» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
164 / 188
»»

AnubisOfDoom ::

Okapi, enkrat sem ti pisal na ZS za Casio LCW-M100DSE, a si jo se pripravljen prodat?

Okapi ::

Na, lepa reč, zdaj mi je pa še en TAG Heuer v oči padel.;)

perci ::

Dobr, da ti ni na roko padel :D.

Darko! ::

Pa še rjasto patimo je že dobil.
Tu imaš novega :D

Konlov ::

A je kera automatik (ne vem zakaj sploh automatik), ki ima koledar, ki razume 28/30/31 dni... Do 150EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Dri3r ::

Za 150€ ni variante da kupiš mehanski perpetual calendar, manjkata namreč vsaj dve ničli v ceni. Razume pa to vsak Casio za 20€ :))
dri3r

Okapi ::

Konlov je izjavil:

A je kera automatik (ne vem zakaj sploh automatik), ki ima koledar, ki razume 28/30/31 dni... Do 150EUR

Optimist.;) Nekje okoli 6000 € se začno. Frederique Constante je verjetno najcenejši mehanski.

Konlov ::

Se pravi je na vseh avtomatikih (do 150€) potreben mesečni reset datuma. Kaj pa tiste kronograf (ne vem kaj tisto rabiš, ampak OK) ali kaj takega?

Gregor5816 ::

Kronograf je štoparica in nima veze z datumom. Datum moraš popravit 5 na leto.

Ales ::

Lahko pa na enem kronografu štopaš koliko časa boš na drugi uri nastavljal datum.

Samo kje bo osebno kupil eno ali dve uri tam ranga nekaj k EUR mi ni jasno. No, morda ma v svoji občini kaj takega kje! Kaj Konlov, bo šlo?

hubber ::

Tisti, ki imate nato paščke.
Kje jih kupujete, da do dokaj uredu, pa da ni cena lih 50€?

profii ::

Aliexpress :)

hubber ::

profii je izjavil:

Aliexpress :)

A pa so uredu? Sem slišal, da so na aliexpress bl krš.

bluefish ::

bluefish je izjavil:

Tudi jaz ne merim - od oka manj kot -10 s. Model je Luxury Powermatic.

Nosim dnevno. Me pa malo daje OCD zaradi dveh mini praskic na ohišju. Sicer sta res majhni in vidni le pod ustreznim kotom in svetlobo, a vseeno. Če imam kdaj preveč časa za razmišljanje, bi jo najraje kar prodal, kupil novo in jo hranil v škatli ;((
Malo sem brskal in našel, da so imeli lastniki Apple ur tudi težave z malimi praskami. Gre se namreč za 316L stainless steel: https://9to5mac.com/2015/04/26/apple-wa...

Menda zelo dobro učinkuje poliranje z uporabo https://www.amazon.com/gp/product/B0006...

...


Kaj podobnega oz. še bolj ustreznega pri nas (po možnosti na podlagi izkušenj)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Raptor F16 ::

bluefish je izjavil:


Kaj podobnega oz. še bolj ustreznega pri nas (po možnosti na podlagi izkušenj)?


Iz izkušenj ti lahko povem, da je vsaka malo bolj fina polirna pasta dovolj dobra.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

bluefish ::

Saj, nimam pojma o pastah :| Bi bil dobrodošel kak predlog za konkretno.

Lahko spodaj dodate drobni tisk, da ne prevzemate odgovornosti za nastalo škodo :P

Raptor F16 ::

bluefish je izjavil:

Saj, nimam pojma o pastah :| Bi bil dobrodošel kak predlog za konkretno.

Lahko spodaj dodate drobni tisk, da ne prevzemate odgovornosti za nastalo škodo :P


Primer 3M:
https://www.kupibarve.si/3m-polirna-pas...

To sem sicer imel za kromirane odbijače na avtu polirat, za lak so ok, ... le pazi da ne boš po kaki plastiki/usnju/gumi s tem zašel, ker ne boš več očistil. Tudi robove pazi da ti vmes ne zleze. Tko da ne pretiravat, pomagaj si pa z biaxom in gobico (dobijo se polirni nastavki)

:)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

borisk ::

z navadno PUROL pasto brez problemov spoliraš nerjaveče jeklo do zrcala, če bi se ravno lotil ure pa ne vem, če bibilo ohišje prazno zagotovo. imaš ultrazvočni čistilec da boš pasto potem spucal iz rež?

PUROL dobiš v vsaki železnini ali merkator tehniki.


evoga, še na svet satoa ga uporabljajo :)
http://www.svetsatova.com/forum/f108/po...

t3hn0 ::

hubber je izjavil:

Tisti, ki imate nato paščke.
Kje jih kupujete, da do dokaj uredu, pa da ni cena lih 50€?

jaz sem nazadnje vzel na cheapnatostraps, mislim da dva premium paščka in sta čisto solidna.
^.^

Raptor F16 ::

borisk je izjavil:

z navadno PUROL pasto brez problemov spoliraš nerjaveče jeklo do zrcala, če bi se ravno lotil ure pa ne vem, če bibilo ohišje prazno zagotovo. imaš ultrazvočni čistilec da boš pasto potem spucal iz rež?

PUROL dobiš v vsaki železnini ali merkator tehniki.


evoga, še na svet satoa ga uporabljajo :)
http://www.svetsatova.com/forum/f108/po...


Purol je dobr da ograjo na hitro poglancaš ne boš pa z njim dosegel posebno dobrega finiša ker je pregroba pasta.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hubber ::

t3hn0 je izjavil:


jaz sem nazadnje vzel na cheapnatostraps, mislim da dva premium paščka in sta čisto solidna.

Hvala za info.
Sem tudi našel tudi na cosinusuk, kjer imajo tudi kar nekaj izbire (in so mal cenejši), čeprav ta tvoj link jih ima pa še več.

Konlov ::

Ales je izjavil:

Lahko pa na enem kronografu štopaš koliko časa boš na drugi uri nastavljal datum.

Samo kje bo osebno kupil eno ali dve uri tam ranga nekaj k EUR mi ni jasno. No, morda ma v svoji občini kaj takega kje! Kaj Konlov, bo šlo?

Zabavljač, hehe.
Saj kronograf sem dal primer, da imaš nekaj zraven, kar ne rabiš pač...
Torej mehanskim petkrat na leto popraviš datum, pa je. To bi pa še šelo mogoče...

Dri3r ::

S Purolom raje ne po uri..sem probal sam na enem Seiko projektu. Minimum kar priporočam je Cape Cod polishing cloth (ebay). Potem na tesi.si imate 4 delni komplet polirnih past, je pa potrebno biti pozoren tudi na "trdoto" koleščka oz. medija na katerega nanesete pasto. Za kakšen bolj kvaliteten finiš pa je potrebno poseči po diamantnih pastah (ebay), z njimi se med drugim lepo spolira tudi mineralno steklo. In pa ja.. na roke bo trajalo celo večnost.
dri3r

bluefish ::

Raptor F16 je izjavil:

Purol je dobr da ograjo na hitro poglancaš ne boš pa z njim dosegel posebno dobrega finiša ker je pregroba pasta.
Ja, grobe paste absolutno odpadejo. Saj nisem z dletom drajsal po ohišju ;)

Raptor F16 ::

bluefish je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Purol je dobr da ograjo na hitro poglancaš ne boš pa z njim dosegel posebno dobrega finiša ker je pregroba pasta.
Ja, grobe paste absolutno odpadejo. Saj nisem z dletom drajsal po ohišju ;)


Tist komplet past k sem ti ga pokazal should do the job. Imaš 3 granulacije. Če nisi prepričan lahko začneš z najbolj fino in če ni rezultata se še vedno lahko poslužiš bolj grobe. Tista "fast cut" je pa recimo zelo uporabna za resne "rise" ki bi jih nekateri mogoče že brusili. Purol je nekje podoben če ne celo bolj grob pa še masten.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

doktorproof ::

Če ima kdo (redek) primerek silne vrednosti, naj nikar ne polira. V primeru prodaje dosegajo nepolirani primerki mnogo višje cene.

pierch ::

Moj prvi Sea-Gull (iz AE 11.11 akcije). Za 74€ poslano iz Belgije, torej nič dajatev. :D

Pierch

Ales ::

No..khm khm...mos! >:D

Lepo, lepo! :D

Okapi ::

Pri teh "bauhaus" seagullih je sicer treba biti malo previden, ker niso vsi zares narejeni pri Seagullu. Notri ji sicer (po vsej verjetnosti) Seagullov mehanizem, ampak v bistvu gre za ponaredke, ker ure ni naredil Seagull iz Tianjina, ampak kdo bi vedel kateri anonimni kitajski proizvajalec ur. Na samo kakovost to sicer bistveno ne vpliva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

pierch ::

Jah, naj bi bila uradna Sea-Gull trgovina na AE, pakunga zgleda prava, poštempljan garancijski list. Sicer pa tudi to se da ponaredit.
No, za 74€, tudi če je res ponaredek, zgleda kvalitetno in dobro narejen ponaredek :)
Pierch

urosz ::

A ste dobli kakšen dober deal kar se tiče ročnih ur na Black Friday?

Jaz gledam ti 2 uri ki se mi zdita dober value:
- https://www.watchshop.com/watches/casio...
- https://www.watchshop.com/watches/mens-...

FireSnake ::

Meni tale ne gre iz glave, odkar sem jo videl:
https://www.ablogtowatch.com/grand-seik...

Ampak, bo morala še leeeeep čas počakati (tudi zelena je nenormalno lepa).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::



@Okapi, se ti strinjaš?

Mene je tole skoraj vrglo na hrbet.

Zakaj?
Glede žepnih so Omega in Doxa zakon (tudi druge). Torej Švicarji.
Pol pa kar Japonci vsekajo 8-O
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

satfinder ::

Tekday 655908 (Quartz) - po 90+ dnevih zaostaja cca. 3 sekunde. -)
Tekday 655963 (Quartz) - po 90+ dnevih zaostaja cca. 9 sekund. -)
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

Ales ::

FireSnake je izjavil:

Mene je tole skoraj vrglo na hrbet.

Sem probal poslušat potem pa sem videl, da je 10-11 min nekega kvazi dokumentarističnega nakladanja. Lahko v kratkem povzameš, kaj je point videa?

Zakaj?
Glede žepnih so Omega in Doxa zakon (tudi druge). Torej Švicarji.
Pol pa kar Japonci vsekajo 8-O

Na vrhuncu ere žepnih ur so bili zakon predvsem Američani.

Okapi ::

Kratek povzetek je, da je pri Grand Seiku veliko več truda in pozornosti namenjeno izdelavi oziroma površinski obdelavi številčnice, ohišja in mehanizma, v primerjavi z Rolexom. Skratka, obdelavi in poliranju površin.

Koliko to res prispeva k stroškom izdelave (in kakovosti ure, kar se natančnosti in zanesljivosti tiče) je sicer drugo vprašanje, dejstvo je, da pri Rolexu precej več plačaš za znamko, ugled in prepoznavnost firme, tudi za ohranjanje vrednosti.

Ni pa (Grand) Seiko edina firma, pri kateri dobiš za svoj denar več, kot pri Rolexu. Recimo Jaeger LeCoultre pri švicarjih je podoben, primerljive modele dobiš za podobno ceno kot pri Grand Seiku. Razen seveda spring driva, ki ga dobiš samo pri Seiku.

Ali pa Glashutte Original - primerljiva skrb pri izdelavi in kakovost, za podobno ceno kot pri Grand Seiku.

S tem da Jaeger LeCoultre je ugledna stara švicarska firma, Glashutte Original je pa, kar se ugleda oziroma prepoznavosti znamke tiče, bolj podoben Seiku (čeprav na drug način, da ne bo kdo šel neposredno primerjati zgodovine).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Okapi je izjavil:


S tem da Jaeger LeCoultre je ugledna stara švicarska firma


Še več kot samo to.

Jaeger-LeCoultre je "The watchmaker’s watchmaker".

Se še živo spomnim, da sem se pred mnogimi leti zaljubil v fotografijo njihove Master Control Calendar v reviji ŽIT.
;)

Tomas 33 ::

Še plakat je seksi.

Grand Seiko

Gogo ::

Tale me r...ca že dooolgo, a je izven mojega budgeta:
 Jaeger-LeCoultre Master Control Calendar - Q4148420 - NEU 2020

Jaeger-LeCoultre Master Control Calendar - Q4148420 - NEU 2020

Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gogo ()

Darko! ::

Evo, prihaja Božiček:



V krasnem novem svetu, se mu je zmešalo:



Itak.

AnubisOfDoom ::

Zdravo,

za darilo bom kmalu kupil eno uro. Budget je tam do 1000 EUR. Kljub temu, da je cenejsa se mi zdi Hamilton Khaki Automatic 38mm skoraj najboljsa izbira. A bi lahko mogoce za to ceno dobil tudi Oris? Ura naj bi bila za vsak dan in ne prevelika.

Na koncu pa se vprasanje, ali sta Stentime in Slowatch ok? Khakija prodajajo za 500 EUR, kar na koncu proti Jomashop + DDV + postnina znese samo ca. 100 EUR razlike. Dobis pa garancijo.

Yossarian ::

Anubis, pri Slowatchu se da še malce zdilat ceno, za kakšnih 10-20 %. Preverjeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

AnubisOfDoom ::

Super, potem je Hamilton smiselno vzeti tam. Sprasujem pa tudi zato, ker je budget do 1000 EUR in je Khaki automatic konkretno pod to cifro, ce obstaja kaj malo drazjega in boljsega...

zmaugy ::

OK izkušnje s SloWatch. S tisto drugo firmo, ki si jo omenil, not so much...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Okapi ::

Poglej na chrono24, uporabi filtre Europe, new in boš hitro videli, kaj se da dobiti. Najcenejši avtomatski khaki je 383 evrov. Za več kot 450 evrov ga jaz pri nas ne bi vzel.

Darko! ::

Če kupuješ za darilo je fajn, da si prepričan, da bo obdarovanec znal cenit nepopolnosti mehanske ure.
Zna se zgodit, da bo človek razočaran nad njeno zmogljivostjo in bo časomer odnesel na servis z obrazložitvijo "da ga mora vsak teden ali štirinajst dni nastavljat na točen čas, če želi, da ne prehiteva za minuto ali dve" :))

Za jurja dobiš od kvarca kar češ. Od VHP švicarjev, do solar titan japoncev z radio sinhronizacijo, ki se v času življenjske dobe ure sploh ne odpirajo in jim odviješ krono samo takrat, ko nastaviš datum.

AnubisOfDoom ::

Hja, to je res, ampak naceloma bi raje kupil nekaj mehanskega.

Okapi ::

Darko ima zelo prav.
Mehanske ure so za tiste, ki znajo cenit slabosti mehanike, v primerjavi z elektroniko.

Recimo takole na prvo žogo, ena odlična ura, po obliki podobna khakiju (temu slogu ur se reče field) je recimo Citizen Promaster Land.
Sončne celice, "večni" koledar (se pravi, ni treba prestavljati datuma), ohišje iz titana, radijska sinhronizacija...

Je pa to model za japonsko tržišče, se pravi, ga je treba uvoziti. Druga manjša neprijetnost je, da radijska sinhronizacija dela samo z japonskim oddajnikom. Ampak obstaja računalniška simulacija, ki preverjeno deluje (namestiš program, za PC ali telefon, in zvok, ki ga program generira, v kablu slušalk proizvede radijske valove, ki sinhronizirajo uro).
Z uvoznimi dajatvami vred pride okoli 600 evrov.



Pa to je samo en primer vrhunske ure - izbira je ogromna.

AnubisOfDoom ::

Kul, nisem striktno omejen na mehanske. Mislim, da se bo darilo cenilo v vsakem primeru. Na vsak način pa gre za nekaj, kar bo z osebo ostalo vsaj zelo dolgo, če ne celo življenje.

Ales ::

Hamilton dejansko ni slaba izbira...

Kar se izbire mehanska / nemehanska tiče, se boš moral zanesti na svoje poznavanje osebe, kateri uro podarjaš. Če bi meni kdo podaril uro bi bil vesel, hkrati pa bi bil precej razočaran, če bi bila kvarčna. Razen če bi bil spring drive. :D

Je field watch specifična želja, ali pa je 1000 EUR neka meja, oblikovna usmeritev pa ne toliko?

Kaj nam lahko poveš o osebi, kateri je namenjena?
««
164 / 188
»»