» »

Ročna ura

Ročna ura

Temo vidijo: vsi
««
165 / 188
»»

RoccoC ::

Hamilton khaki vzami titanium auto pa boš bliže želeni ceni ;) btw, meni je zelo všeč, sam mi je še bolj Jaeger Polaris automatic, mogoče enkrat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Darko! ::

AnubisOfDoom je izjavil:

Kul, nisem striktno omejen na mehanske. Mislim, da se bo darilo cenilo v vsakem primeru. Na vsak način pa gre za nekaj, kar bo z osebo ostalo vsaj zelo dolgo, če ne celo življenje.


>:D
Če si pripravljen dat jurja, ali celo malo čez ...
... potem ne bit malankosten, ker ziher lahko daš tudi dva, pa še vgravirajo ti lahko ime, free of charge. In je zadeva rešena ;)

https://shop.ballwatch.ch/en/rm/M_Icebr...



Darko! je izjavil:

AnubisOfDoom je izjavil:

Kul, nisem striktno omejen na mehanske. Mislim, da se bo darilo cenilo v vsakem primeru. Na vsak način pa gre za nekaj, kar bo z osebo ostalo vsaj zelo dolgo, če ne celo življenje.


Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

AnubisOfDoom ::

Ma 1000 je kar zgornja meja. Gre za darilo za bratovo diplomo. Vem, da bo znal ceniti darilo, čeprav ni ravno "watch guy". Hamiltona sem izbral čist po ključu, ker se dosti pojavlja v priporočilih za moje želje in tudi na splošno se mi zdi dokaj univerzalna ura, ki bi jo lahko nosil za različne priložnosti.

Seveda mi je kul, da je cenejša kot 1000, ampak Hamilton ni ravno na meji in malo raziskujem še okrog, če vseeno obstaja kaj za kar bi se bilo vredno stegniti do te cene :)

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Darko! je izjavil:

AnubisOfDoom je izjavil:

Kul, nisem striktno omejen na mehanske. Mislim, da se bo darilo cenilo v vsakem primeru. Na vsak način pa gre za nekaj, kar bo z osebo ostalo vsaj zelo dolgo, če ne celo življenje.


>:D
Če si pripravljen dat jurja, ali celo malo čez ...
... potem ne bit malankosten, ker ziher lahko daš tudi dva, pa še vgravirajo ti lahko ime, free of charge. In je zadeva rešena ;)

Samo nista dva jurja, ampak obrih 2500 evrov, ker moraš še naš DDV in stroške carinjenja dodati.

Darko! ::

Aja, Švica ni EU ;((

Ja zdaj sem se spomnil, ko sem na letališču v Zurichu ob prestopu vklopil podatke na mobiju in srfal po netu, pa čez par minut pride sporočilo "vaš limit porabe je dosežen".
Banda.

Ja nč, potem glasujem za kaj tacga:

https://www.sakurawatches.com/citizen-p...

Okapi ::

Drugače, od avtomatikov, za jurja dobiš tudi že kakšnega Longinesa (pri sivih trgovcih). Kar se kakovosti tiče, razlike v bistvu ni, oboje sta blagovni znamki od Swatch Group, in se ne bi čudil, da jih delajo v isti tovarni. Ampak marsikdo za Hamilton ni še nikoli slišal, Longines pa večina pozna kot dobro znamko ur. Kar je plus, ko gre za darilo.

Tissot je pa nekje vmes - po kakovosti enak Hamiltonu in Longinesu, po prepoznavnosti in ceni pa nekje vmes.

Za do jurja je od starih in (nekoč) uglednih švicarskih znamk tu še Glycine.

Od novejših znamk bi se pa v tem cenovnem razredu (500-1000 evrov) pri Christopher Ward in Davosi našel kakšen primeren model.

Darko! je izjavil:


Ja zdaj sem se spomnil, ko sem na letališču v Zurichu ob prestopu vklopil podatke na mobiju in srfal po netu, pa čez par minut pride sporočilo "vaš limit porabe je dosežen".
Banda.

Ne me spominjati na tistih 60 evrov, ki sem jih zapravil, ko sem malo posrfal, medtem ko sem na terasi letališkega bifeja pil pir.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Darko! ::

Ma ja.
Si sredi Evrope.
Greš na pir.
Srfaš po netu.

In buuuum.
WTF ???
Kakooooo. Ste se zmotil no.

In potem pametovanje kolega (ja Darko, švica ni EU).
Cene kot iz drugega konca sveta.
:)

Okapi ::

Pisal dedku Mrazu za tole urico.



Še malo konteksta.;)

IWC mi je bil že tako rekoč od otroštva nekakšen vzor vrhunske ure. Oziroma, bolje rečeno, bil je mojemu očetu, ko mi je razlagal o urah, o dedkovem longinesu, svoji omegi..., pa sem se očitno nalezel od njega.

Dejansko je bil IWC pred recimo 50 leti uglednejša znamka od Rolexa, v bistvu največ, kar si lahko kupil, preden si zašel v čisto najvišji urarski razred, kjer so kraljevali Patek, Vacheron, Breguet, Audemar in še kdo.

Skratka, že dolgo sem si želel eno "šafhauzenco" (IWC je iz švicarskega mesta Schaffhausen). Ampak pri IWC imam fiksno idejo, da mora biti na številčnici še stari, polni napis International Watch Co. Novodobnega IWC tam nočem videti.;)

In to je problem, ker ure iz let, ko je bil na številčnici še poln naziv firme, so majhne, 30-35mm premera, kar je danes videti, kot bi imel na roki žensko uro. Novejše, "normalno" velike ure, imajo pa v glavnem vse na številčnici IWC.

Ena izjema je ura, ki so jo izdali ob 125 letnici firme (pa že ta je kar stara, iz 1993). Je replika izvirnega modele "Portugalec", Portugieser, iz 1939. Takrat sta dva portugalska trgovca hotela imeti zapestno uro, ki bi bila tako točna kot vrhunske žepne ure. In so pri IWC v zapestno uro vgradili mehanizem žepne ure, zaradi česar je bila ura za tiste čase neobičajno velika.


No, ta jubilejna ura bi bila natanko to, kar bi rad, problem je samo, ker je pod 10.000 evri nisem nikjer videl.

Potem sem pa, že pred časom, naletel še na en iWC, ki je spodobno velik, 42 mm, in ima na številčnici stari napis. Ampak bolj kot sem guglal, manj mi je bilo jasno. IWC takšne ure sploh ni naredil.;)

Izkazalo se je, da je nekje še nekdo, ki je imel podobno fiksno idejo o starem napisu na številčnici. In se je zato odločil, da bo zadevo vzel v svoje roke. Dal je namreč narediti unikatno številčnico po meri, za model Pure Classic, ki ima izvirno na številčnici IWC.
Tudi to je v bistvu jubilejna izdaja "portugalca", iz leta 2011, v omejeni seriji 500 kosov.



Posebnost tega modela je, da je zelo tanek - 7 mm. Je na ročno navijanje, "žrtvovali" pa so tudi sekundni kazalec, ker mehanizem za njegovo poganjanje prispeva kakšen milimeter ali dva k debelini ure. Mehanizem v uri je vrhunski Piagetov - firma slovi po nekaterih najtanjših mehanizmih.
Tale mehanizem je v uri:


Da nima sekundnega kazalca, mi sicer ni najbolj všeč, saj pogled na sekundni kazalec takoj pove, da ura teče. Ampak OK, to itak ni ura za vsak dan, tako da to lahko prebolim.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AudioVideo ::

www.chrono24.de

preveri za Hamiltona,

AnubisOfDoom ::

Sem ze vceraj malo gledal po chrono24 za Hamiltona 38 mm z usnjenim pasckom in se ga dobi za okrog 450 EUR. Pri radijskih kvarcnih urah se malo bojim, da bodo prevelike (nima zelo velikega zapestja), pa se ponavadi se jih ne dobi na usnjenem pascku.

Gledam se Laco Flieger 38 mm, pa mogoce Junghans Max Bill, ampak ne vem kako uporaben je tak stil za vsak dan. Ce bi imel res vecji budget bi mu ziher vzel Oris Sixty Five diver, ampak je malo predrag :)

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Pri vsaki uri, ki ima klasično izveden stik med zapestnico in ohišjem ure, lahko v nekaj sekundah zamenjaš kovinsko zapestnico z usnjenim paščkom. In obratno, seveda.

Pašček pri urah je potrošna roba, to se redno menja...

Pravzaprav so tukaj v majhni prednosti ure, ki se prodajajo s kovinskimi zapestnicami, ker so te običajno stilno prirejene na dizajn, vključno z morebitno kurvaturo ohišja (končni členi zapestnice so pogosto prilagojeni za točno določeno ohišje ure). Da se seveda dobiti tudi aftermarket kovinske zapestnice, ki lepo pašejo, a zahteva nekaj truda, iskanja... S tega vidika je precej bolj enostavno najti všečno usnjeno zapestnico za uro, ki je prišla z kovinsko, kot obratno.

Pa še glede stilov - ravno flieger, potapljaške, itd. načeloma niso ure za vsak dan, ampak bolj za prosti čas. No, odvisno seveda, kaj kdo počne v življenju oz. kak stil mu je blizu. Dandanes se mi zdi to manj važno, kot je bilo v preteklosti...

Yossarian ::

Anubis, kaj pa kaj takovega? Mene malo vleče tale, ampak še nisem čisto odločen.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

AnubisOfDoom ::

Hvala, Mido izgleda zelo kul. Jo bo potrebno pogledat v zivo, medtem ko prva izgleda malo prevec "dress watch" in malo manj splosno uporabna. Hvala vsi, veliko dobrih predlogov :)

Darko! ::

Mido je res kul.
Poleti sem se prav spogledovals tole Ocean Star z malo vintage pridiha.



Evo, dobiš škatlo ter dva pasova zraven :)

https://www.uhrcenter.de/en/product/mid...

Če bi bila ta izvedba s COSC mehanizmom, bi jo vzel.

Ti pravokotni kazalci so mi blazno seksi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

KTr1sk ::

Po dolgem času sem si kupil uro, katera mi je osebno zelo všeč in to je
Rocos R0139 "Patek Philippe Nautilus Homage"
https://www.rocoswatch.com/Watches/r013...
"kopija" ure Patek Philippe Nautilus 5711
https://www.ebay.ie/itm/Patek-Philippe-...

ima mehanizem "Seagull ST1612 Automatic", ki naj bi bil zelo natančen mehanizem -2s na dan



ura se naj ne bi nastavljala med 21h in 1h uro zjutraj



problem bi bil edino, če se pokvari mehanizem, vprašanje če v Sloveniji sploh kaj popravljajo

Obstaja pa teh "replica" ur ogromno na aliexpressu, ampak kolikor gledam te mehanske ure je vprašanje glede točnosti, verjetno se bi najbolj splačalo quartz na baterijo, sem naročil za znanca to uro (ta ura ima skoraj enake dimenzije kot original ura, ker je quartz je tanjša kot Rocos ura)
https://www.aliexpress.com/item/4000061...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

dragon ::

Tale je malo čez postavljeno mejo.Se mi pa zdi da je tukaj med cenejšimi na netu.

https://shop.dicta.hr/webshoparticle/15...

spače ::

Slučajno sem nabasal na tole:

https://www.leatherman.com/tread-tempo-...

https://www.leatherman.com/dw/image/v2/...

 Ura

Ura




Saj ne da bi bila toliko vredna...nikakor ne

Okapi ::

Evo, dedek Mraz danes dostavil.;)



Kot vsako uro, ki jo dobim, je šla najprej na timegrapher. In me je malo stisnilo, ker je pokazal +50 sekund/dan. Ampak potem sem se hitro spomnil, da je še vsa mrzla (FedExovo skladišče na Brniku očitno ni ogrevano, dostavni kombi pa tudi ne;-) ). Po eni uri na roki sem jo dal nazaj na timegrapher, ki je pokazal kronometrsko natančnost.

Zdaj si bom moral samo še kakšno fino obleko za zraven kupit.8-)

Darko! ::

Čestitke, mojster.

Ampak glej, spet si preveč zategnil pašček.
Kri mora prosto tečt, no.
Drugač te bodo v novem gvantu odpeljal samo še na Žale ;)
Tega pa nočmo.

ST bi brez gonilne sile v tej temi postal obskuren in brezvezen.

Okapi ::

En spodobno velik mehanski kronograf mi je še manjkal v zbirki. Že lep čas sem imel nagledanega Eberharda, in pred nekaj dnevi sem na Chrono24 opazil enega po precej ugodni ceni. Sem ponudil še nekaj nižjo, s precej malo upanja na uspeh, ampak prodajalec je sprejel.

Model Tazio Nuvolari Vanderbilt Cup.
https://www.eberhard-co-watches.ch/en/p...

Eberhard & Co. je stara in ugledna švicarska znamka ur, ustanovljena 1887. Že dolgo so osredotočajo zlasti na italijansko tržišče (kjer sem uro, rabljeno, tudi kupil).

Njihovo žepno uro je imel vedno pri sebi tudi legendarni italijanski avtomobilski dirkač Tazio Nuvolari, dejaven predvsem v obdobju pred 2. svetovno vojno (in še par let po njej). Verjetno najbololjši dirkač tistega obdobja (ko formule 1 še ni bilo). Zmagal je na vseh pomembnih tekmah svojega časa, evropskih Grand Prixih, Mille Miglia, Targa Florio in v ZDA na Vanderbilt Cup.

Eberhard dela kar nekaj različnih modelov v seriji Tazio Nuvolari, med drugim tudi kronograf Vanderbilt Cup.



Retro obliko še poudari pokrovček na zadnji strani.



Notri je standardni mehanizem Valjoux 7750, tako kot v množici drugih kronografov. Nič posebnega torej, ampak dober in zanesljiv "strojček". Na timegrapherju se je odlično izkazal, kljub temu, da je ura stara že 11 let.

Valjoux @ Wikipedia

Pa še dirkač, ki mu je ura posvečena. Na sliki med dirko Vanderbil Cuo leta 1936, vozil je Alfa Romeo 12c.


Alfa Romeo 12C @ Wikipedia

Dri3r ::

Waw krasen košček. Nekaj posebnega.
dri3r

Okapi ::

Še na roki.

Okapi ::

Ena zanimiva ura na Dropu - Ball Night Train. Z dajatvami vred pride okoli 750 evrov, ceneje je nikjer nisem videl.
ttps://drop.com/buy/drop-ball-watch-co-night-train-dlc-automatic-watch



Njegova posebnost je bogata radioaktivna razsvetljava.;)



Če ne bi enega drugega "nočnega vlaka" že imel, bi verjetno že uporabil kreditno kartico.

perci ::

Katero barvo bi pa vzel?

Okapi ::

Črno, vsekakor. Tudi ta, ki ga imam, je črn. S tem, da me moti, da ima krono pa "srebrno", ni mi jasno, kaj so razmišljali.;)

Pa vzel bi s kovinsko zapestnico - ta model (Night Train II), ki ga imam, je prišel z gumijastim pasom.



Sicer mi je ta model, ki ga imam, po obliki številčnice bolj všeč, ampak je pa ta na Dropu bistveno cenejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

Mimogrde, ta na Dropu je posebna izdaja, posebej za Drop, ga sicer v Ballovem katalogu ni.

Okapi ::

Tokrat nekaj malega o dveh urah, ki mi manjkata v zbirki (a delam na tem, da mi ne bi). ;)
Obe sta po svoje zelo podobni, čeprav sta čisto drugačni.
Obe sta zgodovinska primerka vojaških ur, in obe sta ogromni, 55 mm v premeru. S tem, da je ena nemška pilotska in druga ruska potapljaška. Pilotska je iz časov 2. svetovne voje, potapljaška pa kakšnih 10 let mlajša, iz časov hladne vojne.

Obe sta veliki, ker je bil v njih mehanizem, narejen za žepne ure, in pa zato, ker sta bili obe namenjeni, da se nosita na zunanji strani oblačil, ne na goli koži. Se pravi čez rokav pilotskega jopiča oziroma potapljaške obleke.

Na srečo sedaj že nekaj časa replike obeh delajo tudi v bolj "človeških" velikostih, 40-45 mm.

Pilotska je legendarna Beobachtung Uhr (B-Uhr), se pravi opazovalniška, oziroma navigatorska. Za Luftwaffe jih je izdelovalo 5 proizvajalce, A. Lange, Laco, Stowa, Wempe in IWC. Izdelovali so jih v dveh različicah, A in B, razlika je bila v številčnici.



Takole nekako je videti izvirno velika na zapestju.



Sodobnih replik je ogromno, med drugim jih delajo tudi trije izvirni proizvajalci, IWC, Laco in Stowa. Najbližje izvirniku so Lacove, in takole je recimo videti njihov umetno postaran model.



Delajo jih v različnih velikostih.




Ruska potapljaška je Zlatoust Vodolaz. Zlatoust je železarsko mesto na južnem Uralu, kjer so jih izdelovali (oziroma jih še vedno izdelujejo).
Vodolaz je pa po rusko potapljač. Mimogrede, v Litiji so do predlani imeli potapljaško društvo Vodolaz.

Takole je videti izvirna velikost na roki.



Podobno kot pilotske jih sedaj delajo v več različnih velikostih, z različnimi mehanizmi.



Še dve zgodovinski sliki.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

AnubisOfDoom ::

Malo sem gledal po seiyajapan za quartz Citizene. Verjetno je treba placati DDV, neko carino in se postnino. Ce zelim skupno cifro ohraniti pod 1000 EUR, potem sem gledal tam nekje do 700 EUR. V postev nekako pridejo naslednji modeli:
https://www.sakurawatches.com/citizen-a...
https://www.sakurawatches.com/citizen-a...
https://www.sakurawatches.com/citizen-a...
https://www.sakurawatches.com/citizen-a...

Potem je treba kupiti se usnjen pascek, kaksne so kaj te ure? Drugace se zaenkrat se vedno nagibam k Hamiltonu, poleg Khaki Field Automatic 38 mm med drugimi tudi k tej: https://www.jomashop.com/hamilton-watch... . Malo se bojim, da je prevelika. Ne vem tocno kako veliko zapestje ima, ampak verjetno pod 7".

Okapi ::

Ne vem sicer, zakaj bi bilo treba kupiti usnjen pašček, ampak če bi po vsej sili rad imel uro z usnjenim paskom, potem ti Citizeni niso primerni, ker nimajo standardnih nastavkov za zapestnico oziroma pašček. Bi moral dati narediti pašček po meri, če bi ga hotel imeti.

Kar se velikosti ure tiče, pa v bistvu ni stvar velikosti zapestja, ampak od tega, kaj se tistemu, ki nosi uro, zdi primerno. Vsaj dokler se pogovarjamo o velikostih ur med 38 in 42 mm. Pri enako velikem zapestju bo nekdo rekel, da je 40 mm preveliko, kdo drug pa, da je premajhno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Raptor F16 ::

Okapi je izjavil:

Ne vem sicer, zakaj bi bilo treba kupiti usnjen pašček.


Udobje. Meni bolj paše kot pa kovinski ki delujejo hladno.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

AnubisOfDoom ::

Okapi, poznam preferenco tistega, ki mu uro kupujem in noce imeti zapestnice, tako da je malo brezveze, da mu ne dam pascka zraven. Ce te Attese niso primerne za menjavo na katerikoli pascek, potem jih moram crtat iz izbire...

Okapi ::

Niso primerne. Te ure imajo konec zapestnice, kjer se pritrdi na uro, ožji od siceršnje širine zapestnice. Usnjeni paščki so načeloma vsi po vsej dolžini enako široki, nimajo na obeh koncih ožjega dela.

Tako da bi moral dati delati pašček po meri (kar sicer ni problem, zna marsikdo narediti), ali pa bi moral en standardni pašček obrezati, da bi se lepo prilegal uri.

fikus_ ::

Mimogrede, eno vprašanje (ura s te povezave)
https://www.sakurawatches.com/citizen-a...
Kaj pomenijo oznake na številčnici -0+, RX, NO, . . .

Hvala za odgovor.

Okapi ::

Sprejem radijskega signala, prikaz časa v drugem časovnem pasu in podobno. Poišči navodila, tam boš vse našel.

Gregor5816 ::

Okapi je izjavil:


Obe sta veliki, ker je bil v njih mehanizem, narejen za žepne ure, in pa zato, ker sta bili obe namenjeni, da se nosita na zunanji strani oblačil, ne na goli koži. Se pravi čez rokav pilotskega jopiča oziroma potapljaške obleke.

Se danes še vedno nosijo ure čez oblačila na zunanji strani?

Darko! ::

Gregor5816 je izjavil:


Se danes še vedno nosijo ure čez oblačila na zunanji strani?


Seveda,

če si slaven, bogat in mal poseben:


ali pa od tega samo wanna be:


če si bolj gay:


ali pa ta pravi profesionalec:

Darko! ::

No ja, roko na srce,
tale Felix je bolj dec za Zenith reklamo kot profesionalec :)

Profesionalci nosijo vrhunski kvarc:

(Sinn EZM 2B)

Okapi ::

V seriji Criminal Minds je bil zaščitni znak enega od kriminalistov ura (klasična mehanska) čez rokav. In revolver za pasom. Dokler sem doma, ga lahko v obojem oponašam.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

donvito ::

Okapi je izjavil:

V seriji Criminal Minds je bil zaščitni znak enega od kriminalistov ura (klasična mehanska) čez rokav. In revolver za pasom. Dokler sem doma, ga lahko v obojem oponašam.;)


Ok, z urami si se predstavil, želimo si še z revolverjem. 8-)

Gregor5816 ::

No, vprašal sem predvsem zato, ker jaz pozimi pogosto nosim uro nad oblačili, če sem dalj časa zunaj na mrazu. :)

Okapi ::

donvito je izjavil:

Ok, z urami si se predstavil, želimo si še z revolverjem. 8-)


To počnem v drugi temi.;)
https://slo-tech.com/forum/t245329/p668...

donvito ::

Aha, sta pištoli na tej sliki, ki si jo dal in uni na forumu, ena z lesenim ročajem tvoji. Imaš kar nekaj hobijev, ali je streljanje povezano s službo?

Master_Yoda ::

Pistoli sta orodja s katerima pride do denarja za vse ure ki jih nabavlja :D.
Dovie'andi se tovya sagain.

Fairplay ::

Upam da je to prava tema: Ima kdo kakšne izkušnje s Fossilovimi hibridnimi urami?
Zanima me predvsem: Fossil Hybrid Neutra Stainless Steel
Ampak je v evropi ne najdem nikjer.

Darko! ::

Okapi je izjavil:

V seriji Criminal Minds je bil zaščitni znak enega od kriminalistov ura (klasična mehanska) čez rokav. In revolver za pasom. Dokler sem doma, ga lahko v obojem oponašam.;)




Hmm,
bi bilo zanimivo videti kaj se zgodi, če bi slučajno zapustil stanovanje ?

Glede na obseg tvoje roke in tisto lansko fotografijo z masko se mi zdi, da je tvoja fizična pojava pravo nasprotje temu 60 kilogramskemu paličnjaku in da v realnosti izgledaš recimo nekako tako kot Rusell Crowe v filmu Unhinged.




A si predstavljaš sceno na Fužinah:

Večer.
Januarski mraz.
Lučke na balkonih.
Ti tavaš po parkiriščih med bloki.

Ob vsakem koraku ti pod gozdarskimi škornji zahrešči na novo zapadel sneg.
Včasih se ti kakšna snežinka zalepi na obrvi;
ali pa se stopi na čelu in ti prav tako počasi zdrsi vse do oči.

Nosiš črno kapo, kirurško masko in vojaške hlače.
Odet v dolg plašč iz oljenega platna.
Okoli pasu revolver.
In čez rokav ProTrek.

Cel se treseš ko pes.

Mularija se poskrije za vogale.
Zaskrbljeni starši kličejo policijo.
Iz Most pridejo tri patrulje.

Ko si obkrožen te fantje iz varne razdalje vprašajo kdo si in kaj počneš.

In ti jim z mirnim glasom odgovoriš,
da ti sploh ni jasno čemu takšna panika.

Da sploh nočeš problemov.
Da le iščeš odprt lokal, kjer bi spil en kozarec in si pogrel roke.
Ker doma ti je ravnokar zmanjkalo Laphroigha.
Rokavice si nekam založil.
In zunaj je prekleto mraz.


;)

Okapi ::

donvito je izjavil:

Aha, sta pištoli na tej sliki, ki si jo dal in uni na forumu, ena z lesenim ročajem tvoji. Imaš kar nekaj hobijev, ali je streljanje povezano s službo?


Moji. Revolver je na obeh slikah isti, samo imam več različnih ročajev zanj.

Streljanje je drugače rekreacija, hobi je zbiranje orožja, ampak to je vsaj zaenkrat povezano samo z zbiranjem replik v obliki zračnega orožja. Tule je cela tema o tem.
https://slo-tech.com/forum/t749402/0

Okapi ::

Master_Yoda je izjavil:

Pistoli sta orodja s katerima pride do denarja za vse ure ki jih nabavlja :D.

:D

Sem bil lani kar malo presenečen, ko sem prvič šel v nekaj ljubljanskih urarskih butikov (Malalan, Omega...) - imajo vhod z dvojnimi vrati. Najprej ti odprejo zunanja vrata, potem jih zaprejo in odprejo notranja vrata. Imajo kar dobro poskrbljeno za varnost.

Furbo ::

Ja, vsi so bili že večkrat oropani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Naslednja v zbirki bo, kot kaže, ena zanimiva ura, za katero do pred nekaj dnevi še nikoli nisem sliša.;)

Švicarska znamka Jean d'Eve, model Samara. Švicarski tekmec Seikovemu sistemu kinetic, se pravi, kremenčeva ura, ki jo poganja "dinamo". Predstavljena leta 1988 in je bila menda celo pred Seikovimi kinetiki.



Ima kar nekaj posebnosti. Najbolj viden je rotor, ki ni na zadnji strani, ampak spredaj, in se vrti okoli številčnice.

Krone za nastavit kazalce ura nima ob strani, kot druge, ampak na zadnji strani.

Ura nima baterije, temveč kondenzator. Kondenzator se po kakšnih desetih dnevih mirovanja izprazni, in ga je mogoče napolniti z elektriko iz priloženega baterijskega "napajalnika". Za deset sekund se prisloni ta napajalnik na kontakte na zadnji strani ure in kondenzator je poln. Če imaš uro na roki, se seveda kondenzator sproti polni.

https://www.cliniquehorlogere.ch/en/arc...

https://grail-watch.com/2020/04/03/jean...

Še dodatna zanimivost - ime ure, samara, izvira iz oblike rotorja, ki spominja na plod nekaterih vrst dreves (javor, brest...). Pri nas jim po domače rečemo "helikopterčki", botanični izraz je pa pokovec ali samara (kar po latinsko pomeni brestovo seme).

Ales ::

Zanimiva ura! Ura na sliki zgoraj je sicer obrnjena na glavo, kar me je za trenutek zmedlo. :)

Nisem poznal te znamke, zdaj pa vidim, da so se v času prehoda v quartz in tudi kasneje trudili imeti horološko zalo zanimive modele. Lepo, lepo...

Kot zanimivost morda povem, da je krono na zadnji strani mogoče najti tudi pri nekaterih starodobnih glasbenoviličnih Bulovah. Tam to niso izpeljali ker bi bilo izrecno tehnično potrebno, pač pa zato, ker so želeli predstaviti idejo o tako natančni uri, da je ni potrebno pogosto nastavljati, še manj pa navijati.

Od meni zelo všečnih ima krono na zadnji strani npr. Patek Philippe cal. 350 in I-350 oz. 350i. V tem primeru pa gre za mehanizem, ki ima utež na zunanjem obodu in je zato umestitev krone zadaj edino logična.
««
165 / 188
»»