» »

power up - matična problem

power up - matična problem

dogo ::

Zadeva je sledeča, kolegu se noče prižgat računalnik. Na njegovi matični P5Q SE (775 socket) le konstantno utripa power led. Poskusil je že vse od tega da je vzel ven baterijo, poskusil z drugim napajalnikom (ista situacija), razstavil in ponovno sestavil računalnik, poskusil brez grafične, ..... skratka praktično vse kar se normalno poskusi pri eliminaciji defektne komponente. Pri poskusu vklopa se ne zažene noben ventilator, niti matična ne pride do biosa (kakor napisano le power led utripa v rednih intervalih približno 1x na sekundo).

Zanima me še vaše mnenje glede problema, ali je šla matična ali pa je problem kje drugje oz. če je možno poskusit še kaj, saj veste več glav več ve.

PS Včeraj so bile nevihte blizu mojega kolega in je preden se je začelo bliskati izklopil računalnik iz elektrike (najprej psu na 0, potem fizičen izklop), naj omenim, da mu danes niti net ne dela in da je pri sosedu šel hladilnik v franže. Vendar za sam računalnik udar strele ne pride v poštevm ker ni bil priključen.

Kakšne ideje? Hvala že vnaprej.

PPS Tema sicer že obstaja v pomoč in nasveti, vendar nisem dobil nikakršnega odgovora, zato podvajam temo

Riff ::

probaj še z drugo baterijo za matično, drugače pa lahko da je matična šla

AlienRR ::

Če ne prebere niti BIOSa in je napajanje urejeno potem sta lahko samo CPU ali matična.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

BorutK-73 ::

Mogoče pa interneta ni izklopil (mrežna kartica na osnovni) pa mu je tako skurilo osnovno ploščo.

Duhec ::

Vizuelno naj preveri čip(k)e na osn.plati, če je kak poškodovan/prebit. Na e-britofu imam eno P5Q Pro, ki ji je odprlo en čipek, tak majhen med PCIExpress in PCI vodilom. :)

AlienRR ::

Misliš kondenzatorje?
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.

dogo ::

BorutK-73 je izjavil:

Mogoče pa interneta ni izklopil (mrežna kartica na osnovni) pa mu je tako skurilo osnovno ploščo.


Danes sem govoril s kolegom in mi je pritrdil, da ravno to verjetno razlog, saj mu je skurilo modem, kabla iz modema do pc-ja pa ni odklopil.

Hvala vsem za pomoč. Ne poreostane drugega kakor menjati plato ali pa kar preiti na novo podnožje.

LP

Duhec ::

AlienRR je izjavil:

Misliš kondenzatorje?

Ne, mislim na čipke ASM1440-http://www.asmedia.com.tw/eng/e_show_pr...

AlienRR ::

Vredi ga je zatovstalo ja... To pa mi je novo.
You can override the laws of thermodynamics with sufficient sudo access.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjena matična ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
291936 (1352) jabba
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317725 (13848) G_mAn
»

Računalnik se ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
398815 (8262) Pšenični
»

Toshiba ali Asus ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
243547 (3075) s1m0n
»

Ali sem pokvaril procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
251706 (1379) Tilen

Več podobnih tem