» »

Osebni račun - katero banko izbrati?

Osebni račun - katero banko izbrati?

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

Modiano ::

http://www.zps.si/osebne-finance/osebni...

Zveza potrošnikov Slovenije je tole objavila. Kako je z vašimi izkušnjami? Prehod med bankami? Se splača menjati npr. X banko za npr. delavsko hranilnico, ki naj bi bila med najcenejšimi?
Cena odtehta npr. število poslovalnic, bankomatov, sodobno spletno bančništvo,razne storitve,karkoli,..?
Hvala za mnenja.
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Alamar ::

Jaz sem šel pred leti na delavsko hranilnico in sem zadovoljen. Storitve so poceni. Prvo leto je celo zastonj vodenje, če se ne motim. Dvig na vseh bankomatih znotraj EU je že od nekdaj brez provizije. Če si v sindikatu imajo še neko cenejšo varianto storitev. Spletna banka je dobro urejena. Lahko praktično vse urediš preko nje, vključno z depoziti in limiti, elektronskimi računi... V petih letih sem bil samo 2x v poslovalnici - ko se odprl račun in, ko sem uredil mastercard kreditno kartico.

Modiano ::

Alamar je izjavil:

Jaz sem šel pred leti na delavsko hranilnico in sem zadovoljen. Storitve so poceni. Prvo leto je celo zastonj vodenje, če se ne motim. Dvig na vseh bankomatih znotraj EU je že od nekdaj brez provizije. Če si v sindikatu imajo še neko cenejšo varianto storitev. Spletna banka je dobro urejena. Lahko praktično vse urediš preko nje, vključno z depoziti in limiti, elektronskimi računi... V petih letih sem bil samo 2x v poslovalnici - ko se odprl račun in, ko sem uredil mastercard kreditno kartico.


No točno to bi rad vedel, ker imamo večinoma vsi odpor do obiska katerekoli izmed poslovalnic. Kakšna je provizija za plačevanje položnic preko spleta? 0,20€? Sem prav zasledil na njihovi strani?
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Alamar ::

Ja, 20 centov je položnica, direktna obremenitev pa 12 centov. Tudi na okencu za položnice je med najcenejšimi, če ne najcenejša.

Šimpanz ::

Jaz gledam samo ali lahko dvignem denar na čimveč bankomatih pa da je provizija za plačevanje preko interneta poceni.

sirotka ::

sparkasse, dvig na bankomatih zastonj, provizija prek neta zelo majhna, če se ne motim, je celo zastonj(sam imam še študentski račun).

mirch ::

Torej v sparkasse ali pa deželna banka.

Kaj pa tujina? Npr. Avstrija ... je kaj cenejša? Ima kdo kakšne izkušnje?

karafeka ::

Jaz sem dober mesec nazaj odprl udoben pozitiven račun pri sparkasse. Imaš zastonj vodenje, zastonj dvige iz bankomatov po eu (z maestrom), zastonj mastercard (če imaš potrdilo o rednem prilivu na račun - recimo plača). Edin strošek je bil 11€ za aktiviranje spletne banke z sigenca certifikatom. Edina caka je da moraš imeti povprečno mesečno stanje na računu 1000€.

Sem poizkusil parkrat odpret girokonto v Nemčiji (brezplačen tekoči račun), pa mi ni uspelo, predvsem ker nimam pozitivnih vnosov v schufa bazi (v bistvu nimam tam nič vnosov, ker pač nikdar nisem imel računa v nemškem področju (de, at) in naslova oz. prebivališča v Nemčiji. Lahko pa bi odprl varčevalni račun ampak obrestne mere niso bogve koliko različne kot v pri nas.
Na koncu sem se med ponudbo v Sloveniji odločil za sparkasse.

mirch ::

Super ... hvala karafeka!

Trenutno sem na Novi KBM in mi hočejo zaračunat za novi SecurID ključ (ključ z 6 mestno številko) 13€ (kot študent). Kot zaposlenemu pa kar 30+ €

Ne vem zakaj, ampak se mi zdi kar precejšnja vsota za nek ključ.


Ima sparkasse uvoz položnic, npr. da ti mobitel pošlje položnico kar na spletno banko, ter tam le potrdiš plačilo? Ter kolikšna je provizija za posamezno položnico?

Hvala !!!!

DeeJay ::

karafeka je izjavil:

Jaz sem dober mesec nazaj odprl udoben pozitiven račun pri sparkasse. Imaš zastonj vodenje, zastonj dvige iz bankomatov po eu (z maestrom), zastonj mastercard (če imaš potrdilo o rednem prilivu na račun - recimo plača). Edin strošek je bil 11€ za aktiviranje spletne banke z sigenca certifikatom. Edina caka je da moraš imeti povprečno mesečno stanje na računu 1000€.

Mam enak račun. Do zdej je bilo vse brezplačno (plačevanje, nakazila, dvigi, vodenje, Eurocard, net ...), sam so zdej začel obračunavat provizijo za nove trajnike. 0,12€ na trajnik. Pa če kak mesec nimaš gor povprečno 1000€, ti obračunajo 6,49€ za storitev za tist mesec.
Če greš pa na njihov Udobni račun plus je pa vse enako kot pri Udobnem pozitivnem, razlika je samo, da morš mesečno plačevat 4,49€ (od 7.1.2013 dalje) za storitev, namesto imeti mesečno povprečno stanje na računu 1000€.
Drugač pa vse cene so tuki (veljavnost od 7.1.2013):
http://www.sparkasse.si/filelib/ceniki/...

Ima sparkasse uvoz položnic, npr. da ti mobitel pošlje položnico kar na spletno banko, ter tam le potrdiš plačilo? Ter kolikšna je provizija za posamezno položnico?

Tega še nisem zasledil. Najboljš, da pokličeš k njim in jih povprašaš (01 583 66 66).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

fosil ::

Edina caka je da moraš imeti povprečno mesečno stanje na računu 1000€

Tak račun seveda ni zastonj, razen če ne znaš računat.
Tako je!

DeeJay ::

fosil je izjavil:

Edina caka je da moraš imeti povprečno mesečno stanje na računu 1000€

Tak račun seveda ni zastonj, razen če ne znaš računat.

boljš je že, kot da maš na drugih bankah gor isto količino denarja in morš poleg tega še vseeno plačevat mesečne in vse ostale provizije.

zavajon ::

fosil je izjavil:

Edina caka je da moraš imeti povprečno mesečno stanje na računu 1000€

Tak račun seveda ni zastonj, razen če ne znaš računat.

Tako čez palec lahko oceniš, da te tak račun stane 30€ na leto.
Odvisno od tega, za kaj uporabljaš račun (koliko transakcij, katere kartice, uporabljaš net...) se to lahko splača ali ne. Meni se.

fosil ::

Jaz bi rekel vsaj 40€ na leto.
Tako je!

zavajon ::

Če računaš na to, da bi za tistega jurja dobil vsaj 4% obresti, potem imaš prav. Prednost v primerjavi z vezanim denarjem je pa v tem, da ti načeloma s tem denarjem lahko razpolagaš, le povprečje na računu v mesecu mora biti vsaj 1.000.

JayKay ::

cena storitev na Barclays spletni banki:

placilo racuna: 0
trajnik: 0
dvig na bankomatih drugih bank: 0

Visa: clanarina:0
letni cashback: odvisno od porabe: max 150 funtov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

fosil ::

Poleg tega, boš težko zbalansiral da imaš na računu točno 1k, zato moraš imet za rezervo še malo več.
Tako je!

petardo ::

karafeka je izjavil:

Sem poizkusil parkrat odpret girokonto v Nemčiji (brezplačen tekoči račun), pa mi ni uspelo, predvsem ker nimam pozitivnih vnosov v schufa bazi (v bistvu nimam tam nič vnosov, ker pač nikdar nisem imel računa v nemškem področju (de, at) in naslova oz. prebivališča v Nemčiji.

Pri DKB v Nemčiji lahko odpreš račun brez preveč zapletenih postopkov tudi, če živiš v Sloveniji:
http://www.dkb.de/int/privatkunden/cash...
Stroški za račun so nič. Dviganje na bančnih avtomatih v Sloveniji je brezplačno.
Direktne obremenitve SEPA se pri Snagi in podobnih usmeri na ta račun, kjer ne zaračunajo stroškov.

Je pa res, da na osnovnem računu ni obresti in da verjetno ne dajo limita.

cortez ::

Dkb.de zavrača zahtevke iz Slovenije. Preverjeno.

McHusch ::

cortez je izjavil:

Dkb.de zavrača zahtevke iz Slovenije. Preverjeno.


Zadnji dve leti, drži. Pred tem se je pa dalo.

alexa-lol ::

Katerokoli samo da ni v državni lasti (tj. NLB, NKBM, Abanka) ali v lasti SVIZa (Delavska hranilnica).

milica ::

Kakšne so prednosti ostalih?

McHusch ::

Boljše se počutiš:)
Vzemi tisto, ki ti je cenejša ali priročnejša (kar pač rabiš). Za vloge do 100.000 evrov itak jamči država. Vprašanje je, kdo jamči za državo :)

amigo_no1 ::

alexa-lol je izjavil:

Katerokoli samo da ni v državni lasti (tj. NLB, NKBM, Abanka) ali v lasti SVIZa (Delavska hranilnica).

Kaj je narobe z Delavsko hranilnico ?

cortez ::

alexa-lol pravi tako zaradi tega, ker je Delavska Hranilnica v lasti sindikatov :)

Tudi jaz jim ne zaupam, barabini.

alexa-lol ::

To je to...

Vsi govorijo kok je potrebno NLB vedno dokapitalizirati, da so vse pokradli, da so krediti dobivali na lepe oči.... rešitev je preprosta. Vse prihranke, služben račun... itd daš na banko, ki ni v državni lasti in imaš rešen problem. To pomeni, da izraziš nestrinjanje, ne pa neko prazno blebetanje.

Tako stanje kot je zdej, me spominja na Stockholmski sindrom, ko se ugrabljena žrtev naveže na ugrabitelja in ji dejansko paše, daje ugrabljena, v našem primeru, varčevalcem, imetnikom računa paše, da jih politiki na suho nategujejo.. There's just no other explanation.

Zgodovina sprememb…

T-Majo ::

Kaksna se vam pa zdi Raiffeisen?

Master Card je brezplacen, dvigovanje po eu tudi.

amigo_no1 ::

cortez je izjavil:

alexa-lol pravi tako zaradi tega, ker je Delavska Hranilnica v lasti sindikatov :)

Tudi jaz jim ne zaupam, barabini.

Ker ?

Goody ::

amigo_no1 je izjavil:

cortez je izjavil:

alexa-lol pravi tako zaradi tega, ker je Delavska Hranilnica v lasti sindikatov :)

Tudi jaz jim ne zaupam, barabini.

Ker ?


Ker sedijo v NS barabini in ekonomski analfabeti (štrukej, Semu in podobni)...Pa bi se zelo slabo počutil, če bi tem osebkom jaz še dodatno plačeval sejnine (zadosti da jim preko davkov plačujem afna guncanje v DS (v sindikatu seveda nisem).

MadMicka ::

cink44, Delavska hranilnica posluje pozitivno in ustvarja dobiček za razliko od NLB, NKBM, A banke itd., očitno nekdo nekje dobro dela. Kdo neki potem sedi v stolčkih NLB, ki jo moramo vsakih pet in toliko let dokapitalizirati? Sami hudi strokovnjaki?

Goody ::

MadMicka je izjavil:

cink44, Delavska hranilnica posluje pozitivno in ustvarja dobiček za razliko od NLB, NKBM, A banke itd., očitno nekdo nekje dobro dela. Kdo neki potem sedi v stolčkih NLB, ki jo moramo vsakih pet in toliko let dokapitalizirati? Sami hudi strokovnjaki?


Barabe in lopovi, ampak si falila point: NLB in NKBM ravno ta dva lopova Štrukelj in Semulič (in njuni strici) nikakor ne pustita prodati ampak zahtevata ponovno metanje davkoplačevalskega denarja noter (kolikokrat še??) ...preberi kaj je danes zopet kvasil boljševik Lukšič. Tale Delavska je seveda mala malca, lopovi se mastijo drugje, pri delavski se gre samo za princip.

MadMicka ::

Aja, kaj je s tabo cink44? Kdo odloča o prodaji bank? Sej sindikati so kot del civilne družbe nasprotovali tudi npr. t.i. slabi banki, imajo to pravico, pa kaj potem? Preprečili jo očitno niso. In kje se Štrukelj in Semolič mastita? Dej razloži, ker npr. za Jankoviča in Janšo se dost dobr ve, od kje jima denar.

kuglvinkl ::

dovolj s politiko.

A se Raifaisen umika s Slovenije?

fosil ::

Če se prav spomnim je bilo govora da naj bi se Hypo umaknila iz Slovenije.
Za Raif pa ne vem, mogoče tudi.
Ampak to verjetno pomeni da bodo zadevo prodali nekomu, ne pa da bodo kar zbrisali banko.
Tako je!

Karaya 52 ::

Raifaisen napoveduje racionalizacijo, kaksno rec znajo crtati, umikajo pa se ne.

mat xxl ::

Ima kdo izkušnje osebne z Sparkasse ali z Unicredit banko, pored vsem me zanima ali internet banking deluje enako, kot pri NLB, kjer sem sedaj pa počasi odhajam, od zgubašev, da ne bom na koncu še kaj kriv, da so v taki buli.

Karaya 52 je izjavil:

Raifaisen napoveduje racionalizacijo, kaksno rec znajo crtati, umikajo pa se ne.



A niso njih rusi kupili, ker vem, da Volksbank so, za njih pa nisem prepričan, ker eni pa govorijo, da je cerkev zraven ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

DeeJay ::

@mat xxl ... preberi temo od začetka... je dosti govora o Sparkasse

Karaya 52 ::

mat xxl je izjavil:

A niso njih rusi kupili, ker vem, da Volksbank so, za njih pa nisem prepričan, ker eni pa govorijo, da je cerkev zraven ???


Niso jih Rusi kupili. Krekova banka je bila "cerkvena", dokler je niso raiffeisenovci kupli.

Pithlit ::

Jaz sem čisto happy s Hypo. Zakaj?
Zato ker je to bila edina banka ki si je 'upala' mi dat kredit (100k... najbljižja ponudba je prišla z abanke, takrat še moja banka, za 75k pa še obresti so bile x2).
In zato ker mi še ni bilo potrebno stopit v prostore banke... ne za kredit, ne za odprtje računa, ne za menjave kartic. No, enkrat sem se pa res oglasila v moji 'matični' poslovalnici - tolk da sem dekletom dala bonboniero k so ble tolk fajn pri rihtanju kredita.

Drugač pa ni med cenejšimi.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

mailer ::

Si podpisala pogodbo, da ti v primeru neplačevanja obrokov zarubijo nepremičnino?

Pithlit ::

Hipoteko misliš? A se v teh cajtih lahko še kako drugače dobi kredit?

Pa nima veze... vse ostale banke so tudi hotle met hipoteko, da bi dale dovolj kredita pa ne. Še manj pa pod ugodnimi pogoji (NKBM je recimo ponujala celih 60k... pa euribor + 8% obresti. Abanka 75k pa euribor + 3.5%. Hypo 100k pa euribor + 2.5%). Banka Koper je bila sicer klasa zase: "Kredit? Ma nimaš šans!"
Life is as complicated as we make it...

mailer ::

Na tak način bi se ti tud jaz "upal" dat kredit, saj to vse banke počnejo, če ne boš mogla plačevat pa veš kaj sledi. Dober "kredit" je dobil Kordež, Šrot in podobni, za prevzem podjetja zastaviš premoženje, ki ni tvoje. Pa da ne pozabim kredita Dimiceve, kjer je dobila 350.000€ kredita za 1% obrestno mero. Če ne bo mogla plačat bo pa to verjetno pokrila "slaba banka". Tu je vsa razlika med odličnim kreditom in kreditom, ki ste ga dobili vi. Pa brez zamere, tudi jaz bi dobil iste pogoje.

Samurai ::

Vsem je že jasno, da takih nezavarovanih posojil ne dajejo več, no, mogoče, če si v nadzornem svetu kake večje svetovne banke. >:D

Invictus ::

Saj jih navadnim državljanom tudi prej niso dajali.

Škoda samo da v Evropi ne poznamo hipotek ameriškega tipa. Bi banke še bolj pazile komu dajaje kredite.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

mailer je izjavil:

Na tak način bi se ti tud jaz "upal" dat kredit, saj to vse banke počnejo

Očitno ne. Preberi še enkrat mojo izkušnjo.

Kljub zadostni kreditni sposobnosti mi je lastna banka (kjer sem že bila komitent) zagotovila le 3/4 potrebnega kredita, za višjo obrestno mero kot banka kjer me niti videli niso (pa niti slišali... vse smo uredili prek mailov. najbljižja poslovalnica je pač 60km stran, moja 'matična' pa okoli 300). Vse banke so seveda zahtevale vsaj enake pogoje (NKBM je ob svoji mizerni ponudbi ter oderuški obrestni meri zahtevala še dva poroka).

Iz tega je pač sledilo to da je, v mojem primeru, pač najboljša banka Hypo. Ne samo da so bili edini na katere sem se lahko zanesla. Po 4ih letih se še vedno lahko vse zmenim. Precej več kot v 'naših' bankah... in predvsem z ohoho manj kompliciranja.

Mi pa pri bankah izredno teži to: neseš tja kakih 5 kil kovancev... pa ni šans da bi ti to dali v papirju nazaj. O ne. Je treba položit na račun! Velja pa to za (vsaj) abanko, NKBM in banko Koper.
Life is as complicated as we make it...

fosil ::

Pithlit je izjavil:

Mi pa pri bankah izredno teži to: neseš tja kakih 5 kil kovancev... pa ni šans da bi ti to dali v papirju nazaj. O ne. Je treba položit na račun! Velja pa to za (vsaj) abanko, NKBM in banko Koper.

Pač položiš na račun in potem dvigneš. Verjetno je to zato, ker to uslugo naredijo samo za svoje komitente.
Kaj sploh počneš s 5 kil kovancev?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Pithlit ::

fosil je izjavil:

Pač položiš na račun in potem dvigneš.

Komu na čast? Zato da zapravljajo čas, tinto in papir (pa tebi živce parajo)? Aja, saj ti lahko provizijo zaračunajo.

fosil je izjavil:

Kaj sploh počneš s 5 kil kovancev?

Za šparovce si slišal? Ne maram železja s seboj vlačit v denarnici. Ko pridem domov kovance vržem iz denarnice pa v šparovc z njimi. Na leto se mi tako nabere za kakih 700EUR železja.
Life is as complicated as we make it...

mirch ::

Na leto se mi tako nabere za kakih 700EUR železja.


To pa res:) Lih imam za zavarovanje in registracijo avtomobila:)

fosil ::

Pithlit je izjavil:

Komu na čast? Zato da zapravljajo čas, tinto in papir (pa tebi živce parajo)? Aja, saj ti lahko provizijo zaračunajo.

Verjetno je to kakšna proti-klošarska zaščita.

Pithlit je izjavil:

Ne maram železja s seboj vlačit v denarnici. Ko pridem domov kovance vržem iz denarnice pa v šparovc z njimi. Na leto se mi tako nabere za kakih 700EUR železja.

Za ženske pa to res ni problem, sej maš torbico :D
Sicer pa kovance lahko sproti porabiš, jih ne rabiš s sabo nosit celo leto.
Tako je!

cortez ::

@ Pithlit
Ti prov hočeš proizvajat kovance ?

Se mi zdi pa fajn, da tko podpiraš banko, ki ti je omogočila najboljši kredit. Od državnih se mi zdi še najboljša Abanka, od privat pa Sparkasse, Deželna in pa hranilnica.

Ne razumem pa folka, ki si izračuna prihranek in ni nič vezan na banko, da ne zamenja le-to za cenejšo ?!

Ko sem eni znanki povedal, da je njena banka (zaposlena na NKBM) ena najdražjih, je to vzela tko osebno, da se niti ne pogovarja več z menoj. Bolano.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052959 (2482) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452113 (28848) MrStein
»

Vam banka zaračunava vodenje kartičnega računa? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710695 (8680) WildChild
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228751 (23116) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615661 (13515) ...:TOMI:...

Več podobnih tem