» »

Windows XP Home licenca

Windows XP Home licenca

fab123 ::

Pozdravljeni!

Doma imam na prenosnem računalniku tisto nalepko, kjer je napisan ključ za windows xp home.

Zanima me, če je mogoče in kje, da legalno prenesem windows xp in nato vpišem ta ključ, ki ga imam na prenosniku?

Windows bi potreboval za podjetje..

boogie_xlr ::

Technet, "znamka" rescue OS

SasoS ::

Na firmi ti ne pomaga nič ključ, če nimaš računa na firmo, ki izkazuje da si to kopijo tudi kupil.

Apple ::

Tista licenca za XPje naj bi veljala samo za tisti prenosnik, na katerega je nalepka nalepljena...

Ne glede na to, ali ti bo uspelo nalepko spraviti dol in jo prenesti na računalnik v službi, boš moral dokazati, da si jo kupil kot podjetje...
LP, Apple

mat xxl ::

Imam eno novo licenco za XP Profesional DSP, lahko ti jo uradno prodam z računom skupaj z enim strojnim delom recimo eno miško. Nam je ostal višek. Kontaktiraj me na ZS cena ugodna.

Enterprise ::

Home licenca se tako ali tako ne sme uporablati v podjetju, če se ne motim.

fab123 ::

Torej dejansko brez računa ne morem storiti ničesar. Doma sem našel čisto zapakiran Windows Vista Home Premium z še ne uporabljeno OEM licenco. Če prav razumem torej tudi tega ne morem uporabiti, ker nimam računa.

Gandalfar ::

Seveda lahko. Ce ti dela uporabljaj. V sloveniji za zasebnike itak noben ne gleda kaj jim laufa na racunalniku. Za firme mora bit pa to itak del vecjega pregleda.

MrGTO ::

Malo obujam staro temo..

Zanima pa me, ker pač nisem 100%, ali se lahko Windows 10 Home edition uporablja (in tudi kupi) kot samostojni podjetnik?
Kolikor je meni znano, je potrebno kupiti Windows 10 Pro, vendar bi rad slišal še od vas kaj pravite? :)

Han ::

Seveda lahko. Če kupiš npr. nov prenosnik s prednameščenim sistemom, dobiš v 90% osnovno verzijo.

Drugače je pri MS Office. V tem primeru najcenejši Home & Student odpade - kupiti moraš Home & Business.

MrGTO ::

Torej praviš, da lahko za uporabo v podjetjih kupiš Windows Home edition? Večina računalnikov se namreč prodaja z nameščeno Home verzijo..

Han ::

Pravim, da lahko, če je to smiselno, pa sam presodi. Povezovanje v omrežje je namreč (zelo) omejeno.

MrGTO ::

Vem, kar se tiče mreže ipd. Vendar tle se gre za prenosnik na katerem bo tekla davčna blagajna in to je to =)

Han ::

Nihče ti ne bo težil, da te osnovne verzije operacijskega sistema ne smeš uporabljat za poslovne namene. Saj to je le OS, ki poganja programe...

Windows 8 npr. verzije z imenom HOME sploh nima. Da gre za osnovno verzijo (Core Edition), veš po tem, da v lastnostih za številko ni dodatne besede. Enako je pri 10-ki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

mat xxl ::

Imam licenco za XP, ti jo lahko uradno prodam, več na zS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Licenca windows (nadgradnja) - inšpekcija (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5712553 (7992) Pimoz
»

Windows licenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5015227 (8462) Dman
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216065 (7506) gslo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317917 (6406) s51as
»

Ali velja licenca WinXP home v ital. jeziku tudi za angl. verzijo?

Oddelek: Operacijski sistemi
151943 (1476) nurmaln

Več podobnih tem