» »

Ne zazna tipkovnice

Ne zazna tipkovnice

civic_ ::

Zamenjal sem baterijo na matični plošči (prejšnja je bila prazna), zaradi tega se mi je restiral bios. Ko užgem računalnik se mi pojavi celoenkranska slika proizvajalca plošče in začen piskati sistemski zvočnik. Pod sliko piše Press del ali tab..... ne morem pa ničesar pritisniti na tipkovnici. Na tipkovnici so takoj ob zagonu vidne lučke kot so Num lock... ko se pojavi omenjena slika lučke ugasnejo in tipkovnica postane neaktivna, ne deluje nobena tipka. Preizkusil sem tri različne tipkovnice in z vsemi je enako.

Torej kaj lahko storim, pregledal sem vtič za tipkovnico in izgleda vse normalno, vsi ventilatorji, diski... so normalno priklopljeni kot prej. Ne morem pa niti v bios.

lp berac

muzičar ::

Resetiraj ga s pomočjo pinov. V nekaterih primerih je to delovalo.

civic_ ::

Kje najdem pine, kako izgledajo?

muzičar ::

Vzameš knigco ki si jo dobil zraven matične in pogledaš kje so pini za reset BIOS.

civic_ ::

že zdavnaj zgulbljena ;( ploščaje stara že 4 leta in je do sedaj dobro služila svojemu namenu. a je še kakšen način?

muzičar ::

Pini so tiste "špičke" ki štrljijo ven iz plate in so po dve ali tri ali štiri pokrite z barvastimi "pokrovčki". No najdi CLRTC, ali pa poglej za JP1 JP2 in JP3 (sepravi samo trije morajo biti) nekje blizu CMOS čipa ali pa baterije. Ko najdeš izklopiš kabel iz elektrike in prestaviš za cca.30s (tako da bo 100%) na drugedva kot je standard, no ko mine teh 30s daš nazaj na izvorni položaj, priklopiš elektriko in voila resetiral si BIOS. Lahko pa pred tem še probaš dat baterijo ven in nazaj not. To vse seveda delaš takrat ko ni kabel za elektriko vklopljen v napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: muzičar ()

Jan987 ::

manuel od plate, imaš verjetno tudi na strani proizvajalca, tko da lahko tam pogledaš

muzičar ::

H3h3h tut to ja tut to. Čist pozabu.

civic_ ::

probal sem pine prestavljat, čim sem jih prestavu drugam se ni zalawfal rčunalnik sploh! niti napajalnik,nič

civic_ ::

urejeno, dal sem pine nazaj, pršu tja kot ponavadi, udrihal po tipkovnici, pršu v bios in zdej spet vse dela:)

muzičar ::

Ja samo prestavljanje ni nič.Moraš dat še nazaj potem. H3h. No glavno da dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problem nov racunalnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
19923739 (6496) hojnikb
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317271 (13394) G_mAn
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689421 (7883) Helena123
»

Dobesedno cudni stvari ???

Oddelek: Strojna oprema
282482 (1348) *ziga*
»

"flashanje" BIOS-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
371899 (1474) cultko

Več podobnih tem