» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
163 / 188
»»

Okapi ::

Malo gledam, kaj je ta hip na dražbi pri Catawikiju.

En Glycine (Combat 6 classic) je trenutno pri 360 evrih (+9% provizije + 30 evrov poštnine). Se pravi 422 evrov, če bo ostalo pri tem. "Ekspertna" ocena vrednosti je 500-600 evrov. Na prvi pogled torej za silo ugodna kupčija.

Ampak pri Jomashopu je pa enak model 240 evrov. S poštnino in 22% DDV in carinjenjem pride nekaj manj kot 350 evrov.

Skratka, previdno pri draženju, ker se hitro lahko zgodi, da pride dražje kot nakup v trgovini.;)

Pa ko smo že pri Catawikiju, vedno je treba pogledati, od kje je prodajalec. Ko sem tam pred časom prvič kupil eno uro, sem spregledal, da je iz Turčije, in tistih 22% uvoznega DDVja je še kar ugodno kupčijo spremenilo v eno srednjo žalost.

Sicer pa lepa ura, ne vem, če sem jo tule že pokazal.
Kronometrski Tissot, z "ženevskimi rebri", Côtes de Geneve, kot se reče tej vrsti gravure, na številčnici.


Tudi naprodaj.;)

Darko! ::

Okapi,
ker tako vneto prodajaš, nam zaupaj, katera ti je tako zmešala glavo, da jih mora nekaj it od bajte ?
;)

Okapi ::

V bistvu imam malo slabo vest že zaradi prejšnjih dveh dražjih nakupov, Omege in Glashutte Original (recimo, da je bil Grand Seiko že dolgo načrtovan nakup).

Drugače sta tile dve v igri.




Da sem zadnjič pri Malalanu malo spraševal o Rolexih, si pa skoraj ne upam priznati.;)

Groot ::

Okapi malo iz radovednosti malo pa tudi iz zanimanja, koliko bi želel za tale Tissot?

andmer99 ::

Ales je izjavil:


Svalbard ima zdaj tudi mehanske, recimo tale. V opisu navajajo 22 draguljev in 21.600 bph, podrobneje pa nisem šel raziskovat...


Vidim, da so pri Svalbardu res dodali par ur z enim kazalcem, ki so mehanske. Lepo! Žal so pa regulatorji, ki so moja šibka točka, še vedno vsi kvarčni. In kolikor sem do sedaj našel, so res edini, ki imajo regulator s 24 urnim prikazom. Mogoče pa nekoč naredijo še takšen mehanski regulator - upanje umira zadnje!

Ales je izjavil:


Za te druge ruske oz. še sovjetske modele morda misliš na Rakete. Imeli so celo serijo 24-urnih modelov z dodatno vrtljivo notranjo luneto. Kakor si omenil, njihova precejšnja slabost je ohišje, podobno kot velja za Luč... Tale recimo...


Kolikor sem pogledal, so verjetno res bile Rakete. To z (ne)kakovostjo ohišja pri komandijrskem me res jezi. Kupil sem si ga sicer za delavsko mehansko uro za lopatati in krampariti naokoli. Potem pa mi je s svojo diskretno rdeč zvezdo in cirilico tako prirasel k srce, da ga sedaj čuvam kot normalno uro. Mogoče se bom pa moral sprijazniti, da je obrabljen krom pač del ruske patine, ki jo dobiva. Sicer pa kaj sploh hočem več od mehanske ure, ki je stala 40 EUR....

Okapi ::

Groot je izjavil:

Okapi malo iz radovednosti malo pa tudi iz zanimanja, koliko bi želel za tale Tissot?

550 €, s tem da bo imel sveže opravljen generalni servis.

Okapi ::

En zanimiv primer noro dobrega popusta, na žalost samo v ZDA.
TJ Maxx je veriga ameriških diskontnih trgovin, neke vrste Hofer, recimo. No, in nedavno so imeli razprodajo, mehanski kronograf, se pravi ura s štoparico, švicarski, znamke Victorinox, za 160 dolarjev! Redna cena je bila 2195 dolarjev (kar je sicer precej pretirano in podobne ure se dobi za recimo 600-1000 dolarjev).



Sedaj jih kupci preprodajajo na ebayu za okoli 500 dolarjev, kar je v bistvu še vedno solidna cena za švicarski mehanski kronograf z mehanizmom Valjoux 7750.

Eden od tistih primerov, ko se splača kupit uro že samo zaradi mehanizma, tudi če ostalo vržeš stran.

Darko! ::

Okapi je izjavil:





Da sem zadnjič pri Malalanu malo spraševal o Rolexih, si pa skoraj ne upam priznati.;)



Žežrlekulter :P Da si zlomiš jezik :)

ja madonca Okapi, čedalje bolj skromen ratuješ. A si zadel na lotu, a rabiš šoferja? Se javim :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

Map ::

Dejansko je bil takle Tissot(sicer ne kronometer) prej v planu kot naslednja, bolj elegantna ura. Dovolj uglajena znamka, dober mehanizem, minimalistično lepa številčnica.

dj_uro ::

Rolex je trenutno "nedobavljiv"...

Sam ga cakam ze skoraj 3/4 leta. Pa se bom cakal.
Norija, kar se dogaja na trgu. Pa sem preveril pri skoraj polovici evropskih prodajaln.
Podobna, sicer ne tako huda zgodba je pri Omegi (pac na ti dve znamki sem napaljen). Rok dobave "par" mesecev. Koliko je to par, nisem niti preverjal, sem iz tujine narocil. Pride v roku 15dni
vw-klub.si

Okapi ::

dj_uro je izjavil:

Rolex je trenutno "nedobavljiv"...

Sam ga cakam ze skoraj 3/4 leta. Pa se bom cakal.
Norija, kar se dogaja na trgu. Pa sem preveril pri skoraj polovici evropskih prodajaln.
Podobna, sicer ne tako huda zgodba je pri Omegi (pac na ti dve znamki sem napaljen). Rok dobave "par" mesecev. Koliko je to par, nisem niti preverjal, sem iz tujine narocil. Pride v roku 15dni

Kakor kateri (Rolex). Jaz bi lahko od Malalana odkorakal z modrim Yachtmasterjem (11k €) na roki. Pa sem si raje vzel malo časa za premislek.;)



Pri Omegi je pa enako. America's Cup posebno izdajo Seamasterja 600m sem dobil prvi dan, ko je prišla v prodajo. In v butiku na Čopovi vitrine niso bile prazne.;)

dj_uro ::

No, moja PO je bila zgolj po naročilu, in sicer za 5,3k€, med tem, ko sem jo na chrono iz Monaka dobil za 4,2k€.
Pri rolexu pa cakam pepsi:))
vw-klub.si

BeerBelly ::

Malo gledam cenovno bolj ugodne diverje...pa mi je v oči padel Steinhart Ocean 2 Premium izvedba (ki sicer trenutno ni na zalogi). Zanima me, če je razlika v ceni napram recimo kakšnemu Spinnaker Bradnerju ali Orient Mako 3 upravičena?

Imate še kakšna druga priporočila glede znamk ki bi jih lahko pogledal?

Furbo ::

Okapi je izjavil:

Kakor kateri (Rolex). Jaz bi lahko od Malalana odkorakal z modrim Yachtmasterjem (11k EUR) na roki. Pa sem si raje vzel malo časa za premislek.;)


Jaz sem ta model kupil svojemu očetu, potem sem ga še sam nosil eno leto, super lepa ura, vsak sub se skrije. Super udobna za nosit. Je pa luneta občutljiva na praske.

Pa malce manj likvidna je, ker vsi palijo samo na sube, daytone in po novem še gmtje. Čreda pač.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

perci ::

super lepa ura, vsak sub se skrije.


Pa dobr, sej ni spet take razlike :).

Boobiz ::

Kolk recimo pride Explorer II pri Malalanu? Ma zanima o kakšnih številkah se govori tukaj, ker to je edini Rolex, ki mi zaigra na čustva in posledično edini, ki bi ga imel (in nosil).
I'm drunk, what's your excuse?

Okapi ::

Poglej na spletno stran od Rolexa, tam so vse cene. Vsi uradni prodajalci prodajajo po teh cenah. Explorer II je 7950 evrov.

Okapi ::

BeerBelly je izjavil:

Malo gledam cenovno bolj ugodne diverje...pa mi je v oči padel Steinhart Ocean 2 Premium izvedba (ki sicer trenutno ni na zalogi). Zanima me, če je razlika v ceni napram recimo kakšnemu Spinnaker Bradnerju ali Orient Mako 3 upravičena?

Imate še kakšna druga priporočila glede znamk ki bi jih lahko pogledal?

Odvisno, kako zelo natančen si glede natančnosti izdelave, in tega, kakšen mehanizem je v uri, in koliko nate podzavestno deluje cena/znamka.

Jaz imam Spinakker Hull in je čisto lepa ura, ampak vseeno opažam, da je v razredu "cenejših kitajskih ur". Ampak kdo drug pa tega morda niti ne bi opazil.

Sem pa trenutno zelo navdušen nad Citizenom Promaster NY0100. Odlična potapljaška ura (skladna s strogim standardom SIO 6425), čisto nič ji ne manjka. Izbira različnih modelov NY0400, NY0080, NY0100 in barvnih kombinacij je velika.



To je ura, ki bi jo imel, če bi imel lahko samo eno mehansko uro, in ta ne bi smela biti dražja od 500 evrov.

Drugače pa vsekakor poglej še Seiko, tudi Casio, če je ura lahko baterijska.

Drugače pa nisem ravno pristaš teh mikro in malih znamk, dokler lahko za podoben denar dobiš kaj od "ta velikih". Recimo Glycine Combat Sub tudi dobiš za 400-500 erov, z dajatvami vred. Mogoče po kakovosti ni kakšne opazne razlike v primerjavi s Steinhartom, ampak meni so vseeno bolj všeč ure s "poreklom".

Malih znamk s potapljaškimi urami je sicer ogromno. V glavnem vse delajo v istih kitajskih tovarnah, tako da kakšnih hudih razlik med njimi ni, vsaj ne znotraj podobnih cenovnih razredov.

Pred kratkim mi je v oči recimo padel Helm, ker ima edini od teh malih znamk potapljaške ure skladne s standardom ISO 6425. Čeprav sem rahlo sumnjičav, ali jih res preizkušajo povsem skladno s standardom. Cene so koli 350-400 evrov (s poštnino in uvoznimi dajatvami), so pa menda trenutno vsi modeli razprodani.

Deep Blue mi je všeč, ker imajo tudi take s tritijevimi cevkami.

Mnogi hvalijo angleško znamko Scurfa. Cene so ugodne (nižje od Steinharta). Ure so sicer narejene na Kitajskem, ampak naj bi lastnik firme, poklicni saturacijski potapljač, vedel, kaj dela.

Od evropskih v tem cenovnem razredu sem pred časom gledal Borealis.

Davosa je tudi dobra, samo malo dražja od Steinharta. Podobno Chr. Ward.

Drugače pa so sedaj od cenejših menda precej priljubljene San Martin. Kitajska zadeva, podobno kot Spinnaker.

BeerBelly ::

@Okapi:

Hvala za obširno razlago (spet) :)
Vsekakor bi rajši imel mehansko uro, hvala za vse naštete brande, Scurfa deluje zanimivo. Mogoče se strinjam s tabo, da je boljši občutek tudi glede servisiranja v prihodnosti, če se človek odloči za "večji" brand...Steinhart mi je padel v oči zaradi dokaj posebnega diala. Je pa res, da je te male brande težje najti, ko se enkrat sold out saj ponavadi ni nove zaloge do izdaje nove verzije.

Drugače pa, če kdo prodaja kakšnega diverja v tem cenovnem razredu, se priporočam. Lahko tudi z menjavo kar se tiče moje Grovane - https://www.bolha.com/moske-rocne-ure/s...

Zgodovina sprememb…

andmer99 ::

Darko! je izjavil:


Žežrlekulter :P Da si zlomiš jezik :)



ko enkrat zadenem sedmico na lotu, si takoj omislim enega JLC Atmosa



sicer ni ravno ročna ura, samo z vidika urarske tehnologije pa je edinstvena...

Okapi ::

O Atmosu jaz že nekaj časa razmišljam.

Problem je, ker se ne morem odločit med novim in rabljenim. Rabljeni so nekako 3x cenejši od novih, ampak nimaš garancije, in nikoli točno ne veš, kaj boš dobil.

andmer99 ::

Okapi je izjavil:

Rabljeni so nekako 3x cenejši od novih, ampak nimaš garancije, in nikoli točno ne veš, kaj boš dobil.


Plus na ceno servisa pri Atmosu se moraš še dodatno pripraviti. Če sploh pustimo ob strani vprašanje, ali se kakšen urar v SLO sploh upa lotiti takšnega servisa. Ker pri tej njegovi občutljivosti ga pošiljati naokoli po svetu na servis, je po moje tudi dvorezni meč.

Pri rabljenih Atmosih se mi kar milo stori, ko kje na kakšen forumu kdaj preberem, da je v ZDA kdo na kakšni garažni razprodaji dobil ohranjenega Atmosa za nekaj 100$. Pri nas pa lahko samo sanjaš o čem takšnem - "prednosti" življenja v majhni državi...

satfinder ::

ETA 2824 (2824-2) vs. ETA 2892 (2892-2)

Za kateri urni mehanizem bi se kdo od vas odlocil in
zakaj?

https://tinyurl.com/y5edp3eu
(WatchuSeek.com thread)
Korak do konca in Naprej :).

Okapi ::

Razlike sicer niso ravno velike, ampak 2892 je vseeno nekaj boljši mehanizem.

Mimogrede, če kdo rabi, imam na zalogi 4 kose 2892-2, in sicer v najvišji, kronometrski različici. Prepozna se po tem, da ima edino ta različica na mehanizmu serijsko številko (na sliki vidna skrajno desno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

satfinder ::

ETA 2892 (ETA 2892-2) vs. ETA 2836 (2836-2)

Okapi, kaksna razlika je med zgornjima dvema mehanizmoma
glede tocnosti merjenja casa, ...?
Korak do konca in Naprej :).

Okapi ::

2836 je enak kot 2824, samo da ima poleg datuma še dan.

satfinder ::

Hvala, trenutno zal nimam prav veliko casa za studij
urnih mehanizmov. Vsekakor bo pa naslednja ura z ETA
mehanizmom. Sem pa drugace s Seiko 7S36 mehanizmom
prav tako povsem zadovoljen (zaostaja 4-5 sekund dnevno),
mi ni motece. -)
Korak do konca in Naprej :).

satfinder ::

Tissot Powermatic 80 - tisti, ki ga imate, koliko
ste zadovoljni s to uro, koliko vam gre v +, oz. minus
brez kalibriranja. In za kateri model gre.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

Okapi ::

Ena zanimivost.
Pred nekaj dnevi vidim na dražbi eno zanimivo uro, enega prvih Longinesovih modelov V.H.P. - Very High Precision. Kremenčeva ura, ki je pa kakšnih 10x bolj natančna od standardnih "kvarcev". Cena je bila ugodna in sem dal ponudbo. Ter zmagal.

Ampak potem sem si bolj natančno ogledal slike, in ugotovil, da se par stvari ne sklada čisto, in je očitno ura sestavljena iz delov različnih modelov. Sem poslal slike Longinesu (imajo poseben "zgodovinski" oddelek za take stvari) in v par dneh dobil zelo natančen odgovor.

It seems some transformation have probably been done after the watch has left the company.

Indeed, the serial number should be engraved on the case back. In addition, the reference 4839 identifies a wristwatch in plated gold, part of the Flagship collection, fitted with a Longines quartz movement, caliber 950. However, the movement in your timepiece is a Longines 276.2.

In addition, the dial of your watch is made for a Conquest V.H.P., caliber L276.

Therefore, we confirm the movement and dial of your watch are not born with this case.

Finally, please note the original movement L276.2 LI works with 3 V. It seems someone has modified the electric circuit to have 1.5 V. A circuit modification can affect the function or the consumption of a watch


Longines danes sicer ni več tisto, kar je bil včasih - bolj cenjena znamka od Omege in Rolexa, recimo. Ampak arhiv in ta zgodovinski oddelek jim pa deluje bolje od vseh drugih velikih znamk.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ales ::

Pohvalno, take usluge bi si lahko samo želeli povsod.

Kaj boš naredil z uro, odstopil od nakupa? Je sicer franken, a če so sicer deli originalni, v tej kombinaciji morda to niti ni tako slabo...

FireSnake ::

satfinder je izjavil:

Tissot Powermatic 80 - tisti, ki ga imate, koliko
ste zadovoljni s to uro, koliko vam gre v +, oz. minus
brez kalibriranja. In za kateri model gre.


Jaz ga imam. ŽAl nisem meril.

Drugače pa zelo zadovoljen. Prva ura s safirnim steklom.
Imam jo za "delovno" uro, čeprav je dražja od vseh v omarici.

Na titan ohišju se že poznajo znaki uporabe. A sem rekel: vse tak pazim, tole bom pa nosil.

Dobro je tudi to, če jo odložiš se še kar lep čas ne zaustavi (nekej 80 ur naj bi še tekla).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Okapi ::

Ales je izjavil:

Pohvalno, take usluge bi si lahko samo želeli povsod.

Kaj boš naredil z uro, odstopil od nakupa? Je sicer franken, a če so sicer deli originalni, v tej kombinaciji morda to niti ni tako slabo...

Odstopil sem od nakupa. Če bi bil vsaj mehanizem povsem originalen, bi mogoče še vzel, ker ga je pa očitno nekdo predelal, bom raje preskočil tokrat.

Če bi zbiral prav tovrstne ure (HAQ), bi jo mogoče celo vzel, kot zanimivost. Verjetno prav dosti takih mehanizmov, predelanih iz 3 na 1,5 volta, ni.

AnubisOfDoom ::

Kaj si kaj mislite o Fortis Spacematic, izgleda kot zelo dobra ura priznane znamke v letalstvu in kje bi kaksno tako uro lahko dobil po dobri ceni?

bluefish ::

FireSnake je izjavil:

satfinder je izjavil:

Tissot Powermatic 80 - tisti, ki ga imate, koliko
ste zadovoljni s to uro, koliko vam gre v +, oz. minus
brez kalibriranja. In za kateri model gre.


Jaz ga imam. ŽAl nisem meril.

Drugače pa zelo zadovoljen. Prva ura s safirnim steklom.
Imam jo za "delovno" uro, čeprav je dražja od vseh v omarici.

Na titan ohišju se že poznajo znaki uporabe. A sem rekel: vse tak pazim, tole bom pa nosil.

Dobro je tudi to, če jo odložiš se še kar lep čas ne zaustavi (nekej 80 ur naj bi še tekla).
Tudi jaz ne merim - od oka manj kot -10 s. Model je Luxury Powermatic.

Nosim dnevno. Me pa malo daje OCD zaradi dveh mini praskic na ohišju. Sicer sta res majhni in vidni le pod ustreznim kotom in svetlobo, a vseeno. Če imam kdaj preveč časa za razmišljanje, bi jo najraje kar prodal, kupil novo in jo hranil v škatli ;((

Darko! ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kaj si kaj mislite o Fortis Spacematic, izgleda kot zelo dobra ura priznane znamke v letalstvu in kje bi kaksno tako uro lahko dobil po dobri ceni?



Lahko berljiva številčnica, zanesljiv švicarski mvm, dovolj vodotesna za vsakdanje življenje, tool izgled -
mislim, da bi na moji roki izgledala prav fajn :)

Na njihovi uradni spletni strani, kjer imaš zastonj pošiljanje, 2 leti garancije in možnost, da jim jo vrneš, če po parih dneh ljubezen slučajno mine.

Okapi ::

Za jurja iz Švice (z dajatvami vred) je kar ugodna cena. Na Chrono24 je sicer en nov 100 evrov cenejši, iz Nemčije, ampak vprašanje, če se splača komplicirati. Čerpav, sto evrov je sto evrov.;)

S tem da vračanje v Švico zna biti malo bolj komplicirano kot vračanje v Nemčijo, zaradi DDV.

Okapi ::

Drugače pa, na Kickstarterju sem vplačal za Solas Starlight, 370 evrov.
Dve posebnosti - številčnica iz aventurinskega stekla, in najnovejši kitajski mehanizem s malim rotorjem. Dostava naj bi bila naj/junij 2021, upajmo.;)



-ninja-91- ::

Te kickstarter ure se kako točno potem popravlja, ugibam da rezervnih delov za to ni ravno enostavno dobiti? Ali pač vzameš ker je lepa, in nosiš dokler ne neha delat?

Okapi ::

Ur s standardnimi mehanizmi se itak kaj dosti ne popravlja. Če čiščenje+olje ni dovolj, kar zna narediti vsak urar, se pač zamenja cel mehanizem, kar tudi zna narediti vsak. Vse te kitajske mehanizme pa dobiš na Aliexpressu ali Alibabi ali Ebayu.

Velja enako tudi za vse ure s standardnimi švicarskimi in japonskimi mehanizmi.

Ales ::

Verjetno bi se tudi za te kitajske mehanizme dalo dobiti dele, če bi se kdo s tem ukvarjal.

Za Seiko npr. delov ni problem dobiti, tudi za najcenejše mehanizme. Koliko se to dejansko splača, je drugo...

hubber ::

BeerBelly je izjavil:

@Okapi:

Hvala za obširno razlago (spet) :)
Vsekakor bi rajši imel mehansko uro, hvala za vse naštete brande, Scurfa deluje zanimivo. Mogoče se strinjam s tabo, da je boljši občutek tudi glede servisiranja v prihodnosti, če se človek odloči za "večji" brand...Steinhart mi je padel v oči zaradi dokaj posebnega diala. Je pa res, da je te male brande težje najti, ko se enkrat sold out saj ponavadi ni nove zaloge do izdaje nove verzije.

Drugače pa, če kdo prodaja kakšnega diverja v tem cenovnem razredu, se priporočam. Lahko tudi z menjavo kar se tiče moje Grovane - https://www.bolha.com/moske-rocne-ure/s...


Da se še jaz malo navežem na to debato. Kolikor jaz gledam imamo za diver ure (tako kot tudi za ostale tipe) več cenovnih rangov, vprašanje pa je kaj za svoj denar dobiš. Odvisno spet kaj ti je pri uri pomembno: uprabljeni materiali, kvaliteta izvedbe, mehanizem,design, znamka in poreklo.
Če odmislimo ultra poceni hitro-nedelujoče ure imamo nizki rang ( pod100€), ki ima dobre materiale in design, preizkušene mehanizme znanih proizvajalcev (recimo NH36),malo slabšo kvaliteto izbedbe - Loreo, Parnis, Pagani-Design, Invicta,...
Potem imamo ure, ki so malce dražje ( nad 100€)in zgornjim lastnostim dodajo znamko in imajo slabše materiale ampak boljše mehanizme: Orient Mako/Ray, Seiko 5, Citizen Pro Diver,...
Potem so nove znamke, ki imajo boljše materiale, kot prejšnje (cca 400-500€): Steinhart, CW.
In potem so ure s poreklom, kjer gre pa cena gor in naprej do neba.
Kar se mene tiče mi to poreklo ne pomeni veliko, tako da si bom verjetno omislil enega Orienta v bližnji prihodnosti.
A kaj veste, kako je s servisom Orient ur pri nas? Mehanizmi se težko dobijo, kar je razumljivo, ker so in-house.

borisk ::

pri poceni variantami so pozabil rusko legendo vostok amfibio
https://meranom.com/en/amphibian-classi...

Darko! ::

Ko smo pri poceni dajverjih,

prav zanimivo kakšno uro dobiš, ko bejbi solar tuni odstraniš obroč.
Meni je prav seksi:

t3hn0 ::

hubber je izjavil:


Da se še jaz malo navežem na to debato. Kolikor jaz gledam imamo za diver ure (tako kot tudi za ostale tipe) več cenovnih rangov, vprašanje pa je kaj za svoj denar dobiš. Odvisno spet kaj ti je pri uri pomembno: uprabljeni materiali, kvaliteta izvedbe, mehanizem,design, znamka in poreklo.
Če odmislimo ultra poceni hitro-nedelujoče ure imamo nizki rang ( pod100€), ki ima dobre materiale in design, preizkušene mehanizme znanih proizvajalcev (recimo NH36),malo slabšo kvaliteto izbedbe - Loreo, Parnis, Pagani-Design, Invicta,...
Potem imamo ure, ki so malce dražje ( nad 100€)in zgornjim lastnostim dodajo znamko in imajo slabše materiale ampak boljše mehanizme: Orient Mako/Ray, Seiko 5, Citizen Pro Diver,...
Potem so nove znamke, ki imajo boljše materiale, kot prejšnje (cca 400-500€): Steinhart, CW.
In potem so ure s poreklom, kjer gre pa cena gor in naprej do neba.
Kar se mene tiče mi to poreklo ne pomeni veliko, tako da si bom verjetno omislil enega Orienta v bližnji prihodnosti.
A kaj veste, kako je s servisom Orient ur pri nas? Mehanizmi se težko dobijo, kar je razumljivo, ker so in-house.


Orient Mako III imaš na Dropu, sem ga ravno danes naročil zase :):
https://drop.com/buy/orient-mako-iii-au...
^.^

hubber ::

Orient Mako III imaš na Dropu, sem ga ravno danes naročil zase :):
https://drop.com/buy/orient-mako-iii-au...


Jaz se bolj nagibam na dvojko ali pa un čist nov model, ki še nima imena (https://www.orient-watch.com/Collection..., ker hočem pepsi luneto. Idealno bi mi pa blo Ray II s pepsi luneto.

Dri3r ::

Za Ray II se dobi ogromno aftermarket delov, vključno z nadomestnimi lunetami (bezel), katere sprejmejo potem poljubne SKX inserte.
dri3r

hubber ::

Vem ja. Samo nekak se mi zdi smešno dajat za bezel+insert skoraj polovico cene nove ure.
Škoda k so Japonci tako nenaklonjeni lastnim konfiguracijam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hubber ()

kitajc33 ::

t3hn0 je izjavil:

hubber je izjavil:


Da se še jaz malo navežem na to debato. Kolikor jaz gledam imamo za diver ure (tako kot tudi za ostale tipe) več cenovnih rangov, vprašanje pa je kaj za svoj denar dobiš. Odvisno spet kaj ti je pri uri pomembno: uprabljeni materiali, kvaliteta izvedbe, mehanizem,design, znamka in poreklo.
Če odmislimo ultra poceni hitro-nedelujoče ure imamo nizki rang ( pod100€), ki ima dobre materiale in design, preizkušene mehanizme znanih proizvajalcev (recimo NH36),malo slabšo kvaliteto izbedbe - Loreo, Parnis, Pagani-Design, Invicta,...
Potem imamo ure, ki so malce dražje ( nad 100€)in zgornjim lastnostim dodajo znamko in imajo slabše materiale ampak boljše mehanizme: Orient Mako/Ray, Seiko 5, Citizen Pro Diver,...
Potem so nove znamke, ki imajo boljše materiale, kot prejšnje (cca 400-500€): Steinhart, CW.
In potem so ure s poreklom, kjer gre pa cena gor in naprej do neba.
Kar se mene tiče mi to poreklo ne pomeni veliko, tako da si bom verjetno omislil enega Orienta v bližnji prihodnosti.
A kaj veste, kako je s servisom Orient ur pri nas? Mehanizmi se težko dobijo, kar je razumljivo, ker so in-house.


Orient Mako III imaš na Dropu, sem ga ravno danes naročil zase :):
https://drop.com/buy/orient-mako-iii-au...


Jaz sem Mako III kupil na italjanskem amazonu...
https://www.amazon.it/gp/product/B07JF6...

mihcv ::

Pozdravljeni zanima me če ve kdo za kakšnega pametnega urarja v posavju ali bližnji okolici
imam namreč en problem z uro seagull kronograf mehanizem st1901 in sicer je kazalec ki meri sekunde na kronografu ob resetu
obtičal na štiri sekunde čez dvanajsto in ne gre več nazaj ali je to večji problem ali kaj manjšega kot npr kazalec se je malo losal in zdaj je kar je?
No v glavnem hvaležen bi bil za kašnega poštenega urarja ki bi se spoznal pa nebi izkoristil kakšnega manjšega problema da bi hotel potem mastno računat.
Ura kot sama je bila namreč 220eur in torej nekaj veliko ne bi dal za popravilo

Dri3r ::

Probaj to:
Let the chrono run past 15s mark (@3H) a bit then stop and reset to zero, the hand should flyback to the 12H mark, if it doesn't work let it run for a minute and a bit more then reset it. Depending on your use of the chrono the hand's position may vary a bit (+ or -), but most of the times it will be centered, even if it's not centered the hand will always start from the 12H mark, you won't lose or gain any second.
dri3r
««
163 / 188
»»