» »

Zapiranje reže za ventilator na stranici ohišja

Zapiranje reže za ventilator na stranici ohišja

JanezH ::

Če slučajno še komu pride tole prav ...
Na Fractal design ARC midi stranici ohišja je reža za 180mm ventilator. Hotel sem zapreti to režo, da se ne nabira prah in zaradi zmanjšanja hrupa. Sicer se prodajajo protiprašni filtri ali pa obloge, ampak v Sloveniji se dobi bore malo pa še drago je. Pri naročilu iz tujine te pa poštnina pride več kot izdelek.

Nabavil sem:
- črno lesomal ploščo 200 x 200 x 3.5 mm za 0,30 EUR
- 4x vijaki z maticami za 0,04 EUR
- peno sem imel v škatli od matične plošče

Nastalo pa je tole spodaj:





RejZoR ::

Jezst sem svojega blindiral s plastiko od matične plošče (prozorna plastika v škatli). Lepo zrezal in privil, tko da čez reže še vedno vidim notranjost iz vrha, hrup pa se ne širi ven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

milica ::

JanezH je izjavil:

Hotel sem zapreti to režo, da se ne nabira prah in zaradi zmanjšanja hrupa.
Prah se bo vseeno nabiral, hrup bo pa verjetno manjši.

RejZoR ::

Pa sloja pene sploh ne rabiš dajat. Važno je da je odprtina zaprta, da se zvok ne more širit.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JanezH ::

Zaradi morebitnih vibracij?

RejZoR ::

Kakšne vibracije, če je stvar fiksna in nima gibljivih delov?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

JanezH ::

Če kaka druga stvar prenese vibracije na ohišje. In, da je celoten stik na stranico boljši in mehkejši.
Zakaj pa pol tule dajejo peno?

RejZoR ::

Ker je bedarija? Če kakšna druga stran prenese vibracije, ti bo vibrirala cela stranica, ne pa samo tist košček, ki je itaq čist fiksno pritrjen na stranico in tako ali tako nima kam vibrirat. Pena ima smisel samo če je čez celo stranico. Gumice na ventilatorje se daje pa ravno zato da ventilator, ki pozroča vibracije z vrtenjem ne prenaša slednjih na stranico, ki vibracije samo še ojača ampak se kar se da izničijo. Ampak ker nimaš na tistem mestu ventilatorja res ne vem kakšno funkcijo naj bi imela pena... razen to da izgleda kot da ima ful funkcije, ki je dejansko sploh nima...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

JanezH je izjavil:

Če kaka druga stvar prenese vibracije na ohišje. In, da je celoten stik na stranico boljši in mehkejši.
Zakaj pa pol tule dajejo peno?



S to peno zadusijo zvok racunalnika.

RejZoR ::

A pol če en košček pene prilimam pod pokrov motorja avta ne bom več slišal mašine? Dejtne no...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

freesty ::

Narobe sem se izrazil.

"S to peno naj bi zadusil zvok racunalnika."

Ne vem kako se obnese v resnici. Sem pa opazil, da kiste visjega cenovnega ranga kar dosti prakticirajo s to peno.

Ja ce bos celo haubo oblekel v peno potem lahko, da bos prisparal na kakem dB.

JanezH ::

Pena super zadusi zvok. Tudi v studijih jo imajo. Plus, da dodatno zamasi reze skozi katere pronica prah. Pena je zato super dodatek. Sem pa razmisljal, da bi dal izrezati pleksi steklo, da bi lahko videl v ohisje. Pa sem potem razmisljal, da itak ne bom gledal notri in da je pa to najvecja bedarija kar se mene tice. Tako, da jaz mislim, da je zadeva s plosco in peno je res profi in elegantna stvar in sem 100% zadovoljen.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odklep dumb phonea

Oddelek: Mobilne tehnologije
10881 (587) next3steps
»

Umetna inteligenca proti umetni inteligenci: sodelovati ali tekmovati

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
267361 (5153) jype
»

Tehnične novosti v Wiki svetu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
77729 (6414) Bistri007
»

Slovenska vojaška bojna ladja Triglav (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11422364 (15131) Pyr0Beast

Več podobnih tem