» »

dual boot ME-XP problem

dual boot ME-XP problem

refosk ::

Imam problem z dual bootom. Na C sem imel inštaliran Win ME na D pa Win XP. Vse je bilo OK, sedaj pa sem formatiral C s pomočjo zagonske diskete od W98. Ponovno sem namestil WME in skopiral na C
boot.ini,
bootsect.dos,
ntdetect.com
ntldr,
vendar pri zagonu ne dobim opcije izbire operacijskega sistema. Zgoraj omenjene 4 file imam na disketi in če štartam PC preko A, imam možnost izbire OS. Kaj sem spregledal? Prosim za nasvet.

Maxtor ::

To se ne dela tak, kot si ti to naredil. Ko si sformatiral in naložil winME na c, je normalno, da je boot meni izginil. Sedaj pa vzameš CD od winxp in štartneš pc-ja iz njega popraviš boot sector in to je to.

Če ti v boot meniju kaj ni všeč, pa v notepadu popravi boot.ini, ali pa v winXP v nadzotni plošči pod sistem.

freejack ::

I second that,..
Poanta je v tem, da lahk imaš ti nameščenih xy operacijskih sistemov, ko C: bo še vedno šef in če ti c: formatiraš, gre vse skupaj v tri pi* m *.

Razmišljat tako, c: je samostojen podjetnik, ključavničar, v rokah drži vse ključe, za vsa vrata. Ampak ko ti enkrat odpustiš ključavničarja, so ti vsa vrata zaprta. Torej, ko ga hočeš ponovno zaposliti, je ta preveč užaljen in moraš zaposliti nekoga novega, ki ne bo imel izkušenj, ne sredstev. Zato mu moraš ti priskrbet ključe od vseh vrat, da bo lahk on naredil kopije, pol pa ni problem. :D :D :D (pismo, kk se mi je lublo to pisat)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenehanje izbire operacijskega sist. ob zagonu pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
141450 (1325) lovro1a
»

kako instalirati dva operacijska sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
132057 (1835) Ziga Dolhar
»

Win 98 se, win xp

Oddelek: Operacijski sistemi
111190 (1048) duh
»

kako formatirat C: in f:

Oddelek: Pomoč in nasveti
171599 (1367) DrSergioDJ
»

"trial" boot?

Oddelek: Pomoč in nasveti
231409 (1227) Uporabnik

Več podobnih tem