» »

Kateri laserski tiskalnik kupiti?

Kateri laserski tiskalnik kupiti?

kockish ::

Kupujem nov tiskalnik. Odlocil sem se a laserskega. Katerega priporocate?

novinaR ::

Če maš dnar, sigurno Packarda (2100). Drugače pa be precej v redu tud en Canon, po mojem je zdej model LBP-800. To je v bistvu evolucija modela LBP-660, ki ga posedujem sam in je kul. V bistvu je to GDI printer, kar pomeni, da večino posla zanj opravi računalnik, vendar printa zelo hitro in tudi lepo (600 dpi, mehčanje robov, lepa grafika). Tud kakšen Brother ni slaba izbira, še posebej če hočes imet priklopljenega na USB. Preglej cene in se odloči.

StarY ::

Ne pozabit na Brotherje, ze HL1040 je boljsi od HP1100 in bistveno cenejsi (tm okol 30 jurjev)!

yjj ::

HP, vedno so imeli super laserje

kockish ::

Torej...
Najprej tnx za odgovore.

Vem, da so HPji uredu stvarce, sam so pa precej dragi, zato so me zanimale se druge varjante.
Iscem pa printer ki naj ne bi bil drazji od 100K.
Aja mam p3 500 in 128mb rama tako da mislim, da mi GDI printerji ne bodo delali tezav.

NiggerBob ::

Yap, brava izbira je Brother, predvsem glede kvalitete izpisa in rastra, predvsem pa nizke cene izpisa za posamezen list, vsaj v razredu do 100.000 Sit.
HL 1240 je nekaj Ksit dražji od manjšega brata, ampak je hitrejši.
Canon LBP-800 je povsem povprečen tiskalnik, tako kot po hitrosti kot po kakovosti, (počasnejši od HL 1240, slabši raster), ima 512 K pomnilnika (HL 1240 ima 2 Mb) zato rabiš solidno računalo, da vse prebavi. Stroški tiska na posamezno stran višji od HL 1240, tudi do 100%!
HP so tudi kvalitetni, ampak so dragi, zelo dobri pri izpisu poslovnih besedil, cena izpisa nekaj višja od HL 1240, pa nižja od LBP-800.
Zelo solidna izbira je tudi Kyocera FS-680, ki pa je dražja od HL 1240, stroški tiskanja za posamezen list so nekaj % nižji od Brothera (toner je hudo poceni, ampak je valj nesramno drag!!!), ima pa bolj grob raster. Prednost Kyocere je, da lahko posnema iglične printerje (IBM ProPrinter, Epson LQ). Razmerje cena/kvaliteta malo slabše kot pri Brotheru. Splača se še pogledat za Minolto Page Pro 1100L, ki je tudi zelo solidna izbira (ima 4 MB pomnilnika!), stroški tiskanja so zelo podobni HL 1240, hitrost tudi identična, malo bolj grob raster, ampak izjemno lep tisk grafike.
Huh, sem se razpisal, upam pa, da ti bo kaj pomagalo:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

OldSkul ::

Kup si brotherja če hočeš met pocen laserski tiskalnik pa obene odlično kvaliteto!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tiskalnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17037143 (20857) gazer
»

Katero MFC napravo se izplača kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
317384 (4381) 1309976
»

Barvni laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
233839 (1511) mat xxl
»

Polnjenje kartuš pri laserskih tiskallnikih...

Oddelek: Kaj kupiti
144249 (3887) bond007
»

Laserski tiskalnik nakup jutri

Oddelek: Kaj kupiti
282904 (2314) iskra

Več podobnih tem