» »

Razlika med grafičnimi karticami

Razlika med grafičnimi karticami

dynr la ::

Pozdrav,
na dinokomp gledam mal grafične kartice. Zanima me, zakaj je ta cenejša od te čeprav je novejši model (po številkah sodeč: 6870, 7770)?

hojnikb ::

7770 je slabša grafična, čeprav je novejša..
#brezpodpisa

dynr la ::

Samo ne razumem zakaj je slabša, ker ima te MHz pa te stvari večje številke?

hojnikb ::

Če tako meniš, potem se maš še velik za naučit o grafičnih karticah ;)
#brezpodpisa

Magic1 ::

Odvisno je samo za kakšen denar dobiš katero. Starejša je okoli 25% hitrejša, vendar porabi več elektrike(skoraj 2x!!) ter zna bit glasnejša.
Zdej pa pretehtaj...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Gigahertz ::

dynr la je izjavil:

Samo ne razumem zakaj je slabša, ker ima te MHz pa te stvari večje številke?


čipi niso isti
"670#2500#8"

dynr la ::

Kakšna pa je to glasnost. A je to ful glasno ko poženeš neko igro ali pa ko delaš recimo kaj na internetu? Ker se mi gre tut za glasnost. :8)

Unknown_001 ::

dynr la je izjavil:

Kakšna pa je to glasnost. A je to ful glasno ko poženeš neko igro ali pa ko delaš recimo kaj na internetu? Ker se mi gre tut za glasnost. :8)

To je čist odvisno od tega kakšen hladilnik za grafo maš.

amigo_no1 ::

Venum ::

Sam prosim ne se na podlagi glasnosti odloči za grafo. Vedno lahko zamenjaš hladilnik na njej za boljšega alpa enostavno kupiš en ventilator za ohišje (recimo 120mm) pa ga namestiš gor, stock varjanto za vzameš dol. Ta ventilator še zvežeš na potenciometer pa si zmagu :)

Unknown_001 ::

Venum je izjavil:

Sam prosim ne se na podlagi glasnosti odloči za grafo. Vedno lahko zamenjaš hladilnik na njej za boljšega alpa enostavno kupiš en ventilator za ohišje (recimo 120mm) pa ga namestiš gor, stock varjanto za vzameš dol. Ta ventilator še zvežeš na potenciometer pa si zmagu :)

Pol najbolš da si pasivno varianto uzame pa bo :|

Venum ::

Ne pasivne, ker nimajo takega performanca ko aktivne :)

7982884e ::

Venum je izjavil:

Sam prosim ne se na podlagi glasnosti odloči za grafo. Vedno lahko zamenjaš hladilnik na njej za boljšega alpa enostavno kupiš en ventilator za ohišje (recimo 120mm) pa ga namestiš gor, stock varjanto za vzameš dol. Ta ventilator še zvežeš na potenciometer pa si zmagu :)
hladilnik stane nekaj deset evrov in treba se je zajebavat z majhnimi šraufki

Venum ::

In to te spravi iz tira, ker bi mogu neki zašraufat? Lej meni je vseeno kaj ti delaš oz. ne delaš oz. maš oz. nimaš js sm sam povedu svoje mnenje :D

Če pa nisi sposobn zašraufat nekih šraufkov pol pa bog pomagaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Venum ()

GrimReaper ::

Ne bom se strinjal. Sej sem sam tut na 8800GT montiral pasivni hladilnik, to da te zaposli za kakšno popoldne sigurno ni slabost.
Ampak ne obstajajo aftermarket coolerji za vse grafične ali pa moraš čakat še kakšen mesec, pa tut če so, rešitev ni idealna, recimo za 8800GT ni blo zraven hladilnika za VRM del.
Potem cena, vsaj 20€ za hladilnik, tolk so pa tut razne Direct CU in Windforce grafične dražje od referenčnih, tko da brezveze se zajebavat.
Glasnost je zlo pomembna, kle ni kej, sam imam probleme z glasnimi grafičnimi že od referenčne 7600GT naprej, potem referenčna 8800GT je bla nesramno glasna, Gainwardova GTX460, katero sem moral zamenjat za Gigabytovo samo zarad tega in previsoke temperature.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

dynr la ::

Kera je pa boljša, 6850 ali 7770? Po primerjavi sklepam da 7770.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dynr la ()

7982884e ::

Venum je izjavil:

In to te spravi iz tira, ker bi mogu neki zašraufat? Lej meni je vseeno kaj ti delaš oz. ne delaš oz. maš oz. nimaš js sm sam povedu svoje mnenje :D

Če pa nisi sposobn zašraufat nekih šraufkov pol pa bog pomagaj.
a sem reku da me spravi iz tira, jebomast? reku sem, da ne moreš zadeve kar tako spregledat, ker nekatere grafične imajo hlajenje povsem v dreku in vpijejo kot reaktivni pogon, druge majo pa zadost dobrega, da ti namenskih hladilnikov ni treba nabavljat (razen če dobiš res dobrega pasivnega).

in namenski hladilniki, če so kej dobri, koštajo, kar je pri grafi za 100€ omembe vredna investicija.

zajebavanje s temi aftermarket hladilniki pa tud ni glih redko, sploh če naj bi zadeva neko grafično podpirala, potem pa izveš da slučajno glih na tvoji grafični eni pomembni deli niso prekriti z bakrom in je treba neko malenkost dokupiti, ker sicer se tista malenkost takoj pregreje in med delom ugasne grafo, pa take zajebancije.

Looooooka ::

Zame je za par % hitrejsa graficna, ki se bo cez pol ure pregrela in obenem pokurila 2x vec stroma...slabsa. Se posebej ce pomislim na to, da bom verjetno moral zamenjat cooler, ki bo po moznosti pokril razliko med obema in po moznosti kuril vec stroma, kot novejsa "slabsa" graficna.
Razen ce res 24 ur na dan nabijas igrice in si nekako placan za to.

AlienRR ::

GrimReaper je izjavil:

Ne bom se strinjal. Sej sem sam tut na 8800GT montiral pasivni hladilnik, to da te zaposli za kakšno popoldne sigurno ni slabost.
Ampak ne obstajajo aftermarket coolerji za vse grafične ali pa moraš čakat še kakšen mesec, pa tut če so, rešitev ni idealna, recimo za 8800GT ni blo zraven hladilnika za VRM del.
Potem cena, vsaj 20€ za hladilnik, tolk so pa tut razne Direct CU in Windforce grafične dražje od referenčnih, tko da brezveze se zajebavat.
Glasnost je zlo pomembna, kle ni kej, sam imam probleme z glasnimi grafičnimi že od referenčne 7600GT naprej, potem referenčna 8800GT je bla nesramno glasna, Gainwardova GTX460, katero sem moral zamenjat za Gigabytovo samo zarad tega in previsoke temperature.

Pa VRMja ne rabiš hladit prav tako ne MEM čipov. Razen da se greš navijanje, potem pa FC blok pa je.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

GrimReaper ::

Vem da ne rabiš, sej jo imam trenutno v računalniku.
Ampak če pogooglaš ASUS 8800GT, ta ima VRM hladilnik, in je koštala sigurno manj kot 300€ kot sem dal jest z Accelero hladilnikom vred.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

AlienRR ::

Torej naslednjič pogledaš nekaj testov, da vidiš katerih hladilnikov se je treba izogibat.
Pa navajaš grafične kartice (8800GT), ki so že kar stare in od takrat so se stvari spremenile.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151196 (933) dondon
»

AMD je na GDC-ju pokazal Radeona HD 7990

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3915038 (12729) D3m
»

Tih računalnik za delo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
678279 (6740) Bramac ^^
»

8800gt mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91875 (1613) Nwanko
»

katero GF 8800? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
694576 (3140) GrimReaper

Več podobnih tem