» »

USB 3.0 ključ

USB 3.0 ključ

Temo vidijo: vsi
««
17 / 24
»»

hojnikb ::

nebo šlo, flash pomnilnik je najslabša izbira za _backup_ podatkov, sploh za daljši čas.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

gddr85 ::

bad choice

Dzhimen ::

Aha. Iz tega stališča pa nisem razmišljal...

Saj vse moje podatke mam backupirane na zunanjem trdem disku že en lep čas. Ampak ta zunanji disk uporabljam zraven še za vse živo. In pol vsake toliko časa pomislim "jebentiš, če mi tale zadeva crkne sem v riti". In pol sem razmišljal da bi samo najpomembnejših 50GB recimo še enkrat dupliciral, samo da bom lažje spal.
Če USB-ji odpadejo, kaj mam pol možnost? Cloud storage ali pa še en HDD? Za cloud storage si že zdaj mislim, da bi mi moja 6/0.5 mbit/s povezava kradla živce... Najboljša izbira bi bil potem en 2.5" zunanji trdi disk ki ga bi uporabljal izključno samo za backup in bi ga drugače hranil nekje na varnem. Druge nimam, ali pač? :)

hojnikb ::

yup, zunanji disk in je to to.
#brezpodpisa

Han ::

Tako nezanesljivi USB ključki tudi niso, sploh tisti dražji, npr. SanDisk Extreme PRO, ki so tudi super hitri. Moraš pa imet za vsak primer še en backup...

hojnikb ::

vsak kjucek, tudi tisti tadrag bo slej ko prej zgubil integriteto podatkov, ce nebo prklopljen (aka refreshanje podatkov).
#brezpodpisa

Han ::

Slej kot prej lahko traja tudi več mesecev, pol leta, leto...

hojnikb ::

kar je hitro naokoli, sploh za nekaj, kar prakticno ne uporabljas.
#brezpodpisa

Han ::

To smo že enkrat obdelali... Tudi navadne trde diske ni dobro puščat po več let v omari...

Dzhimen ::

Saj jaz nebi tole enkrat zapisal in potem dal v omaro za 5 let. Recimo da bi vsak mesec, ali pa najmanj enkrat na tri mesece priklopil in posodobil backup. Pol sem lahko relativno siguren. Več skoraj da ne morem naredit, brez da grem v ekstreme ala razni protipožarni sefi, tri kopije podatkov na treh različnih lokacijah ipd.

Malo je šlo že v offtopic tole... :D

Hvala za nasvet. ;)

MrStein ::

No, tu imam en 10 let star USB (1GB), in vse lepo dela. Je berljivo, fajli niso okvarjeni (stari razni ZIP in XZ arhivi, ki imajo checksum). Uporabljam ga že leta ne (kaj pa naj z 1GB ključem?).

Seveda ni znamke čunga-lunga, ampak Sandisk.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

10 let star kjucek ima precej bolj trdoziv flash kot nekaj kar kupis danes.
#brezpodpisa

AgiZ ::

Povsod se najdejo super diski/ključi kot tudi slabi diski/ključi, tako da o tem predlagam da ne izgubljamo besed.
Se strinjam z trditvijo da za backup uporabljaš trdi disk. Saj niso dragi. Po možnosti več kopij, nastavljeno pa imaš tako da ti ne vzame veliko časa izvajanja backupa. Najbolje je avtomatizirati vse skupaj.
Kot backup pa sam smatram datoteke, ki so na večih lokacijah, ker če na "backup" disk shranjuješ podatke, ki jih ni drugje, to avtomatično ni več backup.

Alternativa, ko ti pomembni podatki izginejo in moraš izvajati data recovery po možnosti s pomočjo kakega podjetja oziroma se posloviš od teh podatkov za večno je skrajno neprijetna in se ji v večini primerov lahko izogneš.

hojnikb ::

malo za občutek; 15nm TLC kjuček, ki je stal cca 20 mescov na polici


(prvi pokvarjeni biti so se začel že v 7 mescu)

also; 5x redukcija bralne hitrosti.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Han ::

Še kakšen MLC prosim.

ZloTech ::

Kakšen je potem sploh zanesljiv medij za arhivacijo ? Vse kar sem imel je že crknilo v eni ali drugi obliki.

CD/DVD so neberljivi, disk se ni več prižgal, usb pa je bil samo neznana naprava.

Je cloud na googlu dejansko boljši za kaj takega in za neobčutljive podatke ?

hojnikb ::

Han je izjavil:

Še kakšen MLC prosim.

pokaži raje kakšen MLC kjuček, ker ti so praktično extinct.
#brezpodpisa

Han ::

ADATA S102 Pro imajo MLC flash.

hojnikb ::

mogoče kakšna stara zaloga, nova skor ziher ne več. Še sandisk extreme pro ima tlc (tanovi 3.1)
#brezpodpisa

MrStein ::

ZloTech je izjavil:

Kakšen je potem sploh zanesljiv medij za arhivacijo ? Vse kar sem imel je že crknilo v eni ali drugi obliki.

CD/DVD so neberljivi

Smo že malo off topic, ampak kake CD-je si to imel? Meni še vsi CD-R iz devetdesetih delajo. Torej vsaj 20 let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BorutK-73 ::

ZloTech je izjavil:

Kakšen je potem sploh zanesljiv medij za arhivacijo ?

Za domačo uporabo je najbolj zanesljiv navadni HDD(ne mislim usb verzij) ali cloud.

ps
Jaz ima par starih HDD-jev in eSata dock.

Zgodovina sprememb…

taja13 ::

nabavila sem ohišje https://www.conrad.si/M.2-ohisje-trdega... in 2 m.2 ssd diska, sicer uporabljam kot delovni zunanji disk za laptop, ne tolk za shranjevanje, ker je raid 0, je pa fajn hiter :)

OK.d ::

Btw ali je kdo naletel danes na kakšen dober ključ v akciji?
LPOK.d

bajsibajsi ::

https://www.mimovrste.com/usb-kljuci/sa... za ~7 evrov.

Kmalu pa bo imel Hofer https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba... za 17 evrov, ampak nekako sumim, da ne bo ravno hiter, saj ze nekaj casa (let) niso imeli spodobnih hitrosti.

OK.d ::

Tnx, še kakšna ugodna 32 GB varijanta.
LPOK.d

mailer ::

Tole je edina danes ugodna ponudba kar se tiče usb ključev. Vzel bi zase enega a se mi ne splača. Če naročim vsaj 4 je skupaj s poštnino cca 20€ a rabim še 3 interesente.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

AgiZ ::

mailer je izjavil:

Tole je edina danes ugodna ponudba kar se tiče usb ključev. Vzel bi zase enega a se mi ne splača. Če naročim vsaj 4 je skupaj s poštnino cca 20€ a rabim še 3 interesente.

Sem ga sam kupil kak mesec nazaj za v avto. Ne ravno hiter, je pa majhen. Pri branju se ne greje, pri pisanju je pa dosti vroč. Zaenkrat zadovoljen.

mailer ::

Prav tako ga potrebujem za avto, upam, da se bo lahko vsaj skril pod pokrovček pod katerim je usb priklop, ker verjetno ga zapreti ne bom mogel.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

AgiZ ::

Zelo verjetno se ne bo skril v luknjo ampak vseeno ne bo preveč štrlel ven če je kaj podobno mojemu avtu. Mi je čisto všeč.

jero_no1 ::

hojnikb je izjavil:

Han je izjavil:

Še kakšen MLC prosim.

pokaži raje kakšen MLC kjuček, ker ti so praktično extinct.


Nekaj se pa še dobi.

hojnikb ::

just fyi, MLC je tehnically tudi 3 biten flash :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jero_no1 ::

b.m.k. kaj je tehnično in teoretično MLC. Če piše na škatli MLC, pol je MLC not in to si hotu met :) :P

hojnikb ::

govora je o 2 bitnem mlcju
#brezpodpisa

batista ::

ali je mogoče že kdo sprobal hoferjev 64gb ključ ki je od danes naprodaj?

MrStein ::

Tule je en:

bajsibajsi je izjavil:


Tale je kupljen pol ure nazaj.

Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

2f4u ::

Oj družba; sila razmer sem kupil ta teden en USB 32GB, Kingston DT50. 15eu.
Vse ok; dela recimo 12MB/s up; pa nekje 110MB/s down. Ampak hudič se GREJE; po nekje 10min priključen na SS - dejansko je neprijetno vroč za prijet. Nisem meril toda nekkak kot radiator 40C; čutim pekoče...

Kakšne temperature imate drugi?
S tem verjentno življenska doba pada...
Menjava al še mal počakam da crkne?!?

Han ::

Večina takšnih USB 3.0 ključev se predvsem pri zapisovanju zelo greje - postanejo precej vroči na otip.

2f4u ::

Han je izjavil:

Večina takšnih USB 3.0 ključev se predvsem pri zapisovanju zelo greje - postanejo precej vroči na otip.


hvala. Še kdo?

Han ::

Ne vem, kaj bi še rad. Vsem se grejejo...

kuglvinkl ::

mam top notch sandisk extreme, pa se greje, po mojem tut throtla zarad tega, sam ni kaj narediti...
Your focus determines your reallity

roko11111 ::

LP. stric nuca še en nov ključ za vglavnem gledanje filmov - priklop na TV in na SiolBox. hoče 128GB in pa za okrog 50€. na hitro sm mal pogledal, tale bi bil vredu al mogoče kaj druzga za okol 50€? https://www.mimovrste.com/usb-kljuci/sa...

Han ::

Od cenejših SanDiskov so kolikor toliko v redu le Ultra Fit, a 128 GB trenutno ni na zalogi. Ostali imajo katastrofalno počasno zapisovanje. Dodaj 10 eur za ADATA S102 Pro.

Isotropic ::

starih extreme se ne dobi več?

Han ::

Ne.

roko11111 ::

Han je izjavil:

Od cenejših SanDiskov so kolikor toliko v redu le Ultra Fit, a 128 GB trenutno ni na zalogi. Ostali imajo katastrofalno počasno zapisovanje. Dodaj 10 eur za ADATA S102 Pro.


sm mal bral zdej in se menda zelo segrejejo Sandisk Ultra(precej več kot normalno) pri zapisovanju, pa še menda so zelo majhni, kar za mojga strica ne bo glih fajn, tko da bo treba enga druzga...

tega Adata za 60EUR ne vem če bo hotu, ker več kot 50EUR noče dat, ga bom pa še enkrt vprašu...

še kak predlog mogoče za okol 50EUR ?

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

The best je zdej kupt nek SATA M.2 in ga utaknit USB M.2 od silverstona npr. Če se želi res top hitrosti. Mogoče tudi kdaj izdajo 2240 ohišje, ne samo 2280.

Test: https://www.computerbase.de/2017-12/sil...
Your focus determines your reallity

hojnikb ::

zakaj bi čakal na 2240 ohišje, če ga imajo kitajci že since forever :)
https://www.ebay.com/itm/M-2-NGFF-SSD-S...
#brezpodpisa

kuglvinkl ::

:)
Your focus determines your reallity

Han ::

roko11111 je izjavil:

še kak predlog mogoče za okol 50EUR ?
https://www.enaa.com/oddelki/racunalnis...

valdo ::

hojnikb je izjavil:

zakaj bi čakal na 2240 ohišje, če ga imajo kitajci že since forever :)
https://www.ebay.com/itm/M-2-NGFF-SSD-S...
če prav razumem, not vtakneš to in ga potem lepo nosiš okoli?, kaj vzeti p/p?
Lp
««
17 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 64 GB ali 128 GB USB Ključ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509438 (5587) Han
»

USB ključ, čim hitrejši

Oddelek: Strojna oprema
223044 (1402) zzitop
»

kateri usb kljuc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6713948 (11523) knap
»

USB ključek

Oddelek: Kaj kupiti
283744 (2910) mailer
»

Hiter usb 3.0 ključek

Oddelek: Kaj kupiti
305097 (4185) trojnis252

Več podobnih tem