» »

Poživila za možgane

Poživila za možgane

Yugos ::

Kava pri meni ne deluje, samo utrip srca mi poveča se pa še vedno počutim zaspano in po parih tednih sem jo nehal piti.

Uporabljate kakšne napitke ali zelišča ki resnično delujejo?

jype ::

Fizična aktivnost dvigne pritisk in poveča cirkulacijo za nekaj ur. Ne preveč intenzivna, ker potem postaneš utrujen, recimo lahkoten tek par kilometrov.

Yugos ::

jype je izjavil:

Fizična aktivnost dvigne pritisk in poveča cirkulacijo za nekaj ur. Ne preveč intenzivna, ker potem postaneš utrujen, recimo lahkoten tek par kilometrov.


maš prav samo če moreš bit za rač in delat pač ne moreš, slišal sem neki za guarano al neki podobnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Yugos ()

jype ::

Guarana ima enake težave kot kofein - če jo pogosto uživaš, razviješ toleranco in nima več vpliva.

Že to da vstaneš in skuhaš čaj je pa veliko vredno, če ves čas sediš pred mašino.

Če moraš delat tako, da ne moreš 15 minut pavze vzet, je pa itak nekaj globljega narobe.

Yugos ::

jype je izjavil:

je pa itak nekaj globljega narobe.


LOL povej to šefu v službi da hočeš na kolo in malo v naravo...

jype ::

Yugos> LOL povej to šefu v službi da hočeš na kolo in malo v naravo...

Hm? Jaz nimam fiksnega delovnega časa, bit moram na sestankih in vse mora biti narejeno ob roku.

Če maš zanič šefa ga pa zamenjaj.

Sicer pa govorim o 15 minutah jogginga, ne pa o treh urah kolesarjenja.

tx-z ::

Najbol pomaga voda ;)
tx-z

terryww ::

krožijo neki članki o eksperimentih američanov z lsdjem... omenjam samo zaradi zelo presenetljivih rezultatov :). sicer odvisno kaj te zanima in kater cilj hočeš doseči. za kaj bolj konkretnega vprašaš ggl za akademski doping. kar omenjaš zgleda bolj kot problem budnosti. o tem pa se je že dosti pisalo tud tukaj. en način je uporabit kako sprostitveno tehniko za 30min in si spet nared za mentalne napore ipd.
It is the night. My body's weak.
I'm on the run. No time to sleep.

jype ::

LSD pa res ni za to.

Amfetamini in podobne reči so.

Lion29 ::

zadosti je nekaj minut aeobne vadbe, da vzpodbudiš krvni obtok...

recimo ene 3min poskakovanja (kolebnica) ali sobnega kolesa... lahko tudi kaka fajna tabata, da res poženeš kri po žilah... ne rabihš vek kot 5min

pol pa kak zeleni čaj srebaš kako urco... garantirano zadosti, da se prebudiš....

če maš možnost, pa pol 2-3x med šihtom šibaš po stopnicah ali kaj podobnega
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Mesar ::

Amfetamini pomagajo ja, problem je potem drug...

Your turn to burn!

Yosh ::

Obstaja nek prehranski dodatek ki ga uporabljajo fitneserji.. gre pa za glutamin, aminokislino, ki se veže na NMDA receptorje povzroči dodaten vtok kalijevih in natrijevih ionov, ki sodelujejo pri depolarizaciji membrane živčnih celic kar ti daje boljšo koncentracijo.
Možgani se prehranjujejo z glukozo.
Lepo jej, kakšno ribo tu pa tam, pa kot je reku jype telesna aktivnost je zaželena, sharp mind in the sharp body filozofija drži.
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yugos ::

Glutamin je bolj marketinška fora, sem ga 1kg porabil v enem mesecu in nisem opazil nobenega efekta, glede glukoze pa še nisem slišal da te zbudi, eno je hrana drugo je poživilo...

Bananovec ::

Yugos je izjavil:

Kava pri meni ne deluje, samo utrip srca mi poveča se pa še vedno počutim zaspano in po parih tednih sem jo nehal piti.

Uporabljate kakšne napitke ali zelišča ki resnično delujejo?

Ritalin, efekti isti kot pri koki. Deluje briliantno.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Yugos ::

Bananovec je izjavil:

Yugos je izjavil:

Kava pri meni ne deluje, samo utrip srca mi poveča se pa še vedno počutim zaspano in po parih tednih sem jo nehal piti.

Uporabljate kakšne napitke ali zelišča ki resnično delujejo?

Ritalin, efekti isti kot pri koki. Deluje briliantno.


Si uporabljal za ADHD? kaj pa side effects?

Piše
Methylphenidate @ Wikipedia

izmed mnogih, izpadanje las, srčni krči...

Si kaj izkusil?

Aja pa kok stane, recept in podobno ako si ga dobil?

Bananovec ::

V bistvu sem dobil za čisto druge razloge kot pa za ADHD. Btw: nič resnega, sem čist normalen človek.
Drugače dobiš pri psihiatru na dupli recept, pa v lekarni čakaš enih 20 minut, ker se shranjuje posebej.

Stranski efekti: po prvih nekaj uporabah glavobol, rahlo boleče oči, zvečer malo težje zaspiš, še vzameš po 6. popoldne. Ti pa da že minimalna doza 10mg (tudi polovična minimalne) efekt. V uporabi so pa tudi večje doze, vse do 50mg, maximalni odmerek je 60mg. Ni pa ta efekt taki, da bi bil zadet, le zelo si osredotočen. Sem bil tako zelo, da včasih nisem slišal osebe, ki je govorila tik zraven mene.

Nekateri RESNI nezaželeni učinki: otekle ustnice
-nanavadno visoka vročina,
-pospešen srčni utrip,
-neobvladljivo trzanje,
-modrice,
-vneto žrelo,
-halucinacije
-rdečine na kožo

Zelo pogosti (1/10)
nervoznost, nespečnost

Pogosti (1/100)
zmanjšan apetit, glavobol, zaspanost, spremembne krvnega tlaka, občutek slabosti, bruhanje, suha usta etc.

Redki(1/10000)
upočasnitev rasti, zamegljen vid

Zelo redki (< 1/10000)
-znižano št. krvnih celic
-mišični krči
-nenormalno delovanje jeter
-neobičajna aktivnost, depresija
-Tourettov sindrom

Drugi učinki, do katerih je prišlo pri jemanju drugih zdravil, ki vsebujejo isto učinkovino kot Ritalin (morda lahko kaj preneseš tudi na koko, deluje na iste receptorje):
Bolezni krvi, imunskega sistema, Psihiatrične motnje, bolezni živčevja, oči , dihal, prebavil, sečil, motnje reprodukcije in dojk etc etc etc

Sem pa proti koncu prve škatle zdravilo nehal uporabljati, saj sem si hotel sam dvigniti nivo volje brez pomoči psihostimulansov. Pa saj uspeva, včasih bolj včasih manj, ni pa vedno tako super kot če bi vzel ritalin.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

hator ::

Piracetam izboljša spomin in koncentracijo(tudi dokazano s študijami). V Sloveniji se izdaja zgolj na recept(Nootropil). Preberi navodila http://med.over.net/zdravje_bolezni/dog...
Povzroča tudi agresijo! Pač to je pravo zdravilo za slab spomin,zaradi možganske bolezni,vpliva pa tudi na zdrave ljudi. Spada pa v skupino zdravil za obnovo centralnega živčnega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Isotropic ::

hydergine

bananovec povej mal izkusnje z ritalin

Zgodovina sprememb…

Bananovec ::

Hmm, predstavljaj si, da si ženska in imaš širok periferni vid. Na1x se ti ta vid zoža v tunelskega, vidiš manj a dosti bolj natančno. Nekako tako bi ti opisal efekt. Sploh je kul, ko moraš iti delat neko stvar, ki je ne moreš, ker te vse moti, recimo zvok iz ozadja. Na 1x ti ta zvok postane tišji, čeprav še ga slišiš, vendar ti postane nepomemben > vse dokler se spet ne osredotočiš nanj. Postaneš tudi bolj optimističen + dobiš neki občutek, da stvar opraviš zlahka. Zelo zanimiva izkušnja, vendar bi svetoval, da ne pričakovati preveč. Also, če si len že po defoltu ti Ritalin bolj malo pomaga (lenoba =/= manjka volje).

Sam sem podoben občutek (tako močen) doživel nekajkrat pri teku za par trenutkov.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

algo ::

Pred časom ko sm mel daljše obdobje učenja sem par mesecev uporabljal Bilobil in mi je zelooooo pomagal (sm jemal največjo možno dozo). Naučil sem se veliko več, pa koncentracija&motivacija sta se mi zlooo povečala.

korenje3 ::

jaz zato da bom v službi delal bolje ne dam niti centa. za take stvari naj podjetje poskrbi.

v dobrih podjetjih imajo prosti oziroma dinamični delavni čas, imajo sobe za počitek, fitness sobe, bazene ipd.
v šolah imajo učitelji 15 minut pavze na uro z razlogom.

fizična dela se da opravljat brez premora, pri psihičnih je pa to malo težje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Isotropic ::

algo je izjavil:

Pred časom ko sm mel daljše obdobje učenja sem par mesecev uporabljal Bilobil in mi je zelooooo pomagal (sm jemal največjo možno dozo). Naučil sem se veliko več, pa koncentracija&motivacija sta se mi zlooo povečala.

kuk pa je to, vse tablete naenkrat?

Lion29 ::

korenje3 je izjavil:

v šolah imajo učitelji 15 minut pavze na uro z razlogom.


v katerih solah je to? res da ze dolgo nisem bil v soli, ampak a niso bili normalni odmori 5min? glavni pa 20?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

korenje3 ::

Lion29 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

v šolah imajo učitelji 15 minut pavze na uro z razlogom.


v katerih solah je to? res da ze dolgo nisem bil v soli, ampak a niso bili normalni odmori 5min? glavni pa 20?


v vseh. osnovna šola, srednja šola, fakulteta.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

bluefish ::

Huh, tu je pa nekaj novega. S SŠ sem zaključil približno štiri+ leta nazaj in smo imeli 5-minutne odmore, na faksu pa je res teh 15 minut.

alexa-lol ::

Isotropic je izjavil:

algo je izjavil:

Pred časom ko sm mel daljše obdobje učenja sem par mesecev uporabljal Bilobil in mi je zelooooo pomagal (sm jemal največjo možno dozo). Naučil sem se veliko več, pa koncentracija&motivacija sta se mi zlooo povečala.

kuk pa je to, vse tablete naenkrat?


Maksimalna doza Bilobil 120mg je 2 na dan

korenje3 ::

no ja... mogoče pa res. sej ne vem več ka sm dlje časa preživel na faksu kot srednji šoli...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Yosh ::

Yugos je izjavil:

Glutamin je bolj marketinška fora, sem ga 1kg porabil v enem mesecu in nisem opazil nobenega efekta, glede glukoze pa še nisem slišal da te zbudi, eno je hrana drugo je poživilo...


Sam nisem uporabljal, ker ne rabim, sem pa slišal od kolega prav obratno. Je pa verjetno bolje to uporabiti kot pa amfetamine.
Z glukozo sem samo hotel povedati, da če lepo ješ in se gibaš, kot je povedal jype, je to dovolj da ostaneš bistrega duha, predvsem pa možgane je treba zaposliti, npr šah je dobra zadeva za koncentracijo in vizualizacijo..
Share with others, your inner joy, goodness and beauty , and dont hurt them.

Yugos ::

Kje pa kupiš glukozo?

black ice ::

Yugos je izjavil:

Kje pa kupiš glukozo?

Maize, rice, wheat, cassava, corn husk and sago. (Wiki)

tpleko ::

meni je vedno sprehod razjasnil možgane, da sem nehal komplicirati (kar zna pri meni biti velik problem) in videl problem bolj enostavno.

zee ::

Yugos je izjavil:

Kje pa kupiš glukozo?


Ne rabis tega. Ce ze kaj, so to: Bilobil, kava, mascobne kisline iz rib.

Se najbolj pa pomaga dobro upravljanje casa.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

IceIceBaby ::

Redno razgibavanje med delom je nujno. Če ti šef ne pusti, da se se greš vsako uro za 5 do 10 minut razhodit, mu lahko mirno poveš da je neumen. Produktivnost se zviša, koncentracija se izboljša, volja do dela ostaja na nivoju.

Od poživil pa čim bolj zdrava hrana, zeleni čaj in Omega 3.

Dajarra ::

Meni najbolj pomaga tole:


Je pa med šihtom to res bolj težko, ja.

jype ::

Dajarra> Je pa med šihtom to res bolj težko, ja.

Jaz med šihtom vsaj dvakrat na teden izkoristim enega od kavčov, je pa res da odkar so otroci zrastli vedno manj.

algo ::

Isotropic je izjavil:

algo je izjavil:

Pred časom ko sm mel daljše obdobje učenja sem par mesecev uporabljal Bilobil in mi je zelooooo pomagal (sm jemal največjo možno dozo). Naučil sem se veliko več, pa koncentracija&motivacija sta se mi zlooo povečala.

kuk pa je to, vse tablete naenkrat?


Mislim, da maš 40, 60 in 80mg tablete, no jast sem jemal pač 80mg-ske in so mi zlo pomagale.

alexa-lol ::

algo ::

No, 120mg sem jemal pa so mi zlo pomagale tko da kar se mene tiče zlo priporočam ;)

Yugos ::

algo je izjavil:

No, 120mg sem jemal pa so mi zlo pomagale tko da kar se mene tiče zlo priporočam ;)



kok časa in kokrat na dan?

algo ::

Yugos je izjavil:

algo je izjavil:

No, 120mg sem jemal pa so mi zlo pomagale tko da kar se mene tiče zlo priporočam ;)



kok časa in kokrat na dan?


Po moje ene 4-5 mesecev oz. še več, po navodilih.

alexa-lol ::

2x na dan je maksimalna doza.

Isotropic ::

Isotropic je izjavil:

hydergine

Yugos ::

Isotropic je izjavil:

Isotropic je izjavil:

hydergine


si probal ali samo svetuješ ker si wiki pogledal?
Maš kake izkušnje?

gendale ::

Bananovec je izjavil:

Yugos je izjavil:

Kava pri meni ne deluje, samo utrip srca mi poveča se pa še vedno počutim zaspano in po parih tednih sem jo nehal piti.

Uporabljate kakšne napitke ali zelišča ki resnično delujejo?

Ritalin, efekti isti kot pri koki. Deluje briliantno.

nekaj podobnega sem probal pred kratkim (ritalin = methylphenidate, jst sm pa probu ethylphenidate (kvazi prostodostopna verzija)), stvar je kar zanimiva

sicer se mi ni ratalo učit (nisem niti probal, mogoče kdaj drugič), sem bil pa tistih par ur dokler drži veliko bolj ekstrovertiran

edino do nekje treh zjutraj sem rabil da sem zaspal, ampak to sem si sam kriv, če je bla zadnja doza ob pol noči :D

poleg tega sem imel še zmanjšan apetit, kar je itak ok, ker nutalla = draga
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Mesar ::

Methylphenidate @ Wikipedia

Vidiš kako dolg je seznam pod "Side effects"? Good luck...
Your turn to burn!

gendale ::

jaz sem samo opisal svojo izkušnjo praktično izkušnjo s to zadevo, kar se mi zdi čisto na mestu, glede na to, da je naslov teme 'Poživila za možgane'

nisem pa nikomur priporočal uporabe, niti nimam namena zadeve sam redno uporabljat (če ne drugo zato, ker sem itak počel vse drugo razen učenja, torej mi očitno ne pomaga :D )

mi pa tisti seznam potencialnih stranskih učinkov ni najbolj všeč, ker manjkajo frekvence
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Smart Drugs - Modafinil in prijatelji (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6113896 (5382) dexterboy
»

Slabost med delom v avtu

Oddelek: Loža
264754 (3411) chort
»

Doping testi na turnirjih v računalniških igrah so realnost

Oddelek: Novice / Igre
4116573 (13020) brunoland
»

odrasla hiperaktivnost

Oddelek: Loža
61574 (1219) Matija82
»

Fiktivna bolezen: ADHD (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5610676 (9001) gendale

Več podobnih tem