje.

Master_Yoda ::

Ah super, te bom pa poiskal koga v MB in dal popraviti potem ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Furbo ::

Scaramouche3 je izjavil:

Kdo pa v resnici vidi na par metrov ali imaš dober homage ali pravi Rolex, kaj šele razliko med fake Rolex?
Tebi je samo znamka pomembna in ne tudi različne oblike ur. Ti si zgubil veliko denarja če zaradi tega raje nisi vzel fake!

Kako si prišel na fejk ure?

Z nakupom rolexa jaz nisem izgubil denarja, z nakupom fejka bi ga pa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scaramouche3 ::

Furbo je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Kdo pa v resnici vidi na par metrov ali imaš dober homage ali pravi Rolex, kaj šele razliko med fake Rolex?
Tebi je samo znamka pomembna in ne tudi različne oblike ur. Ti si zgubil veliko denarja če zaradi tega raje nisi vzel fake!

Kako si prišel na fejk ure?

Z nakupom rolexa jaz nisem izgubil denarja, z nakupom fejka bi ga pa.


Ja če kupuješ,kot si ti rekel, na znamko. Dober fake rolex je praktično na prvi pogled nemogoče prepoznati.
Torej daš par sto €, namesto par tisoč evrov!
Drugi tukaj radi kupujejo, glede na to kar je njim všeč,ne pa samo status ure...

Scaramouche3 ::

Furbo je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Kdo pa v resnici vidi na par metrov ali imaš dober homage ali pravi Rolex, kaj šele razliko med fake Rolex?
Tebi je samo znamka pomembna in ne tudi različne oblike ur. Ti si zgubil veliko denarja če zaradi tega raje nisi vzel fake!

Kako si prišel na fejk ure?

Z nakupom rolexa jaz nisem izgubil denarja, z nakupom fejka bi ga pa.


Prišparaš lahko veliko, če je tvoja igra status!
Danes znajo ponarejat tako da od blizu ne moreš prepoznati!
https://watchcopy.in/herren_uhren_repli...

Yossarian ::

Master_Yoda je izjavil:

Ah super, te bom pa poiskal koga v MB in dal popraviti potem ...


Jaz nsem vse, kar ni v garanciji, temu tipu. Zgleda zanemarjeno, ampak se spozna na zadevo.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

profii ::

Scaramouche3 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Kdo pa v resnici vidi na par metrov ali imaš dober homage ali pravi Rolex, kaj šele razliko med fake Rolex?
Tebi je samo znamka pomembna in ne tudi različne oblike ur. Ti si zgubil veliko denarja če zaradi tega raje nisi vzel fake!

Kako si prišel na fejk ure?

Z nakupom rolexa jaz nisem izgubil denarja, z nakupom fejka bi ga pa.


Prišparaš lahko veliko, če je tvoja igra status!
Danes znajo ponarejat tako da od blizu ne moreš prepoznati!
https://watchcopy.in/herren_uhren_repli...


Tole so kar "drage" replike za samo A+.
Daleč od superklona...

twom ::

Kje pa servisirate svoje ure?
Jaz rabim svojo Longines Conquest automatic letnik 2001 očistit in namazat.
Slowatch ima zlatarske cene...

p.s. edina ura ki mi je všeč, ne gleda na price range, in že 22 let nisem videl lepše za moj okus

twom ::

twom je izjavil:

Kje pa servisirate svoje ure?
Jaz rabim svojo Longines Conquest automatic letnik 2001 očistit in namazat.
Slowatch ima zlatarske cene...

FireSnake ::

twom je izjavil:

Kje pa servisirate svoje ure?
Jaz rabim svojo Longines Conquest automatic letnik 2001 očistit in namazat.
Slowatch ima zlatarske cene...

p.s. edina ura ki mi je všeč, ne gleda na price range, in že 22 let nisem videl lepše za moj okus


Zernko, Lenart.
Jaz vse žepne dam njemu, da jih uredi.
Ni poceni, je pa vrhunski.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GrimReaper3 ::

ETA Powermatic 80
Prej sem vedno mislil da je Powermatic nekaj posebnega. Ampak zdaj ko sem se po 8 letih spet začel zanimati za ure, pa vidim da je navaden ETA 2824-2, samo da ima 6 bps namesto 8 bps.

Do koliko se moraš potem sploh stegniti da dobiš nek boljši mehanizem?

Drugače mi je pa Youtube kar hitro začel priporočati srbski kanal SAT NA RUCI II.

lubej1 ::

Kakšno je vaše mnenje o tej novi uri:

https://de.bulova.com/produkt/archive-s...

https://www.ablogtowatch.com/hands-on-d...



Kje se jo da kupiti?

Hvala

LP

Tomas 33 ::

Sem jo ravno včeraj viel.

Lepa, mogoče malo prevelika, pa safirno steklo je precej visoko.

 Steklo

Steklo



Drugače pa tule:
https://www.ebay.es/itm/125783104417

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomas 33 ()

Darko! ::

Te Bulove so zaradi gibanja sekundnega kazalca prav seksi.
Ni pa movement tega modela nič drugačen od starejše verzije, ki je 1,5 mm večja.
Obe sta veliki :P
Ampak, če paše na roko, ni problema.

Meni zgleda stara črna celo bolj profi, pa še ceneje je:
https://www.uhrcenter.de/en/product/bul...

FireSnake ::

GrimReaper3 je izjavil:

ETA Powermatic 80
Prej sem vedno mislil da je Powermatic nekaj posebnega. Ampak zdaj ko sem se po 8 letih spet začel zanimati za ure, pa vidim da je navaden ETA 2824-2, samo da ima 6 bps namesto 8 bps.

Do koliko se moraš potem sploh stegniti da dobiš nek boljši mehanizem?

Drugače mi je pa Youtube kar hitro začel priporočati srbski kanal SAT NA RUCI II.


Moja delovna ura je Tissot 1853.
Ta je powermatic 80.

Zelo zadovoljen.
Mnenje je takrat dal Okapi, da je OK mehanizem. Ko jo pustiš pri miru teče še nekje 80 ur.
No, skupek vsega:
- izgled
- safirno steklo
- titan ohišje
- automatik
me je prepričalo v nakup.

Zdaj, glede na to o kakšnih urah se tu pogovarjamo moja skoraj ni omembe vredna.
Služi pa zelo dobro. Gre v bazen, savno, tuš - povsod.
Ker vse ostalo mora biti brez praske in sem rekel ena bo pa delovna.

Je zelo podobna temu modelu:
https://www.slowatch.si/si/tissot/rocna...
Od številk ima samo 12 in šest ostalo pa markirano.
Cena takrat je bila nekje 1200EUR.

Nikoli mi ni bilo žal, da sem jo kupil.

Edino za slano vodo imam g-shock, ostalo pa vse prenese. Pa tudi to bi prenesla a malo jo vseeno šparam. "Terenc" je g-shock.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

-ninja-91- ::

Kako je s carino in vsem če kupim uro od privat osebe iz Amerike? Tistih par eur za carinski postopek je že ok, kako je pa z DDV?

Okapi ::

22% DDV + 0,8 evra carine + stroški carinjenja.

-ninja-91- ::

Torej žal ni razlike med nakupom od firme ali privat... Hvala za info!
««
179 / 188
»»