» »

GNOME razmišlja o svojem operacijskem sistemu

1
2
»

Truga ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje:

Zanima me, če bo Gnome na voljo še vedno za druge distribucije, ali pa, v primeru, da bodo naredili sam svoj OS, distancirali od drugih?

Sej je GPL, si ga komot prevedes za biloker sistem...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

technolog ::

opeter je izjavil:

Eno vprašanje:

Zanima me, če bo Gnome na voljo še vedno za druge distribucije, ali pa, v primeru, da bodo naredili sam svoj OS, distancirali od drugih?


Bi gospod morda najprej prebrali novico?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

KaRkY ::

Nevem kaj se tolko bunite o novi distribuciji saj pa so rekli da jo razvijajo samo za razvoj in testiranje. Gnome OS ni namenjen splošni uporabi kolker sem jaz razumel je jabolj namenjen gnome razvijalcem.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

MrStein ::

jype je izjavil:

MrStein> "Zdaj pa bo" so trdili vsako od teh 20 omenjenih let. ;)

A še enkrat nalepim grafe?

Lahko. Dejstva, da na sistemih iz te teme ima delež 1%, to ne bo spremenilo.
(in naslednje leto bo enako, kljub "revolucionarnim" novicam teh dni - greš stavit?)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BigWhale ::

Mavrik je izjavil:

Trenutno bolj izgleda kot da se drugi distancirajo od njih - Ubuntu se zelo trudi odstranit čimveč Gnome-a npr.


Jaz dam tezko unbiased odgovor, ker sem ocitno biased ampak lahko pa povem moje izkusnje s temi zadevami.

Ubuntu se namerno ne trudi odstraniti cim vec Gnome-a. Problem je v tem, da se je z Unitijem in Gnome3 (+Gnome shell) zacelo razhajanje in se bo zelo verjetno nadaljevalo. Celotna zgodba je sicer zgodba za ob pivu, ker je precej zabavna (pride zraven se veliko mimike in retoricnega kriljenja z rokami), a vseeno na hitro: Ubuntu je rekel, mi bi radi implementirali A. Gnome je rekel, ne, nocemo vasega A, ga ne potrebujemo. Ubuntu implementira A. Gnome potem implementira A'. Ubuntu potem rece: Mi bi uporabili vas A', da bi ga pa res lahko ponucal, bi radi spremenili X. Gnome rece: Ne morte tega implementira. Ubuntu izboljsa A in ga preimenuje v B ter uporabi. Gnome rece: WTF? Zakwa ste nardil B, ce mamo pa mi A', sam stalo delate v communitiju! Ubuntu je tiho in se ne razburja prevec.

V to zgodbo pasejo: Gnome Shell in Unity, Gnome Control Center in Ubuntu Control Center, Gnome Online Accounts in Ubuntu Online Accounts. Zelo verjetno pa se jim bo pridruzil se upravljalec datotek Nautilus.

Verzija 3.6 Nautilusa je precej drugacna kot 3.4 in na naslednjem UDSu se bo odlocalo kaj in kako. Generalno prepricanje (off-the-record) pa je, da bi vecina rada zamenjala Nautilus, a nihce ne ve s cim. :)

PS: Za Gnome OS pa se zna zgoditi, da bo precej hitro zamrl. Ce ga Ubuntu ne bo distribuiral, lahko povsem hitro rata precej marginalna zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Icematxyz ::

Lahko. Dejstva, da na sistemih iz te teme ima delež 1%, to ne bo spremenilo.
(in naslednje leto bo enako, kljub "revolucionarnim" novicam teh dni - greš stavit?)


Drugače bo da in to vsaj smislu, da bo torej vsaj 1% Linux uporabnikov na namizju imel Steam podporo, če si torej na to mislil in pa morda bo več igralnih konzol, ki uporabljajo Linux in tako naprej in torej drugače bo v smislu, da določeni uporabniki niso Linux na namizju uporabljali zaradi na primer tega, ker ni na voljo Steam podpore in kakšne kvalitetne igra preko Steam in sedaj pa bo, oziroma da so uporabljali Linux na namizju to pa so počeli pač na drugi platformi.

@BigWhale

V bistvo sam tudi menim, da se bo treba dobiti ob kakšnem pivu in da se bodo morali nekoliko pogovoriti in dogovoriti o svojih interesih in da potem temu bo tako.

poweroff ::

BigWhale je izjavil:

Verzija 3.6 Nautilusa je precej drugacna kot 3.4 in na naslednjem UDSu se bo odlocalo kaj in kako. Generalno prepricanje (off-the-record) pa je, da bi vecina rada zamenjala Nautilus, a nihce ne ve s cim. :)

Upam, da bo novi app imel enake funkcionalnosti, zlasti kar se dodatkov tiče. Recimo šifriranje datotek, trajno brisanje (wiping), etc.
sudo poweroff

BigWhale ::

poweroff je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Verzija 3.6 Nautilusa je precej drugacna kot 3.4 in na naslednjem UDSu se bo odlocalo kaj in kako. Generalno prepricanje (off-the-record) pa je, da bi vecina rada zamenjala Nautilus, a nihce ne ve s cim. :)

Upam, da bo novi app imel enake funkcionalnosti, zlasti kar se dodatkov tiče. Recimo šifriranje datotek, trajno brisanje (wiping), etc.


Zaenkrat ni se nic v igri. Samo razmisljanja v tej smeri. Problem s 3.6 je predvsem ta, da je postal nekompatibilen s HUDom in zmanjkalo je nekaj funkcionalnosti.

Tako bo v 12.10 verjetno 3.4 se default na voljo bo pa tudi 3.6.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android kompatibilnost

Oddelek: Programiranje
91689 (1373) fm13
»

Izšel KDE 4.5

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
3910290 (8607) Bor H
»

Nokia bo uporabljala Qt

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
254676 (3476) PrimozR
»

Projekt GNOME praznuje 10. obletnico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
599212 (7576) 'FireSTORM'
»

Gnome ali KDE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
799645 (4358) Kostko

Več podobnih tem