» »

Nakup SSDja za prenosnik

Nakup SSDja za prenosnik

vvvvvvvvvvvv ::

Pozdravljeni,
imam še nekaj nejasnosti preden kupim SSD in ker na tom's hardware mi ni noben odpisal, sem pomislil, da bi lahko kdo od vas vedel odgovore. :) Upam, da ni problema, če kar kopiram text iz tom's hardware, ker se mi ne da prevajat, itak pa vsi razumemo angleško, mar ne? :) (se tudi vnaprej opravičujem za kakršnekoli slovnične napake, prosim da se pametovanja glede tega vzdržite, rabim le pomoč glede diska :P)

"Hello,
this is my first time on this forum and I apologize in advance if I'll write/do something stupid. Anyway, here is my problem.

1) I'm looking for a SSD for my laptop Acer Aspire 7745G and I'm really confused about some stuff. I chose Samsung 830 128GB model. Before ordering it from hoh.de (I'm not german btw), I'm looking if there is anything else I need to buy. Here is where my confusion comes from. Some people are saying I need to buy additional connector and bracket, some say I just have to put it in (that's what she said, heh) and it will work. I Googled for my specific Acer model, but no luck. So, can you tell me for sure if I need it? I'd also want to know, if there are special connectors just for 7745G model (best help here would be if you'd just point me to ebay which connector to buy).

2) Second problem is easier to solve. After I buy SSD and put it in the laptop (oh, important stuff here: I'll not put my current HDD out, just add SSD), I want to fresh install Windows 7 (no, I dont want to use those softwares, that clone data from HDD to SSD, because HDD is too big) on SSD (currently, OS is on HDD, ofcourse). I guess for that I need to:
a) backup data from HDD
b) format HDD
c) put SSD in
d) put CD with OS in and install Windows on SSD

I hope this is the right order? I also heard it's nice if I somehow format SSD before using it. Is that right? How do I do that (I suppose it's not the same as with HDDs)?

I'll probably ask more stuff, but for now, this is all. I'm really looking forward to you answers. As it is now, I cant even buy SSD yet, because I'm just not confident enough. :)"

JayKay ::

kupi notebook kit edition pa bos mel vse potrebno not.

spirit ::

Odpri prenosnik in poglej, če imaš kletko za disk in konektorje , če je vse v računalniku samo nabaviš disk in ga daš not. Malo smešno a meni se je pripetilo preveri le če ti ge notri navadni 2,5'' disk (9mm) ali tanjši (7 mm).

korake namestitve si dobro zadel, če imaš dve particiji na hdd lahko sformatiraš le eno in ju obdžiš ločeni ali pa kot si napisal backupiraš in sformatiraš in je. SSD daš lahko notri že prej in hkrati sformatiraš HDD in potem izbereš SSD za sistemski disk.

McLuzo ::

Če hočeš imeti dva diska v tvojem prenosniku, si boš moral kupiti enoto, kamor vstaviš disk in jo daš namesto DVD pogona (torej boš brez optične enote).

Maš ravno tu par videov in opisov, kako se stvar naredi.
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McLuzo ()

vvvvvvvvvvvv ::

JayKay je izjavil:

kupi notebook kit edition pa bos mel vse potrebno not.


Edino kar sem našel podobno temu je tole, ampak 60€+poštnina je že cena novega SSDja, tako da iščem za cenejšo verzijo.

spirit je izjavil:

Odpri prenosnik in poglej, če imaš kletko za disk in konektorje , če je vse v računalniku samo nabaviš disk in ga daš not. Malo smešno a meni se je pripetilo preveri le če ti ge notri navadni 2,5'' disk (9mm) ali tanjši (7 mm).

korake namestitve si dobro zadel, če imaš dve particiji na hdd lahko sformatiraš le eno in ju obdžiš ločeni ali pa kot si napisal backupiraš in sformatiraš in je. SSD daš lahko notri že prej in hkrati sformatiraš HDD in potem izbereš SSD za sistemski disk.


Tak je konektor:



Sm že googlu pa folk pravi, da rabim konektor, caddy in nov pokrov za čez disk dat. Ničesar od tega nimam (niti ni pršlo skupej s prenosnikom). Prostor za SSD sigurno je, ker ima prenosnik v specifikacijah napisano, da lahko dodam 2nd HDD.

McLuzo je izjavil:

Če hočeš imeti dva diska v tvojem prenosniku, si boš moral kupiti enoto, kamor vstaviš disk in jo daš namesto DVD pogona (torej boš brez optične enote).

Maš ravno tu par videov in opisov, kako se stvar naredi.
http://www.joker.si/mn3njalnik/index.ph...


Ne rabim dajat vn DVD pogona, ker ima prenosnik lahko 2 diska notr brez da bi dajal kaj vn.

spirit ::

Res je rabil boš kletko in konektor to dobiš na ebayu ali pri dobaviteju/servisu.

amigo_no1 ::

vvvvvvvvvvvv ::

spirit je izjavil:

Res je rabil boš kletko in konektor to dobiš na ebayu ali pri dobaviteju/servisu.

Aha, bom poslal mail na servis, pa da vidimo kaj bo. :)

McLuzo ::

heh, ravno zdajle sem dobil enega Acerja 7520 v ogled zaradi nedelovanja, in zdaj šele vidim kako je stvar narejena. rabiš tako kletko:

Acer HDD kletka 1


Acer kletka 2



P.S.: Kako si pa do zdaj imel notri HDD? Kletka samo za en disk al kako?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

vvvvvvvvvvvv ::

Do sedaj sem imel prenosnik v takem stanju, kot sem ga kupil. Sklepam, da je disk v kletki, lahko pa tudi pogledam, čeprav nisem ravno hardveraš.

McLuzo ::

Čak, ti sprašuješ, če potrebuješ kletko ali kakšne ostale konektorje, brez da bi sploh vedel kaj imaš v prenosniku?
/facepalm

Povsem odveč kompliciraš, odvij vijake spodaj pa poglej ane, bohpomagej. Ni tole nobena raketna znanost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hard disk error 303 quick

Oddelek: Pomoč in nasveti
322803 (2113) Riff
»

SSD disk v tri leta star laptop

Oddelek: Kaj kupiti
231975 (1385) Jst
»

Kako pravilno kriptirati dva SSD diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
193385 (2698) fosil
»

Čudni simptomi novega računalnika

Oddelek: Strojna oprema
111635 (1253) AndreAS
»

HP Pavilion dv7 3190em - beda??

Oddelek: Strojna oprema
133428 (3234) _koki_

Več podobnih tem